1 Naposledy upravil: noomak (16. 09. 2009 17.08:55)

Téma: Ampeg SVT 450H

zdar...no nedávno jsem zjistil, že člověk, který má pro mě ten nejúžasnější zvuk basy-čili Alex Webster používal skoro celou karieru ne moc drahý tranzistor Ampeg SVT 200T, což mě teda dost překvapilo, vždycky sem myslel, že je to SVT-CL...a když jsem se pak podíval, co Ampeg nabízí dnes, tak jediné, co jsem našel, co by tak odpovídalo, byl právě SVT 450H...takže jestli má někdo zkušenost, tak sem s ní, pak by mě ještě zajimalo, jestli je rozdíl mezi B2RE a SVT 450H...našel jsem jen výstup speak-on,jiné frekvence na grafickém EQ a jiný výkon v osmi ohmech...jo a taky 450H je asi o 10 kilo težší a to asi nebude jen ta kysňa ve které to je.....tak teda pište ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=fTpQOZcN … re=related

0 xLajků:

2

Re: Ampeg SVT 450H

Mám za to že oldschool SVT 200T bude aj tak hrát jinak než jeho pravděpodobný nástupce 450ka.
  Těch 10 kilo navíc může být šasi a trochu větší trafo. Jenom teoretizuju. Ten zvuk se do Kanibalů hodí, to máš recht. smile

0 xLajků:

3

Re: Ampeg SVT 450H

že by třeba kvalitnější koncák+trafo???+celkově zpracovaný jako "Standard" a ne "low cost????

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

4

Re: Ampeg SVT 450H

maličko rozumů z TB:

Hint- if U don't already know......- SVT450 is B2RE in a SVT-CL cab. Aparently U can save $$$$ by getting a B2RE- same amp without the "clothes" ;-)

exalctly, svt-450 is a waste of money, you pay for the wood surrounding it, it is exactly the same head as de B2RE.

Just play a b2r if you like it, just go for it. I've heard plenty of bass players get very decent live tones from these heads.

za sebe můžu říct, že se mi zvuk z B2R líbí a osobně bych jí upřednostnil i před SVT3 pro

0 xLajků:

5

Re: Ampeg SVT 450H

jj taky sem to čet na talkbassu, je to B2RE v SVT-CL krabici

0 xLajků:

6

Re: Ampeg SVT 450H

btw jeden se válí na bazaru

0 xLajků:

7

Re: Ampeg SVT 450H

TAK to je LOL

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

8

Re: Ampeg SVT 450H

no na bazaru je 350H a ten borec za to chce 17000 big_smile big_smile big_smile sice je to USA, ale je to staré snad sedm let....nevím, jak to hraje oproti B2RE, ale nechce se mi věřit, že by to byl ten samý zesilovač, tady na foru někdo myslím psal, že 350ka hraje proti B2RE daleko líp....

0 xLajků:

9

Re: Ampeg SVT 450H

no hele já bych nikomu z fora nedával žádnou váhu....prostě si to ozkoušej a máš to....dávat 17tis za takovou kysnu nevím...za takový prachy bych si představoval třeba tu 100W celoflašku(jakoby zmenšený SVT300W) co chvíli dělali.....

17tis bych dal možná taky za SVT3Pro....není to bůhvíjak zázračnej zesík, ale zas možná by se mi taky časem zaposlouchal big_smile ostatně asi jako všechno big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10

Re: Ampeg SVT 450H

Kubš napsal:

17tis bych dal možná taky za SVT3Pro....není to bůhvíjak zázračnej zesík, ale zas možná by se mi taky časem zaposlouchal  ostatně asi jako všechno

já ti nevim.. tři sme ten zesik poslouchali a porovnávali proti B2 a proti Edenu, a ta SVT3ka, jakoby na sobě měla hozenou deku.

0 xLajků:

11

Re: Ampeg SVT 450H

davidak napsal:
Kubš napsal:

17tis bych dal možná taky za SVT3Pro....není to bůhvíjak zázračnej zesík, ale zas možná by se mi taky časem zaposlouchal  ostatně asi jako všechno

já ti nevim.. tři sme ten zesik poslouchali a porovnávali proti B2 a proti Edenu, a ta SVT3ka, jakoby na sobě měla hozenou deku.

protože "0" a "1" vs "5" lamp prostě bude vždy rozdíl....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: noomak (16. 09. 2009 21.11:04)

Re: Ampeg SVT 450H

chtěl jsem původně šetřit na trace elliot, ale nakonec, sem si řekl, že investuju max. 20k a chci nový, takže buď ten 45OH...jak si ho ozkouším u Péčka jeho 350H, anebo pak prostě bez nějakých průtahů koupím SVT3, ač sem se tomu bránil dlouho, tak Ampeg sound, je prostě přesně ten zvuk, který hledám...

0 xLajků:

13

Re: Ampeg SVT 450H

Kámoš si koupil SVT450H, přinesl jsem vedle svoji SVT3 PRO, zapojili jsme obě, zahráli jsme a brzo to posílal na zpět, dokud mu za to ještě mohli vrátit peníze big_smile

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

14

Re: Ampeg SVT 450H

hrushi napsal:

Kámoš si koupil SVT450H, přinesl jsem vedle svoji SVT3 PRO, zapojili jsme obě, zahráli jsme a brzo to posílal na zpět, dokud mu za to ještě mohli vrátit peníze big_smile

co kdybys nahrál něco přes DI-samo post EQ, pár nastavení... Já sem na to hrál v kytary.cz, ale stálo to za hovno, pač sem to nemohl osolit a navíc sem k tomu měl strašně trapnou basu...nějaké levné LTD

0 xLajků:

15

Re: Ampeg SVT 450H

hrushi napsal:

Kámoš si koupil SVT450H, přinesl jsem vedle svoji SVT3 PRO, zapojili jsme obě, zahráli jsme a brzo to posílal na zpět, dokud mu za to ještě mohli vrátit peníze

Jasně, to bude asi ta specifičnost Ampeg soundu, lovers/haters. Ale určitě bych si tu tvojí sestavičku taky rád poslech, Ampeg rozhodně neházim do koše smile

0 xLajků:

16

Re: Ampeg SVT 450H

no někde sem četl jako že 610hlf je uplně zpíčená bedna takže to asi stejně hrát nebude....:D big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile:  610 už z podstaty věci musej rulovat big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17

Re: Ampeg SVT 450H

zpičená bedna bych netvrdil.. ovšem z přímé konfrontace 410 610 a 810  vyšla 610 jako jasně prohrávající.. jako by tomu něco chybělo.. ( že by 2 desítky a objem? smile )

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

18

Re: Ampeg SVT 450H

nevím, může to bejt špatnej kus, ale ty dva repráky a větší objem proti 410 musej bejt znát....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

19

Re: Ampeg SVT 450H

davidak napsal:

ta specifičnost Ampeg soundu, lovers/haters

ano nejdřív bylo velký love páč přece ampeg je basová mana....a po čase,kdy se měnili basy za lepší kousky a ono to zvukově bylo furt stejný,tak následovalo velký hate mad big_smile

0 xLajků:

20

Re: Ampeg SVT 450H

kamarat ma este tu staru 200T, mozem sa ho opytat ci to nechce predat. co sa zvuku tyka ja mam dojem ze mam vsade na vsetkom s hocicim +- ten isty zvuk big_smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

21

Re: Ampeg SVT 450H

olaf napsal:

zpičená bedna bych netvrdil.. ovšem z přímé konfrontace 410 610 a 810  vyšla 610 jako jasně prohrávající.. jako by tomu něco chybělo.. ( že by 2 desítky a objem?  )

Porovnávali jsme ten 610 s 410HLF, vetší objem a počet repro je znát a tlačila víc, pocitově prostě mezistupeň mezi 410HLF a 810E. Dost jsem zkoušel než jsem si danou sestavu pořídil, daný zvuk je přesně takový, jaký jsem chtěl.

Sandberg California JM5, Ampeg SVT-3 PRO, Ampeg SVT 610 HLF, Colorsound Bass Fuzz, PW-CT-04
0 xLajků:

22

Re: Ampeg SVT 450H

to Noomak:
Dyk si to můžeš přece vyzkoušet, jak si dáme v týdnu tu slezinu. Je to 350ka SVT usa made 01. Hraje jako čert, neměnil bych, jen pokud bych se nedejbože s tím brnkáním někam dostal a zatoužil po lampě, tak jdu do SVT CL nebo VR.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

23

Re: Ampeg SVT 450H

btw to SVT 200T mi nabízel jeden chlapík ze Slovenska, ještě než jsem koupil tu 350ku, ale nakonec z toho sakra sakra žel žel z jeho strany sešlo, k mé velké lítosti, páč to bych si chrochtal, takovou hlavu, jéje.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

24

Re: Ampeg SVT 450H

http://www.wikizic.org/1-041-041603-Ampeg-SVT-200T.jpg

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

25

Re: Ampeg SVT 450H

Mám možnosť kúpiť túto hlavu za dobrý peniaz, myslíte že to bude zmena k lepšiemu oproti Hartke HA 3500? Mám rád tube sound a viem, že tento Ampeg je tranzistor a Hartke má naopak lampu v predzosíku, ale Ampeg je Ampeg. Len nechcem zbytočne naťahovať predávajúceho, ktorý je taký ochotný, že by mi hlavu priniesol aj odsúšať. Díky za vaše názory smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

26

Re: Ampeg SVT 450H

podle mě je ten zesilovač sračka, už jsem si to několikrát ověřil...Gallien je mnohem lepší volba.

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Duffitko (23. 09. 2015 20.38:55)

Re: Ampeg SVT 450H

aj keď ho môžem mať za 200€ (5500Kč)? tongue (8-ročná Vietnam verzia)

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

28

Re: Ampeg SVT 450H

nooo, za ty prachy jo :-D

0 xLajků: