1

Téma: Dual band compressor

Hell-ou!
Máte někdo zkušenosti s dual band compressory? Za rozumný peníz sehnatelný je Digitech Bass Sqeeze a Ashdown dual band compressor, používá je někdo?
předem díky za vaše zkušenosti!

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

2

Re: Dual band compressor

ovnilab.com


digitech je prej vtip...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Dual band compressor

EBS kompresor je ok smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

4

Re: Dual band compressor

chatra napsal:

Polovodič mi do signálové cesty nesmí!

ve světle této informace ani jeden ze zmiňovaných :-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Aidamos (22. 05. 2011 16.48:12)

Re: Dual band compressor

el BassTardo napsal:
chatra napsal:

Polovodič mi do signálové cesty nesmí!

ve světle této informace ani jeden ze zmiňovaných :-)

Takže zbývá už jen Markbass a EHX Black Finger, ale ani jeden není "dual band"

http://images.thomann.de/pics/prod/229605.jpg http://muziker.cz/ftp/shop/product_images/electro-harmonix_black-finger_10582.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Dual band compressor

Aidamos napsal:
el BassTardo napsal:
chatra napsal:

Polovodič mi do signálové cesty nesmí!

ve světle této informace ani jeden ze zmiňovaných :-)

Takže zbývá už jen Markbass a EHX Black Finger, ale ani jeden není "dual band"

Toto není pro mě, já si dělám dostatečnou kompresi přebuzením preampu, případně používám Yahahu od Spidera. Toto má být pro kolegu z druhé kapely, kde hraju kytaru. Z vícepásmových kompresorů jsem měl zatím možnost vyzkoušet TC Triple C, který funguje výborně, ale na basu je to zbytečný luxus, navíc se špatně shání a není z nejlevnějších. Proto jsem myslel, že bude stačit nějaký basový dvoupásmový, nicméně vidím, že se tyto efekty moc nepoužívají.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

7

Re: Dual band compressor

chatra napsal:

TC Triple C

Áááá, tenhle bych chtěl... sad

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

8

Re: Dual band compressor

Digitech jsem zkoušel v prodejně a je to skutečně špatný vtip...

0 xLajků:

9

Re: Dual band compressor

Strašná spousta kompresorů jsou totiž jen obyčejný zkreslovadla a podobný kličky... tfuj tfuj smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

10

Re: Dual band compressor

tao-kan napsal:

Strašná spousta kompresorů jsou totiž jen obyčejný zkreslovadla a podobný kličky

některé ani kompresorem nazvat nejde...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

11

Re: Dual band compressor

chatra napsal:

TC Triple C

Na jeho principu je postavenej třípásmovej Spectracomp v TC basovejch hlavách. Samozřejmě nebude tak kvalitní, navíc je natvrdo nastavenej na basu, ale je taky třípásmovej a TC inženýři určitě nějaký to knowhow použili smile

0 xLajků:

12

Re: Dual band compressor

davidak napsal:

TC inženýři určitě nějaký to knowhow použili

zatím co inženýři Digitechu zřejmě použili howknow  smile

girzi napsal:

Digitech jsem zkoušel v prodejně a je to skutečně špatný vtip...

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

13

Re: Dual band compressor

Ahoj,
mám možnost koupit za pěkný peníz Ashdown Dual Band Compressor, ale nejsem si úplně jistý kvalitou krabiček Ashdown. Jednou jsem měl možnost hrát na chorus Ashdown a ten za moc nestál. Má někdo zkušenosti s efekty Ashdown, případně konkrétně s tímto kompresorem ?

Nástroj: Warwick Corvette $$ Bolt On Special Edition October `09
Aparatura: Gallien Krueger 700RB-II + NEO410 + NEO115, Fender Rumble 100 2x10"
Efekty: Electro Harmonix Black Finger, EBS Valvedrive, Bayger chorus, Digitech Synthwah, TC Electronic Flashback X4, BBE Sonic Maximizer 382, TB lišta Smrčka
0 xLajků:

14

Re: Dual band compressor

Mám tento comressor zopár rokov. Funguje to presne tak ako potrebujem, nastavenie je intuitívne, je to celokovové a dá sa to kúpiť relatívne lacno. /Treba použiť poriadny adaptér/
To je moja skúsenosť v skratke.

Odporúčam vrelo.

0 xLajků:

15

Re: Dual band compressor

Nezkoušel tu někdo porovnávat kompresory TE SMX s Ashdown Dual band? Znovu jsem pocítil potřebu kompresoru a rovnou dual bandu. Na jednom kšeftu jsem hrál přes hlavu TE SMX a její kompresor se mi moc líbil. Bohužel se v pedálu moc často na bazaru nevidí, zatím co Ashdowny jsou k mání skoro vždycky.
Předem díky!

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

16

Re: Dual band compressor

Přímé srovnání nemám, Ashdown by měl být kopie TE, ale slyšel jsem názor že není, známej si ho koupil a obratem prodal, nevyhovoval....

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků: