1

Téma: Potenciometr

Uvolnil se mi včera potenciometr volume a basa přestala hrát. Teď mi nejde potenciometr vůbec vyndat, takže to nemůžu dát dohromady, nevíte jak na to, abych ho dostal ven? Mám Fendera Jazzbass. Předem díky za radu!

0 xLajků:

2

Re: Potenciometr

Jestli se poťák uvolní, to přece na funkci nemá vliv...  a že nejde vyndat? To jde jednoduše, odšroubuješ celou chromovanou destičku s poťákama, stáhneš plastovej knoflík a objeví se matka, která drží poťák na destičce. Prstem přidržíš otočnou tyčinku, na který je knoflík nasazenej, uvolníš  a vyšroubuješ matičku a normálně poťák spodem vyndáš...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

3

Re: Potenciometr

mikulik: "...jezka v kleci natocime nejdelsim ostnem tak..." big_smile big_smile big_smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

4

Re: Potenciometr

Hlavne si to zespoda otevri, myslim ze ho ani nebudes muset vytahovat, bude stacit dotahnout. Ale jestli ti prestala hrat tak nejspis budes mit potrhane dratky vedouck k potaku (asi jsi s tim moc tocil kdyz jsi to mel uvolnene), tak si asi rovnou priptav pajku - s tim by nemel byt velky problem ;-)

jolana D-BASS
Hartke A70
0 xLajků:

5

Re: Potenciometr

Harvey58 napsal:

mikulik: "...jezka v kleci natocime nejdelsim ostnem tak..."

Jojo, taky mě to napadlo big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

6

Re: Potenciometr

Má někdo z vás šajn o tom, kde by se dal sehnat kvalitní tandemový potenciometr s aretací střední polohy?
Potřebuju jeden na balanc snímačů.

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

7

Re: Potenciometr

Má někdo z vás šajn o tom, kde by se dal sehnat kvalitní subatomární desintegrátor?
Potřebuju jeden na sestavení hvězdné brány.

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

8

Re: Potenciometr

houdek.z napsal:

Má někdo z vás šajn o tom, kde by se dal sehnat kvalitní tandemový potenciometr s aretací střední polohy?
Potřebuju jeden na balanc snímačů.

Alexim, popr. se poptej kytararu.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

9

Re: Potenciometr

popřípadě Evilbay (nebudu daleko od pravdy že i s poštou tě vyjdou levnějc 2-3 než jeden v ČR...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: houdek.z (30. 08. 2008 19.35:51)

Re: Potenciometr

Prave ze v Aleximu jsem byl (a chodim tam docela casto :-)), ale meli jenom jednoduchy.

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

11

Re: Potenciometr

tak s tou hvězdnou bránou to byl námrd big_smile big_smile big_smile

BTW, jsem milovíkm hvězdné brány ( smějte se mi, nevadí mi to big_smile ), takže to beru osobně big_smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

12

Re: Potenciometr

http://www.xray.cz/dante/zatlanka/smileys/laughat.gif
       

dw4rF_cz napsal:

jsem milovíkm hvězdné brány

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

13

Re: Potenciometr

dw4rF_cz napsal:

BTW, jsem milovíkm hvězdné brány ( smějte se mi, nevadí mi to  ), takže to beru osobně

úplně tě chápu, mě si přátelé dobírají zase kvuli kill bill, nejsem ani za mák milovník tohodle filmu, ale furt jim tvrdim, že je výbornej....

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

14

Re: Potenciometr

zdárek, měl bych jeden takovej technickej dotaz ... jedná se o spectora euro lx, vyměnil jsem v něm elektroniku za agular obp3 a chtěl bych tam dát i nové dva volume poťáky (už docela praskají), je na nich napsáno A25 KΩ ... chci se zeptat jaký přesně tam koupit, jestli zase 25KΩ  nebo co by se třeba stalo kdybych tam dal 250kΩ, jak by se to změnilo ??? Nebo jsou nějaký specifický poťáky vhodný třeba jen pro ten aguilar? (snímače aktivní) ... Díkes

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků:

15

Re: Potenciometr

snad se nepletu , pro aktivni snimace se pouzivaji nejcasteji 25 popripade 50 a pro pasivni desetinasobek 250nebo 500

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Torrman (04. 04. 2015 15.04:19)

Re: Potenciometr

valec1 napsal:

snad se nepletu , pro aktivni snimace se pouzivaji nejcasteji 25 popripade 50 a pro pasivni desetinasobek 250nebo 500

edit: vyřešeno vyčíštěním spešl čističem...

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků: