1 Naposledy upravil: Matej (22. 09. 2014 17.20:41)

Téma: Baskytary Walldis

Tak zas po nějaké době založím vlákénko,...   Tento pátek se chystám na Moravu a jelikož ve mě výrobce bass "Walldis" vyvolal zájem a nedávno jsem se Tomášem Valouškem seznámil po několika telefonátech (původně jsem se zajímal jen zda dělá i jiné tvary než jeho dizajn), rozhodl jsem se do svého víkendového programu na Moravě zařadit návštěvu tohoto chlapíka, prohlédnout si nástroje co vyrábí a pokecat s ním formou nějakého rozhovoru-a kdo ví, třebas si nějaký nástroj i odvezu. smile ...to bych pak případně udělal nějaký hlubší test jeho basy s ukázkama zvuků a nějakýma pořádnýma fotkama atd.

Jelikož jsem tu různě četl i nějaké názory, či spíše otázky co je to vlastně za chlapíka co tyto basy vyrábí a nabízí a zaregistroval jsem zájem tady na fóru o nějaké informace k tomuto chlapíkovi které bych případně získal, připravím tedy nějaký obsáhlejší rozhovor a test jeho nástrojů. smile

Takže,...koho by tyto nástroje zajímaly, máte nějaké otázky které bych pak Tomášovi přednesl a co by vás zajímalo? Na test jeho nástrojů (nevím přesně co bude mít vše na "skladě"), si s sebou beru TC Elecronic BH250+bedýnku Fender Rumble 2x8 250Watu. smile

Kdo tyto jeho bassy nezaregistroval, tak své produkty-zatím ne nějak uspěšně-alespoň co mi říkal, nabízí i na inzerci,... http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … rder=datum. Zatím těch bass ve světě asi moc nemá,..ale třebas to jsou opravdu výborný nástroje, jen se o Walldis Bass zatím nic neví. Ale to se snad dozvím při mé páteční návštěvě. smile

Přidám i nějaké info na facebooku a nějaké foto jeho nástrojů,.... a kdo by měl nějaké věcné otázky k němu a jeho nástrojů, sem s nima.  wink

Facebook:  https://www.facebook.com/pages/Walldis- … 74?fref=ts ... https://www.facebook.com/walldis.walldis?fref=ts


http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/001.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/002.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/003.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/004.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/005.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/006.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/007.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/008.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/009.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/010.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/011.jpg
http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/012.jpg

0 xLajků:

2

Re: Baskytary Walldis

tie single cut su strasne sexy smile
(slovo do vetra) pockam si kym ponukne nejaku Fretlessku s HB smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

3

Re: Baskytary Walldis

FunkyMonk napsal:

tie single cut su strasne sexy smile
(slovo do vetra) pockam si kym ponukne nejaku Fretlessku s HB smile

...on už asi do "zásoby" basy dělat nebude,...alespoň co mi říkal. Je trochu frustrovanej, že není o basy moc zájem,...ale co zatím vím, tak to jsou slušný poctivý a fortelný nástroje. Říkal jsem mu, že ho ale nikdo nezná,...a on třebas ani neví o tomhle bassforu-což je jako pro basáka u něj trestuhodné. big_smile A jelikož jeho basy nikdo nezná, nikdo neví jak to hraje, jak to vypadá na živo, jak je to zpracovaný,...tak nemůže čekat nějaký velký zájem. Ikdyž zase má zajímavý ceny za jaký ty basy pouští do světa. smile Jsem na to sám hodně zvědavej,...uvidíme, mu udělám trochu nějakou reklamu. Když to bude dobrý samozřejmě. wink

0 xLajků:

4

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:

že není o basy moc zájem,..

to je tym tvarom smile
ten single cut co prvy krat predaval isiel prec velmi rychlo ....

tie jeho dual cut su velmi exoticke a ani ja by som ju nechcel smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

5

Re: Baskytary Walldis

FunkyMonk napsal:

tie jeho dual cut su velmi exoticke a ani ja by som ju nechcel smile

...a proč bys jí nechtěl? sad

0 xLajků:

6

Re: Baskytary Walldis

Az zacne delat tvar Fodery a klasiku jako JB a PB tak bude koukat jak pujdou ksefty wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

7

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:

...a proč bys jí nechtěl?

pretoze sa mi ten tvar fakt nepaci a odpudzuje ma smile
ja verim tomu ze je to fakt poctivo spraveny nastroj a s inym HW a snimacmi to bude profi basa... ale ten tvar si fakt na sebe neviem predstavit ...

keby to bolo trosku decentnejsie tak ok ,ale hentie velke falaty su podla mna az moc exoticke (a to hravam na Warwickoch)

ale ten single cut sa mi fakt paci , zato palce hore

kurowec napsal:

Az zacne delat tvar Fodery a klasiku jako JB a PB tak bude koukat jak pujdou ksefty

amen smile


Inak, uz som dlho nevidel nieco nove od Vlcka

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

8

Re: Baskytary Walldis

Ty kamna v pozadí je něco jako VW brouk v Top Gearu....vždy číhá někde v povzdálí

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

9

Re: Baskytary Walldis

Mě se z prvu vůbec nelíbila tahle,... http://basslink.hu.cz/Walldis%20Bass/005.jpg,...nemusím ten horní roh spojenej s krkem. Ale jak si jí více prohlížím, tak se mi nějak ani nevím proč začala líbit. Mám rád to osazení,.. singl u kobyly a dělenej u krku, takže na ní jsem konkrétně hodně zvědavej. smile

0 xLajků:

10

Re: Baskytary Walldis

kurowec napsal:

Az zacne delat tvar Fodery a klasiku jako JB a PB tak bude koukat jak pujdou ksefty wink

...co jsem ho pochopil, tak chtěl zkusit právě něco osobitého-ale to je boj no. Jinak říkal, že udělá cokoli dle přání. smile

0 xLajků:

11

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:

.co jsem ho pochopil, tak chtěl zkusit právě něco osobitého-ale to je boj no. Jinak říkal, že udělá cokoli dle přání.

teraz kukam tie fotky a keby aspon ten horny roh neohybal dodola a  trocha skratil tak by to bolo krajsie podla mna smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

12

Re: Baskytary Walldis

FunkyMonk napsal:

tie single cut su strasne sexy smile
(slovo do vetra) pockam si kym ponukne nejaku Fretlessku s HB smile

Bezpražec prej už nebude. Jedinej co udělal mám já - měl děsný problémy ho prodat

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Aidamos (22. 09. 2014 18.36:51)

Re: Baskytary Walldis

FunkyMonk napsal:

keby to bolo trosku decentnejsie tak ok ,ale hentie velke falaty su podla mna az moc exoticke (a to hravam na Warwickoch)
ale ten single cut sa mi fakt paci , zato palce hore

Přesně tak. Tahle se mi fakt moc líbí:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p191vd8c91jqd1ri21sjuncd1k894.jpg

Luboš napsal:

Bezpražec prej už nebude. Jedinej co udělal mám já - měl děsný problémy ho prodat

Tak když to bude na objednávku, a tedy mít rovnou svýho zákazníka, tak proč ne?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:

...co jsem ho pochopil, tak chtěl zkusit právě něco osobitého-ale to je boj no. Jinak říkal, že udělá cokoli dle přání.

Jojo, ja to uplne chapu, ale vetsina lidi, vcetne me, jsou strasny konzervy. Dalsi vec je mit vytribeny esteticky citeni a jako "zacatecnik" v oboru zaujmout ladnym a oku lahodicim tvarem... Ne vzdy se snoubi vyborny remeslnik s sikovnym designerem. Proste se trosicku podbizet lidem, kdyz chci prodat, no... wink
Jako chapu, ze delat olsovy precliky by pro nej byla dost nuda a dela to hlavne pro zabavu... i kdyz kam se s kopiema dostal Sadowsky a dalsi, zejo;)

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

15

Re: Baskytary Walldis

Když by byl zájem, tak určitě bezpražec udělá. smile Jj,..Adame, ta je pěkná,...a tu už má chlapík z kytary.cz. wink

0 xLajků:

16

Re: Baskytary Walldis

Mě se ty nástroje líbí! Ty první mi tvarem trochu připomínají Dingwall! smile Chyběl by jen ten krk s přechodnou menzurou, nebo jak se tomu říká.. kdyby něco takového vyráběl, to by bylo zajímavé smile... nebo ''klasiku'', dělat 5kový JB s 24pražcema a 35'' menzurou, to by třeba taky někoho zajímalo smile...někdo by občas rád klasické tvary, ale s nestandartními parametry smile

0 xLajků:

17

Re: Baskytary Walldis

Medek.H napsal:

....nebo ''klasiku'', dělat 5kový JB s 24pražcema a 35'' menzurou, to by třeba taky někoho zajímalo smile...někdo by občas rád klasické tvary, ale s nestandartními parametry smile

...super, pojmu to jako jednu z otázek. wink

0 xLajků:

18

Re: Baskytary Walldis

Řemeslně mi to přijde perfektní, docela bych se taky jel podívat.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

19

Re: Baskytary Walldis

Aidamos napsal:

Tak když to bude na objednávku, a tedy mít rovnou svýho zákazníka, tak proč ne?


zvažuju, že ten druhej zákazník bych byl já smile  chtěl bych skoro stejný jako ten první, ale pětku, průchozí krk a MM snímač +  trošku doladění tvarů těla (aby si tolik lidí nestěžovalo na vzhled).

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

20

Re: Baskytary Walldis

Tak jak, byl jsi tam Matěji?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

21

Re: Baskytary Walldis

kurcatovium napsal:

Tak jak, byl jsi tam Matěji?

...jasně, byl. smile Tomáš (Wallldis) je fajn chlapík. Zítra, nebo v týdnu o tom něco napíšu. A jinak ty basy,...to musí člověk vidět z blízka-to zpracování naprosto famózní! To jsem viděl jen u nějakých těch custom drahých nástrojů. Měl jsem v ruce i basy od různých českých výrobců, ale taková detailní luxusní práce, ....to ani od Jurkoviče nevidíš. Fakt nádhera. Basu od Walldise osadit šlapákama a nějakým pořádným aktivem, tak to bude kurva basa! smile

0 xLajků:

22

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:
kurcatovium napsal:

Tak jak, byl jsi tam Matěji?

...jasně, byl. smile Tomáš (Wallldis) je fajn chlapík. Zítra, nebo v týdnu o tom něco napíšu. A jinak ty basy,...to musí člověk vidět z blízka-to zpracování naprosto famózní! To jsem viděl jen u nějakých těch custom drahých nástrojů. Měl jsem v ruce i basy od různých českých výrobců, ale taková detailní luxusní práce, ....to ani od Jurkoviče nevidíš. Fakt nádhera. Basu od Walldise osadit šlapákama a nějakým pořádným aktivem, tak to bude kurva basa! smile

Ten přízpěvek jsem netrpělivě vyhlížel celej den.    smile

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

23

Re: Baskytary Walldis

Už pár dnů se dívám, že bych vyměníl ve svojí base od Walldisa snímač - ten to tam je teď má málo basů (ta nejnižší řada co nabízí Šivčák).
A jak tak koukám po různejch značkách tak mě napadlo změřit velikost toho co tam mám momentálně a přišel jsem na celkem zvláštní problém.
Rozměr snímače je  cca 37 x 101 mm což je rozměr snímačů pro 5ku basu, ale ta moje je jen 4ka. 
Co s tím???   smile    Předělat na 5ku nebo atypickej snímač   smile
Myslíte že tím může být způsobenej ten nedostatek basů??

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

24

Re: Baskytary Walldis

Luboš napsal:

Myslíte že tím může být způsobenej ten nedostatek basů??

To si nemyslím. Ono u toho bezpražce je ten snímač zas kůli konkrétnosti tónu dost u kobyly,...to já bych byl rači. Páč když je to naopak, že je to nečitelnej basovej huhňák, tak s tím už těžko budeš něco dělat. Takhle si lehce přidáš na basech na aparátu a je to ne? S tím snímačem,...tak zkus jinej-zase pětkovej-ale se mi nezdá že by to byl pětkovej. Na ty snímače jsem koukal, páč jsem samozřejmě už zkoumal co tam dává Walldis za snímače a u různých snímačů má Šivčák na webu že je to na 4-5 strun. smile

0 xLajků:

25

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:

a u různých snímačů má Šivčák na webu že je to na 4-5 strun.

kdyz sou to kolejnice tak je to vcelku jedno .. i treba fender odazoval musicmaster bass snimac ze strata big_smile..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:

4-5 strun.

aj W to tak robi smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

27

Re: Baskytary Walldis

Matěji, tak už nás nenapínej! Napiš prosím aspoň zhruba jak to hraje (nemyslím jako popis zvuku, ale jestli dobře nebo průměrně nebo špatně).
Plíííííííííííz  smile

0 xLajků:

28

Re: Baskytary Walldis

Nenapínám nenapínám,...jen jsem se k tomu nějak nemohl dostat. Kdyžtak dnes večír nebo o víkendu. smile

0 xLajků:

29

Re: Baskytary Walldis

Matěji, nechal by sis u něj teda dělat basu? Třeba dle svého vlastního návrhu?

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

30

Re: Baskytary Walldis

alternativ napsal:

Matěji, nechal by sis u něj teda dělat basu? Třeba dle svého vlastního návrhu?

...zcela určitě. Vlastně to mám už v hlavě. To zpracování mě uchvátilo. smile

0 xLajků:

31

Re: Baskytary Walldis

No a ty dva workers se ti líbily jak? Nějaký postřehy, kterej jak hrál?
Dík!

0 xLajků:

32 Naposledy upravil: Matej (03. 10. 2014 16.37:41)

Re: Baskytary Walldis

Tak už se konečně dostávám si k tomu sednou a něco napsat. smile  K Tomášovi (Walldis) jsem dorazil trochu jinak než jsem plánoval. Původně jsem návštěvu u něj plánoval v pátek, hned na začátu mé cesty (návštěvy příbuzných) na Moravu, ale vzhledem k tomu, že jsem návštěvu u příbuzných musel trošku změnit, dostal jsem se k Walldisovi až v neděli odpoledne. A samozřejmě už v lehkém časovém deficitu. sad

Po lehké telefonní navigaci do Dolních Kounic u Ivančic kde Tomaš bydlí, mi po zazvonění přišel otevřít usměvavej příjemnej chlapík. První co mě překvapilo, že měl doma už jen ty dvě basky co má v této inzerci,... http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … rder=datum ... jinak už vše co vyrobil prodal. smile Při povídání, které nechtěl formou nějakých otázek a odpovědí mi říkal, že jich vyrobil,...jeje, teď abych to nespletl,...myslím 8 kousků. Nicméně ty dvě basy (Workers) co má jako poslední doma jsou nádherný. Jak už jsem psal,...detaily a zpracování mě okamžitě ohromilo. Basy maj pro mě ideální váhu, mám rád těžší nástroje, aby byl uspokojen můj pocit z pořádný basy (v tom mám stále trošku problém s mým lehoučkým Laklandem 55-01). Mé zaváhání bylo, že jsem si v pátek co jsem na Moravu vyrazil zapoměl naložit do auta kombíko. To jsem si uvědomil asi 60 km od domu. sad

Takže test basyček probíhal při povídání si s Tomem jen tak na sucho. Ale na sucho obě basy krásně vrněly a na slap cinkaly a bylo v tom cejtit ten poctivej kus dřeva. Co říkal, tak na ně dává jen nějaké "převozní" struny za hubičku, takže s jinýma strunama by to bylo asi ještě zajímavější. Ale i na tyhle mi to přišlo, že tělo nádherně hraje. Co se týče seřízení,...asi bych si basu seřídil více na svou ruku. Nemusím až tak nízký dohmat a rovný krk,...bo do strun rád hrábnu a při agresivnější hře už to pak drnčí. Co se týče snímačů,...basy jsou osazené levnýma kouskama od Šivčáka,... http://shop.sollerguitars.com/product_i … j-set.html ... http://shop.sollerguitars.com/product_i … mg-jb.html ...a vzhledem k tomu, že jsem neměl s sebou to kombíko, nedokážu zvuk moc posoudit. Jediné co jsem zkusil bylo, že Tom donesl nějaký mulťák a sluchátka, ale jak člověk nezná jak ten můlťák hraje do sluchátek, moc toho nepozná. Jsem zvyklej si i snímače různě seřizovat a naklánět podle zvuku a to měl na těch baskách bych řekl nepoladěné. Výtku bych měl k zapojení,...co říkal, tak se inspiroval u R.M.Pickups a měl tam přepínače k přepínání-nevím úplně přesně serie/parael,...či nějaké otočené fázování-to jsem úplně nepochopil a to se mi nelíbilo, páč jsem se v tom nedokázal moc orientovat. Já tu basku dostat do ruky, tak vše zapojím jen jednoduše,...u toho pasivu jak klasicky JB a u té aktivky v podstatě taky, jen bych switch použil k přepínání aktiv/pasiv. smile Co se týče mého pocitu ze hry na ty dvě basy,... nejsem až tak vyhraněnej-mě je v celku jedno, jak je tlustej krk do ruky atd. Mám to jak s autem,..sednu, po 200 metrech si to osahnu a jedu,...a po chvíli mi přijde, že s tím jezdím už nějakou dobu. Každopádně byl ale krček pro mě naprosto ideální. Myslím že u obou bas stejný. Lehce širší nulťák a na kobyle rozteč 19 mm. Hrálo se mi na to hned jak v bavlnce. smile

Bohužel jsme poseděli a popovídali, já pozkoušel basy převážně na sucho jen asi hodinku a půl. Protože už na mě naši tlačili, když si prošli Dolní Kounice a už se čekáním na mě nudili. Nicméně si dokážu představit, si basky seřídit a nastavit podle svých představ, podle svých představ si je zapojit a popřípadě osadit jiným hardvérem a snímadlama-kobyla je ale myslím ok-bytelná a pevná. Jinak ty basy jsou opravdu krásný jak dyzajnem tak zpracováním. Mě osobně hodně zaujala ta se singlem u kobyly a děleným u krku a kdybych měl u sebe peníze, nebo měl čas na převod z účtu, možná bych si jí odvezl. Ale nevadí,...sice jsem na to v týdnu neměl čas, ale chci zjistit podle rozměrů snímadel co by se za lepší snímače dalo do té basy osadit (to ještě budu muset Walldisovi zavolat, jestli to nemá Šivčák na stránkách) a když to vymyslím, jsem dohodnutý s Walldisem, že bych si pro basu asi za 2-3 týdny, kdy bych měl jet opět na Moravu zajel. smile

Každopádně co jsme si povídal jsem zjistil, že Tomáš je sám basista, ale i bubeník a kytarista a myšlenka si vyrobit kytaru už ho napadla někdy v mládí. No a dnes když má dílnu a firmu na výrobu luxusního nábytku se do toho-možná s lehkou "najivitou" jak prodej půjde pustil. Ale tak asi všichni víme, jak je to s výrobou a prodejem nástrojů u nás. Ale troufám si říct, že co jsem držel v ruce basy i od jiných výrobců,...Mázl, Jurkovič, i Standa Papež, je Walldis co se týče zpracování a detailama trošku někde jinde. Ale to musí člověk vidět,...(kdo jste někde od Ivančic a Brna, tak to stojí za to si basy prohlédnou sám). Pak vlastně i ta koncepce,...levně vyrobyt krásnej nástroj, který si pak člověk individuelně osadí hardvérem, snímačema a zapojením dle svých představ se mě osobně zamlozuvá. Ale já jsem v tom něco jak tady EmTrojka,...rád si ty nástroje tvořím k obrazu svému, takže pro mě je ta možnost vlastního tuningu nástroje přínosná. Ale co mi Walldis říkal ohledně další výroby,...je trochu na vážkách dál něco vyrábět do "zásoby" a v podstatě by pro něj nebyl problém vyrobit něco právě dle přání člověka-zákazníka. To byl vlastně můj prvotní kontak s Tomem Walldisem,....jestli by mi vyrobil kopiji Laklanda 55-01. V jeho zpracování s detailama si to dokážu opravdu představit. smile

0 xLajků:

33

Re: Baskytary Walldis

Hmm... me o nem prave rikal kamos z brnenskych Kytar. Ma taky jednu petku s humbuckerama...
Ja jsem takovej kutil, takze bych si dovedl dost dobre predstavit nechat si udelat telo a krk s vyfrezovanim na snimace a elektriku a pak si to dle financi sam osazovat... Jak vyjde zvuk je pak ovsem trochu risk...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

34

Re: Baskytary Walldis

kurowec napsal:

...me o nem prave rikal kamos z brnenskych Kytar.

...no a je s basou spokojenej? smile

0 xLajků:

35

Re: Baskytary Walldis

No je z ni uplne nadsenej - rekl bych dle jeho reakci dokonce zamilovanej wink Prej da vsem basam na Kytarach na prdel. A ostatni kolegove jen pritakavali... Koupil ji za nejakej smesnej peniz, protoze dohodil Walldisovi nejaky ksefty. Prej ji klidne donese at si zahraju, ale nejak sem se k tomu zatim nedostal...
Puvodne je to ale kytarista, takze jeho prvni basa a jeho nadseni nemusi byt tudiz uplne smeroplatny wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Matej (03. 10. 2014 20.10:29)

Re: Baskytary Walldis

Memory napsal:
kurowec napsal:

Prej da vsem basam na Kytarach na prdel.

Z toho co tady čtu mám chvílemi pocit, že baskytary Walldis dají na prdel i Fodeře wink

...netřeba to dramatizovat. roll Co dá čemu na prdel,..o to tu přeci nejde. wink Dát do toho odpovídající střívka, tak by to bylo myslím v popasování i s tou Foderou zajímavý. smile

0 xLajků:

37

Re: Baskytary Walldis

Podle mě, je Walldis s tím co vyrobil, docela zajímavej počin co se týče osobitosti dyzajnu, ceny a zpracování,...a určitě by si zasloužil minimálně pozornost basové veřejnosti. A jak to v začátcích bývá, zatím je to hlavně z nadšení, ne pro výdělek. wink

0 xLajků:

38

Re: Baskytary Walldis

Memory napsal:

Z toho co tady čtu mám chvílemi pocit, že baskytary Walldis dají na prdel i Fodeře

Pisu co me rikal ten kamos... nerikam, ze to tak je... ale podle toho jak tam maji serizeny kytary se starejma strunama se tomu da lehce verit. Oni tam moc Fodery nemaji wink Max drazsi Fendery a nejakej ten Sandberg... nevim...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

39

Re: Baskytary Walldis

Kua Mateji, zrovna ten PJ se mi taky hodne zamlouva. Co kdyz te predbehnu? Budes se moc zlobit?

0 xLajků:

40

Re: Baskytary Walldis

Tak už víme, že majitelem PJ workera je UR smile
UR: do čeho ji balíš na cesty a nebo ji máš jen na doma?

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: UR (28. 11. 2014 14.52:00)

Re: Baskytary Walldis

Bonzáku!  smile

Zatím to balím takto:
https://dl-web.dropbox.com/get/Camera%20Uploads/2014-11-23%2015.52.27.jpg?_subject_uid=94290237&w=AABaiIGvEYQeFj95s3kHSxS1vBKYvSfUTv6Ft7CxwJVz4w

No a na cesty to budu muset zabalit do nějakýho kufru co mám a trochu ho znásilnit, aby se tam Wallda vešel. Jednu takvou starou šunku naštěstí doma mám smile

Další otázky?  smile

0 xLajků:

42

Re: Baskytary Walldis

UR: Žadný obrázek mi to neukazuje....? smile

0 xLajků:

43

Re: Baskytary Walldis

neke já ho vidím

0 xLajků:

44

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

neke já ho vidím

...búéé, já néé. sad

0 xLajků:

45

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

neke já ho vidím

Taky ho nevidím. Když dáváš odkaz na DropBox, tak podle mě musí ta fotka být ve složce Public, aby ji viděli i ostatní a nejen Ty.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

46

Re: Baskytary Walldis

Vítej v klubu :-)

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

47

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

Bonzáku! 
Zatím to balím takto:

https://dl-web.dropbox.com/static/images/lockbox.png

No opravdu to zatím UR asi balí takto!
taky nic nevidím...

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

48

Re: Baskytary Walldis

Ptal jsem se Walldise, zda má teď něco k prodeji a odepsal:

Dobrý večer, v současné době nemám k prodeji žádnou basu, poslední se prodala minulý týden. Pokud by jste měl zájem o nějakou konkrétní basu z fotek zde na FB není problém ji pro Vás vyrobit. Pokud by Vás některá z baskytar zaujala tak dejte vědět. Cena se odvíjí od spousty faktorů, jako jsou třeba použité dřevo a nebo také použitá elektronika, atd.

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

49 Naposledy upravil: UR (01. 12. 2014 09.48:02)

Re: Baskytary Walldis

Mhh, tak to se mu už podařilo prodat i toho druhýho Workera.

OK, tady je link "jak zatím balím basu" co by už měl být vidět:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/94290237/2014-11-23%2015.52.27.jpg

Jinak co mám nafoceno jsou snímače a elektrika od Šlapáka, co se do toho mýho Workera dávala:
https://db.tt/ClyvjwqPhttps://dl.dropboxusercontent.com/u/94290237/2014-11-14%2010.03.07.jpghttps://dl.dropboxusercontent.com/u/94290237/2014-11-14%2010.02.35.jpg

Jak bude čas, tak něco nahraju a nafotím.

0 xLajků:

50

Re: Baskytary Walldis

Ty snímadla se mi líbí smile Mám v plánu nechat si postavit workera s JB snímači a pasiv. Uvidíme, jak na tom bude Walldis časově.

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

51

Re: Baskytary Walldis

Chtel bych se zeptat na jednu vec divaje se na to schema zapojeni. To se resi namichani pomeru snimacu takhle bezne? Tedy tim krizem zapojenym potenciometrem?

Me na tom zarazi to, ze to musi silene prasit zvuk - je to zapojene primo na vystupy ze snimacu, kde se silene hraje na impedance. A to zapojeni krizem je blbe v tom, ze otacenim se impedance meni - signal je zapojen na stred potenciometru a tim padem jde impedance od maxima az po nulu.

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

52

Re: Baskytary Walldis

No koukal sem na web a našel, že se to tak asi dělá:
http://www.guitarnucleus.com/gitschems/2pkup-blend.jpg

0 xLajků:

53

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

No koukal sem na web a našel, že se to tak asi dělá:

Já to tak měl i ve schématu elektroniky Sadowsky, kterou jsem si pájel...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

54

Re: Baskytary Walldis

no treba Cort A5 to tak ma take, ale az na vystupu z prvniho stupne preampu, kde uz je signal zesileny a tam to uz nevadi

normalni zapojeni potenciometru tak aby se nemenila impedance (nebo minimalne) je tak, ze se signal pripoji na kraj potaku, druhy kraj na zem a stred odebira signal - tim je zajisteno, ze signal je zatezovan stejnou impedanci neb je trvale spojen se zemi pevnou velikosti odporu bez ohledu kam je natocen bezec potenciometru

tohle krizove zapojeni nelze zapojit tak jak je vyse popsano - signal je zapojen na bezec takze se meni impedance jak je zatizen snimac - podle me to dobre neni

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

55

Re: Baskytary Walldis

Signál ze snímače na běžec potenciometru je obvyklé zapojení Volume.
Důsledek je mírné až silné zastření zvuku z aktivního snímače při částečně stažené hlasitosti (vliv malého zátěž.odporu a vlastní indukčnost snímače na harmonické složky signálu)
Balanc křížem bude podobně nectný, hlavně ve střední poloze (oba snímače paralelně) - půjde dolů jak brilance tak intenzita zvuku.
Osobně bych dal přednost 2x Volume (vždy aspoň jeden snímač může jet naplno) než 1x Volume a 1x Balance (naplno hrají jen krajní polohy). Nebo ještě raději bych si dal Volume a přepínač 1-2-1 - ono to částečné mixování snímačů stejně slyšet moc není.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

56

Re: Baskytary Walldis

MartinXC napsal:

Balanc křížem bude podobně nectný, hlavně ve střední poloze (oba snímače paralelně) - půjde dolů jak brilance tak intenzita zvuku.
Osobně bych dal přednost 2x Volume (vždy aspoň jeden snímač může jet naplno) než 1x Volume a 1x Balance (naplno hrají jen krajní polohy).

Ted nevim jak to je na tom potaku a jak to mam ja zapojeny ten balanc ale Slapak mi doporucoval prave naopak balanc .. prave proto ze tam je furt jeden snimac naplno .. 
spravne zapojena balanc ma uprostred oba snimace naplno a a smerem do jedne strany ubiras signal z jednoho a druhy je porad naplno a na druhou stranu to same ...

taky sem si puvodne myslel ze je to jinak ale funguje to takle !!!! smile

vol vol prave rikal ze je takove spis archaicke zapojeni kdy to muze delat vetsi neplechu...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

57

Re: Baskytary Walldis

no funguje to pokud je predtim nejaky oddelovaci stupen - impedancni prevodnik - pokud ne tak to proste funguje, ale blbe - ten signal z tech snimacu je proste zmrsenej

vsimni si, kolik jsou udavane vstupni impedance u zesilovacu - bezne se to pohybuje od 500k az po jednotky Mohmu - bezne je vstupni impedance kolem 1-2M (pro piezo je to spis kolem 10M)

tady na tom papiru co tu je vys je zapojen balancni potak 250k a to jeste tak, ze tech 250 je tam jen kdyz je v krajni poloze - napriklad pokud si tam nakroutis z kazdeho 50% tak je kazdej snimac zatizenej 125kohmy coz je silene malo (je to 10x mene nez je bezne)

jak jsem psal i ten mizernej Bartollini v Cortu A5 si to nelajznul a je signal z kazdeho snimace nejprve zesilen a teprve pak pres takovyhle potenciometr balancovan - tam uz je to ale jedno nebot tam je vystupni impedance mala

pokud bych to mel laicky priblizit tak to ma v podstate uplne stejny vliv jako ruzne nastrojove kabely - tim jak kroutite tim potakem tak je to v rozsahu od horsiho az po uplna traga, kde to nastesti uz neni slyset

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

58

Re: Baskytary Walldis

http://baskytara.com/img/m/23792/t/p1983q74ma14h4140dm5ctalq2f3.gif

jsem to namaloval aby to bylo jasne - ty prvni dva potaky jsou ty spojene - ty prostredni jezdce se hejbou spolu - je videt jak se ten signal privira k zemi

spravne zapojeni (ktere ale nelze pouzit pri dvojitem potenciometru jako balanc) je na tom tretim pripade - signal je priveden pres celou drahu potencimtru na zem a zatizeni se tedy nemeni a vystupni signal se z drahy odebira pro dalsi pouziti - funguje to jako delic ze dvou odporu

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

59

Re: Baskytary Walldis

RadekCX napsal:

napriklad pokud si tam nakroutis z kazdeho 50% tak je

to nejde big_smile nevim jak je to vevnitr udelany ten potak a rozebirat to nebudu, ale jak uz sem psal vyse uprostred je to 100% oba a a na kazdou stranu ubiras jeden a druhej zustava 100%  ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

60

Re: Baskytary Walldis

m3 napsal:
MartinXC napsal:

Balanc křížem bude podobně nectný, hlavně ve střední poloze (oba snímače paralelně) - půjde dolů jak brilance tak intenzita zvuku.

Ted nevim jak to je na tom potaku a jak to mam ja zapojeny ten balanc ale Slapak mi doporucoval prave naopak balanc .. prave proto ze tam je furt jeden snimac naplno .. 
spravne zapojena balanc ma uprostred oba snimace naplno a a smerem do jedne strany ubiras signal z jednoho a druhy je porad naplno a na druhou stranu to same ...

Když je bežec na prostředku, nemůže být na výstupu plný signál - signál ze snímače jde přes odporový dělič 1:1.
Nicméně může být, že snímač je navržený do takových pracovních podmínek (ale většinou se to vyřeší napřed v aktivce).

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

61

Re: Baskytary Walldis

m3 napsal:
RadekCX napsal:

napriklad pokud si tam nakroutis z kazdeho 50% tak je

to nejde big_smile nevim jak je to vevnitr udelany ten potak a rozebirat to nebudu, ale jak uz sem psal vyse uprostred je to 100% oba a a na kazdou stranu ubiras jeden a druhej zustava 100%  ..


ne to rozebirat nemusis - to jsou obycejne dvojite potenciometry - takze kdyz mas potenciometr nastaveny na prostredek tak z kazdeho snimace leze 50% signalu - tohle zapojeni neresi hlasitost, ale pomer mezi snimaci - takze na prostredku je opravdu pomer 1:1 jen je polovicni hlasitost - hresi se na to, ze si pomer nastavis pred tim nez zacnes hrat a sestelujes si volume

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

62

Re: Baskytary Walldis

Já bych právě chtěl řešení pasiv s 1x hlasitost, 1x poměr mezi snímači a 1x clona, ať mužu nástroj ztlumit jen jedním poťákem.

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

63 Naposledy upravil: UR (02. 12. 2014 10.27:27)

Re: Baskytary Walldis

Debata je to velmi zajímavá, ale navrhuju ji přesunout do jiného vlákna - prosím admin o přesun, díky.
Pak bych se rád zapojil do diskuze. Zajímá mně, jaký má to menší zatížení vliv na zvuk? A jak to tedy pořešit? Raději 2xvolume?

0 xLajků:

64 Naposledy upravil: m3 (02. 12. 2014 11.06:33)

Re: Baskytary Walldis

slapak wrote:
"Můj názor ale je, že varianta s 2x volume je nejsložitější způsob ovládání. Od chvíle, kdy jsou vyráběné balanční
poťáky, se vše krásně zjednodušilo a to o řád k lepšímu."

tak nevim big_smile ja mam na ruznejch basach ruzny veci a nevim co je lepsi .. stejne to mam vetsinou na plno  a pomer snimacu mam nastavenej jejich vzdalenosti od strun big_smile

RadekCX napsal:

takze na prostredku je opravdu pomer 1:1 jen je polovicni hlasitost - hresi se na to, ze si pomer nastavis pred tim nez zacnes hrat a sestelujes si volume

a fakt to tak je ? neni to udelany tak ze naprostred naplno oba tj neni tam zadnej pridanej odpor a tocenim se jen pridava na jednu stranu .. teda v podstate jako potaky v jednom ..??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

65

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

ebata je to velmi zajímavá, ale navrhuju ji přesunout do jiného vlákna - prosím admin o přesun, díky.

jojo big_smile men samotneho prekvapilo kam ze to pisu big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

66

Re: Baskytary Walldis

m3 napsal:

slapak wrote:
"Můj názor ale je, že varianta s 2x volume je nejsložitější způsob ovládání. Od chvíle, kdy jsou vyráběné balanční
poťáky, se vše krásně zjednodušilo a to o řád k lepšímu."

tak nevim big_smile ja mam na ruznejch basach ruzny veci a nevim co je lepsi .. stejne to mam vetsinou na plno  a pomer snimacu mam nastavenej jejich vzdalenosti od strun big_smile

RadekCX napsal:

takze na prostredku je opravdu pomer 1:1 jen je polovicni hlasitost - hresi se na to, ze si pomer nastavis pred tim nez zacnes hrat a sestelujes si volume

a fakt to tak je ? neni to udelany tak ze naprostred naplno oba tj neni tam zadnej pridanej odpor a tocenim se jen pridava na jednu stranu .. teda v podstate jako potaky v jednom ..??


pockame az to presunou admini

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

67 Naposledy upravil: Lukáš (02. 12. 2014 11.22:40)

Re: Baskytary Walldis

Změna v impedanci se IMHO projeví ve výškách a basech (viz výměna poťáků 250k za 500k u JB - nárůst výšek a basů, ale za cenu ztráty středů - nevím proč, to by mě taky zajímalo) a hlavně při hraní na různých aparátech s různou vstupní impedancí (pokud není zajištěná velmi vysoká impedance třeba FETem).

0 xLajků:

68

Re: Baskytary Walldis

hmm snad me admini neprizabijou za ten silenej OT - vyvolal jsem ho v podstate jen nechtene

ta ztrata stredu je podle me spis psychologicka - protoze puvodne jsi mel zkrouhle vysky a basy a slysel jsi jen stredy - v okamziku kdy se tam objevi tak mas pocit ze se stredni pasmo propadlo

jinak ono je to v podstate vesteni z kristalove koule - u pasivu je to vzdycky laborovani nebot vysledek je dan vzdy kombinaci nekolika faktoru - impedance snimace, zatezovaci impedance na balance a volume, natoceni clony, kapacita kabelu a impedance zesilovace - tyhle vsechny prvky vytvareji ruzne frekvencni propusti a zadrze - neda se rict ze vymenou potaku z 250k na 500k se zvuk musi vylepsit automaticky (je to ale pravdepodobne)

z toho duvodu je dobre provedena aktivka vzdy sazka na jistotu, ze do aparatu dotlacim stejny zvuk - nemusim se bat, ze kdyz nehraju na svuj aparat a svuj kabel, ze to bude stat za prd - za aktivkou muze bejt uz klidne elektrikarska dvoulinka

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

69

Re: Baskytary Walldis

m3 napsal:

slapak wrote:
"Můj názor ale je, že varianta s 2x volume je nejsložitější způsob ovládání. Od chvíle, kdy jsou vyráběné balanční
poťáky, se vše krásně zjednodušilo a to o řád k lepšímu."

no s tim, ze nahanet 2x volume muzu souhlasit a v podstate i s tim dalsim, ale ne tak jak to ma zapojene slapak - me osobne vyhovuje nejvic 2x gain (potak na kazdej snimac = libovolnej pomer) a pak jedno volume. Osobne nejcasteji hraju 100% krk a 50% kobyla - takze to si nakroutim tema potakama gain a pak uz hejbu jen tim volume, kde uz zesiluju/zeslabuju ten navoleny pomer

jinak to samozrejme nikomu necpu - jen ze me to tak vyhovuje

m3 napsal:
RadekCX napsal:

takze na prostredku je opravdu pomer 1:1 jen je polovicni hlasitost - hresi se na to, ze si pomer nastavis pred tim nez zacnes hrat a sestelujes si volume

a fakt to tak je ? neni to udelany tak ze naprostred naplno oba tj neni tam zadnej pridanej odpor a tocenim se jen pridava na jednu stranu .. teda v podstate jako potaky v jednom ..??

hele existuje ciste teoreticka moznost, ze ty balancni potaky by mohly byt specialy s povlakem na odporove draze - dela se to tak, ze je ta odporova vrstva potrena vodivym lakem - pak by teoreticky bylo mozne tvrdit, ze v polovine uz to jede plnym signalem respektive ze jsou oba snimace naplno

nicmene podle znaceni je to normalnii potenciometr a i treba ten co jsem mel v base byl klasickej - promeroval jsem ho

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

70

Re: Baskytary Walldis

Zatím nepřesunuto ... mno nic pokračujem tu:
Našel jsem ohledně toho pár diskusí:

The way a blend pot works is that there's only resistance in one gang from the center to fully CCW. From center to CW, there's no change. The other gang is a mirror immage of that. So, if it's hooked up correctly, as you sweep from fully CW to center you're turing UP one PUP without affecting the other. At center both PUPs are on full. As you continue to sweep from center you're turning down the other PUP without affecting the first one.

ANEBO ...

One important thing about bland pots, you have to wire them the right way. This varies from brand to brand.

What I mean is that you can't just take the pot and follow one of the diagrams. You will note that on some the lug that goes to ground is on the other side.

You need to get a meter and then put the pot at the center detent. Now check the center lug to one of the outside lugs, and then the other. You should see a very low resistance to one side, and the other should be almost the full value of the pot.

The low resistance side goes to the output, and the high side goes to ground. The top and bottom decks will be opposite. This is very important, because if you wire up the low resistance side to ground, it will dull your tone and reduce the signal level.

Currently my favorite blend pots are made by Bourns.

This is what you should see on an Ohm meter with a blend pot. These were the measurements for a 500K Bourns pot.

Obrázek s naměřenými hodnotamy odporu při poloze uprostřed říká asi vše:
http://www.sgd-lutherie.com/images/blend_pot.jpg

0 xLajků:

71

Re: Baskytary Walldis

... a ještě pojednání 250K vs. 500K pots
250K pots give a slightly warmer tone than 500K because the 250K bleeds off some of the high frequencies.

250K = warmer
500K = brighter
1 Meg = brightest

Usually, 250K pots are used with single-coil pickups and and 500Ks are used with humbuckers.

Z TOHO MI VYPLÝVÁ DOTAZ: PSALO SE TU, ŽE ČÍM VYŠŠÍ ZATÍŽENÍ SNÍMAČŮ (VÍCE OHMŮ NA POTENCIOMETRU) TÍM VÍCE BASŮ A VÝŠEK. OPRAVDU I VÍCE BASŮ???

0 xLajků:

72

Re: Baskytary Walldis

Tohle -extra zkonstruovaný blend potenciometr s proměnlivým odporem v 1/2 dráhy- je něco jiného, to fungovat bude, np. (V mojí bývalé Ibanezce byl klasický dvojitý lineární, zapojený do kříže = špatně).

K námětu, zda i více basů na vyšším odporu potenciometru: spíš vznikne jiná L-R pásmová propust/filtr, tzn i v basech to může mít jinou barvu.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

73

Re: Baskytary Walldis

Předpokládám, že Šlapák tam takový spešl blend pot dává, což potvrzuje co říkal m3.

0 xLajků:

74 Naposledy upravil: RadekCX (02. 12. 2014 15.34:53)

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

This is what you should see on an Ohm meter with a blend pot. These were the measurements for a 500K Bourns pot.

Obrázek s naměřenými hodnotamy odporu při poloze uprostřed říká asi vše:

dik za zajimave info...takze zrejme poctiva firma osazuje tyhle specialy a kde to chteji osulit tak osadi normalni

to je mozna dobre vedet v pripade nakupu levnych nastroju ala Thomann apod - kde by stalo za to zkontrolovat - investice je v rade desetikorun maximalne jedne dvou stovek a dost by to mohlo pomoci

nicmene tak je dobre mit na pameti, ze se ta impedance meni - jakmile tocite na tu stranu kde se ten jeden snimac ubira tak se zmensuje zatezovaci imepdance - je to ale uz na snimaci, ktery neni tolik slyset

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

75

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

OPRAVDU I VÍCE BASŮ???

Když jsem vyměnil u JB volume poťáky 250 k za 500 k, tak se zvuk fakt hodně posílil v basech i výškách. Na druhou stranu: byl tam tlak a brilantní výšky, ale chyběla tomu dřevitost ve středech, takže jsem tam nakonec zase dal původní 250 k. Byla to taková nejlacinější úprava ke zvuku Marcuse Millera big_smile. A myslím, že tu i další basáci zkoušeli měnit poťáky s různými hodnotami, někde tu o tom byl celý thread.

0 xLajků:

76

Re: Baskytary Walldis

Lukáš napsal:
UR napsal:

OPRAVDU I VÍCE BASŮ???

Když jsem vyměnil u JB volume poťáky 250 k za 500 k, tak se zvuk fakt hodně posílil v basech i výškách. Na druhou stranu: byl tam tlak a brilantní výšky, ale chyběla tomu dřevitost ve středech, takže jsem tam nakonec zase dal původní 250 k.

V těch basech jsem to nikdy nepozoroval,...ale ve výškách ano. Taky jsem různě zkoušel na JB dát 500k-to bylo fajn na ohraný struny. Ale s novějšíma ty vejšky byly až moc vostrý,...takže jsem tam nakonet dal také zpátky 250k. smile

0 xLajků:

77 Naposledy upravil: m3 (02. 12. 2014 17.32:51)

Re: Baskytary Walldis

RadekCX napsal:

to je mozna dobre vedet v pripade nakupu levnych nastroju ala Thomann apod - kde by stalo za to zkontrolovat - investice je v rade desetikorun maximalne jedne dvou stovek a dost by to mohlo pomoci

ja sem kupoval asi Gothacky asi v aleximu... a ty fungujou jak rikam .. spis by byl problem kupovat naky obyc (ne urceny apriory pro kytary, basy) v GESu nebo podobnejch tam tezko soudit...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

78

Re: Baskytary Walldis

Těd jsem si s různými hodnotami také hrál. V mém Sandbergu jsou Alpha 500A a když mi odešel jeden, tak jsem tam dal z Aleximu na zkoušku GOTOH 250A a ten zvuk se změnil, výšky ubyly. Tak jsem tam dal znova 500. Mám na Sandbergu taky ten Blend je to taky Alpha 500 a je to tak, že ve středu jsou oba "na plno". Měřil jsem to ohmetrem, ale teď už si ty hodnoty nepamatuju. Chvilku jsem uvažoval o předělání na 2x volume 1x Tone, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Ono také souvisí jaké tam jsou snímače a ty pasivní Sandbergy není o nich moc informací.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

79

Re: Baskytary Walldis

sigi napsal:

Chvilku jsem uvažoval o předělání na 2x volume 1x Tone, ale ještě jsem se k tomu nedostal.

imho jedina vyhoda vol vol je ze se tam daj dat push-pully a neco jima prepinat rozepinat...
u balance vol se da nacpat jen jeden .. resp nevidel sem push-pull balance.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

80

Re: Baskytary Walldis

m3 napsal:

ja sem kupoval asi Gothacky asi v aleximu... a ty fungujou jak rikam .. spis by byl problem kupovat naky obyc (ne urceny apriory pro kytary, basy) v GESu nebo podobnejch tam tezko soudit...

Co se týká poťáků tak v GESu ani GMku nekupovat, funkčně jsou stejný jako ty co se dávaj do nástrujů, zesilovačů apod. ale zpracováním a kvalitou sou někde úplně jinde, jakože to je totální krám. Občas si stavim efekty a mám vyzkoušeno, že pro audio techniku jsou nepouitelný, šuměj, přeskakujou, nemaj přesnou odporovou vrstvu atd, atd, atd, jako nouzovka použitelný, ale natrvalo bych to nechtěl.

pokud chcete kupovat poťáky tak jsou dobrý Alpha, CTS, Bourns, bohužel se u nás blbě sháněj. Pak mám ještě vyzkoušený ALPS, ty se daj sehnat u conrada, ale jsou trochu jiný než klasický poťáky do nástrojů http://www.conrad.cz/stereo-potenciomet … 20.k441802
jinak pak velký výběr maj v musicding http://www.musikding.de/Potentiometer_1 tady je to horší, že se musí platit poštovný, nejmíň maj tušim, že 3 EURo, takže při objednávce se jen jeden poťák dost prodraží. Ale obávám se, že tyhle speciální poťáky na blend jen tak mít nebudou

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

81

Re: Baskytary Walldis

Burdin napsal:

CTS

S těmi mám relativně čerstvou výbornou zkušenost.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

82

Re: Baskytary Walldis

CTS se dají sehnat u Bacha: http://www.bachmusik.com/kytarovy-hardw … y/cts-poty

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

83

Re: Baskytary Walldis

Burdin napsal:

Co se týká poťáků tak v GESu ani GMku nekupovat, funkčně jsou stejný jako ty co se dávaj do nástrujů, zesilovačů apod. ale zpracováním a kvalitou sou někde úplně jinde, jakože to je totální krám.

atreba zrovna potaky maj dost sasto kratky zavity...  ale treba sehnat 9pin nebo dokonce 12ti pin on-on mini switch moc jinde nejde...

btw zas znovu pro prazaky a okoli doporucim alexim vesmes se tam sezene vsechen beznejsi hw http://www.alexim.cz/hardware/potenciom … /3493.html

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

84 Naposledy upravil: Lukáš (04. 12. 2014 14.12:43)

Re: Baskytary Walldis

Burdin napsal:

Co se týká poťáků tak v GESu ani GMku nekupovat, funkčně jsou stejný jako ty co se dávaj do nástrujů, zesilovačů apod. ale zpracováním a kvalitou sou někde úplně jinde, jakože to je totální krám.

Povrzuju s tím, že bych už nedoporučil ani vychvalované Alpha (i když furt lepší než ten levnej zbytek) - pokud s poťákama točíte a přecházíte mezi chladnějším/teplejším prostředím, dráha poťáku se stejně zoxiduje (resp. má problém ke konci dráhy). Měl jsem od nich už 2. poťák a zase mi praská a vyčištění odporové dráhy pomůže jenom na chvíli. Anebo mám prostě smůlu na kusy.

0 xLajků:

85

Re: Baskytary Walldis

m3 napsal:

btw zas znovu pro prazaky a okoli doporucim alexim vesmes se tam sezene vsechen beznejsi hw

jo to je pravda, ja to bral z bastlirskyho hlediska nebo kdyby chtel nekdo neco trochu jinyho nez sou standartni hodnoty, nemluve o tom, ze sem na ne od jiste doby trochu nastvanej a nerad tam chodim wink

Lukáš napsal:

Měl jsem od nich už 2. poťák a zase mi praská a vyčištění odporové dráhy pomůže jenom na chvíli. Anebo mám prostě smůlu na kusy.

Jo, s tim se dá souhlasit, jako levná varianta jsou použitelný, ale osobne se mi zdaj nejlepší ty CTS, koupil sem ty ALPS, to sou uzavřený bezúdržbový a ty jsou v pohodě, pak jsem použil Alphy a ty trochu praskaj, ale ve srovnání s noname cinanama, je to porad uplne jinde

Dal sem i praci s prectenim vlakna a celkem me to zaujalo, kazdopadne nejak se mi nepodarilo najit kolik si za tu basu na zakazku rekne +/- (mozna sem jenom slepej), klidne jenom drevo se sachtama pro snimace a elektroniku a s usazenou kobylou wink pokud je to na tech FB strankach, tak se na ne nedostanu, mame je v praci zablokovany hmm

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

86

Re: Baskytary Walldis

Tak jsem v sobotu absolvoval cca 20 minutový hovor s Walldisem a můžu potvrdit Matějovo info, že je to velice příjemný člověk, který ví, o čem mluví. Bohužel je nyní dost zaneprázdněný nábytkářstvím, takže začne uvažovat na basama zase až někdy v únoru sad Kažopádně jsem se ale zapsal do pořadníku pro příští rok a nějakého Workera vymyslíme smile
Prostě potřebuju doplnit pětimístný stojan po tom, co jsem prodal elektroakustiku a Harleye smile

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

87

Re: Baskytary Walldis

Nahrávky a pořádný fotky pořád nemám, tak aspoň maličká ochutnávečka - Walldis Worker 5 v akci:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/10856518_622334354543402_6432779939306502343_o.jpg

0 xLajků:

88

Re: Baskytary Walldis

Sooo sexy. Díky za fotku URe smile Už se těším, až se Walldis po novém roce pustí do mého Workera smile

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

89

Re: Baskytary Walldis

je fakt peknej...jestli zbydou penize tak do ni pujdu taky...se svym preampem

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

90

Re: Baskytary Walldis

Tak ještě jednu, co? Nebo to mám dát radši do xichtění?  smile
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/10355612_1584672091747079_692133922245024193_o.jpg

0 xLajků:

91

Re: Baskytary Walldis

URe, už nic neposílej, ať Ti pořád nemusím závidět smile Koukám, že přední rolnu na popruh to má zezadu těla... to se mi nelíbit smile
Už si to zkoušel narvat do nějakého konvenčního futrálu či kufru? Drží nástroj v pohodě ladění?

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

92

Re: Baskytary Walldis

Ladění drží, zatím jsem to rval jen do GigBagu RockBass a vešlo se v pohodě. Kufry co mám jsou uvnitř tvarovaný na cca JB, takže tam smůla. Pak mám jeden takovej starej kufr na zip - je to takovej více méně potaženej polystyren, není uvnitř tvarovanej, ale ani tam se bez problému nevleze. Budu muset ten polystyren trochu znásilnit smile

0 xLajků:

93

Re: Baskytary Walldis

A jaké to má rozteče a tvar krku? JB? Dík smile

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

94

Re: Baskytary Walldis

Tak ta moja má na kobyle 19mm rozteče a krk je trochu macatější než u mýho Peaveye, ale stále příjemný. Těžko to přirovnávat, když těch pětkovejch bas moc v ruce nemám.
Ale pokud si budeš nechávat dělat na míru, tak si asi můžeš zvolit co chceš.

0 xLajků:

95 Naposledy upravil: UR (02. 04. 2015 19.27:49)

Re: Baskytary Walldis

Čau čau. tak jsem konečně něco nahrál na teho Walldisáka ...
http://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl271ec1d1s291r051rd51n9p3.jpg
Než to sem hodím, podělím se o svůj pocit ze snímačů pana Šlapáka, které jsou na Walldovi osazené (PJ). Nevím, jak je to možné, ale jsou děsně slabé a velmi NE-basité. Jeden příklad za všechno: abych se dostal na podobnou úroveň signálu a stejné množství basů, jako mám u svého Peavey Cirrus, musím basy vyhulit téměř na max. a přidat středy asi na polovinu (většinou volím prekvenci 600 Hz nebo dokonce 1200). U těch středů je to dáno také trochu tím, že Pevey je hodně středová mrcha - uprděná až běda a taky trochu ukřičená právě na těch cca 1200 Hz. I přesto je rozdíl propastný. Ano, Peavey má aktivní humbackery, což zní, jako že to budou hodně hlasité snímače, ale při porovnání s jinými basami nejsou nikterak hlasité - řekl bych docela průměr (např. při srovnání s pasivními singly Fender). Taky nutno dodat, že nasucho hraje basa hutně a bohatě.

Ale už dost slov. Zde nabízím k porovnání nahrávku Walldise, oba snímače naplno, žádné korekce a Fendra JB Japan, taktéž s oběma snímači naplno, bez stažené tónovky. Obě nahrávku jsou čistá přímá lajna přes zvukovku do Cubase, bez dalších úprav.

Fender JB

Walldis passive

Walldis active

EDIT: ještě jsem dal na radu Aidamose a přiblížil snímače blíže strunám a zde je výsledek:

Walda nový pasivní

Walda nový aktivní

Co vy na to?

Krom toho jsem nahrál klasické Money i na jednotlivé snímače a také v aktivním módu. Normalizované nahrávky najdete zde v sekci Ochutnávky: http://baskytara.com/post372555.html#p372555

Dále přidávám technické info a obrázky:
- tělo jasan (zadek), ořech (předek) - mezi nimi dýha asi palisander nebo co
- krk šroubovaný 5-ti dílný: javor/ořech/javor/ořech/javor - mezi všechny díly zase tmavá dýha, je dost stabilní i bez jakýchkoli výztuh (např - celou basu jsme podladil o 1 půltón a dohmat se skoro nezměnil)
- hmatník flamed maple, tedy žíhaný javor a zase je oddělen od krku tmavou dýhou - toto jsem ještě nikdy neviděl. krom toho, po krajích hmatníku je vykládání (binding), ale je javorové, což je zajímavé
- mechaniky jsou korea, ale solídní korea - bez problému, rozteč na kobylce 19 mm
- snímaše SBS Šlapák, kombinace PJ s nastavitelnými nástavci. Tady nutno podotknout, že se asi panu Šlapákovi asi moc nepovedly, zvláště ten kobylkový J. Je to bezbrumový dvoucívkový snímač, takže jedna cívka snímá 2 struny (H a E) a druhá cívka snímá 3 struny (A, D, G). když jsem basu dostat čerstvě osazenou, byly šroubovací pólové nástavce všechny stejně v rovině. Struna H a E hrály mnohem hlasitěji než zbytek a to i při správně nastavené výšce snímače. Naštěstí šlo pomocí nástavcu H a E ztlumit (jsou úplně, skoro na max. zasunuté) a zase A, D a G přidat - nástavce lezou dost ven. Nedokážu si představit, jak by se to řešilo, kdyby snímače neměly nástavce nastavitelné ... přitom Spousta J snímačů na pětku, stejné konstrukce (tedy split-coil) se dělá bez nastavitelných nástavců a musí to i tak fungovat a být vyvážené .... fakt nevím co si o tom myslet.
- elektronika SBS 3-pásmová s volitelnými středy (340, 600, a 1200 Hz) - zde podotýkám, že jsem panu Šalpákovi psal, že chci určitě jednu frekvenci určitě 700 Hz a ty další úpřesním nebo si ohledně toho napíšeme, co třeba doporučuje - nenapsal ...
- basa je skvěle vyvážená, co se hmotnosti týče, tak mírně nadprůměrná, ale de to
- krk pohodlný, i když macatější, ale příjemný, zvykl jsem si rychle
- zvuk navrčený, hodně konkrétní, ale více V nežli třeba Cirrus. Dobře se prosazuje a dělá dobrej spodek
- celkově poctivá, krásná basa, vyhovuje mi jak na hraní trsátkem, tak na prsty i na slap (ten moc nehraju, ale dobře se na ni)

Obr.
http://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1m2ce1e8f1b0326p1k2b2qv9.jpghttp://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1mi401fqn1rmtfi21p14uvqb.jpghttp://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1n0hp1s6n108bufn1241d74d.jpg
http://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1ngu2mho1qjh186419941h8nf.jpghttp://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1nrnt5co1u6o1h2q1gj31dh6h.jpghttp://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1odehm791n6v1vrk1s861g4qj.jpg
http://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1ovpp1n38tqomoo1pt810ttl.jpghttp://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1pcjp1t9nc9k6tq1eo6n5vn.jpghttp://baskytara.com/img/m/275/t/p19hl1pr66o3f3fqlv6liu14dtp.jpg

0 xLajků:

96

Re: Baskytary Walldis

UR: Super,...že jsi spokojenej. Teď trochu lituju, že jsem si jí od tebe nechal vyfouknout. smile

0 xLajků:

97 Naposledy upravil: Aidamos (30. 03. 2015 11.59:45)

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

Nevím, jak je to možné, ale jsou děsně slabé a velmi NE-basité.

Jak koukám na tu fotku, nemáš ty snímače jen moc utopené? Co to udělá, když je přiblížíš ke strunám? Podle mě by to mělo výrazně pomoci...

http://baskytara.com/img/m/275/p19hl1ngu2mho1qjh186419941h8nf.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

98

Re: Baskytary Walldis

Aidamos napsal:

Jak koukám na tu fotku, nemáš ty snímače jen moc utopené? Co to udělá, když je přiblížíš ke strunám? Podle mě by to mělo výrazně pomoci...

mam rovnaky pocit
ja mam snimace na basach vyrazne vyssie

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

99

Re: Baskytary Walldis

Nemůže tam byt nějaká chyba v zapojeni cívek? Bez basů, různé hlasitý struny atd. bývá problém fáze signalu...

0 xLajků:

100

Re: Baskytary Walldis

Teď jsem to měřil a G struna je od nástavce asi 3mm, tj stejně jako mám na JB. Háčko a Ečko jsou skoro 5mm, ale to jen proto, že byly o dost hlasitější než dolní trojice strun z důvodů, který jsem popsal výše. Nastavování snímačů byl fakt dost porod, kterej jsem u basy ještě nezažil a to jsem jich pár měl. Ten J snímač mě hodně pozlobil a výsledek je vlastně kompromis, aby byly hlasitosti strun navzájem srovnané a přitom, aby nebyl snímač vyloženě nalepenej na struně. P-snímač jsem taky zvedl na 2-3 mm při smáčknuté struně na posledním pražci.
Přesto jsem oba snímače ještě o kus vytáhnul, takže Géčko už je míň než 2 mm od snímače, ostatní trochu výš, tak 3 mm. Musím to vyzkozušet, jestli to pomohlo.

0 xLajků: