1

Téma: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

čus,
vlastním hartke lh500, do současný kapely se úplně nehodí jeho konkrétní charakter zvuku, prosím o radu, či zkušenost zda má cenu řešit výměnu lampy v preampu(od výrobce ELECTRO-HARMONIX) za jinou(např. TUNG-SOL). Rád bych tím docílil kulatějšího zvuku s ne tak prudkým atakem. hlavu užívám ve spojení s FENDER Standard Precision a AMPEG SVT-410HLF
za jakoukoli zkušenost, nebo radu předem díky

0 xLajků:

2

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Ta lampa ti až tolik zvuk nezmění. Když jsem měl LH500, tak jsem zkoušel lampu měnit,..maloučko to slyšet bylo, ale ne nijak zásadně znatelně. smile Možná bych zkusil pře to kompresor. wink

0 xLajků:

3

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

dikes, dikes a měl bys nějakou radu na rozumnou krabičku....měl jsem DIGITECH Bass Squeeze a úplně jsem s nim úspěch neslavil...docílil jsem akorát nežádoucí vazby

0 xLajků:

4

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

marekvit77 napsal:

dikes, dikes a měl bys nějakou radu na rozumnou krabičku....měl jsem DIGITECH Bass Squeeze a úplně jsem s nim úspěch neslavil...docílil jsem akorát nežádoucí vazby

...chtělo by to kompresor,...ne zkreslení. smile

0 xLajků:

5

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

jj...dvoupásmovej kompresor, ale prostě mě to neoslovilo.....

0 xLajků:

6

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

marekvit77 napsal:

DIGITECH Bass Squeeze

promiň, ale tohle je asi nejhorší 'kompresor' na basu, co jsem kdy slyšel:)

jinak k tvému dotazu TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX: je to prašť jak uhoď.
stejný typ lampy, stejný výrobce, jiné logo, to je celý

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

7

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

el BassTardo napsal:
marekvit77 napsal:

DIGITECH Bass Squeeze

promiň, ale tohle je asi nejhorší 'kompresor' na basu, co jsem kdy slyšel:)

jinak k tvému dotazu TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX: je to prašť jak uhoď.
stejný typ lampy, stejný výrobce, jiné logo, to je celý

Přesně tak, měnil jsem na TE a jedná se pouze o dva brandy téhož výrobce.

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Matej (17. 03. 2015 15.48:10)

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

el BassTardo napsal:
marekvit77 napsal:

DIGITECH Bass Squeeze

promiň, ale tohle je asi nejhorší 'kompresor' na basu, co jsem kdy slyšel:)

...to jsem chtěl říci,...měl ho jeden mlaďas tady a to spíš kreslilo než kompresorovalo. smile Co si já vzpomínám,..tak jsem před LH500 měl MXR Comp a to šlapalo suprově. smile

0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (17. 03. 2015 17.07:21)

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

el BassTardo napsal:

jinak k tvému dotazu TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX: je to prašť jak uhoď.
stejný typ lampy, stejný výrobce, jiné logo, to je celý

Dokonce myslím, že EHX je stejně ve skutečnosti Sovtek.

Co třeba TAD? Třeba http://imusicdata.cz/tad-12ax7-ecc83-go … vaci-lampa
Já vyměnil v kompresoru lampy za český TAD: http://imusicdata.cz/tad-ecc83-cz-tad-p … ampa-12ax7 ale je fakt, že nějaký slyšitelný rozdíl mezi nimi a původními letitými ruskými EHX neslyším.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Co si pamatuju z kytarovýho aparátu, tak skutečně sovtek a EHX byly stejný, trochu jinak mi hrály preampovky od JJ.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

11

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Měl jsem Hartke LH 500 s EBS Multicomp a bez nejmenšího problému.Stejně jednoduché nastavení jako na té hlavě.Prostě jen to nejdůležitější.Sorry za otázku mimo téma.Koupil jsem teď zesilovač s lampou v preampu a majitel tam měl ECC83 od Tesly.Máte s ní někdo zkoušenosti?Myslel jsem si že to bude průser ale hraje moc hezky a dokonce i na fórech ji vychvalují, tak nevím jestli shánět něco lepšího a jestli by mi to pomohlo nebo spíš naopak?

Music Man Club #8
0 xLajků:

12

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

pokud je tam ještě původní Tesla, origo ČSSR, tak nic moc lepšího do toho sehnat nemůžeš wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

13

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Díky za rychlou odpověď.Je to ta původní stará výroba ale netušil jsem že je tolik žádaná, tak jsem začal hned koukat po jiné s pocitem že všechno bude lepší než tesla ale asi spíš naopak.

Music Man Club #8
0 xLajků:

14

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

no ale může už bejt jetá a chtít vyměnit, ony elektronky stárnou-příznaky jsou většinou mikrofoničnst zesilovače a vyšší šum.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

15

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Elektronky v preampu nejsou výkonově moc namáhány, tam bych se stárnutí moc nebál - pokud nezačnou zaznívat (ona mikrofoničnost), tak bych je vůbec neřešil. Zvlášť, pokud jsou to origo Tesly, ty bývaly skvělé a dodnes se vyvažují zlatem.
Koncové lampy už dost trpí tím, že bývají kvůli lepšímu a agresivnějšímu zvuku nastaveny na vyšší anodový proud, než by správně měly mít, takže časem odchází, ty je dobré měnit preventivně.

jinak mám zatím dobré zkušenosti s JJ ze slovenska, mají původní vybavení z Tesly a příznivé ceny. Co je ten TAD? Mi to připadá, že si to někde nechávají vyrábět se svým labelem a pak na to akorát napíšou TAD selected...

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Aidamos (18. 03. 2015 13.00:10)

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Gasi napsal:

Co je ten TAD?

http://www.tubeampdoctor.com/

TAD – Tube Amp Doktor – je německou značkou vyrábějící podle vlastní technologie lampy ve vybraných továrnách po celém světě. Nejpodstatnější však je, že následně jsou v Německu lampy testovány podle přísných norem TAD. Právem se tak TAD řadí mezi nejuznávanější lampy na světě. Spolehlivost, kvalita a zvuk jsou hodnoceny jako vynikající. Lampy TAD jsou tříděny, řazeny a párovány podle PC / TC hodnoty. TAD lampy pocházejí mimo jiné i z české produkce (TAD ECC83-Cz Premium Selected) nebo z produkce prestižního ruského výrobce SVETLANA (TAD 6550C-SVT, Premium Matched).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Gasi napsal:

jinak mám zatím dobré zkušenosti s JJ ze slovenska, mají původní vybavení z Tesly

Podle mých doslechů JJ zdědila/koupila jednu linku, tak jak píšeš a druhá stejná výrobní linka prý putovala do Sovteku.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

18

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Aidamos napsal:

ve vybraných továrnách po celém světě.

myslíš v tý čínský fabrice, kde se dělají skoro všecky 'značkový' lampy? smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

19

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

el BassTardo napsal:

myslíš v tý čínský fabrice, kde se dělají skoro všecky 'značkový' lampy?

Aidamos napsal:

TAD lampy pocházejí mimo jiné i z české produkce (TAD ECC83-Cz Premium Selected) nebo z produkce prestižního ruského výrobce SVETLANA (TAD 6550C-SVT, Premium Matched).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Aidamos napsal:

TAD lampy pocházejí mimo jiné i z české produkce

nechci ti brát víru v marketingový řeči, ale pokud se nepletu, v ČR už dávno není žádný výrobce elektronek tohohle typu

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

21

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

TAD-prostě vezmou, co se namane, voměřej si to a máš prémiový lampy. smile

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Aidamos (18. 03. 2015 20.53:32)

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

el BassTardo napsal:

nechci ti brát víru v marketingový řeči

Proč všichni za vším vidí jen marketingový kecy? Jsi jak můj minulý šéf/majitel firmy. Všichni mu lžou, vši ho chtějí okrást, všichni ho chtějí podvést...

el BassTardo napsal:

pokud se nepletu, v ČR už dávno není žádný výrobce elektronek tohohle typu

Tesla pořád funguje (http://www.electron-tubes.cz/), ale fakt nevím, za dělá elektronky tohole typu. Ale jak říkáš, jestli neexistuje český výrobce, proč tam dávají to Cz?

http://www.tubeampdoctor.com/images/products/thumbs/RT27---x_640-y_480.jpg

Spoustu jich mají v nabídce, já si dvě dokonce absolutně bez problémů koupil. To je trochu divné, jestli, jak říkáš, se nevyrábějí...

http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_TA … tched_2831
http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_TA … tched_2828
http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_TA … ECTED_3267
http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_TA … lected_393

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Tesla Electron Tubes dělají jen vysílací a speciální elektronky.
Já používám výhradně JJ a až na nějaké drobnosti, které se ovšem týkají koncových a usměrňovacích elektronek, k nim nemám výhrady.
Doporučuju používat ECC83S nebo ještě líp ECC803 s nízkou mikrofoničností.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

24

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

V českých zemích se opravdu nenachází linka na výrobu klasických elektronek typu ECC83 (88, 81, 82 apod.) případně EL34 a podobné, co se využívají v hudebních zesilovačích. Tedy alespoň o žádné nevím. Výše postovaná Tesla dělá speciální vysílací elektronky, které s těmi hudebními nemají moc společného, co se týká charakteristik. Co mám info, tak jediná nejbližší linka je na tom Slovensku v JJ. Žádného jiného výrobce tady neznám. Osobně si myslím, že to jsou JJ lampy, ale Němci tam prostě plácnou CZ, protože to znají líp a většina si pod tím představí původní Teslu. Jiná věc by byla, pokud by výše uvedená Tesla Elektron dělala ty lampy pro TAD na zakázku a jenom pro ně - ale netuším, na čem smile Pak je ale otázka, co by dělali s těmi elektronkami, co neprošly německým sítem...

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

25

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Než jsem to dopsal, nějaká Chátra mě tu předběhla sad

big_smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

26

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Aidamos napsal:

Všichni mu lžou, vši ho chtějí okrást, všichni ho chtějí podvést...

ale hovno, neznáš mě, nesuď.
jenom jsem posoudil fakta, kolegové mi následně dali za pravdu: tyhle lampy se v ČR prostě nevyrábí, pokud je dělají Slováci JJ, je to plus, taky to může být výběrová čína, že ano...
takže pokud někdo píše, že je něco vyrobeno někde, kde to být vyrobeno nemůže, je to lež zákazníkovi, kulantněji řečené marketingové kecy, jak píšeš.
a ještě je tady jedna možnost: na západ od Německa málokodo tuší, že je ČR a SK a že už není Československo, český lampy jsou pro ně pořád český lampy, byť se vyráběly na Slovensku

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Aidamos (20. 03. 2015 13.01:35)

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

el BassTardo napsal:

kolegové mi následně dali za pravdu: tyhle lampy se v ČR prostě nevyrábí, pokud je dělají Slováci JJ, je to plus

Je to tak, měls pravdu. Já ji teď podložím ještě fakty. Včera večer jsem psal žádost o informace do MusicData a překvapivě mi poslali dokonce vyčerpávající odpověď, za což jim díky:

MusicData napsal:

Tube Amp Doctor není sám o sobě výrobcem elektronek. Využívá výroby standardních tradičních výrobců lamp po celém světě – Sylvania, JJ, Sovtek, GE… – elektronky nejsou ovšem standardní tovární produkce těchto výrobců, ale vyrobené podle parametrů daných TAD. V TAD se elektronky také ale dále třídí a vybírají atd… Na popud TAD jsou také na trh například uvedené raritní reedice elektronek, jejichž výroba byla dávno ukončena.

Kvalitou, zvukem a velice dobrou spárovaností se staly elektronky tohoto distributora tolik oblíbené u výrobců lampových aparátů, servisů v celé Evropě a v neposlední řadě běžných kytaristů, kteří prostě jen chtějí ze svého zesilovače dostat co nejlepší zvuk.

Označení CZ je dané výrobcem, potažmo TAD, které pochopitelně při označení produktů respektujeme i my prodejci - vychází ze zažitého značení czechoslovakia, výrobcem je JJ na Slovensku - bývalá Tesla s pobočkou též v Rožnově pod Radhoštěm. Tyto elektronky dovedlo TAD kvalitou a zvukem dál než u standardní produkce JJ, což je asi třeba zmínit.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Pavel007 (21. 03. 2015 11.41:35)

Re: preamp. lampa 12AX7 - TUNG-SOL vs. ELECTRO-HARMONIX

Já si vždycky na kejtru kupoval spárovaný JJ v  GESu a no problém. Co třeba vim tak Engly to mají marketingově řešený tak, že si od nich kupuješ konkrétní lampu na konkrétní pozici, jsou tam snad 4 lampy, na vstup nejspíš používají trošku jiný než pak na zkreslení, u basy to podle mě bude šumák. Jinak jak tady kolega psal o tom, že chce kulatější zvuk, tak právě ty JJ měly oproti Sovtekům trošku temnější barvu, ale poznalo se to hlavně na high gainu, u basy ta jiná lampa udělá minimum.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků: