1

Téma: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

Zdravím vlastním kombo GK 400RB IV 2x10 (USA) a bohužel se zdá, že životnost reproduktoru není nekonečná.
Potřeboval bych doporučit nějaké vhodné repro jako adekvátní náhradu. (možno i frekvenčně zajímavější- přeci jen doba jde kupředu a od roku 90. se technika posunula kupředu.)
Původní repro je zde eminence 082-0011-A. Je nějaká vhodná alternativa? Děkuji za pomoc. Bohužel jsem jen muzikant a v elektrice ani mechanice se nevyznám.

0 xLajků:

2

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

http://www.prodance.cz/beta-10-8ohm.html

já bych tam prsknul asi tydle, budeš to mít do 4 ohmů 500w, což je k tomu 280w ideál, repráky ti i při plně vytaveným zesáku pojedou na pohodu.
Levnější jsou ty Alpha, ale výkon už je tak tak. Nicméně papírově zase choděj do 4,5kHz, ty Bety do 3,8kHz, takže to je zase otázka, co to udělá s barvou.
Nebo v týhle cenĚ tam mají Fane...

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

3

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

ja bych tam teda dal dvě 16 a zachoval impedanci 8 ohm...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

4

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

Proč? Když už bych to měnil, tak bych si nadělil těch 100W navíc. smile Do 8 ohmů to má 180W, do 4 to má 280W.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

5

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

pokud má to kombo výstup na externí box, je to nejlepší cesta jak odpálit konec... ale pokud ne,  pak klidně 2x 8Ohm

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

6

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

Celkem by mě zajímalo jestli je citlivost reproduktoru je při těch 4 ohmech v pořádku. nemůže mi to kreslit nebo prskat? bude to hrát normálně čistě?
Jinak zvažuju, že zapojím těch 2x 8 ohm paralelně. výstup na externí box bych odpojil.. Jinak děkuji za radu.
Apropo nevíte jaký frekvenční rozsah mají ty původní repra? nikde to nemůžu najít a ty bety do 3.8KHz se mi zdají málo v rozsahu, když nemám hornu. hmm

0 xLajků:

7

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

K zesíku 400RB bych hledal dvojičku do 4Ohm výsledně, do té škatule se výkon v repro pro 400RB dá najít.
Uvažovat o externím boxu, tak to uvažuju i více věcech jinak (rozměry toho všeho, stěhování, a i jiný výkon).

Charakteristiku repra to chce ladit se zvukem nástroje, způsobem hry a charakteristikou zesíku - GK400RB je maličko V zesilovač, s dobrou brilancí výšek, nástroj netuším co z něj dostáváš. Anebo jen čistý replacement - zkus Thomann.de, mohl by mít náhradní kousky do GK boxů.

Vybavuju si, že GK keramická repra (krom řady RBH) se zvukem hodně podobaly Betě - chodily docela vysoko - bezmála do 5kHz (u 700RB slušně reagovaly i na "Prezence", který je nastavený na 9kHz), a současně měly 3-4dB propad kolem 700Hz. Teda přišlo mi že se docela shodují s charakteristikou Bety (takový příjemný medový zvuk, maličko do V).

Chceš-li aby to dobře tlačilo a polepšilo si v akustickém výkonu, dej Delty. Získáš citlivost, taky 3kila navíc :-), změníš trochu charakter zvuku, výšky nad 3,5kHz budeš ztrácet (nebo inovovat jednou dírou a doplnit hornou a dozadu vrtnout díru pro její vypínač?)

Pokud to má mít naopak rovnou až basovou charakteristiku, pak třeba tenhle neo kousek B&C by výkonově mohl stačit (a ještě si odlehčíš o min 4kila váhy):
http://www.prodance.cz/10cl51-8ohm.html

Deltalite 10" zmiňuju okrajově, protože cenově je kdesi jinde. Ovšem zvuk budeš mít parádní, bude to i slušně basovat (to by byla moje osobní volba).

Ale v každém případě přepočítej ladění bassreflexu a případně uprav (objem bedny máš, parametry repráků jsou dostupné), ať výsledek nemá nějaké hrby v charakteristice.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

8

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

MartinXC napsal:

- zkus Thomann.de, mohl by mít náhradní kousky do GK boxů.

nemá, zkus čerskýho distributora, jak replacement, tak adekvátní náhradu by ti měli poradit na mailu reklamace@kytary.cz

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Pavel007 (11. 03. 2015 00.56:16)

Re: Tip na reproduktory do GK komba 2x10

jo, ty Deltalite by byly asi nejlepší, mám pocit, že je EBS dává nebo dávalo do nějakých svých lepších boxů.... Ale stojí dvakrát tolik, no.
Rvu si teď vlasy, protože před časem je měli v jednom shopu asi půl roku za polovinu, teď by se mi šikly....
Jinak přínos tu bude v každým případě, já si vyměnil ve svém 1*12GK kombu taky reprák za Deltu a hned to je zvukově někde jinde.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků: