1

Téma: Problém s reproduktorem - GK MBE 210

Čau,

už cca 2 roky hraju ve zkušebně na tuhle bednu ještě s GK MB500 a GK NEO 210 a tuhle neděli jsem si všiml, že jeden z reproduktorů u MBE210 dělá strašnej bordel. Je to jakoby membrána "pleskala" o něco (dělá to strašný rány) při určitýh tónech (hlubší skoro všechny, vyšší jen některý).

Zkoušel jsem při hraní brčkem zatlačit na okraj membrány a rány přestaly.

Nevítě čím to může být?

Bednu jsem zatím nezkoušel rozebrat a upřímně ani nevim, jestli se ta bedna rozebrat dá.. Neviděl jsem tam žádný šrouby držící mřížku, ale ve zkušebně máme naprd osvětlení, tak jsem to možná přehlídnul.


Je to tahle bedna, ne ten černej humus co teď GK prodává :-)
http://baskytara.com/img/m/23649/t/p19fgrk0nl1fsb1apn5m2jn17r43.jpg

Díky

Vivian LP, GK MB 500, Ampeg SVT 410 HLF
0 xLajků:

2

Re: Problém s reproduktorem - GK MBE 210

no asi sa ti odliepa membrana .. skus tie odlupujece casti prilepit sekundakom ... pri ampegu to pomohlo

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Gandalf (04. 03. 2015 09.46:59)

Re: Problém s reproduktorem - GK MBE 210

Hele tenhle problém jsem řešil cca před 2-3 měsícema u GK 210 komba.... Membrána je cajk, ale chrchlalo to.

Řešení bylo nakonec ve výměně napájecího kabelu u repráků - dělal mi to jeden ferda mravenec - elektro všeho druhu v Plzni. Pokud bys to měl blízko, můžu ti na něj dát kontakt.

Vysvětloval mi, že se ten kabel unaví (překlesá) a pak v určitejch polohách repráku prostě nedodá šťávu, membrána se na milisekundu zasekne a to pak dělá ten problém, co popisuješ....

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: sowhatchawant (04. 03. 2015 12.13:12)

Re: Problém s reproduktorem - GK MBE 210

Ok, díky moc za tipy, vyzkouším obojí po víkendu. Doufám, že to není kabeláží protože pájení mi moc nejde :-D

Do Plzně to mám daleko, jsem z Prahy :-/

Vivian LP, GK MB 500, Ampeg SVT 410 HLF
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Janus98 (05. 03. 2015 00.03:00)

Re: Problém s reproduktorem - GK MBE 210

sowhatchawant napsal:

Ok, díky moc za tipy, vyzkouším obojí po víkendu. Doufám, že to není kabeláží protože pájení mi moc nejde :-D

Do Plzně to mám daleko, jsem z Prahy :-/

I kdyby si uměl pájet tak ti to stejně nepomůže. Musíš odlepit membránu od závěsu, klobouček uprostřed reproduktoru a to samé u prachovky, která kryje cívku a celý reproduktor vlastně vyjmout z koše, takže to není moc na domácí kutění.
Lanko se mi takto přerušilo u všech GK NEO reproduktorů, které jsem měl a podle zpráv od jiných to není ojedinělý případ.
Reproduktory jsem si nechal opravit u pana Zdeňka Matyáše, a oprava byla vždy 100 procentní.

http://www.opravyreproduktoru.cz/

Oprava mě vyšla asi na 350 Kč včetně poštovného.

BTW: Pokud budeš ještě někdy kupovat GK tak si sundej ochranou mříž před repro, hoď kombo/box na plocho a rovnoměrně zatlač rukou na membránu. Pokud se ozývá šumění/praskání/škrčení, tak není vše úplně OK.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků: