1

Téma: Ashdown vs. Trace Elliot

Zdar, po dlouhé době se tu zas objevuju. Celou dobu jsem byl spokojen se svým zvukem, ale poslední dny mám zeleného broučka v hlavě. Vlastním ashdown mag 600 evo ii, z téhle hlavy používám jen konec, mám tech 21 sansamp rbi preamp, 4x10 ashdown a 1x15 ashdown a basa musicman... Jaké máte zkušenosti s tracem? je to nebe a dudy (ashdown/trace)? Vím, že najít si zvuk je chemie, každému se líbí něco jiného, přesto mě zajímají názory. Ti, co jsou znalí si zhruba dokážou představit, jaký zvuk leze z mého aparátu a nemyslím si, že je špatný. A když jsem viděl ceny trace, o to víc mě to začlo zajímat. Říkal jsem si-proč je tak drahý...je tak kvalitní?Lampy nebo tranzistor?Musí to být asi pecka. Vím o něm zatím jen to, že prej je strašně težký co se týče váhy big_smile Na druhou stranu o ampegu svt3pro taky každý vykládal jako o modle, ale mě neoslnil. Díky za příspěvky wink

Ibanez roadgear, Trace Elliot AH400SM,ampeg svt810e,ashdown abm 410h.
0 xLajků:

2

Re: Ashdown vs. Trace Elliot

Ahoj, urcite si projdi tohle tema:
http://baskytara.com/topic5989-prednost … lliot.html

TE za me ty stary. Novy kousky me neoslovily ani vzhledem, ani zvukem (??).

Ashdown je jakoby naslednik TE, jde to i poznat na ficurach (vypinatelny ekvalizer, kompresor, blend s lampou). Ash mi byl dlouho strasne sympaticky, libil se mi vzhled a tak, ale bohuzel vsechny co jsem zkousel (nebo slysel na YT apod.) mi nesedly tim hlavnim - zvukem! Nemuze se proste zbavit pocitu, ze ten zvuk je proste plny vysek, takove tenke...nevim, subjektivita je svina.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

3

Re: Ashdown vs. Trace Elliot

Já si myslím (možná se pletu) že Ashdown založili přeběhlíci od Elliotu.
Současný Trace nevím, ve své době to byla opravdu špička, ale samozřejmě časy se mění smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

4

Re: Ashdown vs. Trace Elliot

pipa napsal:

Já si myslím (možná se pletu) že Ashdown založili přeběhlíci od Elliotu.

Nepletes, Ashdown zalozil Mark Goodray, ktere delal dlouhy leta u TE.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

5

Re: Ashdown vs. Trace Elliot

hm zajímavé. Takže vlastně nakonec mám sice ashdown, ale dělali to borci, co se hrabali i v TE smile me se taky moc nelíbí ten TE vzhledově, začal jsem být jen zvědavý, co to umí a jaké máte zkušenosti. Nejjednodušší bude zajít za někým, kdo ten TE má a vzít ho na zkoušku s celou kapelou.
A co preampy? Jaké kdo má? Tech 21 sansamp rbi. Kdo je víc? big_smile to by mě taky zajímalo, jestli má někdo nějaký zajímavý kousek. Díky za diskuzi a za dosavadní příspěvky

Ibanez roadgear, Trace Elliot AH400SM,ampeg svt810e,ashdown abm 410h.
0 xLajků:

6

Re: Ashdown vs. Trace Elliot

Zdar,
já mám GP7 a k tomu 1048h (tu starší verzi bez červených pruhů), hraju na OLP a je to super...teď mám nově i sansamp VTbass,ale to ještě nemám úplně sprubované....no v porovnání s MAG 300 mi přijde čitelnější, průraznější ale méně "univerzální"..pokud bys měl cestu do Ovy, není problém si to u mě vyzkoušet...

YAMAHA, TRACE ELLIOT
WWW.NAHUM.CZ
0 xLajků: