1

Téma: Basreflex ano/ne

jsem v závěrečný fázi stavby novýho aparátu, 2x10 už je hotový
https://www.dropbox.com/s/3yt9e4hbgrzr0ip/2x10.jpg?dl=0

ted jsem začal 1x15

a dostal jsem se problému - udělat basreflex nebo zavřenou bednu. Pokukoval jsme po výrobcích, taky v tom nemaj uplně jasno.
Chci aby bedna nebyla zbytečně velká (pro bez basreflexu) ale aby šla hodně "od spodu" kvůli pětidrátu (pro s basreflexem)
Osazeno eminence beta

Co si o tom myslí basující veřejnost ?

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2

Re: Basreflex ano/ne

K druhému aparátu (TC Electronic BH250) mám malou, lehkou bedýnku Fender 2x8 s basreflexem,....a možná by tam ani být nemusel. Bedýnka tím basreflexem basuje až moc, že musím spíše basy ubírat. smile

0 xLajků:

3

Re: Basreflex ano/ne

Atvečko napsal:

a dostal jsem se problému - udělat basreflex nebo zavřenou bednu. Pokukoval jsme po výrobcích, taky v tom nemaj uplně jasno.

abych pravdu rek tak sem na bednu nez bassreflexu nenarazil ani nepamatuju ... mozna naky oldschooly ale z novejch si zadnou takovou nevybavuju ..spis otazka tvaru umisteni ..
maly markbasy ho naj treba z duvodu uspory mista dozadu.. zaroven to dela i trochu vic 3D efekt ale nekdy ve to spis na skodu  na malejch podiich to muze lecos rozdunet a nema to takovej tan kopanec a vlani nohavic jak kdyz je dopredu...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

4

Re: Basreflex ano/ne

Nejspíš tady opět někoho nadzvednu,ale bedny TE se bez basreflexu snad ani nevyrábí a v minulosti myslím ani nevyráběly.(u těch menších kombíček,kde nejsou ani 10",ale repro ještě menší-nevím a honem to teď nebudu zkoumat,jen proto,abych nebyl chycen za slovo)Staré boxy mají kruhové(trubkové) dokonce snad i prej laditelné basreflexy,nové mají pod reprakem štěrbinu.O dostatečných basových koulích se se mnou asi nikdo přít myslím nezačne :-):-):-) čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

5

Re: Basreflex ano/ne

no ja jsem 15" udelal samozrejme s basreflexem, ale 208 jsem mel pripravenou na basreflex, ale nakonec hrala lepe bez basreflexu (mel jsem tam diry pripravene pro vyskace) - a vychazelo to tak i pri simulacich

sice by ty osmicky sly s BR niz, ale zase bez nej hrajou mnohem vic vyrovnane a maji lepsi pevnejsi zvuk (min rozcvachtanej)

ono hlavne je zbytecne resit co ma a nema ktera bedna - je to zase jen a jen o podminkach provozu a provedeni te bedny...

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

6

Re: Basreflex ano/ne

Ja osobne bych bednu bez bassreflexu nechtel smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: karadam (02. 02. 2015 10.36:14)

Re: Basreflex ano/ne

Pokud nemáš spočítaný objem ozvučnice s basreflexem přesně na repro, tak bych se do toho nepouštěl a udělal uzavřenou podle pravidla - čím větší , tím lepší. V parametrech od výrobce se dá dost často najít doporučený objem, tak ten vem jako minimální.
Ale ke spoustě repro se doporučené parametry boxu s basreflexem dají najít nebo i spočítat firemním SW. Někde se to tu na fóru už probíralo.

Edit: Třeba tu http://baskytara.com/viewtopic.php?id=3716

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: RadekCX (04. 02. 2015 12.39:19)

Re: Basreflex ano/ne

Kiwi napsal:

Ja osobne bych bednu bez bassreflexu nechtel smile

to je podle hesla "cim vic prouzku tim vic adidas" ? wink

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

9

Re: Basreflex ano/ne

karadam napsal:

Pokud nemáš spočítaný objem ozvučnice s basreflexem přesně na repro, tak bych se do toho nepouštěl a udělal uzavřenou podle pravidla - čím větší , tím lepší. V parametrech od výrobce se dá dost často najít doporučený objem, tak ten vem jako minimální.
Ale ke spoustě repro se doporučené parametry boxu s basreflexem dají najít nebo i spočítat firemním SW. Někde se to tu na fóru už probíralo.

Jasně, ale není rozdíl ve stavbě a konstrukci ( objem, průměr/hloubka bassreflexu ) hifi boxu a boxu pro baskytaru?

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

10

Re: Basreflex ano/ne

RadekCX napsal:
Kiwi napsal:

Ja osobne bych bednu bez bassreflexu nechtel smile

to je podle hesla "cim vic prouzku tim vic adidas" ? wink

To je podle hesla "Kiwiho usim, nohavicim a pocitu zatim vzdycky lip sedely bedny s bassreflexem (dopredu)".

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

11

Re: Basreflex ano/ne

Zato zvukař z bassreflexu vpředu moc odvázaný asi není... Ti mají nejraději BR dozadu nebo žádný.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

12

Re: Basreflex ano/ne

Barius napsal:

Jasně, ale není rozdíl ve stavbě a konstrukci ( objem, průměr/hloubka bassreflexu ) hifi boxu a boxu pro baskytaru?

Myslim, ze stale plati to, ze pokud si clovek nechce zadelavat na problemy, tak je lepsi navrhnout uzavrenou ozvucnici. Chova se totiz predvidatelne a vetsinou miva vyrovnanejsi charakteristiku. Problem je, ze vychazi vetsi coz je pro mobilni aplikace problem. wink

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

13

Re: Basreflex ano/ne

MartinXC napsal:

Zato zvukař z bassreflexu vpředu moc odvázaný asi není... Ti mají nejraději BR dozadu nebo žádný.

Zalezi taky jake mas nastavene ten zvuk basy komplexne. Pokud ti to utvori zahuhlanou dunici kouli, tak nemuze byt odvazene nikdo.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

14

Re: Basreflex ano/ne

Kiwi napsal:
MartinXC napsal:

Zato zvukař z bassreflexu vpředu moc odvázaný asi není... Ti mají nejraději BR dozadu nebo žádný.

Zalezi taky jake mas nastavene ten zvuk basy komplexne. Pokud ti to utvori zahuhlanou dunici kouli, tak nemuze byt odvazene nikdo.

Nemusí to dunět: nahoře naznačuješ vlající nohavice = BR ti posílí tlak z bedny někde mezi 40-80Hz (zpravidla) a i když to neduní, BR vepředu přispívá k bordelu, co sbírají mikrofony z podia. S BR dozadu nebo se žádným BR sice nohavice nevlají, ale situace je v dolních basech přehlednější.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

15

Re: Basreflex ano/ne

MartinXC napsal:
Kiwi napsal:
MartinXC napsal:

Zato zvukař z bassreflexu vpředu moc odvázaný asi není... Ti mají nejraději BR dozadu nebo žádný.

Zalezi taky jake mas nastavene ten zvuk basy komplexne. Pokud ti to utvori zahuhlanou dunici kouli, tak nemuze byt odvazene nikdo.

Nemusí to dunět: nahoře naznačuješ vlající nohavice = BR ti posílí tlak z bedny někde mezi 40-80Hz (zpravidla) a i když to neduní, BR vepředu přispívá k bordelu, co sbírají mikrofony z podia. S BR dozadu nebo se žádným BR sice nohavice nevlají, ale situace je v dolních basech přehlednější.

Ty vlajici nohavice byly opravdu jen nazanaceny wink Nikdy jsem se zvucenim bedny s bassreflexem (sve nebo cizi) nemel (resp. zvukar).

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

16

Re: Basreflex ano/ne

RadekCX napsal:

Myslim, ze stale plati to, ze pokud si clovek nechce zadelavat na problemy, tak je lepsi navrhnout uzavrenou ozvucnici. Chova se totiz predvidatelne a vetsinou miva vyrovnanejsi charakteristiku. Problem je, ze vychazi vetsi coz je pro mobilni aplikace problem. wink

přesně naopak, bedna s BR vyjde větší smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

17

Re: Basreflex ano/ne

Čau, já jsem si postavil jednu bednu a popsal jsem to tady: http://baskytara.com/post358544.html#p358544
Jsem z toho doteď nadšenej. Pak jsem si postavil ještě jednu s 6" reprákem a jsem z toho ještě nadšenější. Dokonce jsem se rozhodl, že to hraje líp než můj Markbass 121CMD, kterej prodám.

Odnesl jsem si z toho poučku, že je v silách každýho udělat si vlastní bednu podle svejch představ. Každej má rád jinak hutný basy, jinak hlasitý výšky a tak. Ovlivňuje to volba repráku, velikost bedny a tvar basreflexu. Vše se dá spočítat ve WinISD a pokud to pak uděláš pečlivě, dost to odpovídá realitě.

Některý repráky hrajou líp bez basreflexu, většina s basreflexem. Moje dvě mikrobedničky jsem testoval, jak jsem jen dokázal; při zacpání basreflexu se ztratí opravdu značná část hlubokých basů.

Basy: '77 Fender Jazz Bass, '82 Pedulla MV fretless, '07 Jurkovič Precision.
Kontrabas: celomasiv neznámý cca 1920, renovace M. Sluštík, snímač Realist, preamp Fishmann Platinum Bass
Aparáty: EBS Gorm 2x10, Markbass Mini 121P CMD, TC electronic BH250
0 xLajků:

18

Re: Basreflex ano/ne

Objem bedny si zvolíš, jaký chceš. Akorát rezonanční frekvenci u uzavřené ozvučnice nijak jinak neovlivníš, kdežto u basreflexové ji můžeš do určité míry ladit. Nicméně vždycky je to trochu loterie smile Osobně bych zkusil uzavřenou, a když by to bylo fuj, tak dodělat basreflex.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

19

Re: Basreflex ano/ne

Atvečko napsal:
RadekCX napsal:

Myslim, ze stale plati to, ze pokud si clovek nechce zadelavat na problemy, tak je lepsi navrhnout uzavrenou ozvucnici. Chova se totiz predvidatelne a vetsinou miva vyrovnanejsi charakteristiku. Problem je, ze vychazi vetsi coz je pro mobilni aplikace problem. wink

přesně naopak, bedna s BR vyjde větší smile

mea culpa - mas pravdu ted jsem si to zkusmo prepocital...

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

20

Re: Basreflex ano/ne

karadam napsal:

čím větší , tím lepší.

Promiň, tohle je kravina. Optimální objem se musí spočítat a potom doladit.

A velikost bedny s BR vychází větší?

0 xLajků:

21 Naposledy upravil: m3 (05. 02. 2015 13.41:03)

Re: Basreflex ano/ne

MartinXC napsal:

S BR dozadu nebo se žádným BR sice nohavice nevlají, ale situace je v dolních basech přehlednější.

mno ono zalezi kde hrajes dost casto ti to interferuje s konstrukci podia, zdi apod.. ruzne se to odrazi rozvibrovava ... na opeb air pohoda ale na v nakem klubiku je to leckdy alchymie jak a kam box postavit .. kdyz dou dopredu tak to zpravidle interferuje jen s basakem....

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22

Re: Basreflex ano/ne

Z mého používání BR je to asi tak:
BR vepředu = můžu dát box ke zdi, zvuk se mi líbí víc, ale je potřeba najít místa, kam mikrofony nesmí
BR vzadu = musím velký kus od zdi, basy jsou líp rozprostřené, ale jakoby jich bylo míň
žádný BR = (skoro) žádný problém, ideální do studia, ale aby se mi zvuk líbil, musím přidat v zesíku a to už je pak o repráku, jak bude stíhat vyšší hlasitosti
Prostě si každý musí najít to svoje ...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

23

Re: Basreflex ano/ne

No a pak někdo dá na zesáku všecko doprava (krom mástru samozřejmě) neřeší a hraje

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

24

Re: Basreflex ano/ne

Doporučuju fakt ten WINISD prográmek-je tam krásně vidět, co dělají rozměry bedny a bassreflexu s frekvenční charakteristikou. Když se to navrhne blbě, tak tam můžou vznikat strašidelný hrby a pokud repro pojede na doraz, tak na nějaký frekvenci se lehko překročí Xmax-maximální povolená výchylka repráku. Ale na druhou stranu pokud tyhle základní věci člověk dodrží a je trochu kutil, tak se dá postavit výrazně lacinější box, kterej bude hrát určitě líp, než levný řady těch adidasovejch.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

25

Re: Basreflex ano/ne

JJ, a btw se hodí moc dobře i k tomu, když do starší bedny jdou nové repráky - ověřit a případně přepočítat bassreflex.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

26

Re: Basreflex ano/ne

tak to při mým objemu vychází skoro úplně stejně (s i bez), vyrazněji lepší charakteristiku bych dosáhl až při zdvojnásobení všech rozměrů bedny smile  (s basreflexem ) ...
má to maličkej hrb na 100Hz, je třeba na to pamatovat s ekvalizerm

BR tam zatím dělat nebudu

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

27

Re: Basreflex ano/ne

hele to je ale nějaký divný, s tím BR naladěným někde kolem 40-45 Hz by ti to právě mělo jít i při menším objemu bedny víc dolů

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

28

Re: Basreflex ano/ne

Pavel007 napsal:

hele to je ale nějaký divný, s tím BR naladěným někde kolem 40-45 Hz by ti to právě mělo jít i při menším objemu bedny víc dolů

tak jsme si s tím dal fakt práci na  nakonec je to ještě horší smile Bud to má hrb na 100Hz s BR a to tím vyšší čím nižší frekvenci z toho dostanu a nebo to jede tak od 45Hz (-3dB) zavřená bedna

stačilo by zvednou objem na dvojnásobek a už by se s tím celkem daly dělat věci... ale kdo by se s tím tahal.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: Pavel007 (06. 02. 2015 12.57:32)

Re: Basreflex ano/ne

No ona taky ta Beta na to není ani moc vhodná, má Vas přes 300l.  Kupříkladu repro, na který jsem dal odkaz, má Vas 160l, takže v malý bedně s tím BR bude chodit o mnoho lépe.

http://www.prodance.cz/kappa-15a-pro-8ohm.html

všimni si, že reprák stojí čtyři litry a hopla, v bedýnce se krásně zhodnotí:

http://www.music-city.cz/orange-obc115- … 32956.html

protože pak tvoje dílo ztrácí smysl-účelem patnáctkový bedny maj být hlavně ty subbasy, pokud to máš jako doplněk  2*10 bedny. Pokud ti ta 15 ten spodek nezahraje, tak lepšího zvuku, který nakonec půjde i víc dolu dosáhneš s dobře navrženou 2*12 bednou s BR a nebudeš muset tahat 2*10 + 1*15.

takže já bych spíš připlatil, koupil bych podobný, ale lepší repro než v tom Orange

http://www.prodance.cz/kappa-15lf-pro-8ohm.html

má to větší Xmax,má to níž Fs a větší rozsah dolů, ale o trochu větší Vas-200l,
dal bych to do o něco větší bedny než ten Orange a za 4500+cca2000 dřevo a HW= komplet max 7000,
bych získal bednu, co bude hrát dost možná líp než ten orange za 17 000. To je podle mě cesta...

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

30

Re: Basreflex ano/ne

aha, takže všechno zpět, nevím proč žiju v přesvědčení, že je to beta... ona je to ME15-3008, neboli Kappa 15 smile

takže zpět, znovu a lépe smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

31

Re: Basreflex ano/ne

no... to je mnooooohem lepší

https://www.dropbox.com/s/co0b5atwszx87zn/BR.jpg?dl=0

takže jdu řezat díru pro BR smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

32

Re: Basreflex ano/ne

Tak vidiš smile Tohle se už dá dokroutit korekcemi, ten Carvin má myslim jedny basy na 50Hz, ne? Když to přihulíš +3, tak to musí zafungovat. Každopádně při podladění ti to už bude hrát naplno první harmonickou, takže tohle smysl má. smile
Ještě se tě zeptám, jak si spokojenej s tím Carvingem? Já teď mám GK kombo s jednou dvanáctkou a je to tak na cvičení nebo kántry, i když teda výměna šitkovýho repra za deltu, co jsem měl zadarmo doma, dost pomohla, ale taky uvažuju o nějakým mikro zesiku a samodomo bedýnce....

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

33

Re: Basreflex ano/ne

Váží to kilo a kousek, a je to o málo větší než A5 ....nosím to v kapse na futrálu kytary
Zkoušku proti uřvaný kytaře, elektrickejm houslím a bicím to dá, ale je to 200W (8ohmovej box) takže žádný vlání kalhot se nekoná smile
Na akcích stejně hraju do PA ale vždycky jsem se z toho super slyšel (jeden 15" box s hornou)

Největší plus je že mám jen jeden zesilovač kterej nosím furt sebou a podle potřeby si vemu 1x10" na kántry,  2x10" na šraml s bicíma a nebo fullstack na bigboš

Má to napůl parametrickej ekvalizer (4 pásma, dvě s regulovatelnou frekvencí)  a ještě kontůru, takže se to dá celkem zajímavě nakroutit.
Kompresor je takovej do počtu ale proč ne.

Sám jsem zvědavej co to udělá s těma dvěma boxama, desítky mám hotový, patnácka se bude o víkendu potahovat a osazovat a v pondělí to bude mít premieru v sále na podiový zkoušce (bez PA jen s podiovou aparaturou) tam se teprve ukáže smile  tak dám report.

ale každopádně GenzBenz to neni smile


jo a je to tak hnusný až je to krásný, vypadá to oldskůlově jak měřák v kabinetu elektroniky někde na průmyslovce smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

34

Re: Basreflex ano/ne

Atvečko napsal:

jo a je to tak hnusný až je to krásný, vypadá to oldskůlově jak měřák v kabinetu elektroniky někde na průmyslovce smile

jo, to jo smile ale na to sere pes... To moje kombo má 100W a je to tak, že záleží hodně na prostoru, kde hrajeme, musim to podpořit akustikou místnosti, a když je to zrovna naprd, tak už slyšim, jak nic moc neslyšim, tak těch 200w s nějakou solidní bednou bude ok. Na tom Carvinovi, jak jsem si teď vzpomněl, když jsem to před časem zkoumal, mě právě zaujaly ty nadstandardní korekce v týhle třídě, že se dají právě díky těm parametrůM použít na srovnání boxu, na barvu zvuku nástroje mám Zoom B3 smile

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

35

Re: Basreflex ano/ne

Dřív jsem sebou tahal 8pásmovej EQ ve šlapce a DI box od hartke (VXL), ted už na to prdim a nosím jen tohle smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

36

Re: Basreflex ano/ne

Tak hotovo smile

https://www.dropbox.com/s/qoht67h2wmxbs … k.jpg?dl=0

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: