1

Téma: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Tak toto už nás opravdu skoro nahradí (kytaristy taky smile
http://prominy.com/SR5.htm

0 xLajků:

2

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Co udělají jednou s basákama? sad

0 + 0 + 0 + ... + 0
0 xLajků:

3

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Fuj !

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

4

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Jojo, todle už se stalo bubeníkům před dvaceti lety. Člověk přijel na akci, rozbaluje nádobíčko, ladí bicí, zvuková zkouška a zvukař se nechá slyšet, že ať mlátí dál, že mu tam "dá nějaký pěkný bicí". Samply.
Čeká to i nás basáky smile.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Lukáš (08. 01. 2015 21.17:42)

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Zní to uměle, ať se jdou zahrabat smile.

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: sigi (08. 01. 2015 22.12:33)

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Nečeká. Neumí to realtime přepínat na perkusivní, trhaný ani slap a mrtvý toný ... na tom se to pozná, že to je umělá basa.
Stejně jako tady: https://www.youtube.com/watch?v=tT4d1LQy4es schválně kdo z vás to věděl, že na nahrávce je synth?

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

7

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

No v nějakým metalovým nebo i rockovým bordelu to myslím nepoznáš, že jde o VST instrument. Zvlášť v dnešní době, kdy i nahraná basa je prohnaná tolika pluginy, že je úplně rovná až umělohmotná. Samo v něčem více naturálním to už poznat je, ale ne moc a běžný posluchač to možná ani nezaregistruje - třeba v nějaké popině, kde na pravou basu stejně sere pes.

To Blac Velvet: Fakt je to synth? Kde jsi to vyčet? Dycky jsem myslel, že je to fakt dobře udělaná a perfektně zahraná popová basa smile

0 xLajků:

8

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

UR napsal:

To Blac Velvet: Fakt je to synth? Kde jsi to vyčet? Dycky jsem myslel, že je to fakt dobře udělaná a perfektně zahraná popová basa smile

V rozhovoru s tou zpěvačkou, protože můj učitel na basu se kdysi zajímal o to kdo to nahrál a právě na to narazil, že to je synth, že jim to znělo v nahrávce nejlíp.
Taky jsem na to právě koukal, protože ta basa tam je suprová..

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

9

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

sigi napsal:

že jim to znělo v nahrávce nejlíp.

a to je přesně vono - producent řekne, že to zní nejlíp z Prominy a je konec basisty sad

0 xLajků:

10

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

UR napsal:
sigi napsal:

že jim to znělo v nahrávce nejlíp.

a to je přesně vono - producent řekne, že to zní nejlíp z Prominy a je konec basisty sad

Tady je ten rozhovor, abyste mi věřili...

https://www.scribd.com/doc/16571113/BVbass2

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

11

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Všechno je jinak - Lenin byl Uljanov, Stalin - Džugašvili, říjnová revoluce v listopadu ... a teď basa v Black Velvetu je synťák.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

12

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Vývoj jde kupředu různými cestami.
Prostě je to nový druh "basáka", který si najde své místo. Podobně jako animovaní herci.

Pro tuning zvuku - ať už do nahrávky nebo i pro určité druhy živého hraní  - experimentovat se bude. Připomenutí - kdysi basová kytara neexistovala, a dlouho měla 4 struny a pražce ...
Pro živé hraní - tam kde lidi chtějí vidět a slyšet živé hraní - basák zůstane (nebo budou i dva či tři ;-)
Osobně bych některé živé nahrávky, se všemi chybami, nikdy za studiovku nevyměnil. Energie v živém hraní, když se to umí, je nezaměnitelná.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

13

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

MartinXC napsal:

Osobně bych některé živé nahrávky, se všemi chybami, nikdy za studiovku nevyměnil. Energie v živém hraní, když se to umí, je nezaměnitelná.

Mám to taky tak, živá muzika je uplně o něčem jiným než nahrávka a basa na živo je nenahraditelná, proto se nebojím těhle krabiček / pluginů. Právě ty jednotlivé chyby a nedokonalosti patří ke stylu každého muzikanta a dělájí ho unikátním.

Například se mi libí jak na Andělu hrají starý cikáni před nákupním centrem. Je tam kontrabas, kytara, housle, harmonika a hrajou třeba od Moriconeho tenkrát na západě a to mě fakt dostává pokaždý když jdu kolem.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: pepaol (09. 01. 2015 13.32:00)

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

U Blac Velvet je poznat že je to umělý.
Beru to jako nástroj pro skladatele u počítače. Zmastí celou skladbu , muzikanty nepotřebuje. Jen hodiny a hodiny prosezené u komplu. Což jsem línej absolvovat. Chytím nástroj a je to za pár minut vymyšlené a zahrané.

Pro zasmámí. Byl jsem na plese, sponzor a pořadatel v jedné osobě již pod vlivem křičel do sálu. Co to jako je za kapela ? Kde je bubeník ? Tohle není kapela, Bez bubeníka. Příští rok je tu nechci (dva samohrajkáři).

Naživo s živýma holkama je to o něčem jiném jako Duo Yamaha :-)
https://www.youtube.com/watch?v=wz9VyggeSbA

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: TomMD (11. 01. 2015 09.32:05)

Re: Prominy - krutý konec baskytaristy :)

Spectrasonics Trilian je taky fantastický soft. Od 2:40 jsou hezké ukázky s MM Bongem.........dost realistický. Ale má to udělaný moc dobře. Rozdíl bude vždy v duši, kterou těm notám dá jedině basák. Já mám ale rád všechny Erikovi softy. Zvláště Omnisphere je masakr, ten ti stačí na všechno....
https://www.youtube.com/watch?v=ZYU93OtvzjA

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků: