1

Téma: Předzesiloavač na piezzo

Vybírám si předzesilovač ke snímači Realist.
Zatím má jen dva kandidáty
Fishman B2 http://fishman.cz/?7,b-ii
Fishman Pro EQ Platinum Bass  http://fishman.cz/?7,b-ii

U mě zatím vede ta Pro verze. Nevíte o nejakejch dalších přezesilovačích co by byly použitelný pro piezo?? Nebo kde by šel ten ten Fishman sehnat levněji?

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

2

Re: Předzesiloavač na piezzo

Pro realist potřebuješ ideálně něco s 10-megaohmovým vstupem, na což je docela širokej výběr. Mě se konkrétně osvědčil EBS microbass, kterej to splňuje.

0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Luboš (11. 09. 2014 18.21:22)

Re: Předzesiloavač na piezzo

Já jich právě moc nenašel, aspoň těch pod 5000 nebo nemůžu dohledal jakou mají tu vstupní impedanci.
Navíc nevím jestli jsem to dobře pochopil, ale podle tohoto webu stačí i 5mohm
http://www.kontrabass-atelier.de/amps_e.html

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

4

Re: Předzesiloavač na piezzo

Navíc teď jsem dohledal další věc.  Jak spousta kontrabasistů používá na piezo (aji na realista) GALLIEN-KRUEGER MB150S-112 bez jakýhokoliv předzesilovače a hraje jim to?? Myslel jsem, že to kombo má právě těch 10Mohm, ale na stránkách výrobce uvádí   Input Impedance  1M Ohm.
Jak je to možný??
Já vím jsem otravnej smile

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

5

Re: Předzesiloavač na piezzo

spousta lidi vyznava boha a presto ho nikdo nikdy nevidel :-)

no hrat to bude prakticky vzdycky - je ted jen otazkou jak a jake ma majitel predstavy

pokud neodpovidaji impedance zdroje a zateze (snimac - preamp) tak se vzdy deje neco co nema - neco se ztrati, tim padem neco nekde vyleze - problem je, ze vnimani zvuku je subjektivni

takze pokud budou impedance optimalni melo by to byt takove jak to snimace opravdu snimaji (na vstupu do zesilovace) - to jestli se ti to bude libit ti ale nikdo nerekne

z toho duvodu se muze zda ze vyse uvedeny aparat je pro piezo nevhodny, ale zvuk muze byt tak sikovne domrseny, ze je to treba presne ono (treba ve spojeni i bedny a repra)

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

6

Re: Předzesiloavač na piezzo

Já používám Realist s Platinum Pro. Dá se hrát i přímo do komba (Markbass nebo TC BH250), zvuk je pak plechovější, víc baskytarový, dynamika je míň věrná akustickému zvuku (hlavně v basech). Vždycky když můžu, tak si Fishman na hraní beru; když ho nevezmu (je docela těžkej), taky se dá hrát. Zapojením Fishmana se zvuk o hodně přiblíží reálnému zvuku nástroje. Podstatná výhoda Fishmana je pro mě ale možnost odstranění zpětné vazby (kombinace přepínání fáze, kompresoru a lo-cut filtru) - když hraju s elektrickou kytarou a s bicíma, skoro to bez toho nejde.

Basy: '77 Fender Jazz Bass, '82 Pedulla MV fretless, '07 Jurkovič Precision.
Kontrabas: celomasiv neznámý cca 1920, renovace M. Sluštík, snímač Realist, preamp Fishmann Platinum Bass
Aparáty: EBS Gorm 2x10, Markbass Mini 121P CMD, TC electronic BH250
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Wexx (12. 09. 2014 13.19:31)

Re: Předzesiloavač na piezzo

Takhle, pieza maj snad všechny co znám 1 MOhm až 10 MOhm. Předzesilovače většinou taky něco okolo tohohle (aspoň ty akustický), vždycky by to mělo být napsaný v manuálu, kterej určitě jde někde stáhnout. Mam kombo Phil Jones Bass Cub 100, se vstupem 4,7 MOhm a tak Microbass taky z důvodu váhy netahám. Těch 10 MOhm je doporučovaná hodnota od výrobce, ale samozřejmě to hraje i s 1 MOhm, ale těžko říct jak velkej v tom bude rozdíl, aby to stálo za to tahat další věc.

Víš co, ono i spousta profíků o tom vybavení ví taky knedlík a pokud to hraje obstojně s tim gallienem (kterej je tak trochu default choice) vůbec nepřemejšlej nad tim že třeba existujou nějaký externí předzesilovače.

0 xLajků:

8

Re: Předzesiloavač na piezzo

Má změna zapojení snímače s více piezo plackama seriově nebo paralelně nějakej efekt na výslednou sílu signálu? Jakože nějakou souvislost s impedancí vstupu na (před)zesilovači?

0 xLajků:

9

Re: Předzesiloavač na piezzo

Mám piezo se 4mi elementy ve Schaller kobyle na bezpražci, srovnával jsem zvuk:
- 1 element s předzesíkem
- všechny paralelně do stejného předzesíku
- předzes Fishman vs předzes Bach )takový ten v trubičce s jackovou zdířkou na jedné straně

Nepostřehl jsem žádnou změnu. Ale všechn yelementy jsou v jednom místě struny.

Jestli uvažuješ o dvou různě posazených snímačích, tak tady bych byl opatrnější - signál může být vzájemně v různé fázi a může se silně deformovat - podobně jako mixovat 2 elmag snímače.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: