1

Téma: Divný zvuky, bzučení

Zdarec
Hraju na basovku přez receiver, aby bylo něco slyšet musim hlasitost na RECEIVERU vytočit na max. Když hraju tak je to v pořádku žádný nežádoucí zvuky ale jak dám ruku z hmatníku, tak to začne bzučet a dělat divný zvuky...! Nevíte čim to je? díky..

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

2

Re: Divný zvuky, bzučení

Dokud se dotýkš strun tak ok, ale jakmile ji sundáš začne šum a bzuk atd? ...
Nejspíš špatné nebo žádné uzemnění strun (kobylky)
Já to mám skoro stejný (hlavně při vyšších hlasitostech)

Schecter Hellraiser 5 ║ Squier by Fender MB-4
Hartke VX3500  ║ Warwick blue cab 15,
LINE 6 BASS POD XT PRO + IMG STAGE LINE STA-300 + Hocke BS 115
Pár levých rukou big_smile
0 xLajků:

3

Re: Divný zvuky, bzučení

SneG napsal:

Nejspíš špatné nebo žádné uzemnění strun (kobylky)

jo? a co mam dělat?.)...docela rád bych se toho zbavil..

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

4

Re: Divný zvuky, bzučení

Stačí spojit všechny země (černý vodiče,pokud je to udělané správně - to jsou např.: kostry potenciometrů,od snímačů..) a připájet je jedním vodičem ke kobylce.

Pokud jde o zvýšený šum,když nedržíš struny,je to celkem normální jev,obzvlášť u singlů. Tímhle to můžeš vyřešit,další možnost je odstínění alobalem celého vnitřního prostoru u poťáků a opět ukostření - trochu to také sníží šum. Anebo finálně vyměnit snímače,pokud to vadí hodně.

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: CharlesBass (07. 12. 2008 20.50:33)

Re: Divný zvuky, bzučení

Jedná se o věc, která vadívá jen ve studiu. Na domácí hraní přes hifinu se mi ta námaha s "vylepšením" zdá dost zbytečná.

V tomto případě bych s basou nic neřešil, brum výborně zesiluje na maximum vytočenej gain reciveru. Takže si moc nepomůžeš.
Východiskem by mohlo být koupit malý mixík, jeden, dva vstupy, s výstupama na Cinch-e. Ten pak bude fungovat jako předzesilovač k tý base. Využiješ takovou věcičku určitě i jinak wink

http://www.behringer.com/UB502/index.cfm?lang=ENG

todle je favorit! -> http://www.behringer.com/502/index.cfm?lang=ENG

0 xLajků:

6

Re: Divný zvuky, bzučení

CharlesBass napsal:

Jedná se o věc, která vadívá jen ve studiu. Na domácí hraní přes hifinu se mi ta námaha s "vylepšením" zdá dost zbytečná.

V tomto případě bych s basou nic neřešil, brum výborně zesiluje na maximum vytočenej gain reciveru. Takže si moc nepomůžeš.
Východiskem by mohlo být koupit malý mixík, jeden, dva vstupy, s výstupama na Cinch-e. Ten pak bude fungovat jako předzesilovač k tý base. Využiješ takovou věcičku určitě i jinak wink

http://www.behringer.com/UB502/index.cfm?lang=ENG

todle je favorit! -> http://www.behringer.com/502/index.cfm?lang=ENG

Čau, teď mam kombo Warwick blue cab, kobylka uzeměná..ale pořád mi to docela hlasitě bzučí!!!! je to fakt hodně nepříjemný, někdo mi řikal že to může betj sítí...nevíte někdo čim by to šlo vyřešit?

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

7

Re: Divný zvuky, bzučení

Pan Filuta napsal:

někdo mi řikal že to může betj sítí

kdybys to měl doma zapnutý na stejným okruhu jak třeba počítač,tak by to bordel dělalo.

SWRista
EPIPHONista
INFINITY numetal czech band
PIGSLAP czech groove metal
0 xLajků:

8

Re: Divný zvuky, bzučení

Hrb napsal:
Pan Filuta napsal:

někdo mi řikal že to může betj sítí

kdybys to měl doma zapnutý na stejným okruhu jak třeba počítač,tak by to bordel dělalo.

jo! máš pravdu,!!!...šel sem do místonsti kde neni žádná elektrika a je to o 80% lepší!!!!ale stejně mi to pořád trochu bzučí! zkusil sem zapnou kombo a vyndal z něj kabel, ale to bzučení nebylo slyšet takže by to chtělo ještě ňákej zlepšovák protože na jaře si budu kupovat kombo do zkušebny a nerad bych měl i ve zkušebně podobnej problém!!!

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

9

Re: Divný zvuky, bzučení

Pan Filuta napsal:
Hrb napsal:
Pan Filuta napsal:

někdo mi řikal že to může betj sítí

kdybys to měl doma zapnutý na stejným okruhu jak třeba počítač,tak by to bordel dělalo.

jo! máš pravdu,!!!...šel sem do místonsti kde neni žádná elektrika a je to o 80% lepší!!!!ale stejně mi to pořád trochu bzučí! zkusil sem zapnou kombo a vyndal z něj kabel, ale to bzučení nebylo slyšet takže by to chtělo ještě ňákej zlepšovák protože na jaře si budu kupovat kombo do zkušebny a nerad bych měl i ve zkušebně podobnej problém!!!

Nejvěděl by někdo co tyhle problémy ještě dělá???

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

10

Re: Divný zvuky, bzučení

Brumy chytaj hlavně singly. Hodně tomu může napomoci i špatnej kontakt či jiný neduh na celé soustavě (basa->zesilovač). Počítač, zapojený do zásuvky zas takový problém pro aparát není. Citlivý snímač však ze svého okolí bere různé ruchy rádiového (elektromagnetického) charakteru -> mobily, počítač, televize, ventilátor... a nejvíc se tomu pomůže gajnem na zesu .. pokud ho vytočíš na max, bude zesík zesilovat hodně i ten nepotřebnej bordel. Gajn=ćitlivost. Pokud dáš na max volume a gajn jen na jedničku mělo by to bejt lepší než gain 10 a Vol 1. Chápeš co chci říct ?

0 xLajků:

11

Re: Divný zvuky, bzučení

CharlesBass napsal:

Brumy chytaj hlavně singly. Hodně tomu může napomoci i špatnej kontakt či jiný neduh na celé soustavě (basa->zesilovač). Počítač, zapojený do zásuvky zas takový problém pro aparát není. Citlivý snímač však ze svého okolí bere různé ruchy rádiového (elektromagnetického) charakteru -> mobily, počítač, televize, ventilátor... a nejvíc se tomu pomůže gajnem na zesu .. pokud ho vytočíš na max, bude zesík zesilovat hodně i ten nepotřebnej bordel. Gajn=ćitlivost. Pokud dáš na max volume a gajn jen na jedničku mělo by to bejt lepší než gain 10 a Vol 1. Chápeš co chci říct ?

jj....ale nwm co přesně je "GAIN" mam tam hlasitost, středy, basy, výšky...nwm co myslíš jako "gain" díky za odpověď

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: CharlesBass (28. 01. 2009 19.02:45)

Re: Divný zvuky, bzučení

Warwick blue cab ... co maš za číslo 15, 30, 60?

zběžně jsem koukal tak tydle gain asi nemaj, nevim esli ta 60 .. víš je to jako citlivost vstupu do zesilovače (něco jako volume před) pak to proleze ekvalizérem (basy, středy .. ) a pak to eště celkově můžeš zesilovat hlavním volume. Pokud máš ovšem zes bez nastavitelnýho gajnu, tak ten má pevnou úroveň a nic s brumem ze starny zesu neuděláš ...

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Pan Filuta (28. 01. 2009 19.10:21)

Re: Divný zvuky, bzučení

CharlesBass napsal:

Warwick blue cab ... co maš za číslo 15, 30, 60?

zběžně jsem koukal tak tydle gain asi nemaj, nevim esli ta 60 .. víš je to jako citlivost vstupu do zesilovače (něco jako volume před) pak to proleze ekvalizérem (basy, středy .. ) a pak to eště celkově můžeš zesilovat hlavním volume. Pokud máš ovšem zes bez nastavitelnýho gajnu, tak ten má pevnou úroveň a nic s brumem ze starny zesu neuděláš ...

mam 15ku no...takže ze strany zesilovače asi teda nee..ale s basovkou by snad něco dělat šlo ne? nevíš jak to vyřešit??? dík.. jo! ještě je zvláštní že v určitejch polohách basovka nebzučí a občas se stane že nebzučí vůbec!?

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

14

Re: Divný zvuky, bzučení

a copak máš za basu?

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Pan Filuta (28. 01. 2009 19.58:47)

Re: Divný zvuky, bzučení

olaf napsal:

a copak máš za basu?

big_smile no teď sem zjistil že to může betj singl-brum! ale jinak je to no.......Stagg.. neutral big_smile ,.....vim se řiká že je to šmejt ale nebej toho brumu tak sem(jako začátečník)moc spokojenej,..

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

16

Re: Divný zvuky, bzučení

Pan Filuta napsal:

v určitejch polohách basovka nebzučí a občas se stane že nebzučí vůbec!

myslíš polohy a) nastavení snímačů
                     b) celýho nástroje?

a nepoužíváš doufám ten kabel co byl u nástroje když si ho koupil

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

17

Re: Divný zvuky, bzučení

olaf napsal:
Pan Filuta napsal:

v určitejch polohách basovka nebzučí a občas se stane že nebzučí vůbec!

myslíš polohy a) nastavení snímačů
                     b) celýho nástroje?

a nepoužíváš doufám ten kabel co byl u nástroje když si ho koupil

myslim vlastně obě polohy! když ztumim poslední poťák( řekl bych že to bude právě ten singl snímač) tak je to v pohodě! ale když ho mam vytočenej na max. tak to bzučí, zkoušel sem s basou všelijak hejbat a když jí položim tak že jsou snímače směrem nahoru tak to sice trochu brumí ale je to o něco lepší! A kabel používám Warwick a kombo warwick blue cab 15....Myslim si že ze strany komba by mělo bejt všechno v pořádku...

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

18

Re: Divný zvuky, bzučení

Pan Filuta napsal:
olaf napsal:
Pan Filuta napsal:

v určitejch polohách basovka nebzučí a občas se stane že nebzučí vůbec!

myslíš polohy a) nastavení snímačů
                     b) celýho nástroje?

a nepoužíváš doufám ten kabel co byl u nástroje když si ho koupil

myslim vlastně obě polohy! když ztumim poslední poťák( řekl bych že to bude právě ten singl snímač) tak je to v pohodě! ale když ho mam vytočenej na max. tak to bzučí, zkoušel sem s basou všelijak hejbat a když jí položim tak že jsou snímače směrem nahoru tak to sice trochu brumí ale je to o něco lepší! A kabel používám Warwick a kombo warwick blue cab 15....Myslim si že ze strany komba by mělo bejt všechno v pořádku...

teď teda co s tim udělat aby se brum snížil na minimum...???? prej to nelze úplně odstranit!?

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

19

Re: Divný zvuky, bzučení

Pridam svoji zkusenosti... menil sem snimac na base za rm.pickups, dal bych cely dva dny ruku do ohne za to ze sem ho dobre zapojil a ze snad jeste poznam barvy dratu. Delalo to obrovskej bordel kdyz uz sem byl v koncich otevrel sem basu a zjistil ze sem byl asi ozralej protoze sem to mel blbe zapojeny smile ale nevim jestli to nazvat bzucenim spis zvysenej sum

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

20

Re: Divný zvuky, bzučení

Já nechci bejt šťoural, ale přijde mi, že todle dělají všechny pasivní basy se singlama. Když se dotýkáš strun, tak to nedělá, ne??
A řekl bych, že poslední poťák je jen tónová clona. Zatlumíš výšky, a vřadíš do signálu kondenzátor, kterej brum odstraní.
Já to dělal tak, že když sem nehrál, stahoval sem poťáky, a nebo sem holt nepouštěl struny. Vždycky sem se dotýkal něčeho kovovýho na base. Toť můj názor.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: Pan Filuta (28. 01. 2009 21.27:31)

Re: Divný zvuky, bzučení

chajda napsal:

Já nechci bejt šťoural, ale přijde mi, že todle dělají všechny pasivní basy se singlama. Když se dotýkáš strun, tak to nedělá, ne??
A řekl bych, že poslední poťák je jen tónová clona. Zatlumíš výšky, a vřadíš do signálu kondenzátor, kterej brum odstraní.
Já to dělal tak, že když sem nehrál, stahoval sem poťáky, a nebo sem holt nepouštěl struny. Vždycky sem se dotýkal něčeho kovovýho na base. Toť můj názor.

nn...když dám ruce ze strun je tam taky zvýšenej šum ale je to úplně jinej šum tamto je fakt "brum"....no a myslíte že s tim jde něco dělat? protože teď doma to ještě ňák překousnu ale až bude skupina tak bych nerad místo hraní bzučel a bruměl big_smile díky za názory...joa...nedalo by se to reklamovat?

Mimochodem tohle je schéma http://www.rmpickups.cz/soubory/schema_bass_pj.gif právě ten TONE POT děká potíže při vytočení!

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

22

Re: Divný zvuky, bzučení

Tak na to koukám a já bych tu tónovou clonu zapojil jinak. Nebo aspoň myslím, že u mojí první pasivní basy byla. Ale nevím. Třeba to má pan RM vymyšlený takhle. Máš možnost experimetovat?? S pájkou a kombem, aby si rovnou slyšel, co to dělá se zvukem??

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

23

Re: Divný zvuky, bzučení

chajda napsal:

Tak na to koukám a já bych tu tónovou clonu zapojil jinak. Nebo aspoň myslím, že u mojí první pasivní basy byla. Ale nevím. Třeba to má pan RM vymyšlený takhle. Máš možnost experimetovat?? S pájkou a kombem, aby si rovnou slyšel, co to dělá se zvukem??

no jako takhle, přemejšlim jestli by mi to vzali na reklamaci!!??...a taky bych nerad odpálil kombo...

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

24

Re: Divný zvuky, bzučení

Tak ne. Todle zapojení by mělo fakt fungovat. Teď sem se na to díval i u jiných výrobců.
Snímače sem ještě v životě nereklamoval, tak nevím.
Máš to opravdu dobře zapojený?? Zeměný opravdu jen na jednom poťáku, aby ti tam nevznikala zemní smyčka?? Jeslti jo, tak pak už fakt nevím. Ono hodně taky udělá kvalita kablíků, kterejma to spojuješ.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

25

Re: Divný zvuky, bzučení

Nedělal bych zásahy do nástroje (i když kobylu bys mohl přikostřit - dá se to vyzkoušet pracovní kostrou)- nejspíš tam máš singly,u kterých je to standartní jev.
Příčin je několik - od elektriky samotné,indukčnost, citlivost, osvětlovací technika společně se zvukem, okruhy osvětlení v daném prosturu, zářivkové trubice ..atd
Mám ten prodblém u 29let starého bezpražce a osobně při něm zůstanu - bez jakékoliv snahy o změnu - zvuk mi vyhovuje patří k celkovému "obalu" tónu. - Stejný problém jsme kdysi nadhodili i s P.Vavříkem(Buty) a má shodný názor.
Struny nepouštěj - nebo nejdřív stáhni Vol.
Zdravím

Baskytary: Víc než je běžné
Aparáty:     Víc než je běžné
Efekty:        Víc než je běžné
Kabely: LavaCable,DiMarzioCable,Vovox,PhilJonesCable,PRScable,GeorgeL'sCables, ...
Příslušenství: Lehle,SonicResearch,Korg,MXR,BOSS,Furman,Peterson,Ultimate,SKBcasses,Elixir, ...
0 xLajků:

26

Re: Divný zvuky, bzučení

Už jsem tady kdysi psal, že jsem slyšel o basákovi, který si ke kobylce přidělal drát, druhý konec drátu strčil do trenek a nebručelo to smile
Já jsem určitým omylem koupil Jazz Bass se snímači EMG-HZ, což jsou jakési humbuckery ve tvaru singlů - a ten brum mi skoro až chybí smile

A=A
0 xLajků:

27

Re: Divný zvuky, bzučení

kober napsal:

Už jsem tady kdysi psal, že jsem slyšel o basákovi, který si ke kobylce přidělal drát, druhý konec drátu strčil do trenek a nebručelo to smile
Já jsem určitým omylem koupil Jazz Bass se snímači EMG-HZ, což jsou jakési humbuckery ve tvaru singlů - a ten brum mi skoro až chybí smile

jj...moc díky...no ono asi taky budu moc pedant protože u singlů a skoro na max. volume komba ten zvuk úplně čistej asi nikdo nemá...

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

28

Re: Divný zvuky, bzučení

Zdravím
Nechtěl jsem otevírat nové téma tak to píši sem.
Basa PB Fokus stáří cca 15 let.
Bzučí,pokud se dotknu čehokoliv kovového,potenciometru,jacku,folie pro odstínění bzukot je slabší.Ukostření kobylky a vše ostatního se zdá být v pořádku.Při odpojeném kabelu je ticho,tak že je chyby určitě v kytaře.Na stejné zásuvce jsem měl pc,vše jsem odpojil ale bzukot byl stále stejný a ani se neměnil když jsem pc znovu zapojoval.
Bzukot se zesílí pokud sáhnu na kontakt vrchního snímače,nebo bílí kabel vedoucí ke snímačům i přes izolaci.Ke snímačům vede ještě černý a ten nijak nereaguje,spodní snímač také ne.Při stáhnuté cloně nebo volume také ticho.
Pokud nehraju tak se mi struny sami často rozezní (jako by zpětná vazba) ale to nevím,jestli neni běžný jev.
Dají se změřit snímače jestli nejsou vadné?
Prosím o rady,děkuji!

0 xLajků:

29

Re: Divný zvuky, bzučení

PB by to uplne delat nemusel jinak ten popis zni jako klasickej brum .. cekni tady nejaky temata  o  brumu....

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: