1

Téma: Auto na kontrabas

Ahoj poslední dobou řeším celkem problém s přepravováním kontrabasu. Momentálně používám Oktávku v kombíku (f tédéíčku), ale ve chvíli kdy se mnou má jet autem klidně jen kytarista tak nastává celkem problém s nedostatečnou velikostí auta.  Obě zadní sedačky vytaženy basa(postavená na lubech) položená úhlopříčkou přez celej kuft i zadní sedačky, vedle ní občas i kombo a prostor na ostatní už nezbývá- ne na kontrabas se nic položit nedá a hardcase se našel nejlevnější kolem  20tis. kč.

Potřeboval bych místo toho auto schopný jezdit ideálně ve 4 lidech s kontrabasem a kytarama, ale zaroveň nechci žádnou velkou dodávku max. něco jako Alhambra nebo Sharan.

Zkuste mě něco poradit pokud máte zkušenosti s něčím takovým- obcházení autobazarů s metrem nechávám na později.

dík

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

2

Re: Auto na kontrabas

Obávám se, že tvé vstupní podmínky se navzájem poněkud vylučují :-)
Já tu svojí skříň (3/4ka polomasiv z 60let) stěhuju v LandCruiseru 80, kam se sice kromě mne 4 lidi i s nástrojema (míněno kytary, housle, banjo , dobro) v pohodě vejdou, ale není to nejnovější model vozidla, a vlastní ropovod je vcelku výhodou.
Zkoušel jsem to i v Suzuce Grand Vitara, ale tam má člověk na spolujezdci hlavu od basy vedle svojí hlavy, a musíš mít sklopenou zadní půlku sedaček, takže pobereš dozadu jen jednoho člověka (nebo dva co si seděj na klíně). a i ostatní nástroje už tam trochu cpeš. - většinou není problém jen délka auta, ale i vejška interiéru.
Asi jedině nějaký MPV první generace (tedy ten Sharan/Alhambra/Galaxy (což je skoro to samý auto různejch firem) nebo Opel Sintra  - další generace MPV (jako je Opel Zafira) už jsou zmenšený. Ale praktické zkušenosti nemám.
(ještě jsem jednou vez basu v kombíku trabantu, ale tam musela hlava koukat ven z otevřenýho okýnka :-) ).

0 xLajků:

3

Re: Auto na kontrabas

hehe, co scenic s renaultími samostatně vyndavacími zadními sedačkami? z vlastní zkušenosti vím, že se tak, při troše hraní tetris, dá přepravit celkem dost. Je ale pravda, že kontrabas jsem tam narvat nezkoušel smile Cenově jsou (páč jsem se nedávno koukal, kolik je reálná šance dostat protiúčtem) od 40 tisíc - beru r.2002 a výš

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

4

Re: Auto na kontrabas

Mám Ford Galaxy, kapela 4 lidi, lehký aparát (country) a na aparátu kontrabas a není co řešit, vejde se v pohodě se spotřebou okolo 6,5-7 litrů. smile

Fender Aerodyne Jazzbass, Homemade Jazz Bass fretles Lindy Fralin ,PB bass homemade, Kopie Rickenbacker china upgrade, Markbass MoMark 500, HOT 15",
0 xLajků:

5

Re: Auto na kontrabas

Luboš napsal:

Ahoj poslední dobou řeším celkem problém s přepravováním kontrabasu. Momentálně používám Oktávku v kombíku (f tédéíčku), ale ve chvíli kdy se mnou má jet autem klidně jen kytarista tak nastává celkem problém s nedostatečnou velikostí auta.  Obě zadní sedačky vytaženy basa(postavená na lubech) položená úhlopříčkou přez celej kuft i zadní sedačky, vedle ní občas i kombo a prostor na ostatní už nezbývá- ne na kontrabas se nic položit nedá a hardcase se našel nejlevnější kolem  20tis. kč.

Kamarád vozí kontrabas v oktávce liftbacku tak, že krk trčí mezi předními sedačkami, zadní pravá je sklopená. Takhle odveze v pohodě další 2 lidi (2 vpředu, 1 vzadu) + má k dispozici cca 40% kufru.

Nepomohlo by aspoň částečně toto řešení?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

6

Re: Auto na kontrabas

Zapomněl jsem napsat že mám dva metry a za mě si nikdo nesedne smile

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

7

Re: Auto na kontrabas

Já jsem teda zohledňoval při výběru auta nutnost transportu kontrabasu a zkoušel jsem právě oktávku kombi, ale bylo to v ní takový debilní. Nakonec jsem vybral fokuse v kombíku. Rozdíl mezi nima je jen pár centimetrů tam a pár centimetrů támhle, ale s (mojí) basou je to v praxi obrovskej rozdíl. Do toho fokusu jde mnohem líp. Běžně jezdime ve třech, to je v pohodě na jazzovou kapelu. S full stackem by to samozřejmě reálný moc nebylo. Ovšem, lze s tim jet celkem pohodlně i ve čtyřech s basou, to se basa dá doprostřed na zvednutou sedačku. Čouhá sice dost do auta, ale vejde se. Kufr je při tom prakticky volnej, takže se tam vejde dost věcí a lidi nijak zásadně neutlačuje, takže se dá jet na delší vzdálenost bez větších problémů.

Každopádně, pokud jezdíš běžně ve čtyřech, nebo máte víc výbavy, moc si vybírat nemůžeš a dojdeš stejně k té galaxy nebo podobnejm. Mám skušenosti s galaxy II. a III. generace a ta II. je prostornější a praktičtější (III. má zas jiný klady).

0 xLajků:

8

Re: Auto na kontrabas

Luboš napsal:

Zapomněl jsem napsat že mám dva metry a za mě si nikdo nesedne smile

Já mám 192cm a cestující za mnou nemají problém smile Ale jsem zvyklý sedět hodně vzpřímeně a nevadí mi lehce pokrčené nohy.
Ale to už dělám OT smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Auto na kontrabas

http://www.youtube.com/watch?v=NWvI3QVjlv8

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

10

Re: Auto na kontrabas

Do Oktávie se vejde basa a tři lidi bezpečně i pohodlně, se čtyřmi lidmi už ne úplně pohodlně, ale taky to jde. Postup je tento:

1. sklopit obě opěradla zadních sedadel
2. vyhodit z kufru dekl nebo roletu
3. vložit basu tělem dopředu, krkem dozadu, postavenou na bok, kobylkou těsně k levým dveřím, co nejvíc doleva a dopředu. Hlava vyjde těsně k prahu zadních dveří na dno kufru.
4. pravou větší polovinu opěradla opatrně vrátit do normální pozice
5. naházet do kufru ostatní krámy
6. nasedat a jet!

V téhle poloze vede krk basy šikmo přes kufr, ale jinak je kufr prakticky prázdný, takže spousta dalších nástrojů se tam v klidu vejde. Akorát monstrózní a těžká komba není dobré stavět na krk basy. Zásadní výhoda je, že je to bezpečné, protože  při nečekaných situacích nemůže basa cestovat po autě, jako u jiných metod nakládání. Fungovalo mi to zatím ve všech oktávkách, co jsem zkoušel, kromě těch co mají tu debilní přepážku na odpočet DPH. Basu mám 3/4 a nebylo ani nutné uskromňovat řidiče posunem jeho sedadla vpřed.

Jinak jsme se hodně najezdili Škodou 120 a Fiatem 600, kam se basa nakládá pravými předními dveřmi tělem napřed, volně položit na opěradla. Krk vede spolujezdci přes pravé rameno. Ve škodovce pak můžou další dva sedět vzadu po obou stranách basy, ve fiátku se nám to nepodařilo vyzkoušet.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

11

Re: Auto na kontrabas

drevorubec napsal:

Do Oktávie se vejde basa a tři lidi bezpečně i pohodlně, se čtyřmi lidmi už ne úplně pohodlně, ale taky to jde. Postup je tento:

1. sklopit obě opěradla zadních sedadel
2. vyhodit z kufru dekl nebo roletu
3. vložit basu tělem dopředu, krkem dozadu, postavenou na bok, kobylkou těsně k levým dveřím, co nejvíc doleva a dopředu. Hlava vyjde těsně k prahu zadních dveří na dno kufru.
4. pravou větší polovinu opěradla opatrně vrátit do normální pozice
5. naházet do kufru ostatní krámy
6. nasedat a jet!

Vyzkouším- vždycky sem do tam cpal hlavou napřed

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

12

Re: Auto na kontrabas

Che, znám člověka, kterej umí dostat basu pravejma předníma dveřma do trabanta jedním tahem.

0 xLajků:

13

Re: Auto na kontrabas

takze verdikt je, ze nezalezi na aute, ale schopnostech hrace..jo jo, furt se rika, je to v rukach big_smile hrani tetris v mladi se tedy neukazuje jako uplne prom°dany cas. Sidlo se mi do auta vleze i bez odmontovane protipes mrize, a jinak kytaristuv sluzebni transporter mi taky nepripada problematicky (tam by se muselo naskladat i kontrabasove kvarteto s hostujicim tympanistou)

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

14

Re: Auto na kontrabas

Luboš napsal:
drevorubec napsal:

Do Oktávie se vejde basa a tři lidi bezpečně i pohodlně, se čtyřmi lidmi už ne úplně pohodlně, ale taky to jde. Postup je tento:

1. sklopit obě opěradla zadních sedadel
2. vyhodit z kufru dekl nebo roletu
3. vložit basu tělem dopředu, krkem dozadu, postavenou na bok, kobylkou těsně k levým dveřím, co nejvíc doleva a dopředu. Hlava vyjde těsně k prahu zadních dveří na dno kufru.
4. pravou větší polovinu opěradla opatrně vrátit do normální pozice
5. naházet do kufru ostatní krámy
6. nasedat a jet!

Vyzkouším- vždycky sem do tam cpal hlavou napřed

Kdybys to prosím mohl vyfotit a vložit sem, nebylo by to od věci. Já nemám oktávku...

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

15

Re: Auto na kontrabas

Wexx napsal:

Che, znám člověka, kterej umí dostat basu pravejma předníma dveřma do trabanta jedním tahem.

To se vyučovalo na konzervatoři ve druhém pololetí prvního ročníku v praktikách. V prvním pololetí se učilo skládání stojánku na noty big_smile

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

16

Re: Auto na kontrabas

Takže jak to tady čtu, pokud bych chtěl cestovat pouze já a basa, tak by stačil i VW Golf IV ? To je skoro jako Oktávka...

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Erža (05. 09. 2014 19.26:56)

Re: Auto na kontrabas

Yetti napsal:
Kubinus napsal:

Takže jak to tady čtu, pokud bych chtěl cestovat pouze já a basa, tak by stačil i VW Golf IV ? To je skoro jako Oktávka...

Známý s tím pokud vím jezdil i Favoritem.

a jak je na videu výše, bez problému i smartem,:)

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Luboš (07. 09. 2014 21.20:02)

Re: Auto na kontrabas

Vyzkoušel jsem metodu co napsal dřevorubec, ale je potřeba posunout sedadlo řidiče asi o 15cm dopředu, takže pro mě je to nepoužitelný. Mám to vyfocené, jen co najdu foťák tak to sem hodím.  Dokonce jsem tam nedávno nacpal dva kontrabasy - zadní sedačky ven :-)

Mohli by jsme zahájit soutěž  -   Nalož nejvíc kontrabasů   smile

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

19

Re: Auto na kontrabas

ať žije basový tetris

0 xLajků:

20

Re: Auto na kontrabas

Yetti napsal:

Známý s tím pokud vím jezdil i Favoritem.

Teď jsem si toho všimnul, jezdil jsem s kačenou ve dvou lidech ve Favoritu, Mazda 2 a Fiat Punto. Všude docela bez problémů.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

21

Re: Auto na kontrabas

Kontrabas jsem nikdy neřešil, ale před pár lety se mi za rozumné peníze naskytl postarší Renault Scénic. Vzal jsem ho především proto, že to je "stan na kolečkách" (po vyhození zadních sedadel se tam s manželkou s přehledem vyspíme, jezdili jsme takhle na hory i na modelářské závody), ale co jsem se vrátil k muzice velmi oceňuju jeho variabilitu, hlavně zadní nezávisle - posouvatelné / sklopné /vyndavací a zastamdací - sedačky.

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

22

Re: Auto na kontrabas

Mě se kontrabas do MINI Coopera nevejde, vyzkoušeno několika pokusy... :-)

0 xLajků:

23

Re: Auto na kontrabas

Nový Twingo by to mělo zvládnout smile http://www.omladnut.sk/zabavny-a-vynimo … -je-spat-3

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

24

Re: Auto na kontrabas

paknorw napsal:

postarší Renault Scénic. Vzal jsem ho především proto, že to je "stan na kolečkách" (po vyhození zadních sedadel se tam s manželkou s přehledem vyspíme, jezdili jsme takhle na hory i na modelářské závody), ale co jsem se vrátil k muzice velmi oceňuju jeho variabilitu, hlavně zadní nezávisle - posouvatelné / sklopné /vyndavací a zastamdací - sedačky.

jojo, v tomhle ohledu je to auto úplně boží!

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

25

Re: Auto na kontrabas

Nejen pro účely přepravy kontrabasu jsem před časem pořídil Opel Vivaro;
Jelikož posledních šest roků už jen výhradně zvučím různé kapely (baskytaru chytnu do ruky jen občas), bylo větší auto nezbytností. Tam jsem schopen naskládat PA pro ozvučení menších venkovních zábav, koncertů, zejména klubových akcí - aparatura cca 2x 2kW.
No a po 35 letech jsem se taky vrátil zpět ke kořenům a znovu hraji na kontrabas! Před tou dobou jsem hrál sedm roků v cimbálovce. Takže Vivaro je pro potřebu cimbálové muziky ideální auto. Aniž by bylo potřeba vytahovat druhou řadu sedadel, naložíme cimbál, basu a ostatní nástroje. Podle potřeby i s malým PA ozvučením. Šest nás naskáče do auta a jedeme hrát…

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

26

Re: Auto na kontrabas

Pokud vím největším osobákem je renault grand espace, kam jsme naskládali cajky kompletní rockové kapely i s PA ozvučením (kombo, bas aparát hlava + dvě 2x12 bedny, akordeon, saxofon, kytara, baskytara, bicí, mix, stojany a další bordel, PA 2xsatelit plus sub), jak už tady bylo zmíněno variabilita renaultů je díky sedačkám obrovská. Mrkni na něj!

0 xLajků: