1 Naposledy upravil: Barius (20. 11. 2014 09.46:39)

Téma: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Určitě už jste se setkali na koncertě kam s tím, kam bezpečně odložit pivo či limo, aby to náhodou nevadilo zvukaři, aby se vám náhodou nevylilo pivo do zesáku a tak podobně. Teď na posledním koncertě mě k tomu osvítil zvukař, který byl jako divý když viděl pivo na odposlechu.

Takže, máte zkušenosti, rady nebo nějaké tipy, jak vhodně a bezpečně umístit pivko či jiné nápoje do různých držáků, které by se daly přimontovat na aparát, box apod? Nebo nějaké vlastní prototypy?
Mám na mysli něco podobného jako je tohle - http://i48.photobucket.com/albums/f245/bartmanpdx/Bass%20gear/IMG_2124.jpg

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Dzzerza (20. 11. 2014 10.06:27)

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Hezké téma.
Pamatuju si 20 let dozadu, že jsme o půlnoci museli ukončit produkci, bo místní výrostci nám vylili pivo přímo do mixpultu - tehdy slavného Tesla 24-4-4.

Taky si pamatuju doby kdy se hojně hrálo na zesilovače Tesla Music 70, ty měly ze zhora žebrování, takže když pořadatel donesl kapele pivo (to byly totiž doby kdy muzikant byl hýčkaný a dostával pití a jídlo zdarma), položil ho na zesilovač a stačila kapka piva na rozpálenou lampu a bylo po hraní.
Řekl bych že zvukař o kterém tu píšeš tuhle dobu taky zažil :-)

Já osobně nevidím problém v tom pokládat si flašku s pitím na zem, případně na praktikábl k bubeníkovi, ale viděl jsem kytaristu co si na bednu přidělával takový ten držáček co dostaneš u McDonalda na nápoj do auta. Zaháknul ho za madlo.
Existují podobné držáky co se přidělávají na dětské kočárky, ty by teoreticky držely i na mikrofonním stojanu :-)

https://www.google.cz/search?q=dr%C5%BE … p;bih=1085

Ovšem největší frajer bys byl asi s tímto: http://www.auto-doplnky.com/chromovany- … 48015-p196

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

3

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Dzzerza napsal:

Ovšem největší frajer bys byl asi s tímto: http://www.auto-doplnky.com/chromovany- … 48015-p196

s malým pivem bys moc frajera neudělal big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

4

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

hofa napsal:
Dzzerza napsal:

Ovšem největší frajer bys byl asi s tímto: http://www.auto-doplnky.com/chromovany- … 48015-p196

s malým pivem bys moc frajera neudělal big_smile

A kdo říká že tam musí být malý pivo.
Vlasta Redl si svého času nosil na podium třetinkovou skleničku s nápojem, kterou mu během koncertu několikrát vyměnili.
Pak se ukázalo že to má becherovku.
Čili nejde velikost ale koncentraci :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

5

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

wink

http://shop.camelbak.com/store/ProductImages/details/50234_black_lemon_chrome_l.jpg

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: valec1 (20. 11. 2014 10.43:12)

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

motorhead ma drzaky na stojanech

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: olaf (20. 11. 2014 11.00:03)

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

könig&meyer dělá držák na mikrofonní stojan http://www.houdek.cz/kytary/notove-stoj … lenice.htm

dělá se i popelník:)

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

8

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Pivo si dávám vždycky na zem. Nikdy ne na aparát. Je v podstatě úplně jedno kam ho dám, protože mě ho vždy bezpečně zpěvák při prvním songu rozkopne. big_smile

0 xLajků:

9

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

pekelnik napsal:

Je v podstatě úplně jedno kam ho dám, protože mě ho vždy bezpečně zpěvák při prvním songu rozkopne. big_smile

No právě proto to tady probírám. Kolikrát jsou na podiu bojové podmínky a pivo je všude jen ne v krýglu. Jak psal válec, držáky na stojanu jsou pěkná věc, ale my stojany nepoužíváme, takže u nás je to pasé.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

10

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

pekelnik napsal:

vždycky na zem

to je základ:) ale minule se mě ho podařilo skolit kabelem a nemohl se k němu včas dostat, bubeník zachraňoval se slovy: radši bych viděl hořet dětskou nemocnicu big_smile

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

11

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Barius napsal:
pekelnik napsal:

Je v podstatě úplně jedno kam ho dám, protože mě ho vždy bezpečně zpěvák při prvním songu rozkopne. big_smile

No právě proto to tady probírám. Kolikrát jsou na podiu bojové podmínky a pivo je všude jen ne v krýglu. Jak psal válec, držáky na stojanu jsou pěkná věc, ale my stojany nepoužíváme, takže u nás je to pasé.

i kdyz je nepouzivate na podiu byvaji k mani a neni problem je vyuzit (postavit se daji kdekoliv)

0 xLajků:

12

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

srs napsal:
pekelnik napsal:

vždycky na zem

to je základ:) ale minule se mě ho podařilo skolit kabelem a nemohl se k němu včas dostat, bubeník zachraňoval se slovy: radši bych viděl hořet dětskou nemocnicu big_smile

big_smile big_smile

0 xLajků:

13

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Dobře se dá použít stojan na kytaru:
http://baskytara.com/img/m/590/t/p1976m1ioeqtvmf212lj1j2n7df3.jpg
(v kelímku není zkalená moč, ale za studena chmelená IPA)

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

14

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Je i dloulitrový Camelbak. Kámoš ho využívá na fesťáku. Prý kdo má pořád stát tu frontu na pivo. Takhle tam naleje 4.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

15

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

pepaol napsal:

dloulitrový Camelbak. Kámoš ho využívá na fesťáku

tak to bych ho asi naplnil jen jednou a měl bych "vystaraný," bo mě občas provází "syndrom prázdné sklenice" smile

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

16

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

pepaol napsal:

dloulitrový Camelbak. Kámoš ho využívá na fesťáku. Prý kdo má pořád stát tu frontu na pivo. Takhle tam naleje 4

a po hodině na zádech má to pivo správnou teplotu smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

17

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

4ksch napsal:

(v kelímku není zkalená moč, ale za studena chmelená IPA)

to bych si dal líbit panečku!

0 xLajků:

18

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

V 80-tých letech jsem to poprvé viděl,když s Myšíkem hrál Olin Nejezchleb a měl držáček na nápoj též přímo na stojanu.Myslím,že to bylo bílé víno.Jinak na aparát to nedávám nikdy a rozlité pivo v kabelech pod nohama je taky super.J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

19

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

famfrnos napsal:

rozlité pivo v kabelech pod nohama je taky super.J.

Hlavně pak druhej den, když to pivo zaschne a krásně se celá kabeláž lepí...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

20

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Hastur napsal:

krásně se celá kabeláž lepí.

kdyz uz maj kabely patinu tak se ani moc nelepi ...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: paknorw (23. 11. 2014 10.37:01)

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

My kdysi (protože jsem byl taky zvukař a fakt jsem neměl rád pití rozlité fšude) používali cyklistické držáčky. Zpívající kytaristi na miktofonních stojanech - takový ten drátěný typ, co se dá za mírného použití hrubého násilí trochu nahoře rozehnout a pak do toho akorát pasuje 0,5l kelímek (a v nich pivo), bubeník na kterémsi stojanu po ruce (už si nepamatuju na kterém, ale měl tam kolu s rumem v klasické cykloflašce) a já měl pod předníma nožičkama hlavy hliníkový U-profil olepený tenkým filcem a na konci košíček s flaškou ve ketré jsem měl vinšpric, taky v cykloflašce  (při hraní moc chlastat nemůžu, neb pak jde dynamika do pr.. a pletou se mi struny).

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

22

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

Dzzerza napsal:

případně na praktikábl k bubeníkovi

to je nebezpecna vec kdyz ten praktak rezonuje zrovna tudle sem telou jednu vec trnul hruzou pri kazdy rane na kopak kdy to pivo seskoci .. nakonec vydrzelo do konce big_smile
jinak pokud neni jinr misto tak na zem hned vedle bedny  kde je to v zavetri a chtaneno pred najezdy decharu a podobne haveti big_smile...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

23

Re: DRŽÁK NA PITÍ - vaše rady a tipy

m3 napsal:

jinak pokud neni jinr misto tak na zem hned vedle bedny  kde je to v zavetri a chtaneno pred najezdy decharu a podobne haveti ...

říkáš tzv. po vojensku řádně "zabržděný" krýgl smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků: