1

Téma: Cesky basový boxy

Cau, nemáte někdo zkušenost s boxama buď od Hocke nebo od ESH ? Případně by mě zajímala jakákoliv zkušenost i s jinejma firmama jako RockWell, nebo i dlaší co neznám (Rozdala nepiště, toho jsem měl moznost zkouset, nezni sice špatně, ale ty bedny jsou zbytečně obrovský, takže je vyškrtávám ze svýho výběrovýho řízezení .c) ).

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

2

Re: Cesky basový boxy

Teď si nejsem jistej, jestli ESH dělá taky basový boxy... ale jejich kytarový věci jsou dokonalý. Takže hlas pro ESH. :-)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

3

Re: Cesky basový boxy

Pred par lety jsem hral na 100W kombo od pana Hockeho a zvukove se mi libilo. Chce to zkusit pokud mozno na zkousce, nejlepe primo na vystoupeni...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

4

Re: Cesky basový boxy

jo ESH dělá basový boxy ale jsou drahý jako prase takže jsem bohužen na to nikdy nomohl hrat smile jinak myslim že když k němu zajedeš tak je můžeš ozkoušet...

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

5

Re: Cesky basový boxy

Rockwell dělá basovej zesík ale nevím jak je to s bednama, ale kytarový prodává neosazený za 5klacků-4x12"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

6

Re: Cesky basový boxy

jo, ESH dělá hodně drahý boxy, ale zase se snaží je dělat co nejkvalitnějc z co nejlepších komponentů, určitě je půjdu vyzkoušet, ale taky by mě zajímaly nějaký praktický zkušenosti lidí, který na to hráli delší dobu. Za tu půlhodinu co u Fareisela budu toho moc nezjistim, nejlepší je oravdu to mít na několik zkoušek nebo na konzíku a slyšet to i s ostatníma nástrojema. Na Rockewell se taky ještě zeptám, ten člověk co je dělá taky bydlí v Praze, tak by to neměl bejt problém případně i ozkoušet.

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

7

Re: Cesky basový boxy

Dovolím si malinkou (subjektivní) recenzi výše zmiňovaných aparátů.
Hocke: zkoušel jsem 4x10 600W 4 Ohm, zvuk byl při sřtředních frekvencích parádní, ale holka moc nestíhala ty vyšší, měla tendeci je malinko zkreslovat, popřípaďě byl slyšet lehký šum. Nízký kmitočty byly zvuklově průměrný.

ESH: já tomu říkám "vyfešákovanej Rožďál" zvuk byl hodně slušnej, ale pokud bych si koupil například Hartke bednu, tak to vyjde nastejno. Nutno říct, že se mi líbí, že v podstatě si můžete u něj opravdu zvolit, jakou bednu si přejete (repráky, hornu, zkosení apod)

Na všechny dvě yikes) bedny byly použity hlavy Carvin R600 a Hartke 350 a byly otestovány jak při koncertech (a to ve třech různých klubech), tak během zkoušky

to byl autorský záměr.....
0 xLajků:

8

Re: Cesky basový boxy

2Cihla: z tech. parametrů Carvin R600 - v můstku 500W/8 Ohmů, 600W/4 Ohmy. Evidentně zesilovač nebude do čtyř Ohmů hrát spodky (zdroj nestíhá) a bude kreslit na výškách. Jinak box, jako pasivní součást nemůže šumět. Snad jen na nejhlubších tónech prouděním větru (ů?) v basreflexu, při rychlosti proudění, které je větší, než 0,1 rychlost zvuku (turbulence na hranách basreflexu) - což by u dobře spočítaného basreflexu nemělo nastat.

0 xLajků:

9

Re: Cesky basový boxy

Ja pouzivam dlouhodobe bedny Hocke 4x10 a 1x15 a jsem s nimi spokojeny. jestli je budu menit, bude to spis ze snobskych duvodu nez praktickych smile. Mohu srovnavat i s SWR ktere mam a nevidim mezi nimi zasadni kvalitativni rozdil ve zvuku, jen SWR je lepe vybaveno konektory a je hezci, protoze ma chromovanou mrizku. smile

0 xLajků:

10

Re: Cesky basový boxy

No to je janej důvod proč kupovat SWR a ne Hocke big_smile:D:D

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

11

Re: Cesky basový boxy

I to muze byt duvod smile Racionalni reseni to neni, ale zas kdyz nekde vybalis SWR, vsichni ziraj big_smile. Jinak jsem priznivcem basovych aparatu Hocke.

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Gimzy (04. 11. 2005 16.19:33)

Re: Cesky basový boxy

Heh tak to jsem si všim smile No a tak mě napadá co tě přivedlo k tomu pořídit si SWR a ne Ampega?

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

13

Re: Cesky basový boxy

Nahodou, jeden clovek si bednu obednal a pak ji odrek, tak mi to nabidli za hodne dobrou cenu a ja to vzal. je to Goliath Junior 2x10 a mozna k tomu poridim i 4x10, podle toho jak moc me postihne GAS smile.

0 xLajků:

14

Re: Cesky basový boxy

Aha to jo já myslel že jedeš rovnou na Megoliah big_smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

15

Re: Cesky basový boxy

deafslap: Hele, co je to ten GAS? Docela často to Angláni a Amíci používají na diskusních fórech, ale nikdy jsem přesně nezjistil, co to je. Jen tak tuším, že to je neodolatelná touha si pořídit nějakej nástroj nebo aparát.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

16

Re: Cesky basový boxy

no já myslel že GAS má význam jako peníze smile přišlo mi to logický smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

17

Re: Cesky basový boxy

Gear Acquisition Syndrome (GAS) je skutecne neodolatelna iracionalni posedlost nebo potreba poridit si novy nastroj nebo vybaveni, i kdyz ve skutecnosti zadny nepotrebujete smile

0 xLajků:

18

Re: Cesky basový boxy

Hm, tak to znám velice dobře. Nejzábavnější na tom je to, jak si tu koupi člověk vždycky sám pro sebe krásně zdůvodní :-))

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

19

Re: Cesky basový boxy

Ja uz si to ani nezduvodnuju... big_smile jen si vzdycky reknu ze az budu mit deti tak si to nebudu moct dovolit a ze penize si do hrobu nevezmu a je to smile. Ale GAS je tezka nemoc a kuprikladu partnerky muzikantu ji tezce nesou cool

0 xLajků:

20

Re: Cesky basový boxy

No, to mi povídej... :-))))))

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

21

Re: Cesky basový boxy

Já mám GAS tak akorát ve spoďárách, když si tu a tam prdnu...

0 xLajků: