1

Téma: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

Zdravím, pánové!

Mám možná trochu nezvyklý dotaz. Jako „pouhý“ uživatel basových aparátů bych potřeboval poradit s následující věcí. Je možné snížit výkon zesilovače?

Včera jsem odehrál koncert na zapůjčenou sestavu Gallien Krueger 800 RB (využit pouze 100W výstup) + GK 112 MBX (100W bedna). Byl jsem naprosto unešen zvukem linoucím se z tak malé bedýnky. Zvukem, který je pro menší prostory snad více než dostačující. Už nějakou dobu hledám bednu, se kterou by se dalo jet na koncert tramvají..

Nyní k dotazu – vlastním zesilovač GK 400 RB-IV (vzadu 280W výstup). Zajímalo by mě, jestli existuje nějaký způsob, jak tento zesilovač propojit s bednou 12 MBX bez toho, aniž by hrozilo její poškození. Asi se nabízí možnost zesilovač nepouštět naplno, ale asi to není ta správná cesta. Ještě mě napadlo – na zesilovači je tlačítko snižující hlasitost o -14dB. Snižuje se tak výstupní výkon nebo se mýlím? Případně, jde nějak určit o kolik se asi výkon sníží? A poslední věc, není nějaká „krabička“, která by snížila konečný výkon zesilovače. Samozřejmě bez mršení zvuku smile

Jistě, asi by bylo nejjednodušší koupit k bedně nějaký slabší zesilovač, ale na to již nejsou finance a těch 280W se hodí na větší akce..


Mnohokrát děkuji za reakce!

0 xLajků:

2

Re: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

Prodává se výkonová brzda,spíš ale pro celolampy aby jsi mohl vytavením lamp dostat lepší zvuk a přitom to neřvalo jak kráva.
-14db je vstupní citlivost pro aktiv/pasiv nástroj.
Těch 280W je do 4 ohmů.Jestli máš box 8 ohmový,jsi někde na polovině cca 140W,takže s trochou citu a rozumu myslím v pohodě.

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

3

Re: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

Mrdni do okruhu k bedně žárovku smile Budeš mít light  efekt, a část výkonu sežere žárovka. Já osobně bych to dal do bassreflexu a přidal barevné fábory směrem ven smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

4

Re: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

-14db je cca 20x snížení výstupu při stejném vstupu (jestli se nepletu). Tzn máš-li signál, co vybudí zesík na 280W , tlačítkem -14dB se dostaneš na 14W... teoreticky

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: m3 (24. 10. 2014 13.34:31)

Re: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

MartinXC napsal:

-14db je cca 20x snížení výstupu při stejném vstupu (jestli se nepletu). Tzn máš-li signál, co vybudí zesík na 280W , tlačítkem -14dB se dostaneš na 14W... teoreticky

viz predchozi prizpevek ... de o regulaci vstupniho signalu na nejakou optimalni hodnotu pro preamp..  teda samozrejmne to ma vliv na konecnou hlasitost ale taky na zvuk protoze do preampu pude zbytecne slabej signal...

tomas.vclv napsal:

(využit pouze 100W výstup)

btw nemuze bejt tvoje okouzleni i tim ze todle je hornovej vystup a muze bejt nejak osekanej okvalizovanej ???

jinak imho s rozumem kdyz nebudes davat mastr nejak vyrazne prez pul tak to neodpalis ... jestli je to jak vyse zmineno 8omh a teda max vykon bude nakejch 150-200W .. taky ta hodnota vykonu ty bedny nebude max zatizeni ale nakej sinusovej vykon ...  takze imho bych se toho uplne nebal ..  x-krat sem krmil 200W bednu 300watovym zesakem a bez problemu...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6

Re: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

Moc děkuju za odpovědi.

Pod heslem víc lidí, víc rozumů jsem rozjel totožnou diskuzi na jiném fóru. Zde je odkaz: http://hudebniforum.cz/komba-zesilovace … 41101.html

A závěr? Někde, ještě nevím kde, si nechám proměřit zesík a označím Master na 100W. Pak se vypravím vyzkoušet zvuk s mým zesilovačem, protože jak bylo psáno, je možné, že 100W hornový výstup na 800RB může dávat jiný zvuk než 400RB.

No a pak uvidíme.. big_smile

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: tomas.vclv (30. 11. 2014 15.59:51)

Re: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

..tak ještě jeden dotaz - neznáte někoho, kdo by vlastnil, resp. chtěl prodat, zesilovač (ne kombo) GK MB150E-III? Někde se to kolem mě mihlo a vcelku se mi to zamlouvalo..

Díky

0 xLajků:

8

Re: GK 400RB+112MBX-snížení výkonu zesilovače

Silnějšího zesíku se neboj. Kolikrát slabší odpálí bednu častěji. Značku 100W na Masteru nemá smysl zjišťovat. Zvedneš Gain, korekce a je všechno jinak. Doporučuju používat kompresor. Zahladit špičky. Reprák když bude v koncích se ozve sám. Začne lupat - cívka vyjíždí z magnetu. V tom okamžiku zesák zeslabíš. A to je všechno.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků: