1

Téma: GK 700RB vs. EBS HD 350

Předem se omlouvám jestli zakládám zbytečné vlákno, ale přímé srovnání jsme nenašel.

Už pár let mám Hartke HA3500 (kromě pár problémů s nízkou úrovní DI out, který se vyřešil zvýšením výstupního signálu), ale tak nějak jsem zatoužil po něčem novém.
V hledáčku mám dva zesilovače GK 700RB a EBS HD 350.

Má prosím někdo z vás přímé srovnání?
Nejčastěji hraju tvrdší muziku. Nástroj Stingray35, občas přikrmený MXR M80. Na vstupu lehce komprimuju pomocí dbx 266.
Prozatím bych si asi ponechal 4x10 bednu Fender 410 PRO SL. Tzn. neplánuji využití bi-ampu který má GK.

Tak trochu váhám jestli by mi dokonce nestačil i GK 400RB, s tím, že bych oželel možnost ovládat sílu DI-out. Nevím ale jestli je na tom zvukově totožně jako "sedmistovka"
Někde jsme ale zaslechl, že při použití ovladače Boost, je potřeba mít dost velikou výkonovou rezervu - je to pravda?

Zkrátka a dobře pokud jste někdo hrál na oba modely, můžete mi je prosím srovnat?

Díky.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Já si myslím, že 700 je lepší volba, jak výkon, tak i úroveň DI (už jsem několikrát použil). Nemyslím si, že by boost vyžadoval nějakou rezervu. Bi-amp je dobrá věc, už jen pro tu možnost bych šel do 700. Každá bedna jde na něj docela snadno předělat.

0 xLajků:

3

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Přes GK jsem hrál hodně (přes silnější 1001), přes EBS jen jednou a rozhodně bych koupil EBS. Prostě měl lepší zvuk.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

4

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Kdysi jsme dělali s kámošem basákem takovou srovnávačku EBS HD350+Ampeg SVT410HLF versus GK1001B+410BLX a GK mně osobně přišel takový zastřenější, zatímco EBS byl jasnozřivec. I bubeník z kámošovi kapely říkal, kurva šak to modré to hraje líp smile A to je u nás pan bubeník, sic už nehrající.
Osobně bych to chtěl ještě někdy vyzkoušet, ale EBS už bych neměnil. Když ho pustím do 410+115 tak to je uberkiller. Chválím svoje a to je asi normální. Můj názor, ber EBS.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Medek.H (08. 10. 2014 20.13:13)

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Spíš než 400RB vem rovnou 700, věř že se budeš cítit jistější s tím výkonem... Já mam 1001Rb, tam jsem nikdy do 8ohmový bedny nešel přes 9hodin volume, nikdy jsem nepotřeboval to tak tavit, ale zas mam jistotu, že mě prostě žádnej prostor nezastaví smile...nevím co snese bedna, mám obě basy hodně silný, ale do těch 9 hodin vždycky zatim pohoda, 2x12 hraje hezky do nohou... EBS nevim, nedokážu srovna, ale kdybys chtěl GK, místo 400 vem radši 700, uvidíš proč i po práci s tím boostem, uvidíš jak to funguje a myslím, že i tu regulaci výstupu DI oceníš...
Lidi tady určitě potvrdí, že GK, především RB řady, mají Di výstup opravdu parádně ošéfovaný..

0 xLajků:

6

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Trochu mě u EBS mate nepřítomnost MUTE tlačítky, když už má TUNER output.

Mimochodem jak moc je použitelný ten zabudovaný kompresor u EBS?
A co ten jejich "Phantom Power System" pro napájeni efektu? využíváte někdo?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

7

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Měl jsem GK 700 i Hartke 3500 a při zpětném pohledu se mi zvukově asi víc líbilo Hartke. Je fakt, že DI output má GK lepší a biamp taky není špatný. EBS neznám...

0 xLajků:

8

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Hral som na obidva a vybral by som si GK. Do EBSka sme pichli viac nastrojov a stale hral podobne, ma vyrazny charakter. GK mi pride zaujimavejsi

0 xLajků:

9

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Děkuji všem za postřehy a názory.
Po prostudování dalších referencí na webu jsme se rozhodnul pro EBS od zde přítomného člena: http://baskytara.com/topic13507-pprodam … -case.html

Je to nákup naslepo, ale to já dělám skoro vždycky a vlastně nejlepší věci co mám jsem si koupil intuitivně na dálku :-) Viz můj nákup moji basy s pomocí Daviďáka z Anglie :-)

Buď je možné to tady zamknout, nebo pokud bude zájem můžu popsat první zkušenosti až zesilovač dorazí.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Lukáš (10. 10. 2014 15.54:31)

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Faky77 napsal:

Do EBSka sme pichli viac nastrojov a stale hral podobne, ma vyrazny charakter.

Mám podobný dojem poté, co jsem naživo slyšel z EBS bezpražcový dutý Fender a pak kopii Gibson SG (v podstatě naprosto rozdílný nástroje).

0 xLajků:

11

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Na ten typický "Marcus Miller" sound sú tie aparáty super, inak by som sa poohliadol po niečom inom. My sme do toho zosíku pichli nejaké G&L, nejaký starý 70's lawsuit jazz bass, Marcus Miller JB, Sivčáka NDHS5, ďalej si nespomeniem... A stále to hralo rovnako, nebol som jediný kto to konštatoval. Niekomu sa to páči, mne by to vadilo, určite to treba skúsiť a urobiť si názor...

0 xLajků:

12

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Včera jsem odehrál přes tuhle 700RB + GK 4*10 box celý koncert a moje názory se potvrdily. Nejsem na něm schopen nastavit rovný JB zvuk, pořád to bylo takový nějaký načančaný něčím, ale ten grunt z toho nelezl. U EBS jsem laboroval asi 3 vteřiny a hrálo to nějak takhle:
https://www.youtube.com/watch?v=eTqyM8qdmhU

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

13

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

No tak uvidíme. Zesík už je na poště.
Na konci měsíce jsem domluvený s člověkem co má 1001RB a SWR bednu, porovnáme to s EBS i Hartkem a mojí Fender bednou a uvidíme jak velké rozdíly to budou.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

14

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Tak jak jsem slíbil, podělím se o první zážitky.
Jsem od minulého týdne majitelem EBS HD350.
Včera jsem požádal kamaráda aby dorazil s GK1001 pro malou srovnávačku. Testováno na bedně Fender 410 PRO SL a base MM Stingray5.
Předem upozorňuji, že se nejedná o žádné měření, spíš půlhodinové zabrnkání a pocity z něj plynoucí.

Měl jsem předtím na seznámení s EBS dvouhodinovou zkoušku. Trochu jsem tápal, nakonec jsem došel k nejlepšímu zvuku se zapnutou krabičkou Dunlop MXR80 se zapnutým "kouzelným tlačítkem" COLOR, korekce rovně.
Na zesilovači jsem vypnul tlačítko charakter (pocitově dělá to samé co Color na Dunlopu, ale Dunlop to umí líp). GAIN na 12 hodin (do lehkého klipu), kompresor na 2 hodiny, basy rovně, středy maličko zdůrazněné okolo 800 Hz, výšky rovně, Bright na 9 hodinách, DRIVE na 2 hodinách.
V porovnání s mým předhoczím Hartkem HA3500 zvukově skok směrem nahoru. zesilovač stíhá všechno co mu naložím, kompresor výborný. Dobře si rozumí se zkreslením lezoucí z Dunlopa. Spokojenost.
Co mě vyloženě štve, je absence MUTE tlačítka pro ladění.

No a co na to GK? Po pravdě asi to, co se dalo očekávat. Oba zesilovače hrají dobře, na obou se dá nakroutit víceméně to samé. GK je vybavenější (BI-amp, ovládání úrovně DI-out, MUTE, všechno ovládání má na předním panelu) ale zase nemá třeba bypass celého EQ nebo phantomové napájení efektů. Zkrátka a dobře neshledal jsem žádné zásadní rozdíly. A říkal jsme si že kdybych býval koupil místo EBS Galliena, bylo by to skoro jedno.

Tak doufá že jsem tady ze sebe teď neudělal pitomce, přece jenom hudba je věc hlavně subjetivní :-)

Mimochodem máte někdo zkušenost s phantomovým napájením efektů z EBS zesilovače? Myslím tím jiné efekty než EBS. Konkrétně třeba ten Dunlop.

http://baskytara.com/img/m/924/t/p194m1kck3oblu8r1gm7pschir3.jpg

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

15

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Dzzerza napsal:

Testováno na bedně Fender 410 PRO SL a base MM Stingray5.

Dzzerza napsal:

na obou se dá nakroutit víceméně to samé

Zajímavý, s JB to rozhodně takhle nedopadlo. Obecně si myslím, že basa má zásadní vliv na to, jak si bude s aparátem rozumět. Před lety jsem hrál se Zonem přes Fendera Bassmana a zvuk byl hroznej. Přes GK to tenkrát hrálo skvostně. Když jsem kupoval teď celolampu, JB hrál výtečně, majitelčin Thunderbird jen tak huhlal, lampa nelampa. Je to prostě propletenec, kdy všechno souvisí se vším, navíc každej má jiný požadavky a jiný uši, takže určitě neplatí - tohle je nejlepší, tohle je šunt. A to je dobře, jinak by měl každej GK a byla by to celkem nuda smile

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

16

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Dzzerza napsal:

A říkal jsme si že kdybych býval koupil místo EBS Galliena, bylo by to skoro jedno

No jestli to spíš nebylo tím MXR a tlačítkem Color, protože to má stejnej charakter snad na čemkoliv... wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Dzzerza (20. 10. 2014 08.54:20)

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Aha, to jsem neřekl, samotny porovnáváni probíhalo už bez MXR.
Ale jak jsme psal už na začátku, byla to fakt rychlovka, nehledali jsme žádný detaily. Navíc bez bicích a zbytku kapely se taky nepozná všechno, to je jasný.

Jednu věc jsem si ale při tom všem uvědomil. Že moc hejblátek je pro mě osobně spíš zátěž než výhoda. Když si vezmu třeba takový Mesa Boogie M6, to je podle mě minimalistická cesta správným směrem. Teda až na tu cenovku :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Matej (20. 10. 2014 11.17:01)

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

kurowec napsal:

No jestli to spíš nebylo tím MXR a tlačítkem Color, protože to má stejnej charakter snad na čemkoliv... wink

...jj, taky mé nadšení z Color tlačítka u MXR za nedlouhou dobu opadlo. sad V podstatě bych řekl, že krom tvrdý muziky,...kde mám basu podladěnou je to nepoužitelný. hmm

0 xLajků:

19

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Já si naopak kvůli tomuhle tlačítku MXR nechávám. Zkreslení bych klidně nahradil pomocí Multidrive nebo něčeho jiného, ale tohle tlačítko se mi líbí pro čistý zvuk.
Zatím. Stejně jako jsem si myslel že nikdy nebudu hrát bez BBE Sonic Stomp, až jsme zjistil že ho nepotřebuju.
Ještě zopakuju otázku. Zkoušel jste někdo z EBS zesilovače napájet jiné než EBS efekty interním phantomem?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

20

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Já jsem měl MXR asi 14 dní a šel, protože při hře prstama na čistý zvuk se neprosadil tak dobře jako samotný GK a zvuk byl celkově nějaký divný, jako by tam bylo něco, co tam nepatří...

0 xLajků:

21

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

Spíše bys poznal rozdíl mezi zesáky tranzistor, lampa, digitál. Srovnávat dva tranzistory ... dle mne nenajdeš zásadní rozdíl.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

22

Re: GK 700RB vs. EBS HD 350

pepaol napsal:

dle mne nenajdeš zásadní rozdíl

V ceně smile

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků: