1

Téma: Výběr basy podle ucha

Já vím, že je to víceméně blbost, ale stejně, když si poslechnete tyhle nahrávky, aniž byste věděli která je která....
Tak kterou  byste vzali ? smile

http://soundcloud.com/atv-ko/sets/jazz-bass-test

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2

Re: Výběr basy podle ucha

Já asi čtyřku. smile

0 xLajků:

3

Re: Výběr basy podle ucha

be_fretless napsal:

Jestli je vše nastaveno stejně, tak pětku... smile

...no já když to teď poslouchám, tak asi taky. big_smile

0 xLajků:

4

Re: Výběr basy podle ucha

ja taky ctyrku... jednicka je taky dobra...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

5

Re: Výběr basy podle ucha

jedničku

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

6

Re: Výběr basy podle ucha

Hm pravda,...ta pětka je zas taková moc nabřinkaná. sad ...takže zpátky tu čtyřku. smile

0 xLajků:

7

Re: Výběr basy podle ucha

Nahrávky jsou (alespoň podle zdroje) pořízený linkou přes Line6 Pod X3
Stejný nastavení...

Odhalení zítra smile  Páč já sám se prostě rozhodnout nedokážu (teda kromě faktu, že Modern player fakt nechci )

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: m3 (14. 10. 2014 21.35:57)

Re: Výběr basy podle ucha

za mne taky jednicka smile 

Atvečko napsal:

alespoň podle zdroje

to jez thomana ne smile tendle rif tam maj big_smile

Atvečko napsal:

teda kromě faktu, že Modern player fakt nechci

proc ne big_smile mne se docela libi a to MP tele co mam je zpracovany o tridu vejs nez skvero a a nestoji o moc vic smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Výběr basy podle ucha

be_fretless napsal:
Matej napsal:

Hm pravda,...ta pětka je zas taková moc nabřinkaná.

Nabřinkané basy, jó, to já rád... smile

...to mi nejde k medáku z pezpražce nějak dohromady. neutral Neminul ses ty kluku nějak směrem,...nechtěl ty si vlastně na mjůzikmena slapovat? big_smile

0 xLajků:

10

Re: Výběr basy podle ucha

ja chtit jazzoid tak tuto big_smile http://www.thomann.de/cz/gl_jb_2_nt.htm

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Výběr basy podle ucha

4

0 xLajků:

12

Re: Výběr basy podle ucha

2 m3 - MP proste neni jazz bass, jen tak vypadá smile  Ale kdybych vybíral očima, už je doma....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

13

Re: Výběr basy podle ucha

To byla jen legrace Fretko. wink

0 xLajků:

14

Re: Výběr basy podle ucha

Já hlasuju pro G&L smile
Jinak 4

0 xLajků:

15 Naposledy upravil: alternativ (15. 10. 2014 06.58:34)

Re: Výběr basy podle ucha

Mě se líbí číslo 5, je taková zdravě nasraná smile
Jo a když nebude strašně drahá, tak si ji pak koupím smile

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

16

Re: Výběr basy podle ucha

4. nahrávka basy se mi líbí nejvíc.

Jinak mě ty zvuky přijdou buď podivně ekvalizovaný nebo jak z aktivek - možná už jsem fakt hluchej nebo zvyklej na nahrávky penízů na fóru big_smile, ale prostě v nich cítím nějakou chemii navíc.

0 xLajků:

17

Re: Výběr basy podle ucha

me se libi petka - je nejplnejsi a s tim zvukem se da pracovat (z nej se da vyrobit korekcema urcite i to same co jsou ty ostatni - obracene to ale udelat nejde)

jinak mi to prijde stejne az na trojku ktera je podle me takova plandava...jak snura na pradlo

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

18

Re: Výběr basy podle ucha

tak a teď co se skrývá po těmi čísly za basy, prosím!

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

19

Re: Výběr basy podle ucha

Dvojka má strašně tenký zvuk, trojka je nejvíc "pod dekou". Mi se líbí 1, více 4. Pětka není špatná, ale můj favorit by to nebyl. Přijde mi jako asi největší kladivo, ale sympatičtější je mi 4.

Nicméně po vyloučení 2 + 3 bych se řídil i pocitem z nástroje, jak reaguje na hru, jak umí piano i forte, jak sedí do ruky, ....

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

20

Re: Výběr basy podle ucha

podla nahravok volim 4rku

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

21

Re: Výběr basy podle ucha

Mně se líbí všechno, krom trojky, která zní z prdele.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

22

Re: Výběr basy podle ucha

kurcatovium napsal:

...krom trojky, která zní z prdele.

...také mám z trojky stejný dojem. roll

0 xLajků:

23

Re: Výběr basy podle ucha

rozřešení smile

A vítězem se stává . .... tramtadadáááááá

Squier Vintage Modify Natural V   a propadákem je American Special, hahahaha

Přesně jak jsem čekal smile


JB1 Squier Affinity 4
JB2 Harley Benton 4
JB3 Fender American Special 4
JB4 Squier Vintage Modify NT V
JB5 Squier Affinity Jazz V

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

24

Re: Výběr basy podle ucha

No tývole,... big_smile  Ikdyž toho Skvéra Vintage Modify NT V mám,..no nějak se mi to nezdá stejný. sad  Jsou to určitě ty basky?

0 xLajků:

25

Re: Výběr basy podle ucha

Atvečko napsal:

JB3 Fender American Special 4

lol

Atvečko napsal:

rozřešení

vsetky basy mali rovnake struny? nahravane cez rovnaky aparat, ci ? smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

26

Re: Výběr basy podle ucha

2 matej - nemyslím si, že by u Thomanna měli potřebu ty nahrávky obechcávat, když už si s tím dali tu práci...

Tyhlety VM squiery se dost lišej provedení od provedení  Třeba v jedný řade je bílá z lípy a NT z  javoru...

Každopádně jsem čekal že 4 vyhraje, ale byl jsem zvědavej, jak se budou líbit ty Affinity, páč na tu pětku mám políčeno, akorát ji nikdo v čechách ještě neměl skladem smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

27

Re: Výběr basy podle ucha

2 FunkyMonk   předpokládám že na všech jsou původní struny, takže na těch dražších fendery, na affinity nějaký D'Addario, na HB asi noname HB za kilo smile

nahrávaný je to rovnou do zvukovky (Line6 XT)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

28

Re: Výběr basy podle ucha

Atvečko napsal:

FunkyMonk   předpokládám že na všech jsou původní struny, takže na těch dražších fendery, na affinity nějaký D'Addario, na HB asi noname HB za kilo
nahrávaný je to rovnou do zvukovky (Line6 XT)

aha, hej, uz som videl ze to mas z thomana wink
Kazdopadne ma prepad toho americana neprekvapil smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

29

Re: Výběr basy podle ucha

Tak doufám, že jsem vás pobavil a ted za odměnu OT plís o názor :

Squier VM natural 4 osazená Seymour Duncan Antiquity II a kobylou Gotoh  za 8k  je OK ?

Páč jebky jsem prodal a na něco hrát musím smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

30

Re: Výběr basy podle ucha

Atvečko napsal:

Seymour Duncan Antiquity II

hodně dobrý snímače v ceně půlky celé basy... já bych to bral...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

31

Re: Výběr basy podle ucha

Atvečko napsal:

...je OK ?

..je to OK. wink

0 xLajků:

32

Re: Výběr basy podle ucha

Atvečko napsal:

a propadákem je American Special, hahahaha

Přijde mi, jako by to bylo zahrané s tlumením dlaní?

Jedna věc jít podle zvuku, druhá je pocit z nástroje, u toho Affinity úplně cítím, že ta basa je dřevo... Když zavzpomínám na Skvéra Preclíka.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Lukáš (15. 10. 2014 19.07:27)

Re: Výběr basy podle ucha

Atvečko napsal:

nemyslím si, že by u Thomanna měli potřebu ty nahrávky obechcávat, když už si s tím dali tu práci...

To já si myslím, že klidně měli smile, páč jsem tam jednu dobu trávil čas a celkem jich dost poslechl a všechny zněly dost podobně... Resp. je odhaduju na to, že jich nahráli pár a pak je náhodně rozházeli.

Každopádně resumé seznamu baskytar mě přijde adekvátní až na ten F A Spešl 4, ale nevím, neznám.

0 xLajků:

34 Naposledy upravil: Matej (16. 10. 2014 16.21:24)

Re: Výběr basy podle ucha

No já zkoušel stejnej rif nahrát na mýho Skvéra,..i na Laklanda a přijde mi, že to maj u Thomanna nahraný přes kompresor, nebo pak při úpravě nakomprimovaný. Moc nevěřím, že je to-ty jejich ukázky-jen zvukovka a vyexpedovaný bez úprav. sad A taky je to hraný trsátkem. Jen prstama to zní jinak. smile

0 xLajků:

35

Re: Výběr basy podle ucha

Podle mě ty ukázky od tomanů vůbec neodpovídají realitě. Když jsem vybíral Sandberga nebo  JB, tak jsem ji poslechl hodně, ale reálný nástroje hrajou jinak. Stačí si poslechout nahrávky ve zdejším šourůmu.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

36

Re: Výběr basy podle ucha

radoozz napsal:

Podle mě ty ukázky od tomanů vůbec neodpovídají realitě. Když jsem vybíral Sandberga nebo  JB, tak jsem ji poslechl hodně, ale reálný nástroje hrajou jinak.

mno spis bych rek ze odpovidaji realite big_smile ale realite danyho konkretniho kousku v konkretni chvily s konkretnim nastavenim a konkretnima strunama a konkretnim chlapkem co to nabrnkal big_smile
takze nejakou univerzalni vypovidaci hodnotu to nema .. spis je to takove ilustracni info ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

37 Naposledy upravil: Matej (16. 10. 2014 16.25:24)

Re: Výběr basy podle ucha

Takhle zní můj Skvér VM,..jen zvukovka a vyrendrovaný bez úprav. Já to ale nahrál prstama a jen tak od boku bez tempa. http://basslink.hu.cz/Skv%e9r%20Jazz%20 … M%205x.mp3 ...Stejně bych řekl, že ta nahrávka od Thomanna není reálná bez úprav atd. roll

0 xLajků:

38

Re: Výběr basy podle ucha

2 Matej

Mě by spíš zajímalo, jak ti hraje ten jaguar ...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

39

Re: Výběr basy podle ucha

Atvečko napsal:

2 Matej

Mě by spíš zajímalo, jak ti hraje ten jaguar ...

...no můžu ho sem taky dát, ale mám na něm už docela jetý struny. Hrál jsem na něj snad měsíc v kuse-2 hoďky denně. roll

Takže,... Squier Jaguar Bass 5,.. http://basslink.hu.cz/Jagual+Lakland/Jaguar.mp3

... a třeba i Lakland 55-01 (na něm jsou v podstatě nové struny Fendery)... http://basslink.hu.cz/Jagual+Lakland/Lakland.mp3

...ale podotýkám, že mám na všech basách docela extrem nizkej dohmat, takže drnčení je patrný a jen tak jsem to drnknul bez rytmu,..ani nevím jestli je ten Thomann rif tak nějak. smile S tím "drnčením", já to mám tak, že mi to pak při live hraní nevadí,..naopak, lehkou tu chrochtavost mám rád. smile

0 xLajků:

40

Re: Výběr basy podle ucha

Matej napsal:

Takhle zní můj Skvér VM

Jo, tohle sedí. Jen těch basů je tam nějak hodně - on má aktivku?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: Matej (16. 10. 2014 19.05:51)

Re: Výběr basy podle ucha

radoozz napsal:
Matej napsal:

Takhle zní můj Skvér VM

Jo, tohle sedí. Jen těch basů je tam nějak hodně - on má aktivku?

...nene, pasiv. Ale tam hraje roli jak je nahrávka silná. Pak má člověk pocit, že je tam i víc basů když je nahrávka silnější než ta s kterou jí srovnává,..podle mě. smile

A která vlastně ta nahrávka ti připadá víc nabasovaná? roll

0 xLajků:

42

Re: Výběr basy podle ucha

Matej napsal:

Takhle zní můj Skvér VM

Matej napsal:

A která vlastně ta nahrávka ti připadá víc nabasovaná?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

43

Re: Výběr basy podle ucha

radoozz napsal:
Matej napsal:

Takhle zní můj Skvér VM

Matej napsal:

A která vlastně ta nahrávka ti připadá víc nabasovaná?

...nevím, ale může to bejt i tím, že jsem tu plechovou kobylu vyměnil za pořádnou masivní. smile

0 xLajků: