1

Téma: Zoom B1on/Xon VS Zoom MS-60

Zdravim


neviem ktory kupit, ide mi hlavne o niejaky drive, kompresor, usb vystup... mal som B3-ku ale musel ju predat sad
B1on a MS-60-ka mi pridu ako rovnake, co sa efektov tyka
ma niekto skusenosti s tymito efektami?

dakujem za rady smile

0 xLajků:

2

Re: Zoom B1on/Xon VS Zoom MS-60

grifon napsal:

B1on

Je plastová křapka. Spíš bych volil MS-60, jinak už jsme to tu řešili: http://baskytara.com/post354254.html#p354254

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Zoom B1on/Xon VS Zoom MS-60

Grifone, ještě mrkni semhle:

http://baskytara.com/topic13204-zoom-b3ms60b-zvuky.html

Já už tam brzy něco dám, mám tu MS-60B, celkem jsem se snažil ty efekty pečlivě nastavit, ale je pravda, že na každou baskytaru (já to dělal na MM Stingraye) to bude asi trošku jiné.

0 xLajků:

4

Re: Zoom B1on/Xon VS Zoom MS-60

diky, ano tam som pozeral

ta MS-60ka ma ten isty cip ako B3-ka, tu som mal a upna spokojnost...

skor mi islo o tu B1on, ci sa da prirovnat ku MS-60ke alebo zvukovo je uplne na figu

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: hendrek (10. 10. 2014 22.05:09)

Re: Zoom B1on/Xon VS Zoom MS-60

Grifone, už jsi něco koupil? Pokud ne, tak se ještě přidám se svýma radama. Požadavek na USB u těchto krabiček nepovažuji za až tak důležitý. Má pouze funkci aktualizace FW nebo napájení přes USB, nefunguje jako A/D převodník (zvukovka).

Jinak plastového provedení u B1on bych se vůbec nebál, pokud na tom nehodláš tancovat. Roky jsem měl plastový ZOOM 506II a nic se mu nikdy nepřihodilo. Naproti tomu jsem měl i kovový G2.1Nu a ten jsem musel ještě v záruce reklamovat (porucha otočného čudlíku), takže materiál šasí nejni až tak důležitý. Teď mám B1Xon a jsem navýsost spokojen. Oproti MS-60B má více typů efektů, do efektového řetězce se dá vložit až 5 efektů (u MS-60B jen 4), k tomu má i expresion pedál, který se dá navíc skvěle využít při loopování, viz. můj tutorial na YT (https://www.youtube.com/watch?v=MZPHbgoClnY) a navíc je i levnější. Pokud navíc uvádíš jako požadavek nějaké zkreslené zvuky, tak B1Xon s FW 1.21 jich má více.

Ale pokud trváš na robustním provedení nebo malé velikosti kvůli místu v pedalboardu, pak jdi do MS-60B. Mám MS-70CDR a ten pedál je udělán poctivě, to zase ano. Zvukově na tom budou IMHO nastejno (stejný procesor, stejné výpočetní algorytmy u stejných efektů). Akorát aktualizace FW (s přidáním efektů jako u B1on) se v brzské době nedočkáš, viz. má mailová korespondence se ZOOMem:

ZOOM napsal:
Hendrek napsal:

From: Hendrek
Sent: Wednesday, October 08, 2014 7:03 PM
To: info@zoom.co.jp
Subject: New firmware for MS-60B ?

Dear ZOOM company.
I am a big fan of your FX pedals and through the past I've owned a lot of them.
These days I use G1Xon, B1Xon and MS-70CDR. In my new pedal board I wish tu use B1Xon, but it's quiet big and the solution might be buing your MS-60B. The problem is, that it dosn't have the same FX as B1Xon with firmware 1.21.
Do you plan to release new firmware with added FX for MS-60B? If yes, when it will be released?
Thank you for answering my question.
Yours sinerely
XXX XXX, Czech Republic, EU

Od: Info
Komu: Hendrek
Datum: 10. 10. 2014 12:35:02
Předmět: Re: New firmware for MS-60B ?

Dear Mr. XXX XXX,

Thank you for using our products.

There is not such plan at the moment. Anyway your opinion has been noted. We will forward your email to person in charge for future reference.

Sincerely yours,
ZOOM Corporation

0 xLajků:

6

Re: Zoom B1on/Xon VS Zoom MS-60

dik za radu, s tym A/D prevodnikom som to bral ako samozrejmost, ze tam bude yikes

este som nic nekupil, chcem si to vyskusat osobne, ale v kamennych obchodoch nemaju to co hladam

0 xLajků:

Příspěvky [ 6 ]

Stránky 1

Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.

Baskytara.com » Efekty, krabičky, kabely, struny, ... » Zoom B1on/Xon VS Zoom MS-60