1 Naposledy upravil: RadekCX (24. 04. 2014 08.33:09)

Téma: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

Zdravim,

mel bych dotaz...protoze mam roupy...chtel bych k te svoji 115tce jeste mensi bednu 2x8 nebo 2x10 - nicmene resim jake osadit repra tak abych se dostal na celkove 4 ohmy.

Ta 15tka ma 8ohmu tak potrebuju k ni zase 8ohmu - to znamena bud dve repra 4ohmy seriove a nebo 16ohmu paralelne. Opravdu bych se rad vyhnul nejake vyhybce - chci aby to byly dve samostatne hrajici bedny pouzitelne i soucasne.

Mate nekdo nejake tipy co se v techto impedancich dela? Radeji bych opravdu 2x8" - chci malou bednicku jako nadstavec na tu velkou 15tku.

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

2

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

Nedávno jsem si pořídil tohle,...a super. http://www.music-city.cz/fender-rumble- … t-810.html Taky to mám právě s druhou 8 Ohm bedýnkou, takže zesík pak hraje do 4 Ohmu. smile

0 xLajků:

3 Naposledy upravil: RadekCX (24. 04. 2014 08.50:41)

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

ha vidim eminence 8" jdu to hned zkouknout - ta bedna je skoro presne to co jsem si predstavoval - ja si ji jen udelam sirokou 530mm jako mam tu 115tku

a jak to hraje? psals ze super, ale nejake dojmy by nebyly?

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

4

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

hmmm tak na webu eminence zadne takove repraky nejsou...to bude zrejme pro fender neco extra na objednavku ... tak jsem tam kde jsem byl

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Brano222 (24. 04. 2014 09.51:36)

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

ja som nedavno riesil podobny problem , ked som si staval bednu.  16 ohm repra vies kupit od eminence beta a delta. ja som zobral delty , hraju paradne , su dost silne ale zas potom aj tazke...
Eminence ma aj 8palcove ale tie su 8 ohm.

http://www.danacoustic.sk/eminence.php

Warwick corvette´96, Cort Action bass V, GK MB Fusion, GK 410MBE, Boss GEB7,Ashdown lomenzo hyperdrive,Sansamp programmable bass driver di, markbass chorus/flanger,Behringer DD400, Behringer BSY600, Struny d´addario,Line 6 Relay G30, Nux strum tuner a homemade pedalboard
0 xLajků:

6

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

RadekCX napsal:

hmmm tak na webu eminence zadne takove repraky nejsou...to bude zrejme pro fender neco extra na objednavku ... tak jsem tam kde jsem byl

...já jí měl rozdělanou a koukal jsem, co tam je za repráky-a taky jsem se nic nedozvěděl. Jsou bez popisu,...jen nějaké číslo, podle kterého jsem nic co se specifikace týče nevygůglil. Jinak ta bedýnka hraje fakt dobře,...já moc neumím popisovat dojem ze zvuku, ale pětkovou basu to hraje parádně a má takovej příjemnej sametovej bručák. Mám jí v kombinaci s SWR 1x10 8 Ohm a moc se mi líbí jak to do těch 4 Ohm celkově hraje. smile

0 xLajků:

7

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

hmmm za ty prachy je to fakt docela dobrej kup, ale momentalne je nemam a dlouho mit nebudu (stavba lodi je ted zase v plnem proudu) a druhak bych to opravdu mel ve stejnem formatu s tou moji stavajici bedynkou

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

8

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

Předpokládám, že bedna s menšími kousky má přidat středovýšky?
To bych viděl na vyřezání díry na 6" a instalaci nějakého B&C 1x6" 8ohm pro středovýšky do samostatné vnitřní cca 2-3l skříňky a zapojení přes kondík na cca 1000Hz - ten zvuk pak nepoznáš...

Jestli chceš provozovat spolu 1x15" a 2x8", nejsem si jistý, jak to strefit, aby se repráky v některých frekvencích netloukly a v jiných nevyčnívaly (disperze). Měly by mít nějak sladěné/kompatibilní přenosové charakteristiky..

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

9

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

RadekCX napsal:

hmmm za ty prachy je to fakt docela dobrej kup,

...já jí koupil na bazaru novou za 5 ticek,...takže pohoda. wink

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Matej (24. 04. 2014 17.42:51)

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

MartinXC napsal:

Předpokládám, že bedna s menšími kousky má přidat středovýšky?

Jestli chceš provozovat spolu 1x15" a 2x8", nejsem si jistý, jak to strefit, aby se repráky v některých frekvencích netloukly a v jiných nevyčnívaly (disperze).

...čoveče,..to bych ani neřekl. Ikdyž jsou v té bedničce 2x8, tak to nijak navejškovaný není (nemám to rád a vypínám i hornu). Spíše naopak,...je to takový medový-tak jak jsem si představoval. On ho ten člověk co mi ho prodal ho testnul s tím samým zesíkem na který to používám i já - SWR Headlite a říkal mi jak to hraje,...takže já jsem šel do té bedýnky s jasnou představou. smile Jinak s tou SWR bedýnkou 1x10 to mám jen tak prozatímě,...plánuju k té Fender 2x8 ještě to co k tomu patří,... Fender Rumble 1x12 ... http://www.muziker.cz/baskytary/basove- … er-Cabinet   smile

0 xLajků:

11

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

MartinXC napsal:

Předpokládám, že bedna s menšími kousky má přidat středovýšky?
To bych viděl na vyřezání díry na 6" a instalaci nějakého B&C 1x6" 8ohm pro středovýšky do samostatné vnitřní cca 2-3l skříňky a zapojení přes kondík na cca 1000Hz - ten zvuk pak nepoznáš...

Jestli chceš provozovat spolu 1x15" a 2x8", nejsem si jistý, jak to strefit, aby se repráky v některých frekvencích netloukly a v jiných nevyčnívaly (disperze). Měly by mít nějak sladěné/kompatibilní přenosové charakteristiky..

no ja jsem psal tak chci dve nezavisly bedny - kdyz pujdu nekam do hospudky komorne nebo nekam na majku se dvema kytara tak mi staci ta mala bedynka (spolu s tou malou hlavou ultraprenosna kombinace) - kdyz si budu chtit zahrat v plne polni a s maximalnim vykonem tak si vezmu oboji

co se tyka charakteristik - tohle prece neni realne dosazitelne - tohle nejsou hifi bedny - na podiu nebo ve zkusebne mas take hafo ruznejch amplionu a vicemene to nikdo neresi - stejne si EQ nebo korekcema nahonis kmit. charaktristiku jak potrebujes a dorovnas pripadne propady

kdyz jsem doma propiskaval bednu tak jsem zjistil, ze treba pod 60Hz to dela u me v pokoji takove nulove uzly, ze v nich neni slyset vubec nic - pritom se pohnes o 5 cm a je to kraval

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

12

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

RadekCX napsal:

... na podiu nebo ve zkusebne mas take hafo ruznejch amplionu a vicemene to nikdo neresi

Ve zkušebně - to je pak ten správný hukot. A na pódiu - on to pak má vyřešit zvukař že :-) Fakt že při rozumných (barových) hlasitostech to ještě jde ustát. Nicméně když bez vyhýbek, pak vždycky vyjdou nejlíp aparáty s jednotným reproduktorovým osazením.

Ale chápu požadavek - pokud 2 "plné" bedny, to je jiná.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

13

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

no psal jsem to s tim, ze tech promenejch ktery kecaji do charakteristiky bedny na podiu je asi milion proti hifi bednam nainstalovanym na pevnym miste a poslouchanym ze spravneho mista

to stejne nema reseni pokud bych neudelal to cos psal a to co je silne pro me neprakticke - tedy vlozil tam kyblik na nejakej stredak

ja mam stale v merku Fane Sovereign 8-225 8/ohm (II) - ta 15tka hraje vyborne a tyhle osmicky vypadaji take slibne - zkusim napsat vyrobci, kdyz to sam doporucuje: Please enquire about alternative impedances.

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

14

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

jsem se nepochlubil jak to cele dopadlo - vcera jsme meli zkousku vyjimecne na velkem sale a tak jsem konecne mohl vyzkouset obe bedny zapojene paralelne - musim rict presne jak pise Matej - kazda ta bedna hraje sama o sobe dobre, ale kdyz se to zapoji spolu tak je to neskutecnej lauf - dokonce i prazdne Hcko je krasne naprdnute a konkretni

sice me to vyslo celkem draho - repra 5kKc (drahe jsou ty neodymove BC), ale mam bedny presne jak jsem chtel a vim cim je mam osazene

http://baskytara.com/img/m/23792/t/p190t9pkml218p0tgt4e8e14pa3.jpg

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

15

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

RadekCX napsal:

mam bedny presne jak jsem chtel a vim cim je mam osazene

A navíc to profesionálně vypadá. Takovej Fídek by se mohl učit lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

tak ted nevim zda mam bejt rad za srovnani s Fidekem ;-)

z fotky to neni videt, ale vsechny hrany jsou zaoblene horni frezkou, na mensi bedne je zafrezovane vyklapeci kovove madlo, nozicky jak nastojato tak nalezato - na 15ce jsou kolecka a svarovane nerezove madlo tak, ze se vozi jako rudlik

jeste cekam az mi svara priveze plech na gril a prijde na obe bedny stejnej kryt - z ty 15tky ten nahubek prijde pryc

cele to je nalakovane bezbarvym lakem - pokud se to oklepe (ale tahle preklizka snese fakt hodne) tak to prinejhorsim prikreju kobercem

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

17

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

RadekCX napsal:

jeste cekam az mi svara priveze plech na gril

+666

RadekCX napsal:

prikreju kobercem

Radši dřív než pozdě. Tohle je fakt strašný.

Nejsem konstruktér beden ale zeptám se. Proč ta patnáctka není v prostředku, ale u kraje? A další dotaz ke spodnímu boxu. Neměla by ozvučnice být z jednoho kusu, tedy jedna deska?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: RadekCX (03. 09. 2014 11.48:31)

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

Aidamos napsal:
RadekCX napsal:

prikreju kobercem

Radši dřív než pozdě. Tohle je fakt strašný.

Nejsem konstruktér beden ale zeptám se. Proč ta patnáctka není v prostředku, ale u kraje? A další dotaz ke spodnímu boxu. Neměla by ozvučnice být z jednoho kusu, tedy jedna deska?

no me se zase nelibi koberce a kazdej kdo to videl na zivo tak zatim nemel namitky

co se tyka nesymetricky osazene 15ky a ozvucnice ze dvou kusu - ac to podle nazvu ozvucnice nevypada tak tato nic neozvucuje a nemela by se nijak aktivne podilet na zvuku - z toho duvodu je vyhodnejsi umistit zdroj kmitu mimo nulove body (pro predstavu kdyz vezmes tenkou lat a chytnes ji uprostred tak oba kraje budou kolem stredu kde ho drzet kmitat - kdyz tu samou lat chytnes o 10cm tak ke kmitani nedojde - respektive maximalne na nejake velmi vysoke harmonicke) - vzhledem k materialu a nepotrebe zeber je tohle sazka na jistotu, ze mi nezatlumena velka plocha nebude nekde znit - ta 15tka je v podstate ze tri stran polozena na vnitrnim masivnim limci

delena ozvucnice je jednak dusledek vyse uvedeneho a druhak toho, ze jsem uz nemel tak velkej kus materialu - navic pokud bych potreboval nejake zmeny tak mohu snaz vymenit treba dil s bassreflexy

ja mam vsechny ozvucnice osazene do limce a sroubovane - v miste toho predelu je hranol a vzpera na zada bedny co budu kecat:
http://www.cncnet.info/galery/basa/Repr … 191617.jpg

je to hlavne kvuli tomu, abych mohl pripadne celkem bezbolestne doladit parametry, nebot nestavim podle zadneho overeneho planku

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

19

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

Yetti napsal:

máš celkem ostrý kecy.

Zas jsem tak moc neřek. Prostě se mi to, tak jak to je teď, nelíbí. Nic víc v tom nehledej. S grilem a kobercem, koženkou nebo tolexem to bude OK.

Yetti napsal:

Na někoho, kdo nikdy nic nepostavil

To máš pravdu. Nepostavil. A ani bych se do toho nepouštěl. Protože vím, jak je důležitý to dobře spočítat, naladit, osadit a zapojit, bych to nechal někomu, kdo do toho vidí.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

Yetti napsal:
Aidamos napsal:

adši dřív než pozdě. Tohle je fakt strašný.

Nejsem konstruktér beden ale zeptám se. Proč ta patnáctka není v prostředku, ale u kraje? A další dotaz ke spodnímu boxu. Neměla by ozvučnice být z jednoho kusu, tedy jedna deska?

Na někoho, kdo nikdy nic nepostavil máš celkem ostrý kecy. Já jako bastlíř plesám, když to někdo nechá tak. Alespoň je poznat že to nejsou OSBčka z bambusu překrytý kobercem, jak to tak často bejvá...

no tak ja asi vim ze to Aidamos nemyslel nijak zle - ono to na tech fotkach vypada vyrazne hur nez v realu a je treba vzit take v potaz, ze ne kazdej hraje na zanovni aparaty - kdyz to porovnam co vsechno se na podiich vyskytuje (myslim znackove vyrobky) tak si rozhodne ostudu nedelam

navic co clovek to nazor a vkus - stejne jako ja jsem ze zvuku nadsen tak se nekomu libit nemusi - to ze tam nechci dat koberec ma x ruznych dovodu (malou bedynku taham nebo budu tahat i k ohni a ona takova rosa a koberec neni zrovna ideal)

takze dodelam tam gril (na obe bedny) a na malou jeste cekam az mi privezou stejne kovove rohy jako mam na te 15tce a tim koncim - nemam bedny na paradu a ani se tim nehodlam zivit

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

21

Re: Repra 4 a 16 ohmu vhodna pro bassboxy

kdyz se doladi detaily, je "hola" bedna super. me je treba uz od pradavna, co se vzhledu tyka, sympaticke toto
http://www.basscentral.com/s12-b_lg.jpg

0 xLajků: