1

Téma: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Ahoj,
mozna jste uz na to nekdo narazil a znate reseni.
Mam zesilovac Hartke HA3500 (k tomu box Fender 410 PRO SL) a zhruba v polovine pripadu mi zvukari rikaji ze jim do mixu leze prilis malo signalu z meho linkoveho vystupu. Vetsinou to vyresim tak, ze jim poslu signal az za EQ, s tim ze korekce na EQ celkove pridam. Tim se signal zesili.
Tenhle zesilovac ma "dva"preampy. Ja mam lampovy naplno a solid cca na "trojce".
Jinak mam aktivni basu ibanze SR600, kterou strkam do aktivniho vstupu. Z basy urcite leze signal silny dost.

Potkal se nekdo s podobnym problemem. Napada me jestli by treba nepomohla vymena lektronky v predzesilovaci...
Co vy na to?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

niekde bude problem,ja ho mám tiež,signál posielam bez EQ a bez zeme a vačšina zvukarov si kvalitu zvuku z toho chvali,nemusia nič riešit,vymýšlať a lezie z toho fajn zvuk,v študiu to iste.

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

3

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

a nemáš náhodou pasivku pichlou v aktivním vstupu???

0 xLajků:

4

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Jak pisu vyse, mam aktivku Ibanez SR600 a picham ji do aktivniho vstupu.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

5

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Kdysi jsem tady založil toto vlákno, zkusím na něj navázat ať zbytečně nezakládám další.
Výše popsaný problém se vyřešil tak nějak sám (Stingray 5 má dostatečně silný signál, oproti SR600 a navíc ji strkám do pasiv vstupu).

Nicméně co mě v poslední době trápí, je DI výstup. Třeba jste s tím už někdo potkal a budete vědět kde je zakopaný pes.

Zhruba na 10 % hraní se mi stane, že zvukařovi nejde žádný signál z DI výstupu. Paradoxně se to stává u "dražších" zvukařů s digitálními pulty (jako třeba teď v sobotu na TPCA festu v Kolíně). Pokud k tomu dojde, řeším to tak, že dám zvukaři signál MXR M80, ale tím se připravím o možnost zamutovat basu během ladění na ladičce v racku.
Bohužel na kšeftech tohoto typu není nikdy čas zjišťovat opravdovou příčinu vylučovací metodou a ostatních akcích výstup funguje hladce.

Nechával jsem XLR konektor proměřit, údajně je všechno v cajku. Napadá mě několik možností proč se závada nahodile objevuje:
1/ XLR konektor má trochu "vůli" a některé (třeba i dražší) konektory do něj nedosednou úplně
2/ na vině může být phantom zapnutý na mixu a za konkrétních podmínek znefunkční DI výstup (i když teď v Kolíně mi mezi můj DI výstup a mixpult zapojili ještě DI-box a stejně nic)
3/ chyba je někde mezi nebem a zemí a je na čase Hartkeho vyhodit a koupit něco novýho (ale co?)

Napadá vás někoho něco?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

6

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Přiklonil bych se k bodu "3". Kup něco, kde se dá linková úroveň regulovat potenciometrem. Za sebe doporučím Markbass, jejich DI výstup je špičkový.

Moje zkušenost s DI na Hartke 3500 je taková, že když jsem byl časem lenivej tahat na hraní s rockmetalovou kapelou svou 13-kilovou kostku Markbass, tak jsem si vždycky domluvil půjčení apecu od kolegy z jiné kapely. 2x bylo na místě tohleto Hartke (které jinak poskytuje fajn zvuk z repráku) a po dvakrát mi náš kapelový zvukař řekl, ať si raději vozím svého Markbasse, protože výstup z Hartke stál za prd. Hráno na MM Stingray, takže basou to nebylo.

0 xLajků:

7

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Díky za odpověď která mě samozřejmě moc nepotěšila. :-)
Já mám s Markbassem problém v tom, že jsem o něm už uvažoval, ale poté co jsem si v prodejně zahrál na komba CMD 102 a CMD 115, už po něm netoužím.
Nedokázal jsem na něm nakroutit zvuk který se mi líbil. Vůbec jsme nepochopil potenciometry s filtrama (VLE a VPF) :-) :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

8

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Oba jsou k ničemu = nepoužívat je/dát je na nulu : )   Ale pochopit se dají, to není těžké. Ideálně stáhni návod na Markbass stránkách. Ale jinak regulaci DI výstupu (LINE OUT) má řada aparátů, tak si stačí vybrat ten, co ti zvukově sedí. Samozřejmostí by mělo být přepínátko PRE/POST, ale je to už dneska snad na všem.

0 xLajků:

9

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Dzzerza napsal:

zvukařovi nejde žádný signál z DI výstupu

Tohle jsem zažil na jednom fesťáku, kde basák z nějaké kapely půjčoval na celej fesťák apec Hartke HA3500 + Hartke XL 4x10 + XL 1x15 a taky mu nešel z neznámého důvodu DI-OUT. Sejmulo se to tenkrát mikrofonem z jednoho desítkovýho repra a zvuk do hlediště byl jak víno.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Takže to vypadá na nějaký širší problém tohohle modelu?
Tak by mě fakt zajímalo kde je zakopaný pes...

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

11

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Tak pokud by to někoho zajímalo, pokročil jsem v řešení tohoto problému.
Rozhodil jsem sítě mezi zvukaři, kteří takovéhle aparáty potkávají denně a údajně se jedná o nízkou úroveň signálu na DI outputu všech těchto modelů.
Takže když přijdu na pódium, kde předtím jiný kolega hrál třeba na Ampega a zvukař si musel pro basu stáhnout gain na pultu, může se lehce stát, že u HA3500 má pocit že to nehraje. A místo aby zvýšil gain, začne hledat problémy jinde (znáte to, klasické festivalové zmatky)

Stačí prý jednoduchý zásah, který úroveň zvýší (říkal něco o operačních tranzistorech - je to možný? :-)).
Jeden z nich už to na pár Harke přepojoval k obecné spokojenosti všech.
Tož do konce měsíce mu to hodím a uvidíme co se stane.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

12

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

na vebu Zvukarina.cz jsme našel tohle řešení :

HA3500 má už z výroby nastavený slabý výstupní signál pro PA.
Když se podíváš do schéma, je tam u příslušné obvodové části napsáno –34dB.
U dvou těchto zesilovačů jsem upravoval zesílení IO 5532 tak, aby byl Gain na mixu zhruba v půlce při nástupu klipu LED.
Čili stačí pozměnit hodnoty dvou rezistorů a upravit zesílení obvodu 5532.
R243 a R247 hodnoty odporů 1k změnit na 2k7 a je to OK.


PDFko se schematem sem nahrát nejde

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

13

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Atvečko napsal:

PDFko se schematem sem nahrát nejde

tak to PrintScreenem sejmi a ulož do JPEGu, no ni?!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Atvečko (05. 08. 2016 14.04:38)

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Barius napsal:

tak to PrintScreenem sejmi a ulož do JPEGu, no ni?!

Takovejch pokusů je plnej internet a vždycky je z toho nečitelná čmáranice...
Jedině že bych to rozdělil do čtyřech částí...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

15

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Tak jsme na svým hartketi provedl výše uvedenou úpravu a úroveň výstupu PRE/POST je ted stejná... zupa smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

16

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

Zdravím,

úroveň linkového výstupu u HA3500 je JEN -35dB na linkové úrovni, u většiny basových aparátu je to -10dB, to je výrazně silnější signál. Tenhle aparát ozvučuju často a symetrickou linku mám píchnutou přímo do mixů (Ymaha MG, Yorkville, Mackie DL1608) bez DI boxů a vždy v pohodě.  Výstupní úroveň by se dala zvýšit výměnou odporů v obvodu operáku výstupu DI. Je to někde popsané, ale nikdy jsme o tom nruvažovali.

Ivan D

Zvuk od 1975

0 xLajků:

17

Re: Uroven linkoveho signalu z Hartke HA3500

 Popravdě - uplně jsem nepochopil smysl tohoto postu :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: