1

Téma: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Určitě kdekdo z nás potřeboval někdy cvičit nějaké partesy na baskytaru aniž by tímto rušil nejbližší okolí, či při nedostatku času – noční cvičení, v paneláku atd.=)
Postavil jsem několik stereofonních sluchátkových prototypů zesilovačů s triodami i pentodami, které nebyly primárně určené pro baskytarový případ, nýbrž pro HiFi poslech. Nicméně vyzkoušel jsem sluchátkový zesilovač na pasivní i aktivní baskytary s výborným zvukovým výsledkem. Bylo potřeba pouze dodělat redukci – jacková samice spojující dva Cinch kolíky pro propojení obou kanálů.
Sluchátkový zesilovač v ukázkách fotek je triodový – 1x 6N2P (ekv. ECC83) a 2x 6N1P. Jeho výkon do sluchátek je cca 2x 2,5W, což stačí na utržení palice smile, o pentodové variantě ani nemluvě. Prověřil jsem různá sluchátka a v tomto případě se mi jevila jako nejvhodnější uzavřená sluchátka Tesco za 199,-Kč. Výborný poměr cena / výkon, která mají impedanci 2x 32 Ohm, 105dB.
http://img27.picoodle.com/img/img27/4/7 … 10f698.jpg
http://img32.picoodle.com/img/img32/4/7 … ebd8fd.jpg
http://img26.picoodle.com/img/img26/4/7 … 75bd42.jpg
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/7 … 4feffe.jpg

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

2

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Opět pěkný kousek šefkonstruktéra Betarona. Pěkná práce. Co bude dalším kouskem? Lampová aktivka/preamp přímo v těle basy? big_smile

0 xLajků:

3

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

He he, mas Betarone mas vubec cas nekdy i taky hrat? wink
jinak to vypada moc pekne, o tom zadna.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

4

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Betarone, nepřemýšlel jsi, že by jsi spolupracoval s elektro dělníkem, který by ty Tvoje nápady realizoval v malých sérií, určitě by byl zájem.

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

5

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Axlíku, nic se neboj smile, hraní i zkoušky s kapelou stíhám v pohodě. Pouze nevysedávám tolik u počítače jako dnešní generace závisláků na nekonečných hrách. Na můj PC mají hry vstup zakázán. smile Svůj volný čas mnohem raději trávím konstruktérskou činností. Teď mám rozpracovaný menší, nenáročný cca 120W baskytarový zesilovač s parametrickými korekcemi. S první zvukovkou teď ve víkend jsem byl spokojen.=)

Salofe, všechno je možné, řekněme že snad v důchodu bych se mohl do něčeho takového pustit. Vím ale že je to hlavně o organizaci práce, starosti, atd., a do tohoto systému se mi samotnému nechce.:lol: Takhle občasné stavení prototypů zesilovačů je pro mě něco jako další způsob uměleckého vyžití, nic mě nikam nežene.
Výše vyobrazený sluchátkový zesilovač, taková tichá předzvěst budoucího elektronkového rackového preampu včetně několikapásmového EQ….šak někdy smile
Mimochodem, mnohem s lepšími parametry a výkonem je tento sluchátkový zesilovač:
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/7 … 9fc672.jpg
http://img26.picoodle.com/img/img26/4/7 … 4daa2b.jpg

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

6

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

A nepřemýšlel jsi o tom že bys to zkusil třeba někde nabídnout? Třeba tady na foru? Mě by se taková věc moc moc hodila. Nechtěl bys mi třeba taky takovej sestrojit a prodat? Kolik by sis za to představoval?

Jazz'n'Funky bassplayer:)
Mám Ibanez GSR 200 a nemám aparát sad
0 xLajků:

7

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Pro betarona: jojo, od bassrazu mám v hlavě ten tvůj lampový preamp, nemůžu ho odtamtud vystrnadit smile přijedeš zase na bassraz?
obdivuju konstruktéry, po tom bassrazu jsem na to úplně změnil názor, díky Betaronovi a samozřejmě taky Chátrovi. Původně jsem si neodůvodněně myslel že jsou to jen bastliči, kteří jsou schopni vyobit dobrý aparát, ale nikdy ne tak dobrý jako mají světový výrobci, prostě jen proto, že nemají takové zázemí, možnosti a neomezené zdroje. Těžce jsem se mýlil...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

8

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

ehm?

Jazz'n'Funky bassplayer:)
Mám Ibanez GSR 200 a nemám aparát sad
0 xLajků:

9

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Pipo, musím se postavit v tomto za tebe, věděl jsem, že české i moravské ručičky jsou šikovné, ale na srazu jsem byl velmi mile překvapen tím, co Betaron dovezl.

Betarone, předpokládám, že cena tvých mašinek není nijak nízká..... (pokud by se mělo jednat o prodej...., trochu jsem do hifi dělal - ale v porovnání s tebou jsem to viděl jen z rychlíku... smile )

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: El Salvador (19. 07. 2008 18.19:48)

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Taky sem už přemýšlel o tom že bych si něco takového postavil akorát s korekcema, ale na navrhnutí něčeho takového sem ještě pořád dost blbej tak sem se chtěl zeptat jestli bys tu nedal nákres toho nebo něčeho podobného (nejlíp s těma korekcema) podle kterýho by se to dalo postavit. Jestli to teda není tajný:)
A jinak fajně zpilovaná mechanika mě by něco takvýho nenapadlo.

0 xLajků:

11

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Tohle je fakt parádní věc... Ihned bych něco takového popadnul. Ty lampičky v tom musí dělat zázraky!

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

12

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Betarone, co ten kroměřížský koncert včera? Kroužím v 6 po náměstí...a nikde nic smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

13

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Bohužel je to k vzteku…o půl třetí jsme už nakládali aparát do auta, když zavolala ženská z městského kulturního střediska, že pro nepřízeň počasí jsou nuceni promenádní koncert zrušit. Podle všeho se zvukařovi nechtělo s PA aparaturou do nejistého, deštivého počasí.
Termín byl přesunut na září, přesné datum ještě nevím.:lol:

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

14

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

krásně si ty lampy nechal vyniknout to tělá i česká firma na audio zesiky co ji založil ten ital Kron.si šikula
já sem se ve škole zmohl akorát na nějakej ten fuzz, metalizer (obojího sem se já blbec zbavil) a na oktáver, kterej sem podělal (spadnul mi EAGLE, a tak sem musel dokreslit tišťák rukou a nevědomky jsem  přetáhl) takže to zmutovalo,v něco co čistej zvuk mění na takovej jake je při vypnutí zesíku a hra na basu při zbytkový energii a navíc se tam objevujou velmi kostrbatý vyšší harmonický...nebo spíš nižší disharmonický. někdy až tom dam konektory co sem vykuchal sem hodim ukázku. teď jsem to překreslil dal k tomu trimr a zkusim tomu dát patent smile
každopádně si Borec s gigantickym B...už jenom proto, že ses do něčeho takovýho pustil.
jo a ještě něco...nechtěl bys sem hodit schéma, nebo návrh boardu a seznam součástek?....já vim, nechtěl - akorát bys podněcoval naši lenost a to je špatné, protože zahálka muže mladého člověka dočista zničit.
ps- ta krabička musela dát asi sakra práce, viď?

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

15

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Betarone, na tvoje výtvory tady koukám vždycky rád, a vždycky je radost pohledět ( ěřím tomu ž ei radost to pěkně prohnat ty tvoje apecy ), a přpojuju se tady k dotazu, kolik by taková věc od tebe stála, kdyby si to měl vyrobit a prodat. Tohle by se mi doclea líbilo domů totiž:) Ale jinak "thumbs up", skvělá práce

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

16

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Hoši děkuji za uznání mých bastlů, ovšem zase neumím jiné věci, které umí jiní. Např. coby baskytarista se už nenaučím novým technikám hry, co umí spousta z vás, nebo třeba opravit chalupu, která potřebuje generálku jako soli smile atd. Každý umí něco jiného.
Ohledně konstrukce sluchátkových zesilovačů vedu link na jiném fóru, mezi odborníky na elektrotechniku, kde jsem rád nasměrují-li mne i správným směrem.
Ukázky z konstrukce, včetně poznámek ke schématům jsou v různých příspěvcích.
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=3549

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

17

Re: Elektronkový sluchátkový zesilovač pro baskytaru.

Muzes jeste updatovat obrazky??

Cort Action DLX Cherry Red Sunburst

Laney RGB 500 1x15"

BOSS ODB-3,BOSS NS-2,APHEX 1404, DUNLOP 105Q CRY BABY
0 xLajků: