1

Téma: Plíseň

Tak jsem na včerejší zkoušce zjistil, že reproduktory na boxu ve zkušebně chytli nějakou plíseň. Ne moc, ale pár zelenošedých teček tam je. S ošetřením zbytku boxu není problém, ale vzít Savo nebo nějaký jiný sajrajt na repro se mi zrovna nechce. Máte někdo zkušenosti ?

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

2

Re: Plíseň

to nech, jde to barevně ke značce boxu smile

0 xLajků:

3

Re: Plíseň

možná bys mohl zkusit "chytrou houbu", prej to působí i na plísně na zdech apod.

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

4

Re: Plíseň

UR napsal:

to nech, jde to barevně ke značce boxu smile

Sem čekal, že si někdo rýpne, ale že  hned v prvním příspěvku ...  :-/ :-)

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

5

Re: Plíseň

karadam napsal:

vzít Savo nebo nějaký jiný sajrajt na repro se mi zrovna nechce. Máte někdo zkušenosti ?

v okamžiku kdy to vyschne se ty repráky chvěním při hraní vypráší samy. Jinak bych na to vzal nějakej měkčí kartáček.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Plíseň

S tím Savem nevím, je to přece jen dost agresivní sračka, aby to ten papír nějak nerozleptalo a von se pak při tom chvění, jak píše Aidamos, spíš nerozpadlo hmm
K zastavení té infekce bych možná volil spíš nějakej neagresivní fungicid.

0 xLajků:

7

Re: Plíseň

UR napsal:

S tím Savem nevím, je to přece jen dost agresivní sračka, aby to ten papír nějak nerozleptalo a von se pak při tom chvění, jak píše Aidamos, spíš nerozpadlo

Myslel jsem samozřejmě při vyschnutí plísně a ne Sava. Tím bych ten reprák nestříkal. Jinak měl jsem lehce plesnivej obal na box ze zkušebny. Vzal jsem ho nějakým jiným nebělícím brajglem než Savem (i když to se dělá myslím i bez bělícího účinku) a bylo to v pohodě za chvilku pryč.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Plíseň

stříknul bych to jako první lehce lihem v nějakým rozprašovači... to by mohl zabrat...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

9

Re: Plíseň

Tak po vysušení a několika málo minutách na přímém slunci jsem to o-p-a-t-r-n-ě odrbal kartáčkem a lehce stříknul takovým sajrajtem na plísně. Lihovým - proti plísním na nohy :-) . Zdá se, že zlé je zažehnáno a nemělo to vliv na funkci. Ani rostlináře. Jen tam zůstali flíčky s mírně jiným odstínem barvy, ale prý je vidím jenom já.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků: