1 Naposledy upravil: Kubš (31. 08. 2007 15.43:54)

Téma: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Tak pánové dneska sem navštívil mistra Omara Kvasničku z Dua Egon a zakoupil od tohoto šamana hlubokých strun z kapely Wohnout výše zmíněnou bednu a preamp Ampeg SVP PRO.

Omar přechází k GK(1001 RB+410+115 RBX) a tak ampeg prodal smile Nechci být zlý ale obojí sem si vyzkoušel a ač sem fanda GK  možná ještě víc než Ampegu tak Ampeg se mi zdál lepší smile těžko říct big_smile každému co sedí :)jeho jest.

Zkoušel sem i přes jeho 70´s Preci Fendera a je to slušnej nářez smile Hraje to jak z praku a je to tunningovaný SD snímačem.


Mno což o to zkoušení u nich ve zkušebně fajn ale teprve u sebe sem mohl v klidu rozjímat a porovnávat rozdíly a kvality mých preampu a to Ampeg SVP PRO a SWR Grand Prix smile a vůbec zvykat si na tu pekelnou bednu zvící tvaru lednice.

Abych pravdu řekl pozkoušel sem oba preampy head to head přímé srovnání a můžu zodpovědně říct že  SWR furt vede smile

Ampeg je víc zastřenější, ale musím uznat že co se z něj dá vykroutit toje neskutečný těch hejblátek a grafickej ekvalizér pro milovníky hodně zvukových možností ideální věcička smile

ALE SWR má prostě víc života, víc nějaký esence na kterou já slyším smile Není to o tom že jedno je lepší než druhý je to jen o tom co se MĚ  víc zamlouvá smile


No a konečně bedna smile Řeknu vám je to monstrum, něco jako 4x10 na steroidech, zvukově to je neskutečná mašina, pokreje to celý frekvenční spektrum žádný propady v basech, jako je to fakt totální buldozer smile Musím říct že volume nárůst sse nezdál ač ted jedu na 500W do 4 ohm výkonu zesíku není tolik znát ale to bychpředtím přisoudil spíš citlivosti beden protože WW má hodnoty kolem 99 - 100 a ampeg si to hraje kolem 98 a přeci jenom mín repráků je uječenějších... mno a tak sem tedy zkusil zapojit ještě jednou mýho 211 od Ww, pánové slyšeli jste někdy o kastraci??? Tak asi tak vypadal zvuk po přepojení do Warwicku, vykastrovanej je to nejlepší slovo.......víc nedodám protože ted mě ten ampeg uplně vygumoval mozek at si kdo chce říká co chce ampeg je ampeg :-) at si hifisti hifizujou

no a fotos taky dodávám smile ale až za chvíli....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

2

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

http://student.fsid.cvut.cz/~vyvadil/13 … 310795.JPG

http://student.fsid.cvut.cz/~vyvadil/13 … 310761.JPG

tak snad stačí

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

A tak si toho Ampega budeš nechávat? Myslím ten preamp

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

4

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

no nebudu ale zájemce jeden už je smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: pekelnik (31. 08. 2007 16.19:29)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

se ti o ten preamp ještě porvú big_smile:D ,jak sem ti říkal! smilewinklol

0 xLajků:

6

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Je tu řeč o boxu Ampeg SVT 410 HLF 500W/4 ohm 4*10+ horna? :-D
Jestli jo, mám tomu rozumět že je dobrý? Taky se mi totiž líbí a uvažuju že do něj pujdu...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

7

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

to si piš že je řeč o něm smile a jesltli budeš mít štěstí tak ještě možná koupíš made in usa, dneska je ampeg už china i když by to neměl bejt rozdíl tak už jen ta psychologie země původu....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

8

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

kůl bedénka a hlavně má fakt parametry jak prase.....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

9

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

no jak víme tak parametry nejsou vše ale tady to vypadá že to je snad i pravda big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

gratulujem, vyzera to super a urcite to aj tak hra. jojo hifi...no radsej sa krotim:D
omar z wohnoutov, slusne kontakty:-) celkom mu to s tym ampegom slusalo. nuz ale zrejme vie co robi. nikdy som nemal moznost si na tento box zahrat poriadne nahlas, ze ako to sa to vlastne sprava pri koncertovom zatazeni.

sekam dobrotu
0 xLajků:

11

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

hele kontakty žádný nejsou prostě to byl inzoš na kterej sem rychle reagoval smile no hlasně to hraje fajn a hlavně sakra příjemně a kupodivu to s SWR spolupracuje jak se mi líbí

jinak můžu říct že dokud člověk nesrovná přímo NEVĚŘÍ V ROZDÍLY

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

jinak můžu říct že dokud člověk nesrovná přímo NEVĚŘÍ V ROZDÍLY

A nemáš náhodou aspoň subjektivní nesoučasné srovnání s Warwem 611-PRO? Jak moc velkej rozdíl mezi těma bednama je? A případně v kterých oblastech (subjektivní hlasitost, barva zvuku...). Dík.

Schecter C-5, Fender JB 62 RI MIJ (89)
Ampeg SVT-3 Pro, Ampeg SVT 410 HLF
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Kubš (31. 08. 2007 22.48:04)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

nemůžu sloužit nebylo by to objektivní a ve svý podstatě hodně zkreslený a i nefér zkoušel sem 611 jen jednou a to na nástrojekterej neznám a nevím jak by se choval s mým apcem ale já nejsem ani život není  fér a zkresluju  rád a objektivnost se dneska nenosí

ampeg je lepší prakticky jediný co je na něm horší   že má mín repráků ale to je jen početní záležitost zvukově to rozhodně je barevnější...zas na druhou stranu co bys čekal....je to nejenom o uších ale i o matematice :D 4za20>6za17 :-) a když budu hodně zlej 4za20>>6za17

a jak říkám warwick poskytne za slušný prachy hezky hrající a pěkně vypadající bednu dodávající pocit velikosti  takžejak  sem psal člověk je spokojenej dokud nesrovná přímo

je mi jasný že bedna 6x10 je az 17 tis. fakt lákavá, a já bych jí asi taky koupil a vysral se na nějakýho zkurvenýho Ampega kterej má jen 4 repráky za 20 a nemůže tlačit jak 6 repráků ale někdy počty nefungujou jak bysme chtěli :)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Jj, je mi to jasný sad Mě jde spíš o to, že ta Ampegácká bedna je prakticky nesehnatelná a hlavně tím pádem i nevyzkoušitelná. O peníze zase až tak moc nejde, i když... Na tom Ampegu mě strašila ta citlivost, ono 98 dB (nebo kolik to přesně má) je poměrně málo a to už člověk ničím nezachrání. Přesto bych ji rád slyšel a přesně jak píšeš, pokud možno v přímém srovnání.

Schecter C-5, Fender JB 62 RI MIJ (89)
Ampeg SVT-3 Pro, Ampeg SVT 410 HLF
0 xLajků:

15

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

A co takhle skočit do Prahy, možná by tě nechal Kubš tu bednu odzkoušet a měl by si jasno smile

0 xLajků:

16

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

che...mas stejnou prepetoochranovou zasuvku jak ja...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

17

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

dunbas napsal:

Na tom Ampegu mě strašila ta citlivost, ono 98 dB

ano obavy chápu, ale jak mi jeden Wimpy kdysi řek "ono to pak není tak uječený a ten ton je pak takovej příjemnější"
ve svý podstatš ampegácký bedny maj tak malou citlivost že lidi co tu řešej stavbu aparatur by na to snad ani nešáhli protože jejich hranice je minimáln 101 a víc big_smile no a podívej  jejich  nejlepší 4x10 tzn. wootenovka 99, moje 98, a dokonce to monstrum PR-410 má dokonce 96
a ta 8x10 má 100 což není zrovna taky na 8desítkovou bvednu z teoretickýho hlediska extra výkon...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

18

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:
dunbas napsal:

Na tom Ampegu mě strašila ta citlivost, ono 98 dB

ano obavy chápu, ale jak mi jeden Wimpy kdysi řek "ono to pak není tak uječený a ten ton je pak takovej příjemnější"
ve svý podstatš ampegácký bedny maj tak malou citlivost že lidi co tu řešej stavbu aparatur by na to snad ani nešáhli protože jejich hranice je minimáln 101 a víc big_smile no a podívej  jejich  nejlepší 4x10 tzn. wootenovka 99, moje 98, a dokonce to monstrum PR-410 má dokonce 96
a ta 8x10 má 100 což není zrovna taky na 8desítkovou bvednu z teoretickýho hlediska extra výkon...

citlivost je možná technickej pojem, ale když vezmeš bednu Ampeg, bude ti hrát vždycky víc nahlas než Warwick, Hartke nebo SWR bedna (odzkoušeno). Je to o tom, co může slyšet tvoje ucho a ne o technickym parametru zvukový křivky..

Baby, you can drive my car
0 xLajků:

19

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Jinak gratuluju, Kubši, k poznání toho PRAVÉHO smile

Baby, you can drive my car
0 xLajků:

20

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

tak což o to poznání právého u mě záleží ne na tom vědět co je dobrý ale MÍT NA TO big_smile to já vím už dávno že ampeg je moc fajn....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Vypadá to solidně, s tím budeš Kubši určitě alespoň půl roku spokojen, než zase provedeš svou příslovečnou obměnu. big_smile
..apropos, z té vyfocené ruky nepoznáme nadšený výraz umělce.=) Chce to poučit fotografa, aby udělal souhrnnější dokument.
(viděl jsem včera, te'd se foto neotvírá)

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Dante (01. 09. 2007 12.48:40)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Erm...at zije lobby...at uz Mark nebo Ampeg. Ne, me nedostanete, ja se svych EBS, Aguilaru a dalsich (kdo vi az uslysim toho Glocka...ale stejnak) budu ve snech drzet a az prijde Huvel (jak je fajn brat Harmonii a Muzikus a mit tak dva listky zadaco) tak se uvidi kdo je kralem... Ale celkove mi prijde to vsechno kolem Ampegu trosku takove zamilovane slepe. O Marcich nemluve. I kdyz nevylucuju nic hmm A ono tvrzeni MIT NA TO je argument padny a bohuzel asi nejvetsi hmm

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

23

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

http://student.fsid.cvut.cz/~vyvadil/Ampeg2/  omlouvám se ale bylo mi děsně vedro z tahání bedny proto bez trika, Betarone věř tomu že neznechutí nebo neznelíbí, s warwickem sem byl spokojenej ale ta nabídka byla taková že se neodmítá a není jednou za život to je nabídká jednou za dva životy....

Zamilovaně slepej nejsem  smile ve srovnání s tím GK monstrem (4x10+1x15) ampeg nějak frekvenčně nezaostával a řekl bych že kvalita tonu byla možná líbivější....

Add Aguilary,EBS a pod určitě to sou dobrý značky ale dantíku kdybys sehnal jen za dvojnásobek ceny kterou sem zaplatil za Ampega tyhle zančky ve 4x10 tak se křižuješ žes provedl kšeft roku....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

24

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

http://student.fsid.cvut.cz/~vyvadil/Am … get30.html

зажигание!!


tak ne...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

25

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

no je to emerika

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

26

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubši, jestlipak jsi se už podíval do svého Ampeg 410HLF Classic? Zhusta se tam osazují Eminence Beta 10.
Některé firmy striktně dodržují pravidla o použitých reproduktorech. Zase ale naopak některý výrobce se jisté variabilitě svých výrobků nebrání a může být zcela normální, že má v měsíčním plánu výroby určitou záměnu typu reproduktorů. Co je ale jisté, výrobce Eminence Speakers vyrábí reproduktory pro kdekoho a příslušný finální výrobce reprobeden si na reproduktory lepí vlastní logo, nebo vůbec nic.

Například měření boxu SVT-410HLF osazeného Eminencemi:
http://www.prodance.cz/protokoly/Eminen … 10_HLF.pdf

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

27

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

nekoukal big_smile v podstatě mi to nějak nezajímá protože mi je jasný že to je tak jak říkáš a značku poznáš jen podle typového označení které zůstane stejné jako je značí původní výrobce (emi, cel, fane).....koukni se na ty fotky ono přes tu sítku je leccos vidět a třeba tyhle repráky vypdají konstrukčně jinak jak v tvé 410 (mají menší středy zdá se mi), nebo v mém bývalém SWR  kombu

k tomu měření....mám býr rád nebo nerad.....nezkoumal sem to do hloubky ale nezdálo se mi že by ampeg nějak extrémně lhal o svých udajích....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

28

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubši já tušil, že ti to bude vrtat hlavou big_smile, ale můžeš být vcelku klidný, ten box hraje výborně. Občas si ho taky půjčuji od kolegy. Beta 10 nehraje v každé bedně stejně. Tady Ampeg vsadil na pořádnou litráž a proto je ten zvuk tak masivní.
Minulý týden jsem si jen tak z prdele přikoupil 4ks Beta 10-A, protože jsou u Prodace za babku. Hned druhý den jsem vyházel Gammy a dal Bety. O třídu lepší; dobře to chodí od spodku. Brilantností to sice nemá na čtveřicí Deltalite 2510-II, ale jinak jsem se zvukem boxu spokojen za ty peníze.=) Dvě Gammy jsem dal k EV-18 a dvě mám rezervní.=)

http://img218.imageshack.us/img218/2069 … bzmeu9.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/1734 … czmoz0.jpg
v bedně napravo jsou Bety, v levé Deltalite 2510-II

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

29

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ale jo tak toršku jo, ale v postatě mě nějakej gráfek nemůže pozměnit názor na to co slyším smile
jinak jestli na tu bednu hraješ tak musíš vědět že to je docela povedený na 4x10" smile co se nižších frekvencí týče

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

30

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

to Kubš: hele nebyl si na huvelu letosnim ve ctvrtek?urcite sis tam zkusil zahrat na vsechno co tam bylo.-) ale mam pocit ze sem zrovna poslouchal kombo HaK s dvouma 10"r. kdyz si na nej hral, je to mozny? podle tech fotek co tu mas mam pocit ze si to byl ty. me ten zvuk toho HaK prisel hodne zajimavej. kombo stalo tusim jeste na bedne s 15"reprakem. nevis jestli byla ta bedna pripoijena ke kombu? jestli se pletu tak sory........

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

31

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Konečně přechod na pořádný aparát:-). Jinak Omara jsem zažil když u nás natáčeli Dědu, po tom aparátu jsem tam moc mlsně koukal:). Blahopřeju!

0 xLajků:

32

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ghanta napsal:

to Kubš: hele nebyl si na huvelu letosnim ve ctvrtek?urcite sis tam zkusil zahrat na vsechno co tam bylo.-) ale mam pocit ze sem zrovna poslouchal kombo HaK s dvouma 10"r. kdyz si na nej hral, je to mozny? podle tech fotek co tu mas mam pocit ze si to byl ty. me ten zvuk toho HaK prisel hodne zajimavej. kombo stalo tusim jeste na bedne s 15"reprakem. nevis jestli byla ta bedna pripoijena ke kombu? jestli se pletu tak sory........

musím tě zklamat na huvelu sem tam zkusil akorát multifekt ale "do publika" ode mě nic nešlo...nemám na to nervy aby mě koukal někdo na prsty big_smile to na tom veletrhu už tak dřevěný prsty tuhnou a zároven dostávaj jakousi konzistenci modelíny big_smile
já když tam vidím ty mladý kluky jak slapujou jak o život tak se mi zdá že snad celej rok čekaj zavření v kobce a připravujou se na to že půjdou na huvel zaslapovat big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

33

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Karlos napsal:

Konečně přechod na pořádný aparát:-). Jinak Omara jsem zažil když u nás natáčeli Dědu, po tom aparátu jsem tam moc mlsně koukal:). Blahopřeju!

jo ted má GK smile no at mu slouží smile každopádně je mi ho trošku líto protože sem pochopil že se v tom ani za mák nevyzná a vlítnul do dle mýho názoru ne tak dobrej beden jako měl předtím (Ampeg Classic 410 a 810 ted ty střední GK RBX/SBX ) big_smile teda za ten mák možná jo ale víc moc on mi říkal že prej ani nějaký GK předtím neznal big_smile 

ale on stejně hraje asi z linky.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

34

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

musím tě zklamat na huvelu sem tam zkusil akorát multifekt ale "do publika" ode mě nic nešlo...nemám na to nervy aby mě koukal někdo na prsty big_smile to na tom veletrhu už tak dřevěný prsty tuhnou a zároven dostávaj jakousi konzistenci modelíny big_smile
já když tam vidím ty mladý kluky jak slapujou jak o život tak se mi zdá že snad celej rok čekaj zavření v kobce a připravujou se na to že půjdou na huvel zaslapovat big_smile

joo tak to byla naka milka....ja si tam taky zadnej apec nezkousel....me staci si to poslechnout jak na to hrajou ostatni.....na to aby me tam poslouchali stovky lidi tak fakt hrat neumim...a taky sem si zkousel jen ty efekty od boose....jo a jeste ty basy fibenare od tech dvou madaru.....ale hned sem musel z huvelu vypadnout pac ten rachot me sral....radsi sme sli na pivo...kazdej to tam musel mi vykoureny pres pulku.....koncerty byli taky strasne osmazeny...nevim no.....videl sem co sem chtel..slysel sem co sem chtel a bylo

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

35

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

jo ted má GK  no at mu slouží  každopádně je mi ho trošku líto protože sem pochopil že se v tom ani za mák nevyzná a vlítnul do dle mýho názoru ne tak dobrej beden jako měl předtím (Ampeg Classic 410 a 810 ted ty střední GK RBX/SBX )  teda za ten mák možná jo ale víc moc on mi říkal že prej ani nějaký GK předtím neznal   

ale on stejně hraje asi z linky.....

Kdybych měl říct co si myslím, tak ten zvuk co měl předtím mít rozhodně nebude. Nechci GK odsuzovat, je to něco jinýho, ale když si poslechneš na Dědovi myslím Pseudobůček, či jak se to jmenuje, tak tam prostě slyšíš toho naprdnutýho Ampega a s tím nic neuděláš. Je to tam a teď tam bude zase něco jiného, klasici plačte... smile smile

0 xLajků:

36

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Aparátům moc nerozumím, ale líbí se mi, Kubši, jak máš pěkně nízko basu smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

37

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

hele já to nemám nějak nízko...je to v rámci akce "nevypadat jak kokot s basou pod bradou ale taky mít ještě pohodlný držení pro levačku" - malý prsty...) jinak si nemyslím že by to bylo nějak nízko....já totiž taky nehraju nějaký hadíky big_smile je mi to bytostně odporný hrát do rockový hudby nějaký hádata...teda vedle toho že to moc neumím big_smile


Karlos napsal:

Kdybych měl říct co si myslím, tak ten zvuk co měl předtím mít rozhodně nebude. Nechci GK odsuzovat, je to něco jinýho, ale když si poslechneš na Dědovi myslím Pseudobůček, či jak se to jmenuje, tak tam prostě slyšíš toho naprdnutýho Ampega a s tím nic neuděláš. Je to tam a teď tam bude zase něco jiného, klasici plačte... smile smile

bohužel ano já teda GK z CDček mám rád ale na živo mě zatím ty apce neuchvátily ale co se dá dělat ono asi holt to chce mít víc času....jinak divil yb ses co se tu sneslo kdysi od jedhono chytrolína na ampeg keců...hele kdybys to nevěděl tak je to zahuhlanej sráč big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

38 Naposledy upravil: ghanta (25. 09. 2007 12.34:11)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

GK ma myslim basak z tleskacu.......slysel sem je onehda v tynisti v sepii.....ma nakej jejich zesik bedny 410a115....hralo to dobre....kdyz si poslechnu to jejich novy album tak krom toho ze na tu basu docela vali.....tak to ma zvuk peknej.....akorat me pride ze tam na tej nahravce chybej trochu basy....kdyz si pustim dedu.....tak ta basa je suverene zvukove pro me lepsi.....ono je ale znamo ze wohnouti si se zvukem brutalne hrajou......kdyz sem nekde cet co delali kdyz nahravali jenom s bicima.....


jojo kdyz si pustim tleskac na predmesti bory (jestli to teda nahraval na toho galliena) tak oproti base z péolib si dedu je ta basa vic stredovejsi....takova vic plocha....

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

39

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

bohužel ano já teda GK z CDček mám rád ale na živo mě zatím ty apce neuchvátily ale co se dá dělat ono asi holt to chce mít víc času....jinak divil yb ses co se tu sneslo kdysi od jedhono chytrolína na ampeg keců...hele kdybys to nevěděl tak je to zahuhlanej sráč

Ono jak jsem psal, nechci nikomu GK brát a ani to odsuzovat. Znám pár lidí, kteří na to hrajou, párkrát jsem si na některé taky zahrál ale vím, že to není úplně to, co bych chtěl (pokud jsem v situaci, kdy si můžu vybírat). Kdyby přijelo auto z GK a řekli, když nám budeš dělat firemního hráče, vybavíme Tě vším a uděláme Ti vlastní řadu aparátů, možná bych do toho šel :-))))))))
OK, na zahuhlanýho sráče pozor:), čekám, jestli se neobjeví:)

0 xLajků:

40

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

jinak divil by ses co se tu sneslo kdysi od jedhono chytrolína na ampeg keců...hele kdybys to nevěděl tak je to zahuhlanej sráč

A kdo to byl, prosim vás? big_smile

0 xLajků:

41

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

hele wohnouti sou myslím zvukově docela slabý ale zas basa tam je super a to hlavně kůli těm nástrojům...Jurkovič a Fender 70´s prostě hrát musej, jinak kytarově sou fakt zvukově průměrný, bicí na těch albech sou podle mýho taky průměrný zvukově místama až nebojím se říct syntetický

ä to si vem že wohnouty MOC  respektuju a mám fakt rád ale zvukově to nejsou myslím "košer" ono to dost vychází z toho že nehrajou nic víc než 80´s metal a ten je zvukově děsnej sám o sobě smile

skoro bych řekl že jsi mě vyděsil že oni si s tím nějak extra vyhrávaj smile protože pak to možná přepískávaj do takovýhle podoby smile

jako poslechni si pseudobůček a tam je před 2:00 dvojšlapka no to je hrůza ten zvuk je jak z MIDI kláves big_smile a to není jediný big_smile ale tohle mě tu tak zrovna vlítlo pod fousy

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

42

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Dan napsal:
Kubš napsal:

jinak divil by ses co se tu sneslo kdysi od jedhono chytrolína na ampeg keců...hele kdybys to nevěděl tak je to zahuhlanej sráč

A kdo to byl, prosim vás? big_smile

a budeš se divit tys to nebyl....byl to ten kudrnatej dábel co nám tu přednášel o glockenganzích smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

43

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

a budeš se divit tys to nebyl....byl to ten kudrnatej dábel co nám tu přednášel o glockenganzích smile

Tak to můžeš hádat, co jsem si aktuálně pořídil za box. Máš jeden pokus smile

0 xLajků:

44

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Dan napsal:

Tak to můžeš hádat, co jsem si aktuálně pořídil za box. Máš jeden pokus

Značka je mi jasná. Ale 12 nebo 15?

Schecter C-5, Fender JB 62 RI MIJ (89)
Ampeg SVT-3 Pro, Ampeg SVT 410 HLF
0 xLajků:

45

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

12...CO je malé, to je hezké. Ta 15ctka hrála tak nějak až moc sterilně.

0 xLajků:

46

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

kluci že vy si nekoupíte rovnou nějaký stolní komba big_smile nevěřím že to v prostoru větším jak obývák bude basovat...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

47

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

kouknul sem na cenu a protáčej se mi panenky big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

48

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

To víš, snobáci... Co, Kubši, dáme boxovou battle ? big_smile

0 xLajků:

49

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Uznávám, že jinak Wohnout celkově zvukově nijak nezáří ale třeba celej Pedro je zvukově řekl bych povedené album.

Dane, cože je to to stolní kombo Glockenspiel či co :-) :-) :-)?

0 xLajků:

50 Naposledy upravil: Kubš (25. 09. 2007 15.03:36)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Dan napsal:

To víš, snobáci... Co, Kubši, dáme boxovou battle ? big_smile

big_smile hele to můžem dát ale obávám se že každej máme svůj vkus, já mám rád něco mezi tím "rockovým ideálem celoampegu" a "markisticky čístým minimalistiským pojetím"

proto kombinuju SWR s Ampegem:) jinak teda Mesa rulez big_smile

jinak jako snobáci jo ale zas na durhou stranu věřím že to funguje ale já přeci jenom pořád mám v kapele jinou funkci než ty

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

51

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Jasný jasný. Já taky vlastně nejsem úplně nadšenej z toho, jak jsou slyšet všechny nuance (i ty špatný) i při hodně nízký hlasitosti a radši bych v těch chvílích něco "celolampovatějšího". Jen bych rád věděl, jakou mám v kapele funkci... Spíš jestli nemaj jinou funkci ty kapely jako takový. big_smile

0 xLajků:

52 Naposledy upravil: Kubš (25. 09. 2007 22.16:57)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

i to je možný já si myslím že v kapele mám být v pozadí přeci jenom nejsem takovej umělec abych se cpal dopředu a byl bůhví jakej solista, na to jednoduše nemám smile sám ani takovuhle hudbu nevyhledávám smile
co sem kdysi slyšel tvoje nahrávky tak ty seš spíš ten solista...což samozřejmě obdivuju protože takovej nikdy asi nebudu...

jinak nevím proč myslíš že lampy něo odpustěj víc než trandák....heh na co hraje váš kytarista?? zkus se ho optat jak hrajou kytaristi s digitálama nebo trandákama když přesedlaj na lampu.....občas by stačilo kdyby někdo kytaristům vypnul zkreslenej kanál...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

53

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Já zas nemám na to hrát jednodušše nějakou linku, nerad se něco učim nazpaměť a tak to mám i s hranim, a proto se někdy může zdát, že jsem sólista či co. Zkrátka každej obdivujeme to, co sami nejsme, jojo. Ale přesto si to trochu protiřečí: právě že sólista a narcis potřebuje pořádnou velkou bednu, aby ho bylo všude řádně slyšet, no ne? smile
Náš kytarista na zkouškách hraje na digitálního Rolanda Cube a docela ho to štve, neb to údajně dost komprimuje a jaksi digitalizuje zvuk, což si opět protiřečí s tim, že právě lampy fungujou jako takovej kompresor, nebo se mejlim? A taky je pravda, že kytaristi vyhledávaj lampy právě pro ten detail a "hudebnější" chování. Mám v tom sám docela bordel...

0 xLajků:

54

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

jinak nevím proč myslíš že lampy něo odpustěj víc než trandák....heh na co hraje váš kytarista?? zkus se ho optat jak hrajou kytaristi s digitálama nebo trandákama když přesedlaj na lampu.....občas by stačilo kdyby někdo kytaristům vypnul zkreslenej kanál...

presne tak. na poriadnu celolampu - nie moderne lampy v ktorych je viac polovodicov ako lamp, sa treba fakt strazit, citlive to je v prvom rade na dynamiku uhozu, neda sa plieskat jak padne paprca, pocut toho velmi vela. trandaky su kompresorovitejsie a menej reaguju na "ruku".

sekam dobrotu
0 xLajků:

55

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ghanta napsal:

.....ono je ale znamo ze wohnouti si se zvukem brutalne hrajou......kdyz sem nekde cet co delali kdyz nahravali jenom s bicima.....

Mě se zvukově líbí asi jen to jejich první CD, které nahrávali v Hostivaři u Šikýře... wink

0 xLajků:

56 Naposledy upravil: Kubš (25. 09. 2007 22.45:35)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Dan napsal:

Já zas nemám na to hrát jednodušše nějakou linku, nerad se něco učim nazpaměť a tak to mám i s hranim, a proto se někdy může zdát, že jsem sólista či co. Zkrátka každej obdivujeme to, co sami nejsme, jojo. Ale přesto si to trochu protiřečí: právě že sólista a narcis potřebuje pořádnou velkou bednu, aby ho bylo všude řádně slyšet, no ne? smile
Náš kytarista na zkouškách hraje na digitálního Rolanda Cube a docela ho to štve, neb to údajně dost komprimuje a jaksi digitalizuje zvuk, což si opět protiřečí s tim, že právě lampy fungujou jako takovej kompresor, nebo se mejlim? A taky je pravda, že kytaristi vyhledávaj lampy právě pro ten detail a "hudebnější" chování. Mám v tom sám docela bordel...

jasný ty bereš hudbu jinak smile což je vlastně správně protože kdyby tu byl každej dan nebo kubš tak je tu nuda:)
mno nevím nevím sem asi jen půl narcis big_smile mám jen půl velkýho apce

digitál kmoprimuje tak nějak po svým prostě ti ten zvuk co se charaktereistiky týče tak jakoby zaschoduje a tím pádem vypustí určitý nerovnosti...prostě je to hnus big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

57

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Matej napsal:
ghanta napsal:

.....ono je ale znamo ze wohnouti si se zvukem brutalne hrajou......kdyz sem nekde cet co delali kdyz nahravali jenom s bicima.....

Mě se zvukově líbí asi jen to jejich první CD, které nahrávali v Hostivaři u Šikýře... wink

..........který je paradoxně dost strašný protože tam je normálně v pauzách slyšet brum a ten zvuk je fakt tvrdá "rookiearna" big_smile oni sami wohnouti to album nesnášej

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

58

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

hele za kolik se da tak sehnat ta bedna 410hlf?....jeta....? naka realna cena....nova se na muzikant.cz prodava za 20k...na kytarach za 19k ale nemaj ji skladem.....na ebay +/- 10k......pokud by ji nekdo prdaval dejte vedet....mel bych zajem....ale az tak za mesic dva..ted nejsoou penize.

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

59

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

no a za kolik bys jí chtěl?? kamaráde tu pod 13 neseženeš...nechci nák povznášet do nebe ale není to obyčejná 4x10....

jinak z ebaye to můžeš dovézt pokud dáš DHLku 1000 dolarů za dovoz....taky bych mohl říkat že Agie GS bedny sou tu drahý protože v usa sou za 400 dolarů

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

60

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ja sem za ni ochotnej dat cokoli....:) proste tu bedynku chci...asi mi nezbyde nic jinyho nez pekne nasetrit a koupit za 20k novou....snad natrefim do tej doby na nekoho kdo ji bude prodavat.....

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

61

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

budíííž ti přáno nebudu říkat kolik mě stála big_smile ještě bych tě nasral big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

62

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

to jo..ani to nechci radsi vedet to mas pravdu....:)   treba se na me taky usmeje stesti....no uvidim....ale uz sem rozhodnutej ze tuhle a zadnou jinou...kdyby se povedla z2ruky bylo b to fajn...ale moc tomu neverim .....

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

63

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

až tak jo?? no pak ti bůh pomáhej :-)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

64

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ghanta napsal:

kdyby se povedla z2ruky bylo b to fajn...ale moc tomu neverim .....

hele...počkej si tři měsíce, až ji Kubš bude prodávat, hihihi big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

65

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

tak to bych si klidne pockal.....hele kubsi az te omrzi tak dej vedet ja jiberu....ona ta bedynka zas tak dobra urcite neni....:)

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

66

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

no kamaráde jediný co by mě mohlo nasrat je ta velikost ale vzhledem k tomu že jsem vozíval 2x15.....zvukově mě to nevadí....protože vím že lepší 410 pod 20 neseženu :-(

jinak zbavovat nevím to bych asi musel přesedlat na jinou hudbu jenže jak nejsem zdatnej basák tak se mi to jentak nepovede big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

67

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

sakra.....:) aspon sem to zkusil....

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

68

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

kup si za 19 tu bazarovou Marshall VBA 810..to je teprvá masíčko

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

69

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

neblazni....to nikam nenarvu....a taky tahat se stim....leda tak do zkusebny no.....to by nebylo vubec spatny...potrebuju kompromis a to ten ampeg splnuje.....

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

70

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

jako jo na stojáka to vysedačkovaný feldy se to vleze big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

71 Naposledy upravil: ghanta (22. 10. 2007 22.19:13)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

mas nakej odkaz kde a kdo to prodava?
ja mam pasáka v combiku..takze velky luxusni auto.ale v nem vetsinou vozime 2kytarovy aparaty a basovej +semtam bici a zbytek jezdi druhym autem. na vetsi akce mame moznost dodavky i s ridicem...ale stejne...cim mensi tim lepsi.

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

72

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ajto to sem to blbě napsal :-/ já sem to vztáhnul na ampega....ten maršál je kurva velkej...koukni na hudební bazar tam moc VBA 810 nebude...ale třeba koupit a s někým vyměnit za menší ....proč ne...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

73

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ghanta napsal:

..ale stejne...cim mensi tim lepsi.

to je slovo chlapa big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

74

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

to ja az nasetrim tak si dam inzos ze koupim toho ampega a hotovo....uz neni cesty zpet. a kdyzse nikdo neozve....tak me pssl dneska typek z kytar.cz ze by meli ted naky ty bedny dojit...tak doufam ze je do takovejch 2-3 mesicu nevyprodaj.....pokud jim teda neposlaly treba jen jednu ....a pak ji koupim klido i novou.....dyt ja uz kuli tej bedne nemuzu ani poradne spat smile

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

75 Naposledy upravil: ghanta (23. 10. 2007 00.20:59)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

m3: no ale zas mam rad kdyz to poradne hraje....markbassy to je na me uz moc mali..(myslim ted ty zesaky)...ja mam rad ten pocit z velkyho aparatu.....volim kompromis ....aby to poradne dunelo..ale aby to nebyla naka krava obrovska...ta 410 hlf bedna mi pride jeste v mezich.....spis lechce za...ale fakt mi to pride jako hoodne dobra bedynka...

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

76

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Ghanto, a tys na tu bednu hrál? Víš, kolikrát se mi rozplynuly ideály založený jen na tom, co jsem si kde přečetl??? A kolikrát jsem si dokázal, že předsudky (nemyslím teď konkrátně vůči Ampegu či Markbassu) jsou globálně vzato hloupá věc?... Domluv se s Kubšem a vyzkoušej si to, jinak budu mít neodbytnej pocit, že mluvíš jak malej Dan big_smile

0 xLajků:

77

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

souhlasím rád předvedu nechám provézt a pokecám.... ;)pokud budeš mít někdy cestu kolem prahy...řekni domluvíme se...já rád takhle pokecnu...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

78 Naposledy upravil: ghanta (23. 10. 2007 14.28:01)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

hehe....jo dik za upozorneni....asi vas prekvapuje moje zatvrzele rozhodnuti smile hral sem na to....cca pul roku zpet. bohuzel ne s mim zesakem. tu bednu sem na podiu slysel za posledni 2 mesice asi 4x...radil jsem se se zkusenyma profi muzikantama...moje rozhodnuti plyne pouze z vlastnich zkusenosti ci zkusenosti kamaradu a znamich. rozhodne neusuzuju z toho co sem kde precet. a uz vubec si nedelam nazor z toho co tu lidi pisou. jeden rekne to a druhej zas ono.
ja ted nak vubec nemam cas navic pristi tejden jedu na mesic do finska...a pak zas budu mit kupu prace. ale rozhodne nabidku prijet si to zkusit ke Kubsoj s vlastnim zesikem a basou nezavrhuju....dyz tak se ozvu. dikes. uvidim jak to casove pude.

abych to teda jeste upresnil..na tomhle foru se daji najit rozhodne zajimavy postrehy..ale dokud si to clovek nezkusi tak tomu stejne neverim....

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

79

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

ghanta napsal:

....moje rozhodnuti plyne pouze z vlastnich zkusenosti ci zkusenosti kamaradu a znamich. rozhodne neusuzuju z toho co sem kde precet. a uz vubec si nedelam nazor z toho co tu lidi pisou. jeden rekne to a druhej zas ono.

A někdy jeden řekne to a zachvíli ten samý tamto. Prostě existuje milión kombinací zesilovačů boxů, preampů a bůhví čeho, a jestli někdo těď říká že to se mu zdá nejlepší, tak si počkejme půl roku (až si vyzkouší další "hebla") o čem to bude říkat pak, protože před půl rokem to tvrdil taky ale o nečem jiném big_smile
A nemusí se vždy jednat o zvuk, šum...po nějakém tom stěhovaní začnou vrtat hlavou i rozměry a váha, nebo barva např. oranžová big_smile:D

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

80

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

jj....vim vim....tohle vsechno vim. o tom to proste je no. dneska prisla kytarystoj nova bedna (mesa) zene to pres mesa preamp a marshallovej konec. druhej kytarysta ma marshalla stack jcm 900..nadherne se to doplnuje....po vsech uvazenich chcem ten nas zvuk nekam smerovat. a dohodli sme se pro basu na ampega. ted si chci poridit ten box....a zesik?...ten az casem...a to jeste vubec nevim..zatim sem spokojenej stim co mam postaveny (zakazkova vyroba). ale ten box mi prave do toho co hrajem a jakej ma kapela zvuk sedi nejvic....

Ibanez, Marshall, Cavon, SWR
0 xLajků:

81

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

já s tebou souhlasím tady s touhle cháskou se radit tak hraju na fendra přes mark bass big_smile

nic ve zlým kluci big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

82 Naposledy upravil: Nook (23. 10. 2007 21.03:03)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Kubš napsal:

hraju na fendra přes mark bass

ha, už je to tu! první symptomy, už ta slova vzal vzal do huby!!! big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

83

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

fook you  smile


hele ted budu mít jinou hračičku...:D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

84 Naposledy upravil: SMETS (01. 04. 2014 08.35:17)

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Tak co na tuhle bednu říkáte s odstupem času? Kubš jí taky kdysi vychvaloval, ale obstála by i dnes?

Pokukuju po nějaké stand alone bedně, (už jsem se definitivně rozloučil s ideou 4x10+1x15), která bude hrát pěkně hluboko, nebude se hltit, kreslit a bude mít dostatečný výkon...
Myslíte že by mi tahle bedna mohla vyhovět?

Fórem už jich pár proběhlo a bazarová cena se pohybovala 10÷12 tis. To je asi taky tak max co bych do bedny byl ochotný vrazit... Vyplatí se v poměru cena výkon?

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

85

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

SMETS napsal:

(už jsem se definitivně rozloučil s ideou 4x10+1x15)

Proč?

Jinak 410 HLF - nemůžu si stěžovat, kdysi sem jí vlastnil a byla super, pak jsem přesedlal na lednice protože přestala stačit proti 2 kyt.fullstackům..

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

86

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Tiger napsal:

2 kyt.fullstackům..

tyk mate half stacky ne big_smile jenom jednu 4*12 kazdej kytarak ne? smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

87

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

jasně, kluci maj halfstacky ale festivalech a větších podiích jsou většinou 2x 412, i když hraje jedna je to furt randál. a já sem hluchej big_smile

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

88

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Slusna bedna, ale dal bych prednost GK410RBH (standalone tedy v 4 ohm verzi). Vykonu a basu ma dost. Sam jsem ji jako standalone nekolik let vozil.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

89

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Ja mam ted bedny 4x10 Hocke hd a 4x10 Warwick a nemuzu si stezovat smile Hocke dodava konkretnost a Warwick je tam spis pro vykon i kdyz ho hodlam casem vymenit taky za hocke ale Jinak fakt parada.

Kombinace 4x10 a 1x15 jsem nechal byt protoze ta patnactka se muzu lehce poskodit a defakto 8x10 ma basu po pravde vic nez dost smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

90

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Jednou sem tu od někoho četl že 2x 410 je oproti 810 velký rozdíl. netušim

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

91

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Tiger napsal:

Jednou sem tu od někoho četl že 2x 410 je oproti 810 velký rozdíl. netušim

Tezko rict, repraku je stejne a plocha z ktery to jde je taky stejna.Zase pokud mas tva oddeleny a uzavreny boxy tak z toho muze jit lepsi tlak smile Nevim ale muze to tak  byt smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

92

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

Tiger napsal:

Jednou sem tu od někoho četl že 2x 410 je oproti 810 velký rozdíl. netušim

Pokud se nepletu tak autorem tohoto tvrzení byl Valec, akorát v tom smyslu že dvě 410 jsou horší než jedna 810. Nevím jak to myslel, kdyžtak mě opraví.

Sivčák, EBS HD350, EBS Neo 210, TC Polytune, EBS BassIQ
Bylo: Zesilovač 125W homemade, Ibanez SR 505, Warwick ProFet 3.2 a WCA211 PRO, Ampeg SVT 410 HLF, Behringer BTR2000
0 xLajků:

93

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

a co když je 8x10 interně rozdělena na 2x 4x10 ?   wink

0 xLajků:

94

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

UR napsal:

a co když je 8x10 interně rozdělena na 2x 4x10 ?   wink


Tezko rict kazdopadne pro me uz je jakkoliv udelana 8x10 (2x4x10 mam kvuli skladnosti) je uz i pro me natolik silna ze to ani koumat nehodlam smile a to jsem watovy maniak smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

95

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

UR napsal:

a co když je 8x10 interně rozdělena na 2x 4x10 ?   wink

rozdelene muze byt pripadne co chce, ja to zkousel a proste 2 X 410HLF hraje jinek nez jednou 810E

0 xLajků:

96

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

No ono ještě aby ne...logicky by pak asi nikdo tu lednici nekupoval smile 2*410 je asi praktičtější.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

97

Re: AMPEG 410 HLF a Kubš a vůbec....

když jsme u HLF 410, zkoušel jste už někdo tu bednu položit na bok? Ani nevím proč, jsem bednu včera ve zkušebně položil na bok, trochu mně to tvarem na ležáka připomínalo GK410RBH, s těmi zkosenými zadními rohy. No a světe div se, ono to hrálo líp než na stojáka, aspoň teda mně to tak přišlo! Schválně jsem ji vrátil ještě zpátky a bylo to jiné, tak jsem ji zas položil, převrtal logo a už to bude ležák navěky smile No a ještě když jsem na to šoupnul worwaně 211, tak proběhla kastrace, jak psal na začátku Kubš smile
tady foto:
http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/3/3010/3010845_74f7052cf3463674fd977cd4cf9cdf8e/images/23052014684.jpg http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/3/3010/3010845_74f7052cf3463674fd977cd4cf9cdf8e/images/23052014685.jpg

Zajímalo by mě, jestli změnu pozná i někdo další, pokud to zkusí!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků: