1

Téma: noťas a zvukovka

Zdravím smile
Zase tady řeším technický problém, o kterém moc nemám páru... poradí prosím někdo znalý?

Uvažuju o koupi notebooku, akorát bych potřeboval, aby měl dobrou zvukovku. Jak to teď vlastně je? Dají s k noťasu například připojit externí zvkovky nebo...?

Díky moc za rady smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

2

Re: noťas a zvukovka

Tao !! Netahej nás za fusekli....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: noťas a zvukovka

Jojo, o usb a FireWire jsi snad už slyšel:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Matej (14. 02. 2012 17.31:04)

Re: noťas a zvukovka

Externí zvukovka k noťasu v pohodě. wink

0 xLajků:

5

Re: noťas a zvukovka

... strašná sranda

lol

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Aidamos (14. 02. 2012 18.09:08)

Re: noťas a zvukovka

tao-kan napsal:

Uvažuju o koupi notebooku, akorát bych potřeboval, aby měl dobrou zvukovku.

Žádnej takovej se snad ani nevyrábí. Dobré zvukovky koneckonců nejsou většinou ani ty integrované na deskách velkých počítačů. Výjimkou byla snad jen deska AOpen AX4B-533, která měla na desce dokonce lampu  lol

http://www.ixbt.com/multimedia/apen-tube/art4-web.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: noťas a zvukovka

fíha, hezká deska.


doufám že to není moc offtopic, asi se to tu už někdy řešilo, mam teď externí zvukovku na noutbuku, creative sb 490, když do toho píchnu basu a chci si k tomu pustit nějakej efekt, je problém, zvuk se ozývá nekvalitní a se zpožděním, to samý dělá přidaná zvukovna na normální pc

0 xLajků:

8

Re: noťas a zvukovka

pouze napsal:

zvuk se ozývá nekvalitní a se zpožděním

Použil jsi ASIO ovladače?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: noťas a zvukovka

jo, už to zkouším, mám nějakou ampegovskou effektovou smyčku (jakože softvér). ten zvuk je furt z prdele, nevíte jestli existuje ještě něco jinýho?

0 xLajků:

10

Re: noťas a zvukovka

Aidamos napsal:

    zvuk se ozývá nekvalitní a se zpožděním

Použil jsi ASIO ovladače?

to taky budu muset nekdy vyresit .. proto se i bojim treba koupit ten novej zoom

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: noťas a zvukovka

Ehm, no v tomhle jsem fakt úplnej debil.
A tady se mi vrací, že nikdy nemluvím vážně a pak si všichni myslej, že to jsou zase takový ty moje kecy. Woody by mohl vyprávět, jak to chodí big_smile:D:D:D

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

12

Re: noťas a zvukovka

tao-kan napsal:

A tady se mi vrací, že nikdy nemluvím vážně a pak si všichni myslej, že to jsou zase takový ty moje kecy. Woody by mohl vyprávět, jak to chodí big_smile:D:D

big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

13

Re: noťas a zvukovka

Noo, když si to tak procházím na netu, začínám se za tohle vlákno stydět big_smile

Mohl by to někdo smazat? A všichni se prosím tvařme, že jsem nikdy nic takového nezaložil. Děkuji smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

14

Re: noťas a zvukovka

Ani ne tak kecy jako spíš fígle jak si z nás vystřelit smile Já nic mazat nebudu, nechť je to pro tebe mementem big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

15

Re: noťas a zvukovka

spider napsal:

Já nic mazat nebudu, nechť je to pro tebe mementem

Au! big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

16

Re: noťas a zvukovka

ja bych se chtel zeptat jestli jde na base vymenit struny za jine, pripadne jak se tyto vymenuji. Neposmenim timto lazeni? omlouvam se, ze pisu do teto diskuse, ale nevim jak mam zalozit novou. mimochodem prave se chystam napsat recensi do casopisu musikus a tak bych se rad dozvedel o te vymene strun pred usáfěrkou...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

17

Re: noťas a zvukovka

Jenichu, struny vyměnit můžeš, ale moc bych ti to nedoporučoval. smile
(na víc se teď nezmůžu sad )

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

18

Re: noťas a zvukovka

tao-kan napsal:

Jenichu, struny vyměnit můžeš, ale moc bych ti to nedoporučoval. smile
(na víc se teď nezmůžu sad )

hm...tak to nam radsi vypravuj vo stehovani dusi:)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

19

Re: noťas a zvukovka

Jenich napsal:

tak to nam radsi vypravuj vo stehovani dusi:)

...jako jste vypravoval slečně v kantýně, když jste si rozbil nos.
(Kdo zná Švejka, pochopí.... kdo viděl můj nos, taky smile )

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

20

Re: noťas a zvukovka

tao-kan napsal:

Kdo zná Švejka

osobně...:)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

21

Re: noťas a zvukovka

tao-kan, se ze spajdra neposer ... taky je to šoumen ...
Jenichu, struny bych neměnil .... narušíš tím duchovno nástroje, to, co tam rok zrálo, tu auru .... to vyzařování ...  se kterým ani nadupanej hambakr a dvě baterky v elektronice nic neudělaj!!

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

22

Re: noťas a zvukovka

woody napsal:

tao-kan, se ze spajdra neposer ... taky je to šoumen ...
Jenichu, struny bych neměnil .... narušíš tím duchovno nástroje, to, co tam rok zrálo, tu auru .... to vyzařování ...  se kterým ani nadupanej hambakr a dvě baterky v elektronice nic neudělaj!!

takys mohl napsat neco vtipnejsiho, co? big_smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

23

Re: noťas a zvukovka

podařilo se mi teďka zprovoznit ty ASIO drivery, takže už to jakštakš funguje, nemáte někdo ozkoušenej nějakej softweer jako efektovou smyčku?

0 xLajků:

24 Naposledy upravil: carodej_pes (16. 02. 2012 16.36:50)

Re: noťas a zvukovka

Aidamos napsal:
tao-kan napsal:

Uvažuju o koupi notebooku, akorát bych potřeboval, aby měl dobrou zvukovku.

Žádnej takovej se snad ani nevyrábí. Dobré zvukovky koneckonců nejsou většinou ani ty integrované na deskách velkých počítačů. Výjimkou byla snad jen deska AOpen AX4B-533, která měla na desce dokonce lampu  lol

tak na to nyni cumim jak z jara.

Jinak ja pouzivam k notebooku tuhle: http://tascam.com/product/us-200/
Pri hrani ciste pres ni ma nastroj horsi zvuk, kdyz se ale hraje tak, ze se signal vede nejdriv do pocitace (pribaleny Cubase LE5), tak to ma zvuk uz v poradku = na nahravani fajn. Nevyhodou pro nekoho muze byt phono vystup.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

25

Re: noťas a zvukovka

carodej_pes napsal:

Nevyhodou pro nekoho muze byt phono vystup.

Proč?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

26

Re: noťas a zvukovka

tao-kan napsal:
carodej_pes napsal:

Nevyhodou pro nekoho muze byt phono vystup.

Proč?

Protoze za zhruba stejnou cenu lze koupit nejaka od M-Audio, ktera uz to ma reseno symetricky.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

27

Re: noťas a zvukovka

Nějaká zkušenost s Behringer UCG 102 a win 7? Za 250 to je ok ne?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

28

Re: noťas a zvukovka

Paparatzzi napsal:

Nějaká zkušenost s Behringer UCG 102 a win 7? Za 250 to je ok ne?


Pozor pretože po upgrade na Win8 už nefunguje ako má keď ju budes používat s ASIO driverom a vlastne ona sa myslím ani inak používať nedá. Nebudes ju vediet použit ako nahravacie a prehravacie zariadenie zaroveň. To znamena že ked do nej zapojíš basu, a sluchatka a budes hrať, a do toho ešte pustíš backing track bude sa zasekávať. Mal som tu na to založenú tému ako ten problem odstranim ale nakoniec som sa rozhodol kupiť si Alesis IO2 a to je "plugandplay" zariadenie takže nechce ani žiadne driver-e a funguje ako má.

Ale inak je ten UCG 102 v pohode za tú cenu ked si chceš nahrať niaku samotnu basu alebo gitaru a vychytať si ake robiš chyby...ja som ju kupil novú so zarukou za 800 kč a zvuk ktorý nahráš do audacity alebo guitarrigu je ozaj OK. akurat bacha na kábel lebo stačí ním počas hrania pohnúť a zvuk šuští...proste behringer.

0 xLajků: