1

Téma: Finger Ramp

Dopral jsem sobe a memu milackovi jednu takovou libustku. Urcite jste to uz stokrat videli, nekteri to mozna mate od vyrobce. Ona Fodera to taky na zakazku montuje, ale ne zrovna zadarmo. Ja jsem si to nechal vyrobit u Mazla, je to krasne zpracovane, ebenove, drzi to na vrutech od singlu, takze lze hybat se snimacema, zadne lepeni, zadny zasah do nastroje. Konec propadu prstu, konec hledani opory pro palec a jistota od snimace po snimac. Pri slapu nevadi a pri tvrde hre, kde ja osobne hraju mezi kobylou a kobyl. snimacem take ne. A einfach, je to uzasne...

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/ok-200808-183117-100_0457.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/ok-200808-183133-100_0458.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/ok-200808-183147-100_0459.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/ok-200808-183159-100_0460.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/ok-200808-183210-100_0461.jpg

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

2

Re: Finger Ramp

Uz jsem o tom taky premyslel, ze to vyzkousim, bude to hand-made :] Uchyceni na singl snimace mne nenapadlo, dik za radu. Jen to udelam v barve laku basy, aby to tak nebylo do oci.

0 xLajků:

3

Re: Finger Ramp

RAT napsal:

Jen to udelam v barve laku basy, aby to tak nebylo do oci.

Jeslti muzes tak urcite. U me by to moc neslo, chytnout tu barvu a jeste nejak navazat na kresbu - mission impossible, takze jsem to chtel jak se to dela castej - v barve snimacu. Ebenek je moc peknej a moc prijemnej na dotek.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

4

Re: Finger Ramp

mně se to moc nelíbí na druhou stranu funkčně to je dokonalý.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: OK (20. 08. 2008 18.32:31)

Re: Finger Ramp

Chacha...cekal jsem az tahle nepekna otazka prijde. Bolelo to, ale da se... 300,- za material a za praci? Moc. 1600,-. Takze bratru necele dva tisice dohromady. Abych Jirkovi nekrivdil - rikal ze na tom pracoval 4 hodiny (bere za hodinu 400,-) - tak ona ta desticka je docela vymakla. Ma radius, to za prvy. Kdyby nemela, mohl jsem vyjit mozna na polovicni cenu, nejspis jeste mene. Pak ma zadlaby na ocka snimacu (kdybych mel mejdla HB tak tohle vubec neni treba) a jinak...me se moc libi (aby za ty prachy ne). Co me ale uklidnuje, ze Fodera si takovouhle srandu uctuje nejakych 200 - 300,-$, takze jsem porad usetril big_smile

http://www.bryanrtylermusic.com/ramps.html napsal:

Where can I get a ramp? How much do they cost?

Prices vary…I’ve gotten mine for around $75-$125- you may be able to find cheaper- and on the high end, Fodera charges around $300 for theirs. Luthiers Rob Elrick and Pete Skjold make them- you can also ask a local woodworker or luthier to build one for you as it‘s a fairly simple project. You can even do it yourself if you have a bit of woodworking skill, a good sander, and a radiusing block to match your fingerboard.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

6

Re: Finger Ramp

nevim..příjde mi to docela šik i vzhledově...je to hezky udělaný...Funkčně je to teda velká paráda.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

7

Re: Finger Ramp

zajímavá věc. co až vezmeš do ruky basu která to nemá? smile Já se vždy spíš snažil nutnosti opírat se o snímač zbavit.

0 xLajků:

8

Re: Finger Ramp

deafslap napsal:

co až vezmeš do ruky basu která to nemá?

ten už do ruky jinou nevezme big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: Finger Ramp

deafslap napsal:

zajímavá věc. co až vezmeš do ruky basu která to nemá? smile Já se vždy spíš snažil nutnosti opírat se o snímač zbavit.

Hele nad tim se takhle nedá přemejšlet...Jinak osobně si myslim, že člověk kterej umí hrát si za tejden/čtrnáct dní zvykne snad na všechno...Prostě teď má tuhle a je jen dobře že si jí vymazlí tak, aby se mu na ní hrálo co nejlíp. Taky si myslim, že vůbec neni důvod proč by ji měl měnit.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

10

Re: Finger Ramp

nechte mě žít smile já nikoho nenutím měnit basu. Věc názoru. mě to přijde jako taková berlička, narazil sem na to u precisionu 51, chvíli mi trvalo než jsem si zvykl že tam není vůbec nic. Abych na ní mohl občas hrát, musel jsem si zvyknout.

0 xLajků:

11

Re: Finger Ramp

Velice užitečná věcička.. smile A navíc hodně dobře udělaná z pěknýho dřeva. Na Neuseru to mám a vynachválit si to nemůžu..:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: S1dewinder (20. 08. 2008 20.02:28)

Re: Finger Ramp

hmm... teda, už jsem to viděl dřív na TB, ale přišlo mi to jako zbytečnost... teď mě napadá, že by to fakt za hřích stálo=) vzhledově se mi to moc nelíbí, asi bych pořídil něco z plexiskla nebo něčeho průhlednýho... ale

Jenich napsal:

Funkčně je to teda velká paráda.

smile

This song is about a bunny rabbit. If you dont like bunny rabbits then fuck you.
-Daron Malakian
0 xLajků:

13

Re: Finger Ramp

deafslap napsal:

nechte mě žít smile já nikoho nenutím měnit basu. Věc názoru. mě to přijde jako taková berlička, narazil sem na to u precisionu 51, chvíli mi trvalo než jsem si zvykl že tam není vůbec nic. Abych na ní mohl občas hrát, musel jsem si zvyknout.

Tak precision, navic 51, me chran boze asi nehrozi big_smile wink Ne, bavil jsem se o tom s Jendou a taky jsem mu rikal, ze uz bez toho nikdy vic asi nic nezahraju. Ale nemyslim si, ze by to bylo tak horke. Podle me mnohem vetsi prusvih byva zmena roztece u strun, zmena poctu strun, zmena snimacu (treba nad HB se trochu hraje jak nad rampou, ze, akorat to jeste neni ta uplna volnost), zmena vysky strun, zmena tvaru tela basy... jasny, ze nejlip se hraje na domaci pude smile Trosku se obavam, ze tahle vec ma tak malo minusu, ze se dostane do trendu a brzo se bude montovat jako jedna ze zakladnich moznosti pri stavbe basy.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

14

Re: Finger Ramp

OK napsal:

Trosku se obavam, ze tahle vec ma tak malo minusu, ze se dostane do trendu a brzo se bude montovat jako jedna ze zakladnich moznosti pri stavbe basy.

tak to nevím....pidlikaču zatím tolik není big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: OK (20. 08. 2008 21.12:01)

Re: Finger Ramp

Kubš napsal:

tak to nevím....pidlikaču zatím tolik není big_smile

Ja osobne se za pidlikace nepovazuju. Uz jsem si na to hral calathea-nekonecne-dokola-osminky a prejel si repertoar a musim rict, ze co do vyrovnanosti a kupodivu i attacku se mi to kontroluje mnohem lepe, mam podstatne jistejsi pravacku pri hre, dovoluje mi to se vic odvazit blbnout a mam i lepsi kontrolu nad rychlosti. Zatim nadseni pretrvava.

No a ze by Klusi pidlikal? big_smile Zeptej se ho big_smile

Jo, fakt ze takovej Bona docela pidlika, ten Gwizdala taky az to voobec neni hezky...ale to je tak vsechno smile A ja mam takovy podivny tuseni, ze tahle ptakovina by vyhovovala i trsadlarum, i kdyz ti by asi meli takovejch ramp spotrebu jednu za rok big_smile. Mozna by bylo lepsi delat vic zapusteny snimace a niz hmatnik oproti telu (u neckthru to byva takhle casto niz) a telo uprostred trosku vyklenout. Pak by to chtelo ale urcite zadlab v tele pod krkem na slap. Nebo aspon uco me by vyhovovalo. Ale nevim...myslim, ze to takhle jak to je je i jednodussi.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

16

Re: Finger Ramp

ale to byla zas a ne jinak sranda.... smile zajímal by mě ten efekt "pod" strunama
může to bejt zajímavý..... já bych rozhodně tohle ocenil u JB snímačů - rohy snímačů sou ostrý :-D
u MM snímače to je pro mě nepotřebný wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17

Re: Finger Ramp

Klusi napsal:

Na Neuseru to mám a vynachválit si to nemůžu.

Pamatuju si to a po pravde me to k tehle volbe aj u me basy docela privedlo. Tys to mel na base uz pri koupi? A slo o neuserackou vyrobu nebo pozdeji pridany tuning?

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

18

Re: Finger Ramp

Kubš napsal:

ale to byla zas a ne jinak sranda.... smile

kuul wink

Jinak nerozumim moc tomu "efekt "pod" strunama". Nenecha te to moc propadnout a mas k dispozici jakoby vic "orientacnich a podpurnejch bodu" a lepe se od toho odrazi prsty. Taky to vic nuti hrat na struny kolmo.

U MM snimace je to mene potrebny, to je takova placka ze dava dost prostoru jistoty pro vsechny prsty. Obzvlast kdyz jich mas vedle sebe od kobyle po krk co se jich tam vejde jak jeden nejmenovanej basak s hvezdicovou basou big_smile big_smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

19

Re: Finger Ramp

Asi to moc řešíme. já chtěl jen naznačit že sem se spíš snažil ruku od potřeby se opírat osvobodit, tohle je cesta opačným směrem. Já neříkám že špatná, opřený palec má výhody. Ale mám prostě asi jiný pohled na věc, na jazz bass bych to nedal.
P.S.: Precision 51 je fajn basa, zábavná, boží ochrana není nutná smile

0 xLajků:

20 Naposledy upravil: OK (20. 08. 2008 21.29:51)

Re: Finger Ramp

Aha, tak to se bavime o necem jinem. Ja se taky snazim o "plovouci palec", ale tady jde hlavne o prsty, ktere hraji. Nepropadaji se a tak podobne, jak jsem popisoval o prispevek vyse. Opora palce je pro me vyuzitelna pri hrani H, obcas i E, dal je uz nepohodlna a ruka moc roztazena. Jeste pri potrebe tvrdeho zaberu aby struna pleskla a drncela se zapru big_smile Ale kdyby slo jenom o oporu palce, stacil by mi thumbrest a vetsinou mi kdyztak staci i snimace.

Jinak se obcas opiram palcem o nizsi struny, tady s rampou je zase fajn, ze palec se mezi struny nepropadne a neni problem preskakovat s nim od struny ke struny, protoze rampa ho vzdy zarazi tak aby zustal schopny rychleho pohybu.

Navic u vybrnkavani (kdyz se hraje palcem proti trem prstum) je tohle uplne obrovska pomoc, pri tom se to oceni snad nejvic. Pri pidlikani samozrejme taky big_smile

A i pri normalni hre prstama je to obrovsky znat - jak jsem psal vys :]

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

21

Re: Finger Ramp

OK napsal:

Nepropadaji se a tak podobne, jak jsem popisoval o prispevek vyse.

to jsem myslel smile

já sem bohužel neopoučitelnej "opírač palce..." i s tím je moje hra chabá - natož bez toho...




deafslap napsal:

P.S.: Precision 51 je fajn basa, zábavná, boží ochrana není nutná

geroge deaflucas načrtává nový Flame Wars Epizoda IV: Skrytá Hrozba 51'

(rychle pryč....)

OK napsal:

U MM snimace je to mene potrebny, to je takova placka ze dava dost prostoru jistoty pro vsechny prsty. Obzvlast kdyz jich mas vedle sebe od kobyle po krk co se jich tam vejde jak jeden nejmenovanej basak s hvezdicovou basou

akorát je blbý že to fakchá jen u aktivního bez polovejch nástavců a ty mi pořád ne a ne sednout pod nos...no budu si muset na ten aktiv zvyknout...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

22

Re: Finger Ramp

já to asik pořád nechápu na co to je :\ ... kam se ti jako propadaj prsty? ... mám pocit, že by mě to tam sralo .. mít něco pod strunama

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

23

Re: Finger Ramp

OK napsal:

Ja se taky snazim o "plovouci palec", ale tady jde hlavne o prsty, ktere hraji. Nepropadaji se a tak podobne, jak jsem popisoval o prispevek vyse. Opora palce je pro me vyuzitelna pri hrani H, obcas i E, dal je uz nepohodlna a ruka moc roztazena

takhle to mám podobně! Jinak udělátko je to pěkný, myslím že časem to bude asi i běžný u nástrojů který jsou předurčený spíš techničtějšímu hraní - dobrý!

0 xLajků:

24

Re: Finger Ramp

OK napsal:

Klusi psal(a):

    Na Neuseru to mám a vynachválit si to nemůžu.

Pamatuju si to a po pravde me to k tehle volbe aj u me basy docela privedlo. Tys to mel na base uz pri koupi? A slo o neuserackou vyrobu nebo pozdeji pridany tuning?

Jo, já jsem to koupil už s tím a už při koupi mě překvapilo, jak parádně se na tu basu hraje, prsty se nepropadají a určitě je člověk rychlejší a pokud rychlost nepotřebuje, tak přesnější. Já ji mám lepenou přímo na basu, dělal to tuším Sivčák, ale už si nejsem jistej, každopádně původní majitel to nenechal někde nepěkně zbastlit, naštěstí..:)

Jinak si ale nemyslím, že by ta rampa příliš do světa prorazila. Vzhledově se hodí jen na designově boutiqovější basy, např. na obyč JB bych si to asi fakt nedal. A málo platný, vzhled platí na lidi hodně..;)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

25

Re: Finger Ramp

OK napsal:

Takze bratru necele dva tisice dohromady.

hm za to sem mel sadu EMGcek vcetne postovnyho big_smile noja bych to nechtel mne by to asi prekazelo...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: Finger Ramp

m3 napsal:

hm za to sem mel sadu EMGcek vcetne postovnyho

No vidis, ted uz vubec nechapu jaks mohl resit opravovani snimacu big_smile

m3 napsal:

noja bych to nechtel mne by to asi prekazelo...

No ja myslim, ze se jenom vymlouvas. Ty to nechces dokud to nekdo nezacne vyrabet v trpytive oranzovy smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

27

Re: Finger Ramp

hele a kdyz za to chces poradne vzit, neprekazi ti to kdyz chces hrat trochu vic agresivne, teda jako prstama?

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

28

Re: Finger Ramp

No, takhle, me to ohromne pomohlo v dynamice. Mam vetsi attack, pritom delam mene pohybu prstama, tim padem struny mene drnci a celkove z aparatu leze punch-ovejsi, ale vyrovnanejsi zvuk. Co se ale vyslovene agresivnejsiho zvuku, strun pleskajich o vse co jim v ceste stoji, tyce, tak abych to ukociroval, tak jsem stejne vzdycky hral az mezi kobyl. snimacem a kobylou a tam ten prostor mam.

Ale konecne jsem tez dospel k nazoru, ze i malo agresivni hrou, lze dospet k velmi agresivnimu tonu a pritom to vse mit vice pod kontrolou smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

29

Re: Finger Ramp

Mám asi debilní dotaz, k čemu to je big_smile ? Já vím, žes to tady popisoval, ale opravdu "jediný" efekt toho je, že si opíráš palec a "nepropadají" se Ti prsty? Neumím si to dost dobře představit, možná, že kdybych si na to zahrál, tak pochopím:).

0 xLajků:

30

Re: Finger Ramp

Jo ahá,tak teďka jsem to konečně pochopil smile

0 xLajků:

31

Re: Finger Ramp

Také díky za vysvětlení;-)

0 xLajků:

32

Re: Finger Ramp

Taky to na base mám smile stálo mě to 500 kč.

Custom Vlček Spirit 5
Aguilar tone hammer 350
Markbass 2x12 New York
Kabeláž: monster cabel
0 xLajků:

33

Re: Finger Ramp

Oživím tohle zatuchlé téma. Používáte někdo rampu mezi snímačema? Uvažuju, že bych si jí pořídil na bezpražcový JB, na který hraju čím dál častěji prsty, že by to pro mě byla dobrá podpůrná pomůcka jednak pro opření palce, tak (dle Garyho Willise) pro zlepšení dynamiky a rychosti hry prstama. A dotaz druhý, nevíte jestli to jde v ČR někde sehnat? Já je zatím našel u toho španěla co prodává Hipshot věci: http://egilegorbasses.com/egilegorbassesshop/es/home/63-rampa-blackwood-para-jazz-bass.html a pak tam má i průhlednou, ale ta se mi moc nelíbí: http://egilegorbasses.com/egilegorbassesshop/es/home/65-rampa-blackwood-para-jazz-bass.html 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

34

Re: Finger Ramp

http://www.zero-mod.com/models.html

bez nutnosti vrtania

0 xLajků:

35

Re: Finger Ramp

Faky77 napsal:

http://www.zero-mod.com/models.html

bez nutnosti vrtania

To jsou hezké věci, ale ta cenovka je teda dost.

Tisícovku za kousek plastu...

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

36

Re: Finger Ramp

Rampa na JB je pakarna. Plete se tam schod od pickguardu. Kromě toho tam ještě pořád řešíš to, ze mezi snímači bys to potřeboval do kopce. Egilegor to má pěkně vymyšlené, ale furt to vypadá strašidelně když se to namontuje.

0 xLajků:

37

Re: Finger Ramp

polygon napsal:

Rampa na JB je pakarna. Plete se tam schod od pickguardu. Kromě toho tam ještě pořád řešíš to, ze mezi snímači bys to potřeboval do kopce. Egilegor to má pěkně vymyšlené, ale furt to vypadá strašidelně když se to namontuje.

 Ta kolize s pickguardem mě taky štve, ale to sem si říkal, že bych veřešil tím, že pickguard sundám. Tady mám výhodu, že to tělo je bez CNC díry a i šachta pro krkový snímač je udělaná na rozměr snímače a né ta velká obdélníková co musíá být zakrytá. Co mi, ale úplně nedošlo, že snímače jsou každej jinak vysoko, takže ten montážní návod od Egilegora tohle neřeší. Naspadá mě, leda trochu upravit to vyfrézování pro packy snímačů, aby se ta rampa dala nasadit přímo na tělo a zafixovat jí oboustranou lepící páskou...

Jinak mě to právě strašidelný nepřijde, celkem se mi to právě líbí (ale možná mám jen deformovanou estetiku big_smile )

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

38

Re: Finger Ramp

To by pak slo. Klidne si to udelat drevenne tak aby to kopirovalo ty sachty snimacu a pak ji udelat ji trochu do kopce neni problem.

0 xLajků:

39

Re: Finger Ramp

Já si mezi snímače vymyslel plastovej výtisk z 3D tiskárny, je to z více dílů, abych vyřešil schod od pickguardu, ke kytaře jsem to přilepil oboustrannou páskou, nechtělo se mi vymejšlet uchycení na šrouby. Jestli to někoho zajímá, pošlu fotku.

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků:

40

Re: Finger Ramp

Jo určitě ukaž fotku. Rád se podívám pro inspiraci.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: Tombas (27. 02. 2023 20.21:24)

Re: Finger Ramp

Hastur napsal:

Jo určitě ukaž fotku. Rád se podívám pro inspiraci.

Tak tady (z mobilu) pro představu snad stačí, případně nafotím líp, ale myslím že je vidět co a jak ...

https://baskytara.com/img/m/1485/t/p1gqa55t7j115j4fi7ldmjp1r893.jpg

https://baskytara.com/img/m/1485/t/p1gqa5673l1epgrc01mjf90n1erp5.jpg

https://baskytara.com/img/m/1485/t/p1gqa56ho23tg1r751u8b1uppqsc7.jpg

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků:

42

Re: Finger Ramp

Hastur napsal:

Oživím tohle zatuchlé téma. Používáte někdo rampu mezi snímačema? Uvažuju, že bych si jí pořídil na bezpražcový JB, na který hraju čím dál častěji prsty, že by to pro mě byla dobrá podpůrná pomůcka jednak pro opření palce, tak (dle Garyho Willise) pro zlepšení dynamiky a rychosti hry prstama. A dotaz druhý, nevíte jestli to jde v ČR někde sehnat? Já je zatím našel u toho španěla co prodává Hipshot věci: http://egilegorbasses.com/egilegorbassesshop/es/home/63-rampa-blackwood-para-jazz-bass.html a pak tam má i průhlednou, ale ta se mi moc nelíbí: http://egilegorbasses.com/egilegorbassesshop/es/home/65-rampa-blackwood-para-jazz-bass.html 

Myslím že to tu nikde nekoupíš. Nepoužívám ale nebýt líný tak už jej tam mám. Zrychlí a zpřesní ti to prsty na pravačce (když jsem chvíli držel GWB). Nesmí to být placka a musí to kopírovat radius hmatníku a pocitově nejlíp když to bude čisté nelakované dřevo. 
Plánuju se stavit za kytarářem co dělá basy (Růža), ožrat se s ním a ukecat ho ať mi vybrousí nízký špalík pod struny o velikost mezery mezi snímadly. Já si dobastlím vybrání pro pick a plánuju to nalepit oboustrannou páskou. V nejhorším to strhnu. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

43

Re: Finger Ramp

Tombas napsal:
Hastur napsal:

Jo určitě ukaž fotku. Rád se podívám pro inspiraci.

Tak tady (z mobilu) pro představu snad stačí, případně nafotím líp, ale myslím že je vidět co a jak ...

https://baskytara.com/img/m/1485/t/p1gqa55t7j115j4fi7ldmjp1r893.jpg

https://baskytara.com/img/m/1485/t/p1gqa5673l1epgrc01mjf90n1erp5.jpg

https://baskytara.com/img/m/1485/t/p1gqa56ho23tg1r751u8b1uppqsc7.jpg

Hele, to vypadá suprově. Uměl bys vytisknout i příčný rádius a podélný sklon?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

44

Re: Finger Ramp

Co to je za nástroj? Snímače nepoznávám. 

0 xLajků:

45

Re: Finger Ramp

MartinXC napsal:
 

Hele, to vypadá suprově. Uměl bys vytisknout i příčný rádius a podélný sklon?

Vytisknout jde prakticky cokoliv, ale někdo to musí nakreslit ve 3D (nějaký CAD). Já svoje amatérské pokusy používám openscad. Pokud máš někoho kdo umí CAD a vytvoří STL soubor, tak jsem ochotný vytisknout.

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků:

46 Naposledy upravil: Tombas (28. 02. 2023 10.26:31)

Re: Finger Ramp

df napsal:

Co to je za nástroj? Snímače nepoznávám. 

Roscoe Beck V String Bass, k nalezení na netu, treba tahle je hodně podobná 1998 Fender Roscoe Beck V – Andy Baxter Bass & Guitars

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků: