1

Téma: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

Chlapi, do čeho byste šli ?

V hledáčku mám boxy s 2x 12, do 4ohm, výkon kolem 600W při citlivosti nad 100dB, s váhou pokud možno ke 20kg a ne moc hamatný:
EBS neo 212: 600w/4ohm 103dB 21kg cca 25tis
Bergantino CN212: 700w/4ohm 104dB 20kg cca 32tis
Markbass New York 122: 800w/4ohm 103dB 22kg cca 18tis
Gallien Krueger Neo 212: 600w/4ohm 101dB 23kg cca 15tis
TecAmp S212: 600w/4ohm 101dB 20kg cca 20tis
Gallien Krueger MBE 212: 600w/4ohm 101dB 100l 16kg cca 11tis
(cenu zatím moc neřeším, spíš dostupnost a hodnotu koupě - uvededené ceny mám jako momentální nejlepší nabídky)

Krmit to bude MoMark 800 případně GK 700 RB II.
Hraju všechno možné čím dál víc líznuté jazzem, na JB 4 nejčastěji FL, případně PB - prstama, taky na pádlo a kontrabas. Box by měl být jak na stage (průrazný) tak na příme zvučení (umět taky trošku těch měkkých basů), ale začne doma :-)

Vyzkoušet se mi podařilo zatím jen oba GK: Neo solidní průměr ale opravdu špatně se nosí, MBE se nosí dobře, ale box by potřeboval dovyztužit, dá se rozdrnčet už při běžné hlasitosti.
Berga jsem zkoušel CN112, Marka Club600, EBS neo 210 - tzn ne tak docela porovnatelné vzorky.
Atraktivitou a referencí dobrého přítele v USA mě přitahuje Berg CN (ale je nejdražší a nejhůř dostupný a se zesíkem budou kvalitou nevyrovnaný pár), sjednocením designu se zesíkem mi sedí Mark NY (na stage asi bude ok, na přímé se bojím malého objemu a tedy bez basů), historicky a váhou GK MBE (volba na DIY). EBS vypadá papírově dobře, ale přijde mi maličko hamatný (hloubka 45cm)

Máte někdo některý z uvedených boxů ve stáji ?
Případně řešili jste podobné dilema s těmito boxy a s jakým výsledkem ?
Děkuji za názory!

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

2

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

Mam EBS Neo 212 a mel jsem i Neo 210. EBS co jsem koukal jsou strasne drahy tedka...
Ta 212 je super. Hraju na to s Markbass F1 a je to v podstae pro me idealka... Volume nedavam vic jak na 1/3, takze je to v podstate na moje hrani v klubech az zbytecny... Je hodne citliva a vyborne tlaci. U moji se udavalo 24kg takze tezko rict... ale je hodne lehka. Menil jsem ji s doplatkem z me strany za Glockenklang Space Deluxe 112.
Mam jeste Schroedera 1212L, ale na toho jsem jeste moc nehral, ale ma taky super parametry, v podstate stejny jako EBS, ale je mensi a ma myslim 19kg a 800W/8ohm coz pri te citlivosti fakt nehraje roli...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

3

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

MartinXC napsal:

Krmit to bude MoMark 800

V tom případě rozhodně:

MartinXC napsal:

Markbass New York 122

MartinXC napsal:

(na stage asi bude ok, na přímé se bojím malého objemu a tedy bez basů)

Neboj se, nebude, ten box je parádní: http://baskytara.com/topic8332-maxi-min … aratu.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

To kurowec - díky za info - EBS 212 jsem skoro měl, ale zaváhal jsem a utekla mi (kousek co prodával Juraj Griglák před časem). Asi si budu muset zajet vyzkoušet do Aleximu. Btw na Schroedera 1212 jsem si myslel taky, slyšel jsem jej a přišlo mi, že dává velice tvrdý zvuk (asi jako Soundelirium).

To Aidamos - díky, tvou recenzi jsem četl a hodně mě motivuje směrem k NY 122. Jen jsem trochu nejistý - znám Marka Club600 a to je hodně basová bedna, ale bez středovýšek. Podobně Traveler 121 je takový medový. Tak si nejsem jistý, co za repráky jsou v NY ...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

5

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

Jj, Schroeder je takovej tvrdsi stredobasovej... to mas pravdu. Jinak bych jeste popremyslel o boxech Glockenklang. Myslim, ze Duo Light 2x10" by mohla byt cesta. Griglak jej myslim ma, aspon mam info, ze jej kupoval kdysi v Musikzone. Glock je rovnej a 2x10" hraje fakt vyborne, dle myhu ucha lip nez Double 2x12". Urcite lip nez EBS neo 2x10" - box co mel Griglak vlastne taky wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

6

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

mno a nebo si necha postavit od Nooka Soundelirium smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

m3 napsal:

mno a nebo si necha postavit od Nooka Soundelirium

vsak pise, ze se mu nepozdava krz tvrdej zvuk wink Ale s tim se da samo pracovat...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

8

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

Za mně doporučuju MarkBass, jak zvukově tak i na live hraní pro to co hledáš myslim naprosto ideal.

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

9

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

Ještě přidám jeden dotaz:

Máte někdo osahaného Berga CN212 ?

Jim o něm píše, že má citlivost 104 dB ... možné to je, ale když uvážím že v řadě pod ním je CN112 s 98dB tak mi to trochu nesedí ... ta 112 má skutečně citlivost tam, kde i jiní výrobci udávají kolem 98dB - porovnáváno se Soundeliriem a GK ... tzn že v CN212 by musely být o řád citlivější repra - to bych pak rozdíl v ceně čekal výraznější.

?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

10

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

S Bergantino boxem nešlápneš vedle... jsou na špici. Berg 410 má tuším Nemo a ten vošahal kde co tak mu napiš SZ wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

11

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

MartinXC napsal:

Jim o něm píše, že má citlivost 104 dB ... možné to je, ale když uvážím že v řadě pod ním je CN112 s 98dB tak mi to trochu nesedí ... ta 112 má skutečně citlivost tam, kde i jiní výrobci udávají kolem 98dB - porovnáváno se Soundeliriem a GK ... tzn že v CN212 by musely být o řád citlivější repra - to bych pak rozdíl v ceně čekal výraznější.

ona ta citlivost zas neni neco spasnyho.. ono citlivejsi bedny budou "urvanejsi" teda mozna prave budou mit ten tvuj neoblibenej tvrdej stredobasovej zvuk...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Do čeho jít ? 212 cab EBS x Bergantino x Markbass x Gallien x TecAmp

Tak jen abych přidal závěrečnou zprávu:
Koupil jsem Markbass New York 122 - kvůli tomu, že si s Momarkem dobře pasují a trochu i díky dobré ceně v jednom shopu v Chorvatsku.
Dohromady je to tlačidlo jak hrom a docela přenositelné.
Na můj bezpražcový vkus tomu trochu chybí vyšší středy (box/repra mají propad nad 2kHz, horna to už moc nespraví) - pouvažuju o doplnění samostatné výškové škatule.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: