1

Téma: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

Nedavno jsme se dostali zde na foru na kvalitu ala Behringer (myslim krabicek) a tak jsem za 500Kc poridil vyse uvedene zarizeni, ktere jsem ihned rozebral.

Paradoxne jak vsichni nadavaji na mechanicke provedeni - ano neni to kovovy odlitek, ano tahove potaky nejsou zakryte, ano neni osazen antivandal naslapovy spinac - ale ruku na srdce - cela tahle krabicka stoji jako zmineny antivandal naslapnej spinac a jeji mechanicke provedeni rozhodne neni takova hruza jak se da cekat od cinske produkce - plasty jsou celkem hutne, zavity nejsou strzene a krabicka po zapnuti svete div se funguje. Pokud se clovek k tomu bude chovat aspon trochu slusne tak na doma je to naprosto v pohode.

Jako cloveka pracujici a navrhujici elektroniku me samozrejme zajimalo co je uvnitr - zde se prekvapeni nekonalo - nastalo opet nevericne zirani na to jak vyrobce pohrbi vcelku slusnej vyrobek polovodici, ktere se vyrabely jiz v dobe kdy Zizka prisel o oko.

http://baskytara.com/img/m/23792/t/p18mni3ds71g2r13cbp2d10t4u8q3.jpg

Deska je vcelku slusne vyrobena, zaletovana a co se moc nevidi tak obsahuje i potisk vcetne hodnto soucastek. Jsou osazeny dva ctyrnasobne operacni zesilovace TL064 (hnus fialovej pro audio) v casti kde probiha ekvalizace a pak jako vstupni/vystupni zesilovac V4558M (ultramegabulshit) - priznam se, ze to mi vcelku vyrazilo dech, nebot tento OZ je asi tak 8x pomalejsi nez ty nejhorsi koncove zesilovace.

Po zapojeni vse fungovalo na prvni pokus, frekvence vcelku odpovidaji, ale zvuk neskutecne tupej coz je dano pomalosti vyse uvedeneho oper. zesilovace - hlavne ve spojeni s moji ultrarychlou aktivkou v base to byl opravdu sok. Na druhou stranu nemam pocit, ze by tahle krabicka nejak extra sumela jak se vsude pise. To bych videl spis jako problem sumicich aktivek a zesilenim odpovidajiciho pasma na ekvalizeru, kde samozrejme pak sum vyleze.

Jinak OZ jdou vymenit za V4558M jsem jiz dal TLE2072 (cca 60Kc) a za TL064 bud TL074 (cca 7Kc) nebo pro fajnsmekry TLE2074 (cca 100Kc). Jen pozor - cipy jsou na desku krome pajeni jeste prilepeny - je treba odrezat nohy, pak cip nahrat a opatrne strhnout z lepidla.

P.S. jeste casem dodam nejaka fota vnitrniho provedeni az budu menit ty TL064

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

2

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

Zajímavý! smile ...dík za takovéto informace. wink

0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Lukáš (30. 04. 2014 01.43:51)

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

O této výměně se hovořilo na stránkách http://www.diystompboxes.com/wpress/ při jiných verzích Boss GE-7B, které byly (teď si nejsem úplně jist) osazeny různými OZ podle výroby (jestli made in japan nebo china, tak něco).

Mě osobně by spíš zajímalo, jak je to tedy s efekty, které mají buffer místo klasického použití "true bypass": údajně při velmi dobrých vlastnostech bufferu (rychlost přeběhu, ..., ?) by se tyto efekty hypoteticky teoreticky téměř mohly vyrovnávat právě přemostění typu TB. Mám třeba zkušenosti s ladičkou Korg Pitchblack, kde je údajně použit kvalitní buffer (nezkoumal jsem ani negooglil), ale pouhým sluchem a testem ""naslepo" není mezi vypnutou a vyřazenou ladičkou (pro detailisty: kromě započítané parazitní kapacity jacků samic+ jacků samců 2 efektových propojek+krátkého kabelu mezi nimi) podle mě téměř žádný znatelný rozdíl.

0 xLajků:

4

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

Lukáš napsal:

Mě osobně by spíš zajímalo, jak je to tedy s efekty, které mají buffer místo klasického použití "true bypass"

Pěkně je to popsáno v článku zde: http://www.electronicorange.cz/cs/blog/ … -prepinani + odkazované podobné články dole. Já osobně mám buffer rád. Žádné cvakání a tolik nezáleží na délce (kvalitě) kabelu. Když je buffer dobře udělanej, tak spíš zvuku pomůže. Ostatně i Bayger přímo krabičku "buffer" vyrábí: http://www.bayger.com/Bayger-Buffer-d12.htm
A tady je to vysvětlené (ukázané) taky pěkně: https://www.youtube.com/watch?v=YOWeoizp4y0

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

TL064 je v těchhle krablík velice používaná věc, odkud to vzali? Ten rozdíl v ceně může být takový?

0 xLajků:

6

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

No situace pri vyrobe elektroniky je takova, ze se opravdu hraje o kazdej centik. A proste spoleha se na to, ze konkurence to take sidi takze ta nase krabicka nebude nijak vycnivat.

Ono je to jeste slozitejsi. Pokud to vezmu na klasickych rodinach dvojitych OZ (operacni zesilovac) od Texas Instruments.

                             TL062        TL072          TLE2072

Cena (Kc)                 4.5             4.2                55
Prebeh (V/us)            3.5             13                38           vyssi lepsi               
Spotreba (mA)           0.5              5                 3.6          nizsi lepsi
Sum (Vn/1kHz)          45              18                11.6         nizsi lepsi

ten vyse uvedeny V4558M co byl osazeny jako buffer ma rychlost prebehu 1V/us to jen pro ilustraci - bezne koncove zesilovace mivaji prebeh kolem 10-20V/us. Jedine plus pro TL062 je ve spotrebe, ale to proste pro mne neni argument - co je mi platne ze usetrim na baterce, kdyz to bude hrat ... - navic krabky se vetsinou napajeji z adapteru.

Slozitejsi je to cele v tom, ze toto jsou parametry znackovych OZ od Texas Instruments. Dokazete si jiste predstavit jak asi mohou vypadat parametry TL062, kterej upekli cinani tak, ze okopirovali ten znackovej a vyrobili jej v garazi z toho co se zrovna sehnalo.

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

7

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

Chystám se postavit si preamp primárně pro kontrabas - 10MΩ vstupní impedance, ekvalizér, popř. další fičury. Trochu jsi mě nahlodal s tím EQ, který bych tím pádem nemusel stavět.

0 xLajků:

8

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

No tak to jsme dva co se tyka staveni preampu a eq - ja jsem tenhle koupil zatim ciste z lenosti.

Me predevsim nevyhovuje to rozlozeni frekvenci - je jich malo a na blbych frekvencich. Nicmene dost bojuji s lenosti, nedostatkem casu a take financni otazka treba tohle se mi dost libi: http://www.muziker.cz/baskytary/efekty- … o-Toolblox

Co zalozit nejake extra vlakno...Stavba preampu a EQ?

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

9

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

Klidně, nebo oživit nějaké bastlířské vlánko. Nebo udělat přímo DIY vlákno. Mě to čeká kvůli tomu kontrabasu. Na baskytaru sem to  EQ  y neřešil, ale u almary se bez toho asi neobejdu.

0 xLajků:

10

Re: Behringer Bass Graphic Equalizer BEQ700

Ten source audio toolbox je už spíš s nějakým DSP ne?

0 xLajků: