1

Téma: POD Bass - Gallien Krueger

Ahoj
Chtěl bych nějak propojit zesilovač GALLIEN-KRUEGER 1001RB s Line6 - Bass POD XT PRO  rád bych využíval zvuk zesilovače a efekty z procesoru domíchával přes efektovku. Má někdo nějakej nápad.

Díky Moc

0 xLajků:

2

Re: POD Bass - Gallien Krueger

zapojit do efektový smyčky?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

3

Re: POD Bass - Gallien Krueger

To jo to chápu ale jestli rovnou do vstupu PODa pro kytaru nebo jestli využít některý ze vstupu a výstupu na PODu ze zadu. Jde my o to že pokud využiji smyčku zesilovače pak to vše jde do vstupu to znamená korekce Podu + Gain. chtěl jsem se spíše zeptat jestli z PODu půjdou využít efekty bez ovlivnění zesilovačů beden co pod má.
Díky

0 xLajků:

4

Re: POD Bass - Gallien Krueger

No jasny, pokud nechceš použivat simulace ampu a beden z PODa, tak si v presetu nastavíš "no amp", tím se vypne i bedna a mikrofon a používáš jen krabičky který chceš (stomp, mod, delay/verb), příp. compressor. Co je horší, že některý krable nemají kroutidlo blend, takže ti "zprzní" signál celej a z toho Gallienu, tam už toho moc nezbude. Ideálně, pokud má Gallien vlastní kroutidlo blend pro efektovou smyčku. XTéčko je zvukově dost matný, holt je to už docela stará hračka, no ...

0 xLajků:

5

Re: POD Bass - Gallien Krueger

OK díky jde mi jen o to jestli mám zapojit výstup smyčky Gallienu do vstupu PODa nebo do nějakého zadního vstupu a samozřejmě výstup z PODa kterej vybrat ? a pro jaké nastavení to bude nejlepší Live nebo studio když vypnu bednu i mikrofon. Myslím si že když pak dám volume PODu na plnej knedl tak to bude ten zesilovač přebuzovat nebo ne.

zde je třeba vydět zadní panel
http://www.pmuzik.cz/p419-Line6-Bass-POD-XT-PRO.html

Díky

0 xLajků:

6

Re: POD Bass - Gallien Krueger

eeeeee, tak z effect send GK půjdeš na přední vstup Poda, kde si, můžeš přepnout uroveň signálu (input level normal/pad), asi bych volil pad.
v podisku se nastavuje jak píšeš Live nebo Studio. Live je rovnou bez simulace bedny a mikrofonu, ale simulace aparátu zůstává. Studio je se vším všudy (pokud to nevypneš v presetu, jak jsem psal výše). Takže je na tobě, kterej zvolíš a co pak vypneš v presetu. Jako výstup zpět do return na GK se mi jeví nejlepší asi ten UNBAL ANALOG OUT - MODEL. Jen je potřeba si dát bacha, aby sis nenastavil Bi-amp mod. Abys nepřebudil return na GK, stačí nastavit úrověň výstupu z Poda a to buď celkovým OUTPUT kroutidlem na předním panelu, nebo také tam kroutidlem CHAN VOL, kterým se nastavuje hlasitost každého presetu zvlášt a po uložení se zapamatuje do presetu. OUTPUT se nepamatuje, ten funguje jako realný volume kolík. Kapišto?

0 xLajků:

7

Re: POD Bass - Gallien Krueger

Díky za radu funguje to skvěle přepl jsem to ještě na linku a vstup jsem zapojil ze zadu.

Ještě mám jednu prozbu pře časem se mi stalo že mi kytara začla hrát dost středově spíše se ztratili basy, ale korekce všechny jdou, panorama předního snímače a zadního je taky ok není možné že třeba přestala fungovat nějaká cívka ve snímači mám Ibaněz SR 605 snímače jsou Bartolini dá se to nějak odzkoušet.
Michal

0 xLajků: