1

Téma: EBS vs. Aguilar

Ahoj všichni. Řeším malé dilema.. Chci si pořídit nový zesilovač a rozhoduju se mezi EBS HD360 a Aguilar AG500. EBS se dá sehnat NOVÝ aktuálně na aleximu za 24 800, o fungl novém Aguilaru ani nepřemýšlím, ale na bazaru se objevuje okolo 18-19 000. EBS se mi líbí moc, na Aguilar jsem ještě osobně nehrál, čerpám pouze z videí na youtube, ale víceméně si myslím, že obě jsou na tom dost podobně. V podstatě nevím, jestli jít do nové hlavy za 24 tis., nebo do už starší za +/- 19 tis, nebo čekat, že se objeví jetá EBS za třeba 15 tis..

Díky za Vaše názory smile

0 xLajků:

2

Re: EBS vs. Aguilar

s tím aguilarem by se ti možná ještě hodilo toto:
http://kytary.cz/aguilar-ag-500sc-pouzi … /HN142820/

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

3

Re: EBS vs. Aguilar

O tomhle vím, jen nemám cestu do prahy a nevím kdy se k tomu dostanu jestli to nebude už pryč, každopádně když to ještě stihnu, chci to testnout.

0 xLajků:

4

Re: EBS vs. Aguilar

Za mne Agoš !

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

5

Re: EBS vs. Aguilar

jiriihorak napsal:

nevím kdy se k tomu dostanu jestli to nebude už pryč

nevím co řešíš,objednej si ho  a do druhého dne je u tebe...máš pak měsíc na testování a kdykoliv ho můžeš vrátit

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

6

Re: EBS vs. Aguilar

Za mě taky Agoš smile

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

7

Re: EBS vs. Aguilar

Kdysi jsem přesně tohle dilema řešil taky a na obě hlavy jsem si zahrál vedle sebe. Věřím, že kdo má možnost si to takhle porovnat, rozhodne se stejně jako já.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

8

Re: EBS vs. Aguilar

obojí je kvalita, obojí stojí za hřích.
nejlíp zkusit oba zesíky v krátkém sledu.

já osobně jsem pro aguilar, všechny cajky co od něj mám jsou robustní, jednoduchý, zvukově dohromady dávají smysl a nesou pořád onen basový fundament aguilaru.
zvukově bych řadil aguilar do dvou období, řada DB a jejich olskůl tube zesíky a preampy a AG což je trochu modernější dravější zvuk (včetně OBP preampů). to se týká i charakteristiky beden-.
Nové řady lehkých tonehammerů jsou zvukově někde mezi, možná paradoxně jsou víc cítit lampou, i když ji nemají.
bazarového ag500 bych se taky nebál, jsou to docela dříči.

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

9

Re: EBS vs. Aguilar

.. navíc Aquilar má větší výkon 500w  .. EBS je stejně výborná firma, je dobré když má basový apec jakousi rezervu ale 350w ?  vím velice dobře že je to poctivých třistapade ALE...  jednalo-li by se o EBS Fafner např. kde máš vedle výkonu a bohaté výbavy ještě navíc stereokáblem zpět do nástroje 9V doporučení bych měl jasně za EBS (taky po něm totiž pošilhávám, nějáký pátek už) ((:

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

10

Re: EBS vs. Aguilar

Tak toho Aguilara AG500 SC z kytary.cz jsem vzal a musel vrátit, po 10 minutách přestal hrát.. takže jsem nakonec koupil Tone Hammer 500 smile

0 xLajků: