1 Naposledy upravil: darkevil 47 (27. 02. 2013 15.22:53)

Téma: Zoom H1 studio do kapsy ?

Asi každý muzikant si občas pohrával s myšlenkou nahrávání, jak zkoušek, tak i koncertů. Ale co si budeme povídat, na většině zkoušek, a i koncertech je hladina zvuku příliš vysoká na to, aby na ni stačily mobily nebo mp3. Většinou je kvalita pro nás muzikanty prostě tragédie a to mě donutilo uvažovat, jestli neexistuje zařízení, co se vejde do kapsy a přitom dokáže nahrát i pořádnou metalovou skupinu.  Po dlouhém hledání jsem na jedno takové zařízení narazil. Výrobek od firmy Zoom, jménem H1. http://baskytara.com/img/m/511/t/p171jm2ecv1kc586o1n161n8115sb1.jpg
Co to vlastně je?

Jednoduše řečeno, je to digitalní diktafon s 2 vestavěnými mikrofony.

Co to umí?
Tento přístroj nabízí 3 možnosti nahrávání:
    - zabudované mikrofony,
    - připojení jiného mikrofonu, který zapojíte do linkového vstupu
    - poslední možností je zapojení do mixážního pultu.
Všechny 3 možnosti  můžete nahrávat ve formátu MP3 (až 320) nebo WAW až (96/24) s dodávánou   pamětěvou kartou o velikosti  2GB. Nabízí tedy možnost nahrání přes MP3(320) 13:56 hodin a přes WAW už jen pouhých 58:03 minut. Pokud se vám to zdá málo, ZOOM H1 podporuje kartu o "velikosti" až 32GB, což uspokojí snad i milovníky WAW formátu smile

Vypadá to složitě....
ovšem skutečnost je jiná, pokud umíte používat MP3 přehrávač, tzn. tlačítko play nebo pause, ba dokonce jenom kazeťáky, tak jste právě pochopili téměř polovinu ovládání smile a pokud ne, nemáte se čeho bát manuál je celý v češtině smile, vysvětlení jsou jasná a stručná. Já osobně, jakožto technicky nešikovný člověk, jsem nad tím strávil asi 10 minut a to jsem se naučil opravdu všechno smile, takže podle mě zvládne ovládání úplně každý.

http://baskytara.com/img/m/511/t/p171jmi0ej60u8n1ebo1mti15c3.jpg

jak to nahrává?
- nejdůležitější je nastavit hlasitost a snažit se co nejlépe umístit H1

Když jsem nahrával poprvé na zkoušce přes zabudované mikrofony, výsledkem jsme byli velmi příjemně překvapeni. Kvalita byla velmi slušná, pro amatérskou kapelu naprosto dostačující, (více ukázky níže) hned ten samý den jsem šel znovu nahrávat na rockový koncert a nahrávka byla taky velice kvalitní, a to i přesto, že se mi hudba zdála tak hlasitá  že byla  naprosto nesrozumitelná (ukázky níže). Jediné co by mohlo dělat problém, je jedna ošklivá věda jménem akustika, o které se tady rozepisovat nebudu, je o ní napsáno mnoho knih.

Další nahrávaní jsem zkoušel přes zapojený mikrofon, kvalita se zvyšovala nebo klesa s kvalitou použitého mikrofonu, jinak výsledek je prakticky stejný.

Asi po 4 měsících jsem se dostal k mixažnímu pultu a přes výstup na sluchátka jsem nahrával  jednu zábavnou kapelu. Výsledkem byla nahrávka, která se mi líbila asi ze všech nejvíc, jedinou chybou bylo občasné, nepříjemné prskání, ale to nebylo chybou H1, nýbrž mikrofonu na hlavním zpěvu (ukazdy dole).

Verdikt
Pro amatérské kapely je to velice užitečná věcička, jak při tvorbě songů, tak u vychytávání chyb na zkouškách. Může se také používat na nahrávání koncertů pro potěšení vašich fanoušků nebo i na skromnější demo, a to všechno za opravdu pěknou cenu, která se pohybuje od 2200 Kč.
Vřele doporučuji, pokud toužíte po více funkcích tak zkuste zoom H 2 nebo zoom H 4.
Jinak budu velmi rád, když se semnou podělíte o své zážitky i ukázky z H1 či připominky k mé recenzi

ukazky

zkušebna


koncert (pa 3 kilowaty venkul)
koncert



koncert mix

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

2

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

takže dámi a pánove přidávám ještě jednu ukazku přes mix  http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d … araton.mp3  rovněš Behringer

PS: nemá jetě někdo nahrávky přes nějaký kvalitnější mixpulty ?

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

3

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Ahoj,
prosim tě mohl bys ty nahrávky obnovit? at zkoušim jak zkoušim ani mi to nejde přehrát... Měl s možnost to porovnat s H - 4 n ?? Měl bych to pouze na záznam zvuku ve zkušebně tak mi de o to který z nich má lepší zvuk... popřípadě jak moc velký rozdíl je... Stale se rozhoduji mezi těmito dvěma... Jen k tomu nemam takovou důvěru..:-D za tu cenu:-D

0 xLajků:

4

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

pro porovnání... Zoom H2 - zkušebna

Lalala
Participant

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

5

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Pěkný díky!:-) to bylo nahráno na interní mikráky? .. dost hraju na basu i efekty a kytarista zrovna tak.. tak mam strach aby to sežralo "vše" ... Ale jinak z nahravky i slap zni celkem dobře:-)










spider napsal:

pro porovnání... Zoom H2 - zkušebna

Lalala
Participant

0 xLajků:

6

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jo, je to na interní mic. Máme to postavené oprostřed místnosti, tak 2,5 m od basové bedny a to samý od bicích

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

Ahoj,prosim tě mohl bys ty nahrávky obnovit?

už sem ti to obnivil smile

Jeník napsal:

Měl bych to pouze na záznam zvuku ve zkušebně

tak to biti měl stačit bohatě H1, já ho používám už přes rok a sem spokojený jedíná nevihoda je v tom že je H1 prostě plastovej takže se kněmu musíš chovat víc ohleduplně určitě se vyplatí koupit i obal smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: darkevil 47 (27. 02. 2013 15.41:38)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

spider napsal:

pro porovnání... Zoom H2 - zkušebna

musím uznat že máte mnohem lepší akustiku než mi smile jinak basa zní moc dobře smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

9

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

U toho Zoomu H1 je strašně důležitý-jak píšeš, kam to člověk položí-v mém případě postaví-používám na to malej foto stativ. Je to daleko lepší, než to jenom někam položit. Na tom stativku si to člověk posatví a nasměruje přesně kam potřebuje. smile

0 xLajků:

10

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Matej napsal:

U toho Zoomu H1 je strašně důležitý-jak píšeš, kam to člověk položí-v mém případě postaví-používám na to malej foto stativ. Je to daleko lepší, než to jenom někam položit. Na tom stativku si to člověk posatví a nasměruje přesně kam potřebuje.

jep mam podobnou vec od Olypusu a ten stativek byl snad dokonce soucat baleni... ikdyz ja to polozim na hlavu nasmeruju na dechare a bere to vsechno relativne rozumne az na trumpetu big_smile ty je vsude moc...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

musím uznat že máte mnohem lepší akustiku než mi smile jinak basa zní moc dobře smile

Děkuju.

Jo, zkušebna je celkem vymazlená, jsou tam na 2 stěnách dřevěné rámy cca 80x160 vyplněné izolací, koberec,  dělá to strašně moc.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: darkevil 47 (28. 02. 2013 13.38:37)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Matej napsal:

postaví-používám na to malej foto stativ.

já sem ho dostat taky k přisulušenctvý http://www.muziker.cz/studio-podium/dig … -zoom-APH1
ale 7 stovek za přislušenctvý semi zdá dost přestřelený PS:sem jediny kdo si nevšiml že ten stojánek má teleskopický nožičky ? big_smile a všiml si toho až za pul roku ? big_smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

13

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:
Matej napsal:

postaví-používám na to malej foto stativ.

já sem ho dostat taky k přisulušenctvý http://www.muziker.cz/studio-podium/dig … -zoom-APH1
ale 7 stovek za přislušenctvý semi zdá dost přestřelený PS:sem jediny kdo si nevšiml že ten stojánek má teleskopický nožičky ? big_smile a všiml si toho až za pul roku ? big_smile

...já mám těch stativů několik, páč už roky fotím. Mám jak takovej ten malej, tak potom větší (http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p103069 … ministativ), že ten Zoom můžu dát třebas do půl metru či metru výšky atd. smile

0 xLajků:

14

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Matej napsal:

, že ten Zoom můžu dát třebas do půl metru či metru výšky atd.

ten by byl super na nahrávní koncertu smile nakolik tě přišel ? smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

15

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

ten zoom se nechá našrobovat na každej stativ? U nějakého modelu jsem někde četl že jde našroubovat pouze na stojánek přímo od zoomu...  myslim že ten zoom H1 že má menší matici než je běžná u fotáku.. ale nevim co je na tom pravdy

0 xLajků:

16

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

ten zoom se nechá našrobovat na každej stativ? U nějakého modelu jsem někde četl že jde našroubovat pouze na stojánek přímo od zoomu... 

ten originál stojánek mám a dal se použít i jako stoan na digitalní foťak takže to určitě pravda nebude

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

17

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

ten zoom se nechá našrobovat na každej stativ? U nějakého modelu jsem někde četl že jde našroubovat pouze na stojánek přímo od zoomu...  myslim že ten zoom H1 že má menší matici než je běžná u fotáku.. ale nevim co je na tom pravdy

...jde na každej stativ od foťáku. wink Jestli někde psali, že jde jen na ten doplňkovej stativ k tomu Zoomu, tak to je jen žblecht proto, aby si lidi koupili i ten doplněk. hmm

0 xLajků:

18

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:
Matej napsal:

, že ten Zoom můžu dát třebas do půl metru či metru výšky atd.

ten by byl super na nahrávní koncertu smile nakolik tě přišel ? smile

...já nevím,...mám ho co fotím digitálníma zrcadlovkama-takže tak 10 let a to už si nepamatuju. Ale na paladixu koupíš takovej stativ za dvě stovky. smile

0 xLajků:

19

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Me to porád nedá spát:-) .. už sem se skoro rozhodl pro Zoom 1.. ale napadala mě jeste jedna drobnost. Nevít někdo jestli má funkci - sound on sound? Rad bych nahral basu, k tomu dohrál akustiku atd. Nebo neví nekdo o nahrávadle co tuhle funkci má? Kdyz sem se ptal v obchode prodavač nečekaně nevěděl nic:-D ...

0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Matej (08. 03. 2013 23.47:16)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

Me to porád nedá spát:-) .. už sem se skoro rozhodl pro Zoom 1.. ale napadala mě jeste jedna drobnost. Nevít někdo jestli má funkci - sound on sound? Rad bych nahral basu, k tomu dohrál akustiku atd. Nebo neví nekdo o nahrávadle co tuhle funkci má? Kdyz sem se ptal v obchode prodavač nečekaně nevěděl nic:-D ...

....ten Zoom H1 žádnou takovou funkci nemá. neutral Ale ty máš asi na mysli nahrávat smyčky co?...k tomu potřebuješ nějaký Looper(http://www.zbozi.cz/?typ=nabidky&q= … orni-odkaz), nebo některý mulťáky mají tuhle možnost. wink ...nebo pak už nějaký vícestopý nahrávadlo. smile

0 xLajků:

21

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Tak to je skoda... Ne ne nemyslim smyčku.. Tu mám krátkou na Boss GT 6 .. ale spiš myslím abych nejdrív nahrál basu. do toho pak kytaru  a treba jeste pridal akustiku...  V podstatě tohle -http://kytary.cz/korg-sound-on-sound/HN109924/ ... Jen sem doufal ze to ma i zoom 1...

0 xLajků:

22

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

Tak to je skoda... Ne ne nemyslim smyčku.. Tu mám krátkou na Boss GT 6 .. ale spiš myslím abych nejdrív nahrál basu. do toho pak kytaru  a treba jeste pridal akustiku...  V podstatě tohle -http://kytary.cz/korg-sound-on-sound/HN109924/ ... Jen sem doufal ze to ma i zoom 1...

...tak to víš no,...to bys chtěl za málo peněz hodně muziky. Tyhle vícestopý nahrávadla už jsou dražší než ten Zoom H1. wink

0 xLajků:

23

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

Tak to je skoda... Ne ne nemyslim smyčku.. Tu mám krátkou na Boss GT 6 .. ale spiš myslím abych nejdrív nahrál basu. do toho pak kytaru  a treba jeste pridal akustiku...  V podstatě tohle -http://kytary.cz/korg-sound-on-sound/HN109924/ ... Jen sem doufal ze to ma i zoom 1...

Pořiď si tohle, je to super nahrávátko. Já to mám už dlouho a jsem nad míru spokojen. Nahraješ, basu, dvě kytary i zpěv a bicí jsou vestavěné dle libosti. Poslechni tady co jsem na tom nahrával.
http://bandzone.cz/soviykreb

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

24

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

To není až tak nejhorší nahrávka, za ty prachy k tomu nemám výhrady.
http://www.youtube.com/watch?v=SO9NyO_caZk

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

25

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

pokud potřebuješ víc stop a nechceš vytlačit majlant tak za mě Tascam DP-004 http://www.music-city.cz/tascam-dp-004- … -5235.html
Velmi kvalitní mašinka

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

26

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

To je presne ono:-) ono celkove vic tech veci od TASCAMU stoji za podivani... Ty to mas? spokojenost? Nejake ukazky by nebyli? Me treba prisel TASCAM oproti ZOOMU h4n slabsi... ale je mozny zo to nebylo chybou nahravadel ale nahravajcich:-)

0 xLajků:

27

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

pokud potřebuješ víc stop a nechceš vytlačit majlant tak za mě Tascam DP-004 http://www.music-city.cz/tascam-dp-004- … -5235.html
Velmi kvalitní mašinka

A jak-v jaké kvalitě to nahrává na ty vestavěný mikrofony? smile

0 xLajků:

28

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

Ty to mas? spokojenost?

já osobně to nevlastním, ale párkrát jsem na to dělal nějakej záznam, za mě spokojenost, třeba pro srovnání s nahrávadlama od M-Audio, mi Tascam přijde takovej sofistikovanější, dospělá mašina se vším všudy

Jeník napsal:

oproti ZOOMU h4n slabsi

no, Zoom je teď hodně známej, spousta lidí ho má (cena), neříkám, že je špatnej, ale pokud jdeš po kvalitě zvuku, Tascam je dál, btw. třeba rozhlasáci na živý náběry jedině Tascam

Matej napsal:

v jaké kvalitě to nahrává na ty vestavěný mikrofony

ty kondíky jsou stejný jako třeba v DR-05, můžeš si vybrat wav nebo mp3 s různým vzorkováním 44.1/48/96 kHz u wav třeba, detailněji jsem to nezkoumal, používal jsem na tom 96 kHz/24 bit

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

29

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Tak po dlouhém rozhoupávání jsem se konečně rozhoupal a koupil Boss micro BR - 80. Můžu jedině doporučit. (Sice z bazaru.. obochuanej... ale za ty prachy:-) ) Jedna z věcí která tahla hračka má oproti konkurenci je nahravání ve vrstvách kterých je možné na sebe poskládat až 8. Vnitřní mikrofony trochu vaznou.... ale pro orientační poslech stačí bohatě. Pokud by chtěl člověk trochu více zvuku neni problem napojení externího mikrofonu a pak už by bylo nahrávaní zase trochu jinde:-) - Za mě zatim doporučuji! :-)

0 xLajků:

30

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Jeník napsal:

Tak po dlouhém rozhoupávání jsem se konečně rozhoupal a koupil Boss micro BR - 80. Můžu jedině doporučit.  Vnitřní mikrofony trochu vaznou.... ale pro orientační poslech stačí bohatě. Pokud by chtěl člověk trochu více zvuku neni problem napojení externího mikrofonu a pak už by bylo nahrávaní zase trochu jinde:-)

...nemáš nějakou nahrávku ze zkušebny na ty interní mikráky? smile

0 xLajků:

31

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

zatim nemam nic.... prave ted ale nikde nehraju:-D .... jen s bubenikem obcas jam tak jak neco nahraju pokusim se to nekam hodit.

0 xLajků:

32

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Tak zde posílám nahrávku z jednoho plesu.Je vedená linkovým výstupem z profi mixáku přímo do zoom H1.Mislím že kvalita je dost dobrá.

0 xLajků:

33

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

tomblond napsal:

Tak zde

Kde?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

34

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

já si taky mislím že je to dobrí

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

35

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Aidamos napsal:
tomblond napsal:

Tak zde

Kde?

...jitrnička, jakou svět neviděl. big_smile

0 xLajků:

36 Naposledy upravil: darkevil 47 (18. 03. 2014 21.14:57)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

big_smile úžasně nahrané ticho big_smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

37

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

ani to moc nešumý smile a na konci se to opravdu povedlo big_smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

38

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

mareshak napsal:

Samozřejmě, že z mixu by to bylo lepší, ale tam, kde sme hráli, prej neměl zvukař volnej výstup nebo co sad

Samozřejmě, že nebylo.
Leda že bys tahal všecky vstupy ven čistý a pak to teprv někde míchal.
Nevím, kde kapely berou představu, že výstup (kua, jaký? z čeho?") z mixu dá stejnou nahrávku, jako to, co slyší v sále od zvukaře...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

39

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

mareshak napsal:

kdo mluvil o tom, ze by to melo bejt stejny jako v sale. Kdyz je sikovnej zvukar tak ti pusti ven "vyrovnane" vsechno co ma.


To bych řekl že je omyl. JAksi v nahrávce chybí ta akustika sálu, odrazy od lidí.  Prostě nahrávka z linky nebude znít dobře. Uvědom si, že zvukar nemíchá jen podle toho co leze z PA, ale taky podle toho kde to PA je (a jaké vlastně je - mix asi bude jiný když bude mít před sebou hradbu subwooferů a jiný když bude mít dvě 150w baktivní bedýnky). Mimo to do sálu lezou přeslechy z pódia a konkrétně u basy hodně, kytary taktéž. Můžu ti poslat link na nahrávku z mixu mojí ex kapely a zní to děsně ačkoliv do sálu to znělo obstojně. Se šikovností zvukaře to nemá nic společného.  Byť by to míchal do extra AUXu tak sice může si vyhrát s volume jednotlivých kanálů, ale EQ, popř. kompresi bude mít stejnou jako pro sál.... Musel by mít dva mixy zkrátka (nejspíš nějaký slušný digi pult bude umět více mixů se samostatnou EQ a kompresí - ale představ si, že jak udělá zvukovku na live, bude se to celé opakovat pro nahrávání ??). Jednodušší je to snímat mikrofonem.

mareshak napsal:

bez zbytecne rusivych elementu jako kricici lidi apod.

To je zvláštní, že na většině legendárních live nahrávek lidi sou a rušivé to není, spíš naopak, dělá to live atmosféru

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: Matej (19. 03. 2014 21.32:23)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

spider napsal:
mareshak napsal:

kdo mluvil o tom, ze by to melo bejt stejny jako v sale. Kdyz je sikovnej zvukar tak ti pusti ven "vyrovnane" vsechno co ma.
pak mas nahravku bez zbytecne rusivych elementu jako kricici lidi apod.

Prostě nahrávka z linky nebude znít dobře.

...tohle je přímo lajnou z mixu. (http://basslink.wz.cz/G-Point%20full/06.mp3) Myslím, že zvukově je to hodně zdařilý. smile Zvukař byl ale profík a věděl přesně co dělá. wink

Tohle je přímo lajnou z mixu,..pamatuju si jak jsem to zapojoval ještě "cinčema" přímo do tape decka a nahrál to na kazetu,...naše první-ještě instrumentální vystoupení někdy z před 18-20ti roky,... http://mojemusic.hu.cz/JUMBO%20SPLASH%2 … .93/06.mp3. Nerozumím tomu až tak technicky jako třebas El BassTardo, ale tyhle nahrávky jsou podle mě zvukově docela obstojný. Takže i tou lajnou se to dá, ne že ne,...ne? wink

0 xLajků:

41

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

U toho prvního je to podle mě hodně špatně u bicích. To druhý dynamika .... ALe v pohodě, už sem pochopil jinde, že to co považuješ za slušnou nahrávku ty a já se liší.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

42 Naposledy upravil: Matej (20. 03. 2014 07.39:27)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

spider napsal:

že to co považuješ za slušnou nahrávku ty a já se liší.

...no já chápu co myslíš ty,...ale my to řešíme jak kdyby to mělo znít jak ze studia. Pro nemuzikanty-pro "normální" lidi big_smile to je takto fajn,...to jsem slyšel spousty ofiko live nahrávek, co zněly daleko strašněji. Mě spíš u té první nahrávky chybí ten "rušivý" element-právě ty lidi když kapela dohraje,...to je takový divný. roll Jinak samozřejmě,..profi live nahrávky se asi točej trochu jinak, než cinčovým výstupem z mixu. smile

Jen taková perlička,..si pamatuju, jak jsem kdysi o jedné live desce Pantery (myslím že to byla Pantera) četl, že živák je střižený z více koncertů-dokonce že jedna konkrétní písnička je střižená ze třech koncertů,...to jsem trochu nepobral. roll

0 xLajků:

43

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Matej napsal:

.to jsem slyšel spousty ofiko live nahrávek, co zněly daleko strašněji.

třeba tohle ? http://www.youtube.com/watch?v=Wezsz5hP0_k   

jinak ty ukázky sou nahrávané přes h1?  nebo jeto trošku ot ?



spider napsal:

U toho prvního je to podle mě hodně špatně u bicích. To druhý dynamika .... ALe v pohodě, už sem pochopil jinde, že to co považuješ za slušnou nahrávku ty a já se liší.

ber to z pohledu běžného posluchače  smile  ti přece jen nevnímají tolik detajli jako ty nebo já a kolikrát a ni nemají u pc  buch  ví  co. myslím že většina  fandu by byla spokojená což je podle mě důležitější  smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

44 Naposledy upravil: Matej (20. 03. 2014 12.34:42)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

jinak ty ukázky sou nahrávané přes h1?  nebo jeto trošku ot ?

...ta první,...přímo na H1 není,...ale na podobný-trochu lepší nahrávadlo. Ta druhá,..jak jsem už psal,...z před 20-ti roky ještě na kazeťák. Ale dal jsem to sem proto, že je to oboje z linkovýho výstupu z mixu o čemž tu byla řeč. wink Jinak souhlasím s tím cos napsal,...lidi-fandové neřešej tolik detaily,....a když si chce člověk zaznamenat vlastní živák-proto, aby si poslechl kde jsou nedostatky-to člověk při koncertě moc nevnímá, tak pro takový účely je to víc než dostačující. Ikdyž,...já bych ty živé nahrávky a po sléze kritické pitvání záznamu moc nedělal. To se dokážou lidi v kapele pak i na krev pohádat kdo co při koncertě zkurvil. big_smile

0 xLajků:

45

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

Spidere díky, ušetřils mi spoustu slov smile
výstup pravá/levá z mixu rád nahraju komukoli, koho potkám na RfP nebo jiném větším open airu na hlavní stage, tam se to dá dělat ven 'vyrovnaně'.
Matějova nahrávka z mixu je samozřejmě v pohodě pro nadšeného fanouška, já tam slyším bohužel i zvukařský nedorazy...
bohužel nahrávky podobné kvality pořízené live nebo v domácích 'studiích' čím dál víc kapel cpe ven, s tím, že to 'stačí'
a lidi se pak diví, že poslouchají sračky a vlastně neslyší...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

46

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

a lidi se pak diví, že poslouchají sračky a vlastně neslyší...

z toho bych nevinil  nahrávky ale vkus lidí  smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

47

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

z toho bych nevinil  nahrávky ale vkus lidí  smile

Když ti kapela předloží nahrávku kvality "výrobní salám" místo "šunka nejvyšší jakosti" a ty pokýveš hlavou že je to dobrý, není to chybou vkusu.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

48

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

z toho bych nevinil  nahrávky

a já jo: jsou to spojené nádoby.
fandím všem nadšencům, kteří se snaží doma nahrávat, učí se, přemýšlí o zvuku, ale hodně mě serou vykukové, kteří samodomo nahrávky tlačí jakožto suprinvenčnítrendycool záležitost, která přece stačí a hlavně jsme vyjebali s profi studiema, Babica model 'přecesitomůžuudělatdomaalíp'...

jinak co se podobných záznamů týče: každý týden mi z různých důvodů chodí live nahrávky různých kapel.
postupem času dávám přednost videím před stahama z různých nahrávadel: nejenom že rozumně pořízená nahrávka ze smartphonu se kvalitou hravě vyrovná nahrávadlům, s obrazem si mnohem rychleji udělám obrázek o kapele, kde a jak nahrávka vznikla, na co hrajou atd.

radši jedno video, co má hlavu a patu než dvacet mp3 (mp2, mp1, mp0,1...) nahrávek

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

49 Naposledy upravil: sigi (21. 03. 2014 12.12:54)

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:
darkevil 47 napsal:

z toho bych nevinil  nahrávky

a já jo: jsou to spojené nádoby.
fandím všem nadšencům, kteří se snaží doma nahrávat, učí se, přemýšlí o zvuku, ale hodně mě serou vykukové, kteří samodomo nahrávky tlačí jakožto suprinvenčnítrendycool záležitost, která přece stačí a hlavně jsme vyjebali s profi studiema, Babica model 'přecesitomůžuudělatdomaalíp'...

BassTardo zajímal by mě tvůj názor na to co provedli třeba Pain of Salvation se svým zvukem na posledním dvojalbu: https://www.youtube.com/watch?v=sGbgITz_KVY já jsem upřímně tohle dvojalbum neposlouchám. Oni schválně šli do tohohle zvuku, podle nich alá 70 léta. No nevím.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

50

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

a já jo: jsou to spojené nádoby.
fandím všem nadšencům, kteří se snaží doma nahrávat, učí se, přemýšlí o zvuku, ale hodně mě serou vykukové, kteří samodomo nahrávky tlačí jakožto suprinvenčnítrendycool záležitost, která přece stačí a hlavně jsme vyjebali s profi studiema, Babica model 'přecesitomůžuudělatdomaalíp'...

ono i často studio nezajisti buch ví co smile ale chápu tě co tím chceš říct smile  pokud kapela má takový přístup  tipu to stačí  tak buď  nemají peníze a nebo je to ten případ co  popisuješ ty smile

jinak co  říkáš na tenhle článek ?  a nasledujíc výsledek?  http://frontman.cz/pirate-city-jak-nahr … bez-studia

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

51

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

Babica model

kdyz nemame kompresor, tak tam dame delay, kdyz nemame delay, tak tam nedame niiic big_smile big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

52

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

postupem času dávám přednost videím před stahama z různých nahrávadel: nejenom že rozumně pořízená nahrávka ze smartphonu se kvalitou hravě vyrovná nahrávadlům, s obrazem si mnohem rychleji udělám obrázek o kapele

ano a ne. (jain) toceni na telefon v prostredi hlucnejsich kapel je prakticky nepouzitelne, s porizenim Tascamu sem neco natocil na komurku a nasledne spojit se zvukem nahravadla a vyrazne lepsi. Ale je to MAX na udelani si predstavy o kapele, jak vypada zivak a co cca cekat, zvukova umelecka hodnota nula. napada mne analogie s fotkou. v rodinnem kruhu na prezentaci dofci nebo pokroku detatka ci oslavy babinych stosedumdesatych narozenin staci kompakt za dva litry, i kdyz si poridim profi vybavu za xdesitek (stovek) tisic a vim o tom kulovy tak nebudu mit fotky jako Helmut a zaroven kdyz budu jakkoli profi a zkuseny tak tim kompaktem za dva litry proste profi katalog (zabavofka, rivajvl smile ) nebo nedejsatan umeni (alternative-astro-free-jazz) neudelam...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

53

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

ono i často studio nezajisti buch ví co smile


Hehe, tak do takového studia sem taky jednou šel. Ale podruhé už ne....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

54

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

e.t. napsal:

kdyz nemame kompresor, tak tam dame delay, kdyz nemame delay, tak tam nedame niiic big_smile big_smile

big_smile ty si tohle viděl vit? http://www.youtube.com/watch?v=dD-fqvK0fa0  big_smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

55

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

sigi napsal:

Pain of Salvation se svým zvukem na posledním dvojalbu: https://www.youtube.com/watch?v=sGbgITz_KVY

mně se ten zvuk líbí, resp. neslyším tam nic špatně. ale nemám srovnání, protože tuhle kapelu neznám

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

56

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

ty si tohle viděl vit

jasne, KVLT

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

57

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

jinak co  říkáš na tenhle článek ?  a nasledujíc výsledek?  http://frontman.cz/pirate-city-jak-nahr … bez-studia

tak to je ovšem krásný PR článek, na konci už chybí jenom věta: 'všechno tohle koupíte v kytary.cz'
beru, že to kluci zkusili a udělali si desku skoro zadarmo: výsledná nahrávka mi zní přesně za tolik, kolik do toho dali.
jo a zapoměli ještě přikoupit autotuner na zpěváka...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

58

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

tak to je ovšem krásný PR článek, na konci už chybí jenom věta: 'všechno tohle koupíte v kytary.cz'
beru, že to kluci zkusili a udělali si desku skoro zadarmo: výsledná nahrávka mi zní přesně za tolik, kolik do toho dali.
jo a zapoměli ještě přikoupit autotuner na zpěváka...


co si myslíš o "umělých" bicích  ?  podle mě věčnou zní hodně slušně

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

59

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

no, pokud si nahráváš doma sám, pak v pořádku.
pokud máš v kapele bubeníka, spíš bych řešil aby na nahrávce zněl slušně on smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

60

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

Nevím, kde kapely berou představu, že výstup (kua, jaký? z čeho?") z mixu dá stejnou nahrávku, jako to, co slyší v sále od zvukaře...

Přesně tam, kde berou představu o tom, že je tam zvukař od toho, aby z jejich sraček udělal super zvuk smile smile smile

el BassTardo napsal:

fandím všem nadšencům, kteří se snaží doma nahrávat, učí se, přemýšlí o zvuku, ale hodně mě serou vykukové, kteří samodomo nahrávky tlačí jakožto suprinvenčnítrendycool záležitost, která přece stačí a hlavně jsme vyjebali s profi studiema, Babica model 'přecesitomůžuudělatdomaalíp'...

Můžu si tu ale taky poplakat nad tím s jak debilním přístupem jsem se ve jednom lepším studiu potkal. Ty prachy dodnes oplakáváme a byli bychom raději nahrávali doma. Bylo by to horší, ale ty obstrukce za to fakt nestály.

0 xLajků:

61

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

el BassTardo napsal:

pokud máš v kapele bubeníka, spíš bych řešil aby na nahrávce zněl slušně on smile

no nevím jestli je to uskutečnitelné  big_smile přece jen kýble stagg  znít dobře nikdy nebudou big_smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

62

Re: Zoom H1 studio do kapsy ?

darkevil 47 napsal:

přece jen kýble stagg  znít dobře nikdy nebudou big_smile

to je takový problém si na nahrávání půjčit lepší bicí? wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: