1

Téma: Line 6 POD X3 Pro

zdravím,

našel sem výhodnou koupi multi-effectu Line 6 POD X3 Pro

nový tedy zde: http://kytary.cz/line-6-pod-x3-pro/HN10 … rettyPhoto

Mým hlavním cílem proč chci tuhle věcičku je nahrávání do počítače s kterým se teprve začínám sbližovat. Mam až moc nápadů na tvorbu a nemam to kde prezentovat v ideálním zvuku.
Ale to si můžu koupit i POD X3 (bez toho PRO). Jenže mě by se hodil i jako zesilovač na hraní na koncerty a do zkušebny. Jenže to není přímo bass-amp - tudíž lze nacpat i kejtru a zpěv. A mě zajímá, jestli má cenu prodávat hlavu Ashdowna Mag EVO II a nahradit jí Line 6 nebo si koupit Line 6 zvlášť a Ashdowna si nechat. Obě varianty jsou možné, jen která z nich je ideálnější.

Prosím, poraďte mi, chtěl bych slyšet více úhlů pohledu.
Pro fachidioty a lidi, kteří pohrdají Ashdownem (nemam to ze slovenský distribuce - proto se mi nevysírá) nemá smysl psát do týhle diskuze. :-)

A mějte se pěkně, ať to hraje :-)

Shecter Stilleto Elite 5 (struny Elixir, lazení G)
Cort Action (struny Elixir, lazení C)
Ashdown Mag300H Evo II (300W hlava)
"Homemade" 4X10, 1X15  (800W, bedna)
http://www.youtube.com/user/MikeMareshProject (shlédněte - moje covery na basu - komentujte, sdílejte, děkuju!)
0 xLajků:

2

Re: Line 6 POD X3 Pro

jak ten PRO tak i ne-PRO jsou jen predzesiky, takze nejaky zesilovac budes na hrani potrebovat tak jak tak. at uz ten ashdown (kde bys mohl obejit ten jeho predzesik a vyuzit jen koncak) nebo nejaky jiny

0 xLajků:

3

Re: Line 6 POD X3 Pro

Čau, POD je jen multiefekt se simulacema zesáků, beden a mikrofonů - tedy vlastně jen preamp. Potřebuješ k němu zesilovač - a to ideálně nějakej čistej, co už dál zvuk nebarví, protože bude už dostatečně nabarvenej z PODa. Jestli je k tomu účelu dobrej ten tvůj Ashdown, to nevím. Já používám Markbass a taky to není ideální. Verze PRO je určitě lepší, ale hodí se opravdu víc na živý hraní - má víc výstupů - pro tebe do aparátu i pro zvukaře. Kdybys to chtěl často přenášet (na koncert  domů), tak je to nepohodlný - na to je lepší klasickej bean. Na nahrávání je to dobrá věc - vcelku bezproblémová zvukovka. Pokud bys z toho chtěl loudit basový zvuky, tak bacha, aby v tom byly všechny bass packy a ne jen soft na kytaru, pro kterou je to primárně určeno. Ale jak se tak dívám do popisu, tak to do verze PRO dávají asi úplně všechno. Ale všechny ty simulace jsou pořád ty starý,  původní, co byly pro XTéčko. Na kytaru je teď novej POD HD a tam jsou úplně nový mnohem kvalitnější simulace - kytarista to má a je to hodně poznat. Cca před 2-3 týdnama L6 zveřejnili a dali ke stažení první basovej zes+bednu v HD kvalitě + asi 6 mikrofonů. Dá se tedy čekat, že brzy uvolní celej bass pack HD a to bude maso! Já osobně čekám na toto. X3 je dobrá, lepší než XT, ale simulace jsou zastaralé a je to na zvuku poznat.

0 xLajků:

4

Re: Line 6 POD X3 Pro

UR napsal:

Čau, POD je jen multiefekt se simulacema zesáků, beden a mikrofonů - tedy vlastně jen preamp. Potřebuješ k němu zesilovač - a to ideálně nějakej čistej, co už dál zvuk nebarví, protože bude už dostatečně nabarvenej z PODa. Jestli je k tomu účelu dobrej ten tvůj Ashdown, to nevím. Já používám Markbass a taky to není ideální. Verze PRO je určitě lepší, ale hodí se opravdu víc na živý hraní - má víc výstupů - pro tebe do aparátu i pro zvukaře. Kdybys to chtěl často přenášet (na koncert  domů), tak je to nepohodlný - na to je lepší klasickej bean. Na nahrávání je to dobrá věc - vcelku bezproblémová zvukovka. Pokud bys z toho chtěl loudit basový zvuky, tak bacha, aby v tom byly všechny bass packy a ne jen soft na kytaru, pro kterou je to primárně určeno. Ale jak se tak dívám do popisu, tak to do verze PRO dávají asi úplně všechno. Ale všechny ty simulace jsou pořád ty starý,  původní, co byly pro XTéčko. Na kytaru je teď novej POD HD a tam jsou úplně nový mnohem kvalitnější simulace - kytarista to má a je to hodně poznat. Cca před 2-3 týdnama L6 zveřejnili a dali ke stažení první basovej zes+bednu v HD kvalitě + asi 6 mikrofonů. Dá se tedy čekat, že brzy uvolní celej bass pack HD a to bude maso! Já osobně čekám na toto. X3 je dobrá, lepší než XT, ale simulace jsou zastaralé a je to na zvuku poznat.

Rozumím, tak to možná ještě ušetřím peníze a koupím si něco lepšího (tedy to POD HD)....mě ještě napadlo pořídit si jenom POD X3. Ale u toho nejsem si jist jsou právě softy pro basu nebo např. vokály. S tím zastaralým zvukem mě to dost mrzí... mít několik desítek tisíc, tak už mam doma AXE FX ULTRA :-D, ale bohužel.

Právě spíš preferuji nahrávání doma, na koncerty ponechám Ashdowna....on není špatnej, dokonce já jakožto člověk, co si na perfektní zvuk nepotrpí, protože mu nerozumí (ačkoliv ho poslouchá v různých kapelách) jsem s Ashdownem spokojen.
Takže ten POD HD by už mohl postačit. Technika se vyvíjí rychle, takže nechci bejt zas tolik pozadu. Bohužel na druhou stranu se musím řídit cenou.

Shecter Stilleto Elite 5 (struny Elixir, lazení G)
Cort Action (struny Elixir, lazení C)
Ashdown Mag300H Evo II (300W hlava)
"Homemade" 4X10, 1X15  (800W, bedna)
http://www.youtube.com/user/MikeMareshProject (shlédněte - moje covery na basu - komentujte, sdílejte, děkuju!)
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: xBassguitarisTx (09. 05. 2012 14.01:25)

Re: Line 6 POD X3 Pro

mě si tedy na mysli tohlecto? http://kytary.cz/line-6-pod-hd-pro/HN120314/
resp. levnější variantu pouze na nahrávání zde?: http://kytary.cz/line-6-pod-hd300/HN113944/ nebo http://kytary.cz/line-6-pod-hd500/HN113942/


samozřejmě plus softy se simulacema pro baskytary (páč tady asi nebudou)

Shecter Stilleto Elite 5 (struny Elixir, lazení G)
Cort Action (struny Elixir, lazení C)
Ashdown Mag300H Evo II (300W hlava)
"Homemade" 4X10, 1X15  (800W, bedna)
http://www.youtube.com/user/MikeMareshProject (shlédněte - moje covery na basu - komentujte, sdílejte, děkuju!)
0 xLajků:

6

Re: Line 6 POD X3 Pro

podle mě, pokud to chceš pouze pro nahrávání do compu je lepší dobrá zvukovka a k tomu program, kterých se dá stáhnout spoustu a zadarmo,

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

7

Re: Line 6 POD X3 Pro

Jo, HD 300 stačí - má sice nahovno displej, ale pokud to chceš na doma, tak se edituje pře L6 edit na kompu, takže pohoda. Na doma by lyla lepší ta verze HD desktop.
Ale jak píše Salof, samozřejmě můžeš pořídit i tu zvukovku - nahrávat čistej signál do kompu a pak to prznit různými plug-iny až v kompu. Ale POD je vlastně taky dobrý zvukovka ;-)

0 xLajků:

8

Re: Line 6 POD X3 Pro

...na HD500 si brousím zuby už nějaký čas smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

9

Re: Line 6 POD X3 Pro

Zdar chlapi. Neví někdo jak to vypadá s tím bass packem pro HDčka?

Porta Inferi
0 xLajků:

10

Re: Line 6 POD X3 Pro

Já myslím, že lajn6 má basáky úplně na háku.... kmoneckonců uživatele vůbec, jak sem tak pročítal jejich fórum

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

11

Re: Line 6 POD X3 Pro

spider napsal:

lajn6 má basáky úplně na háku.... kmoneckonců uživatele vůbec

a vzhledem k tomu, že je před Vánocema koupila Yamaha, nepředpokládám, že by se to zlepšilo...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

12

Re: Line 6 POD X3 Pro

Chlapi vy mě děsíte :-) myslite že dalši basove modely nepřijdou? Dočetl ses na tom foru něco zasadniho?

Porta Inferi
0 xLajků:

13

Re: Line 6 POD X3 Pro

Bougi37 napsal:

myslite že dalši basove modely nepřijdou? Dočetl ses na tom foru něco zasadniho?

Konkrétně o tomhle ne. Já hledal info ohledně looperu na M9. Do nové verze fw přidali MIDI sync efektů a docela častý dotaz byl ohledně kvantizace u looperu (vzhledem k tomu, že časová informace z MIDI je implementována, jedná se o pár řádek softu navíc). Ohledně toho na fóru brečelo docela dost lidí, ale nedočkali se odpověni a funkce jako takové už vůbec smile Tak já myslím, že postoj Line6 je jasný, ne ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

14

Re: Line 6 POD X3 Pro

Ohledně bass packu na HD bych si nedělal vůbec žádné naděje. Osobně s ním raději nepočítám a zatím se zdá, že dobře dělám. Až bude, tak bude a nebude-li vystačím s X3. Rozhodně nemá smysl setrvávat v očekávání wink

0 xLajků:

15

Re: Line 6 POD X3 Pro

měl jsem Pod X3, což je o něco jednodušší verze než tohle. Na kytaru je to parádní, ale na basu nic moc, takže jsem to nakonec prodal borcovi co to používá normálně na sólovku. Když už, tak na basu mně dostal Sansamp bass driver programmable.  Jako jestli chceš jenom experimentovat doma s počítačem, tak bych koupil nějakou kvalitní externí zvukovku, třeba něco levnějšího od Foscusrite a stáhnul třeba GUITAR RIG 5 PLAYER, který je zadara. Ono stejně se mi nakonec zdá, že oni většinou prostě v těch pluginech vytáhnou basy, stáhnou středy a vytáhnou výšky a případně přidají zkreslení a kompresor, jako žádné zázraky na basu tam nebudou. U solovky je to potom něco jiného.

0 xLajků:

16

Re: Line 6 POD X3 Pro

ekral napsal:

U solovky je to potom něco jiného

u solovky si koupis fractal, kempera nebo axe, pripadne valis impulsy do kompu, mam pocit ze nahravani kytary je v tomhle o generaci pred konzervativnima a linejma basakama, pod mi prijde jako trosku za zenitem (ale jsou to chtre kecy od klidi s usima netopejra, co mam nactene a naposlouchane - ja slysel real jenom fractala a impulsy vs pod)

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

17

Re: Line 6 POD X3 Pro

e.t. napsal:
ekral napsal:

U solovky je to potom něco jiného

u solovky si koupis fractal, kempera nebo axe, pripadne valis impulsy do kompu, mam pocit ze nahravani kytary je v tomhle o generaci pred konzervativnima a linejma basakama, pod mi prijde jako trosku za zenitem (ale jsou to chtre kecy od klidi s usima netopejra, co mam nactene a naposlouchane - ja slysel real jenom fractala a impulsy vs pod)

No podle mně nejde o to, jestli jsou ty simulace úplně dokonalé, ale i o to jak je to jednouché na ovládání a jestli to třebá zvládne na koncertě potmě i ožralý kytarista, který hledá jenom volume aby ho dal naplno. Tím chci říct, že ten pod není úplně špatný na ovládání a taky je to vyřešené relativně prakticky, ale že pro basu to není prostě ono, přijde mi, že basa je citlivější na struny a nástroj a když to tam není, tak to efekty ani žádné simulace předzesilovačů moc nevylepší. Ale na co jsou dobré ty simulace na počítači je, že si člověk může vyzkoušet, jako by mu sedělo kvákadlo, jestli by se mu hodil flanger nebo chorus a nemusí předem investovat do hardwaru.

0 xLajků:

18

Re: Line 6 POD X3 Pro

jj, na tohle zlaty komp, nahraju, smazu, prehraju, poslu...to je bozi a narky nad analogem mne nechavaji chladnym, beztak si vsichni ten pracne hledany teply lapovy zvuk soupnou do wawu a empetrojek a je to smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

19

Re: Line 6 POD X3 Pro

já sem právě kvůli ovládání dal přednost M9 před PODem.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Line 6 POD X3 Pro

Tak včera došel X3 PRO...tak jsem zvědav. Je zde ještě někdo kdo X3 na basu používá? Zvažuju založení samostatného vlákna pro tipy a triky s X3 a chci vědět jestli je zde dost uživatelů aby to mělo smysl...

Porta Inferi
0 xLajků:

21

Re: Line 6 POD X3 Pro

Je k tomu nějaký MIDI/footswitch ? Mě to přijde děsně nepraktické bez pedálu

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

22

Re: Line 6 POD X3 Pro

Midi footswitch ne.  Dá se ale připojit footswitch od line 6.
Já ho nepotřebuju...x3 bude ležet ve společném kapelním racku a presety bude přepínat PC přes midi.

Porta Inferi
0 xLajků:

23

Re: Line 6 POD X3 Pro

No já spokojeně používám X3, ale ledvinu. Používám foot switch MKII a kdysi jsem si to taky nechával přepínat přes midi (to bylo ještě na XT přes USB) a bylo to hodně pohodlný teda - super fíčura totok smile

0 xLajků: