1

Téma: Double-Thumb technika

Cau zdravim vsechny.

Momentalne se ucim double thumb techniku (http://www.youtube.com/watch?v=tM7EOeaybL4).

Mam takovej problem ze se mi na palci dela casto puchyr priblizne v teto poloze (neni to muj palec): http://i164.photobucket.com/albums/u30/ … G_8150.jpg

Sem samouk a nikde sem se poradne nedocet jakym zpusobem by se mel provadet uder smerem dolu. Mate nejake zkusenosti?
Mam totiz pocit, ze ten uder dolu delam spatnou casti palce.

Diky za jakykoliv pripominky!

0 xLajků:

2

Re: Double-Thumb technika

Bez puchejř to asi nepude smile Vypěstovat mozol, pak už puchýř nebudět.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: kijan.travic (26. 01. 2014 17.31:50)

Re: Double-Thumb technika

No já jsem tedy původem také trsač, podobně jako ten maník z videa. Prsty se snažím krotit posledních pár let. Puchýře měnící se na mozoly bych čekal na ukazováčku, prostředníčku, prsteníčku (i malíčku?), ale na palci teda ne. Jediný, co se mi s palcem stane, když do toho moc řežu, že mi zrudne, nafoukne se a tepe to v něm jak v nějakým dvoutaktu.
Puchýř vzniká jen tam, kde se struna tře nadměrným tlakem o plochu prstu. A to podle mne u hry palcem v tomto případě není potřeba. Někde na to jdeš moc zhurta. Zkus najít způsob, kdy vyloudíš plesknutí s minimální námahou. Začni jak jsi zvyklý a ubírej. Pak to fixuj.

Problém může být i ve velké vzdálenosti strun od hmatníku. Nástroj je v tomto případě to nejzapeklitější místo. Na slap musí být basa dobře seřízená.
A pouvažuj, jestli double thumb fakt potřebuješ. Dá se elegantně napodobit odtržením struny, na kterou jsi zahrál palcem pomocí ukazováčku (prostředníčku...)

Peavey Firebass 700, Peavey 410 TVX, Mayones jabba + Hipshot A Style brass bridge.
0 xLajků:

4

Re: Double-Thumb technika

kijan.travic napsal:

No já jsem tedy původem také trsač, podobně jako ten maník z videa. Prsty se snažím krotit posledních pár let. Puchýře měnící se na mozoly bych čekal na ukazováčku, prostředníčku, prsteníčku (i malíčku?), ale na palci teda ne. Jediný, co se mi s palcem stane, když do toho moc řežu, že mi zrudne, nafoukne se a tepe to v něm jak v nějakým dvoutaktu.
Puchýř vzniká jen tam, kde se struna tře nadměrným tlakem o plochu prstu. A to podle mne u hry palcem v tomto případě není potřeba. Někde na to jdeš moc zhurta. Zkus najít způsob, kdy vyloudíš plesknutí s minimální námahou. Začni jak jsi zvyklý a ubírej. Pak to fixuj.

Problém může být i ve velké vzdálenosti strun od hmatníku. Nástroj je v tomto případě to nejzapeklitější místo. Na slap musí být basa dobře seřízená.
A pouvažuj, jestli double thumb fakt potřebuješ. Dá se elegantně napodobit odtržením struny, na kterou jsi zahrál palcem pomocí ukazováčku (prostředníčku...)

Puchýř na palci je uplně běžný, stejně jako všude jinde. Až si to zvykne bude to ok. Double jde nahradit, ale nebude znít stejně. To už je na něm, co mu bude znít líp..a hlavně u čeho si líp srovná dynamiku těch úhozů.

0 xLajků:

5

Re: Double-Thumb technika

už nějaký čas si říkám, že bych se to aj naučil, ale teda slapuju palcem dolů, dlaň opřená o zbývající struny. Jako, přeučovat se to kvůli tomu nebudu.... ale napadá vás nějaký způsob jak to zahrát palcem dolů ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

6

Re: Double-Thumb technika

Jen se to přeuč.... Ty starý pse wink

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

7

Re: Double-Thumb technika

spider napsal:

jak to zahrát palcem dolů

palcem hrat furt stejne, ale fest rychle musis otacet basou



opoceCZ napsal:

Ty starý pse

fakt sem na prvni cet prase...

big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

8

Re: Double-Thumb technika

spider napsal:

už nějaký čas si říkám, že bych se to aj naučil, ale teda slapuju palcem dolů, dlaň opřená o zbývající struny. Jako, přeučovat se to kvůli tomu nebudu.... ale napadá vás nějaký způsob jak to zahrát palcem dolů ?

Myslím, že Jenich hraje taky palcem dolů... možná i ten doublethumb, zkus čeknout videa.

0 xLajků:

9

Re: Double-Thumb technika

spider napsal:

.. ale napadá vás nějaký způsob jak to zahrát palcem dolů ?

dat si tu basu este vejs?? big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: Double-Thumb technika

Tak vám děkuju za fundované a dobře míněné rady smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků: