1 Naposledy upravil: Mr.Jackass (21. 02. 2014 10.06:51)

Téma: Fender Rumble 410

Moje první recenze, snad někomu k něčemu bude smile.

Fender Rumble 410
Země původu: Vietnam
Cena: 8490,- Kč (kytary.cz)
http://baskytara.com/img/m/8943/t/p18h9p69up14nroen4251q5l9uj3.jpg

Specifikace, paremetry, konstrukce
Jedná se o baskytarový reprobox o výkonu 500W RMS (údaje o 1kW občas lze nalézt, ale to je PEAK) s impedancí 4 ohmy. Je osazen 4-mi reproduktory Fender Special Design, o kterých se mi nepovedlo zjistit nic bližšího, plus ještě horna, s třípolohovým přepínačem Full, OFF a -6dB. Na zadním panelu ještě najdete dva Jackové vstupy. Celkovými rozměry patří mezi menší 4x10 boxy (635 x 584 x 365) a váhou mezi lehčí (34,5 kg). Vespod nalezneme menší bassreflexy. Jak je vidět z obrázku, box má poměrně slušná kolečka (snímatelná), takže jeho přeprava je opravdu bezproblémová a v mezní situaci ho určitě unese člověk i sám (vyzkoušeno), k další přepravě jsou na bocích dvě výklopná, kovová madla. Box je vytvořen ze 7-mi vrstvé 18mm překližky, která je krytá takovým tím materiálem na způsob koženky big_smile. Na rozích pak má kovové kryty, reproduktory jsou chráněny kovovou, děrovanou mřížkou. Ze shora má Rumble 410 takové 4 mističky, které mají magneticky uchytit zesilovač, ale samozřejmě je to konstruováno na spolupráci s hlavou Fender Rumble, takže zatím se mi nepodařilo dosáhnout toho, aby to fungovalo i na jiné zesilovače, neboť většinou jsou větší. Celkově i když je bedna menší a lehčí působí konstrukce kvalitně a zatím s ní nebyl žádný problém.

Zvuk
Zvuk jsem zkoušel na třech zesilovačích a dvou basách a sice: Ashdown MAG300H EVO II, Peavey Tour 450, Hartke HA5500 a za basy to byl můj Fender Precision Special deluxe MiM a JB MiM. S posledními dvěma zesilovači si rozuměl celkem dobře a nakroutil jsem zvuk, jaký mám rád. Box sám o sobě má méně basů a je spíš středový až středovovýškovější, takže bylo potřeba trochu více zesílit basy na zesilovačích. Nakonec se mi podařilo dostat se k průraznému modernímu zvuku s dostatečnámi basy, někde mezi tvrdším rockem a punk rockem big_smile (myslím si, že na punk-rock bude tahle bedna dobrá). Bohužel Ashdown si s boxem příliš nerozuměl a ať jsem zkoušel jakékoliv nastavení ekvalizéru, z boxu stále nešel dostatečně basový zvuk, tak jak bych si představoval.

Závěr
Pokud máe málo peněz (jako já), pokud máte málo místa v autě (jako já) a chcete 410 (jako já big_smile), tak určitě tento box stojí za zvážení, za podobnou cenu můžete mít boxy od Hartke(XL, nebo VXL) a o tisícovku dráž Ashdown (MAG). Celkově jsem s ním spokojený, neboť je poměrně lehký, skladný a snadno manipulovatelný. Co se týče zvuku, dokázal bych si představit pevnější basy a všeobecně víc basů. Pokud však máte kvalitní zesilovač, který sám o sobě dokáže vyprodukovat hutné basy v dostatečné míře, pak si určitě najdete svůj zvuk. Výkon je podle mě velmi dostačující a určitě nebudete mít problém ani na menších openairech.

Hodnocení 7/10

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků: