1 Naposledy upravil: Aidamos (09. 02. 2014 18.37:00)

Téma: Struny FENDER Original Bass 7150ML Pure Nickel Roundwound

Struny FENDER Original Bass 7150ML Pure Nickel Roundwound

Země původu: U.S.A.
Cena: 480,- Kč

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18gbrfbml1v0f100alhj10bbn7b3.jpg

Popis

Tyto struny jsem koupil ve stejný den, jako zde již recenzované struny Ernie Ball Super Slinky Bass Nickel Wound 2834 (recenze). Ve stejný den jsem oběma sadami ostrunil i mé baskytary. Fender 7150 šly na Fender Precision, Ernie Ball 2834 pak na Ernie Ball Music Man StingRay, tedy svůj k svému. Uvádím to zde proto, jelikož se jedná o prakticky totožné struny a jejich srovnání se tedy přímo nabízí. Dále budu psát samozřejmě o strunách  Fender 7150, v případě rozdílu druhé jmenované přímo zmíním.

Jedná se o čtyřstrunnou sadu strun s ocelovým šestihranným jádrem a kulatým čistě niklovým opředením. Struny mají tloušťky .045" – .065" – .080" – .100". U strun Ernie Ball je navíc uvedeno, že jádro je pocínované, u Fenderu toto zmíněno není, ovšem to ještě onen cín nevylučuje.

Struny se prodávají v papírové krabičce a uvnitř jsou zataveny v igelitovém pytlíku. Obal strun Ernie Ball obsahuje ochrannou atmosféru. Fender toto má řešené jinak, igelitový pytlík je uvnitř impregnován pohlcovačem vlhkosti. Každopádně je tedy ochrana před okolními vlivy při skladování strun u obou výrobců maximální. Oproti strunám Ernie Ball jsou struny Fender na konci opatřené barevnými válečky kvůli jejich lepšímu rozlišení. Druhý konec struny je u obou výrobců vinutý až do konce a není tedy v těchto místech použito hedvábné opředení. Díky niklovému opředení jsou struny hladké a  příjemné na dotek.

Zvuk a životnost

Nové struny mají vyvážený a teplý zvuk, cinkavosti je tak akorát. Ovšem struny příliš dlouho nevydrží, zvláště struna E dost brzo ztupla. Zatímco zmiňované niklovky Ernie Ball pořád ještě mají i po skoro třech měsících skvělý zvuk, tyto Fendery se po měsíci poroučí a zvuk nenávratně mizí v dál. A to mají odhaduji dokonce odehráno o něco méně hodin než porovnávaná sada od Ernie Ballu.

Hodnocení

Ač oboje popisované struny byly nataženy na koncepčně rozdílných nástrojích, myslím, že i tak hodnocení včetně srovnání mohu provést. Nové struny hrají výborně, ovšem životnost není nijak závratná, spíš podprůměrná. Druhou sadu už zkoušet nebudu. Tyto niklovky mě vyloženě zklamaly. Ovšem jejich ocelové poniklované sestřičky Fender 8250 (recenze) jsem používal několik let a stále je považuji za výborné struny, tím víc mě mrzí, že těmto nemůžu dát lepší hodnocení.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: