101

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

http://kytary.cz/resources/p/s/41/18480636.jpg

Máte někdo zkušenosti s tímhle? Moc moc se mi líbí a přemýšlím, že bych si udělal hezký Vánoce  smile

May The BASS be with you!
http://www.userbars.com/i/376028.png
http://www.userbars.com/i/503321.png
0 xLajků:

102

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

decko napsal:

škoda toho agathisu tongue


+ 1000 to drevo prenasa totalne nespravne frekvencie

0 xLajků:

103

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Takže jsem si po dlouhé době hrání na Behringra ušetřil dost peněz na novou baskytaru.. 
a nejspíš to vypadá na tuhle:
http://kytary.cz/squier-vintage-modifie … /HN086509/

Dočet jsem se tu toho o ní dost, jen ji vyzkoušet naživo.. A kdy\ž už se chystam do větších hudebnin, kterou další alternativu byste mi navrhli?

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

104

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Bas napsal:

Máte někdo zkušenosti s tímhle

Nad zvukem téhle basy jsem slintal, umí to hrát pěkně agresivně. I na Youtube jsou videa kde to zní pěkně drze. Hratelnost v cajku, nemít Bendra, beru ji.

0 xLajků:

105

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Errie napsal:

to drevo prenasa totalne nespravne frekvencie

To je složitější věc, když máš laciné měkčí dřevo na těle, chce to dobré snímače aby se zvuk víc otevřel na středech a výsledek je pak velmi uspokojivý smile

0 xLajků:

106

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tak ji mám doma.. zatím maximální spokojenost..!!

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

107

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

nevim kam " nacpat " svůj dotaz, tak to zkouším tady..
Nemáte někdo zkušenost s pětkovou verzí týhle basičky ?  http://kytary.cz/squier-vintage-modifie … /HN120143/   Moc se mi líbí.. smile  Díky.

jazz bass lover
0 xLajků:

108

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

už jsem po ní taky koukal, reakce zní kladně smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

109

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

nemůžeš bejt trošku konkrétní ? big_smile

jazz bass lover
0 xLajků:

110

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

no někde po émerických fórech jsem četl že je stejně skvělá jako její čtyřková varianta a na youtube se mi taky líbí, víc toho vlastně vůbec nevím:D

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

111

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

koukla sem, že ji na kytarách.cz maj v Brně. Třeba by se tu našel někdo, kdo by to tam šel testnout ... tongue  a napsal hezkou recenzi

jazz bass lover
0 xLajků:

112

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

No to by bylo hezké, Hm?:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

113

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Paparatzzi napsal:

no někde po émerických fórech jsem četl že je stejně skvělá jako její čtyřková varianta a na youtube se mi taky líbí, víc toho vlastně vůbec nevím:D

tak laťka nieje vysoko že big_smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

114

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Jak to myslíš?

jazz bass lover
0 xLajků:

115 Naposledy upravil: wostryk (14. 02. 2012 12.13:43)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Já mám tu čtyřkovou variantu.. Porovnával jsem ji s nejnižší řadou JB od Fenderu a jako nepříliš zkušený hráč jsem nepoznal nijak velký rozdíl.. Dokonce se mi na n i hrálo lépe.. Je fakt, že jsem zkoušel 3 kusy a jeden z nich mi teda vůbec nesedl, takže to je asi taky jiný kus od kusu.. Sám za sebe bych do toho klidně šel.. Po zkušenosti se čtyřkou bych měl tuhle pětku rád v ruce.. smile

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

116

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tak po delší době se znova zeptám - nezkoušel jste někdo 5ti strunnou verzi? Moc by mě zajímaly vaše postřehy... Díky.

jazz bass lover
0 xLajků:

117

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

..do prahy je cesta dlouhá,, nezkusil ste někdo od mýho posledního dotazu tuhle pětkovou krasavici?
Jinak se tam budu muset opravdu podívat smile

jazz bass lover
0 xLajků:

118

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:

Tak po delší době se znova zeptám - nezkoušel jste někdo 5ti strunnou verzi? Moc by mě zajímaly vaše postřehy... Díky.

....zajímalo by mě, jakou rozteč strun má na kobyle....??? roll

0 xLajků:

119

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

přesně Matěji - trefil ses !!!

jazz bass lover
0 xLajků:

120

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

tys ji měl v pazourách?

jazz bass lover
0 xLajků:

121

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:

tys ji měl v pazourách?

...jen čtyřkovou. roll

0 xLajků:

122

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Matej napsal:
peetichac napsal:

tys ji měl v pazourách?

...jen čtyřkovou. roll

  .. hmm škoda.
Ted si vybavuju, že sme tu rozteče na pětistrunkách kdysi řešili ( atk 305). Ty sis liboval ve svým Cortu.
Já pořád řeším výhledovou koupi nějaký pětky, ale práve s roztečema 19mm a s možností agresivnějšího zvuku ( ala ATK nebo musicman).
A ejhle všichni dělaj pětky s rotěčí kolem 17mm a mín sad

jazz bass lover
0 xLajků:

123

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

A co třeba Cort Arona? J/MM snímače á la Delano a nastavitelné rozteče cca 17-19mm za 10k? Jasná volba.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

124

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

kurcatovium napsal:

A co třeba Cort Arona? J/MM snímače á la Delano a nastavitelné rozteče cca 17-19mm za 10k? Jasná volba.

Jo to je super! - akorát ten design mě teda vůbec nebere..
nicméně dík za tip! Vůbec nevim že Cort spoluprauje se Sandbergem..

jazz bass lover
0 xLajků:

125

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:
Matej napsal:
peetichac napsal:

tys ji měl v pazourách?

...jen čtyřkovou. roll

  .. hmm škoda.
Ted si vybavuju, že sme tu rozteče na pětistrunkách kdysi řešili ( atk 305). Ty sis liboval ve svým Cortu.
Já pořád řeším výhledovou koupi nějaký pětky, ale práve s roztečema 19mm a s možností agresivnějšího zvuku ( ala ATK nebo musicman).
A ejhle všichni dělaj pětky s rotěčí kolem 17mm a mín sad

...no já jsem si ještě ze zvědavosti pořídil nedávno....http://www.zvuk-svetla.cz/shop/product/ … s-v-active...rozteč na kobyle má 19mm a na nulťáku 52mm,...to už je hodně širokej krk. smile Hraje se mi na tu basu parádně. wink  Tady na fóru jí sice dost pomlouvali (nečetl jsem ale, že by jí tu někdo měl-alespoň si nepamatuju),...ale ve světě jsou postřehy a reakce jiné...http://www.talkbass.com/forum/f8/squier … ss-374320/. Třebas by ti mohla sednout. wink Cort GB 95 má rozteč taky 19mm,...ale na nulťáku jen 46mm,..takže se krk více k nulťáku zužuje. Na tom Squéru se mi líbí toho hodně místa na hmatníku,..nehledě na to, že dobře hraje. wink

0 xLajků:

126

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

hmm ..  Tak za vyzkoušení to určitě stojí. Rozměry krku a rozteče jsou přesně to, co hledám..

jazz bass lover
0 xLajků:

127 Naposledy upravil: Matej (16. 10. 2012 06.22:00)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:

hmm ..  Tak za vyzkoušení to určitě stojí. Rozměry krku a rozteče jsou přesně to, co hledám..

....jinou basu as tímhle rozměrem krku jsem ale nikdy nepotkal. Ten Sqvér je nejširší pětka co jsem kdy držel. wink

0 xLajků:

128

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

A co totok ? Aria IGB 68/5
http://www.music-city.cz/aria-igb-68-5-5606.html

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

129 Naposledy upravil: Matej (16. 10. 2012 06.44:53)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

pepaol napsal:

A co totok ? Aria IGB 68/5
http://www.music-city.cz/aria-igb-68-5-5606.html

...na tu jsem se asi před rokem ptal,..jen tak informačně a odpověděli, že ji nemají a že se omlouvaj, že jí mají na netu v nabídce. hmm Měl jsem jí už ve čtyřkový verzi-dobrá basa. wink  A když jsme hrávali s Jollíkama tak jí má Petr Kumanžas,...maj to tam i napsaný myslím na tom webu. wink

0 xLajků:

130

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Snad před 100 lety jsem měl v ruce čtyřku. Těžká basa jako prase. Tělo je snad z betonu. Kluk sim ode mne bral kombo. Aria zvonila podobně jako Sray.
Ani nevím, jestli je to javorové tělo slepované a nahoře dýha. Z fotek tělo vypadá jako z jednoho kusu sřeva. Na youtube žádné video s Arií sad

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

131

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

pepaol napsal:

Snad před 100 lety jsem měl v ruce čtyřku. Těžká basa jako prase. Tělo je snad z betonu. Kluk sim ode mne bral kombo. Aria zvonila podobně jako Sray.
Ani nevím, jestli je to javorové tělo slepované a nahoře dýha. Z fotek tělo vypadá jako z jednoho kusu sřeva. Na youtube žádné video s Arií sad

...jj, také si pamatuju, že ta 4-řka co jsem měl byla těžká,...tělo z masivu. wink

0 xLajků:

132

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tak jsem Arii sehnal v Muzikmánii. Mají ji skladem. Akorát se nemůžou jaksi doměřit k rozteči strun. Cituji: "Roztec strun, mereno na nultem prazci je 6mm a sirka nulteho prazce je 46mm, sirka strun od H po G je 37mm. Roztec mezi strunama na kobylce je 16mm a sirka strun je 72mm"

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

133

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tak konečně se v obchodě doměřili. Rozteč u kobyly 18 mm !!! Tož to už je poživatelné, ne ? Aria tedy stojí za to osahat si ji na krámě. Vůbec nevypadá zle za ty lowe:)
http://fr.euroguitar.com/view_images_143554

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

134

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

pepaol napsal:

Tak konečně se v obchodě doměřili. Rozteč u kobyly 18 mm !!! Tož to už je poživatelné, ne ? Aria tedy stojí za to osahat si ji na krámě. Vůbec nevypadá zle za ty lowe:)
http://fr.euroguitar.com/view_images_143554

...no mě se vždycky líbila. wink Moc jich není. wink Tu Petrovu Kumanžase jsem měl v ruce taktéž,...na to jsem zapoměl. Ale to už je nějakých 5-6 let. wink

0 xLajků:

135

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Na zahraničním fóru jsem se dočetl hodnocení borce, že má jalový zvuk, elektrika o ničem. Zkrátka hodiny googlení nenahradí 2 minuty mazlení se s ní na krámě.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

136

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Ty jo, člověk tady chvilku není ... to je chlapci detektivní práce! Věřím, že to poslouží i jinejm basákům, co řešej nákup pětky a třeba nevědí, že maj o dost menší rozteče než jejich 4kový sourozenci.
Mě se ten design moc nelíbí, ale může to hrát jako das.
Škoda že ty musicmany nebo sandbergy nemaj těch 19 mm...

jazz bass lover
0 xLajků:

137

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

to pepaol : A jak je vlatně na tom tvůj US jazz bass pětidrát? Mohl bys to prosím změřit?
Dík.

jazz bass lover
0 xLajků:

138

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

pepaol napsal:

Na zahraničním fóru jsem se dočetl hodnocení borce, že má jalový zvuk, elektrika o ničem. Zkrátka hodiny googlení nenahradí 2 minuty mazlení se s ní na krámě.

....přesně tak.Nehledě na to,...že s těma Jollíkama jsme hráli svého času takovou malou šňůru několika koncertů a dnes se s Petrem Kumanžasem znám velice dobře-vlastně nám i produkoval cédo a co si pamatuju,...basa (ta Arie) mu vždy hrála moc moc parádně,....přez Ampega a 2 bedny 8x10. wink Kdybys o té base uvažoval,...tak by stálo za to, se Petra Kumanžase na tu basu pozeptat osobně,...dal bych ti na něj telefon a když se odkážeš na mě, určitě se dozvíš od fundovaného člověka co potřebuješ. wink

0 xLajků:

139

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Ještě by mne zajímal ten TOP na Arii. Např Yamaha BBG5A má tělo lepené z více kusů. Nahoře je papír s obrázkem kresby dřeva. To zastříkají na sunburst, pak lak. Vypadá to zcela věrohodně jako top ze dřeva smile
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p179l143lmcham491vtd1mo248e3.jpg

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

140

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:

to pepaol : A jak je vlatně na tom tvůj US jazz bass pětidrát? Mohl bys to prosím změřit?
Dík.

18 mm

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

141

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

pepaol napsal:
peetichac napsal:

to pepaol : A jak je vlatně na tom tvůj US jazz bass pětidrát? Mohl bys to prosím změřit?
Dík.

18 mm

díky

jazz bass lover
0 xLajků:

142

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tak to Matěji znáš možná nějakého Honzu Dedka z Prahy co?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

143

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Paparatzzi napsal:

Tak to Matěji znáš možná nějakého Honzu Dedka z Prahy co?

...nepamatuju si,...kdo by to měl být? smile

0 xLajků:

144

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Chlapík co měl mít svého času na starosti Jollíky

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

145 Naposledy upravil: Matej (16. 10. 2012 21.45:36)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Paparatzzi napsal:

Chlapík co měl mít svého času na starosti Jollíky

....možná o někom takovým Petr mluvil,...ale když jsme hráli společně-to je tak 5-6 let, tak se o vše starala nějaká managerka-ženština, jejíž jméno už si taky nepamatuju. On to má ale Patr s těma Jolíkama taky dost divoký. Jen za tu dobu, co jsme se kámošili a jezdili společný akce,...se mu tam vystřídali myslím 3 kytaristi.Když jsem s ním mluvil a byl za ním asi před rokem tady kousek když tu hráli,...tak už měl uplně jiný lidi i jinýho bubeníka. Já se vůbec divím, že to ještě vůbec táhne-ty Jollíky a že se na to už nevysere-já už bych na to energii neměl. sad  ...někdy před tím rokem-tu právě hráli v Písku, tak jsme tam s bubeníkem jeli-bo nás pozval, že tam bude slavit 50-tiny. cool

0 xLajků:

146 Naposledy upravil: Matej (05. 01. 2013 15.40:10)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Prdnu svůj dotaz sem,...nevíte někdo, kolik má rozteč strun na kobyle tahle pětka od Sqvéra?...vypadá to na těch 19 mm?.... http://kytary.cz/squier-vintage-modifie … /HN120143/... smile

0 xLajků:

147

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Matej napsal:

Prdnu svůj dotaz sem,...nevíte někdo, kolik má rozteč strun na kobyle tahle pětka od Sqvéra?...vypadá to na těch 19 mm?.... http://kytary.cz/squier-vintage-modifie … /HN120143/... smile

.. hehe, dyk sme to tu řešlili asi měsíc nazpátek, mám pocit, žes si psal, že si je držel v pazourech..
Já bych to taky chtěl vědět. Ale nikdo na foru ji asi nemá..

jazz bass lover
0 xLajků:

148

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:

.. hehe, dyk sme to tu řešlili asi měsíc nazpátek, mám pocit, žes si psal, že si je držel v pazourech..
Já bych to taky chtěl vědět. Ale nikdo na foru ji asi nemá..

....já si ale vůbec nepamatuju, jaká byla rozteč na kobyle,...a jestli jsem vůbec nedržel čtyřku. hmm Onu už je to dýl,...nějak jak jsem byl v muzikeru pro MTD a ono mělo odpálenoej aktiv, takže si to už moc nepamatuju. hmm

0 xLajků:

149

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:

Já bych to taky chtěl vědět. Ale nikdo na foru ji asi nemá..

...já jí možná prubnu. wink Jen nevím, jestli jí objednat,...nebo by někde měli na výběr z více kousků. roll

0 xLajků:

150

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

no mě by hlavně ( krom tý rozteče ) zajímalo, jak hraje Háčko. Jestli je možný v týhle cenový relaci čekat zázraky. Resp. na tu 4 kovou verzi se pějou samý oslavný chorály..
Vzhledově je ta 5tka super. Můj typ rozteče bude 17.5 - 18 mm

p.s. Bež do ní, alespon se  s náma podělíš o zkušenost smile

jazz bass lover
0 xLajků:

151

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:

no mě by hlavně ( krom tý rozteče ) zajímalo, jak hraje Háčko

hraje slušně - zkoušel jsem ji v kytarách a ten konkrétní kus neměl s Hčkem žádnej problém

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

152

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

no tak to je dobrá zpráva. Já počkám až ji koupí Matěj a za 14 dní potom jí bude prodávat s poloviční slevou tongue

jazz bass lover
0 xLajků:

153

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

hofa napsal:
peetichac napsal:

no mě by hlavně ( krom tý rozteče ) zajímalo, jak hraje Háčko

hraje slušně - zkoušel jsem ji v kytarách a ten konkrétní kus neměl s Hčkem žádnej problém

...tak to mě těší,...bo mi jí zítra dovezou. wink Rozteč na kobyle má 19mm,..nulťák 47,6 ....to je takřka stejný jak můj oblíbenej krček u Cort GB 95. smile

0 xLajků:

154

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Hele večer ti změřim svojí 4.

A co se týče kvality, tak potom co sem si svého skvéra seřídil mě hrozně překvapil jak dobře se na něj hraje. Za ty peníze ( bazar by se dal sehnat za těch 5 ) je to naprosto super basa. Možná jen ty snímače by stálo za to vyměnit, ale jinak je to hodně povedený.
Když třeba srovnám ve stejný cenový relaci kopii fokus mm tak ta je co se týče zracování fakt příšerná. Na suqieru všechno pasuje, ladí, nekroutí se.
Fakt super basa a proto sem se rozhod, že jí neprodám smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

155

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Matej napsal:

..tak to mě těší,...bo mi jí zítra dovezou. wink Rozteč na kobyle má 19mm,..nulťák 47,6 ....to je takřka stejný jak můj oblíbenej krček u Cort GB 95. smile


kde si to zjištoval ? to sou hodně dobrý rozměry.

jazz bass lover
0 xLajků:

156

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tak na čtyřce je nulťák 37,5 a rozeče cca 19 ted sem to měřil

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

157

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

matezzz napsal:

A co se týče kvality, tak potom co sem si svého skvéra seřídil mě hrozně překvapil jak dobře se na něj hraje. Za ty peníze ( bazar by se dal sehnat za těch 5 ) je to naprosto super basa. Možná jen ty snímače by stálo za to vyměnit, ale jinak je to hodně povedený.

mno prave s tim serizenim to neni uplne koser aspon u myho docela dost sem si s tim vyhral a porad to neni upne super i bas v podobny cenov hladine epiphon, peavey, olp sem s tim nemel tolik srani mozna i na fokusce sem nasteloval kamosce lepsi dohmat .. a kobyla taky nic moc sutry docela jezdili po tom plechu kdyz se vic zabralo za strunu..
ale vypada supr big_smile a po vymene snimacu za dimarzio model J  a dalsich upravach (viz tema muj gas big_smile) i pekne hraje..  teda taky mluvim o 4ce .. wink ale teda narval sem do toho prachu ze sem se dosta na cenu cinskyho fendera big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

158

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

peetichac napsal:
Matej napsal:

..tak to mě těší,...bo mi jí zítra dovezou. wink Rozteč na kobyle má 19mm,..nulťák 47,6 ....to je takřka stejný jak můj oblíbenej krček u Cort GB 95. smile


kde si to zjištoval ? to sou hodně dobrý rozměry.

...ptal jsem se po telefonu pána z kytary.cz cool

0 xLajků:

159

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

m3 napsal:
matezzz napsal:

A co se týče kvality, tak potom co sem si svého skvéra seřídil mě hrozně překvapil jak dobře se na něj hraje. Za ty peníze ( bazar by se dal sehnat za těch 5 ) je to naprosto super basa. Možná jen ty snímače by stálo za to vyměnit, ale jinak je to hodně povedený.

mno prave s tim serizenim to neni uplne koser aspon u myho docela dost sem si s tim vyhral a porad to neni upne super i bas v podobny cenov hladine epiphon, peavey, olp sem s tim nemel tolik srani mozna i na fokusce sem nasteloval kamosce lepsi dohmat .. a kobyla taky nic moc sutry docela jezdili po tom plechu kdyz se vic zabralo za strunu..
ale vypada supr big_smile a po vymene snimacu za dimarzio model J  a dalsich upravach (viz tema muj gas big_smile) i pekne hraje..  teda taky mluvim o 4ce .. wink ale teda narval sem do toho prachu ze sem se dosta na cenu cinskyho fendera big_smile

Tak on to asi bude kus od kusu, mě o seřídit problém nedělalo, dokonce ladí i za 12 pražcem smile
Struny mi v kobyle nejezděj ať za to rvu sebevíc.
Ale jak píšeš, vypadá supr, skoro až famózně smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

160 Naposledy upravil: m3 (08. 01. 2013 13.33:25)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

matezzz napsal:

Struny mi v kobyle nejezděj ať za to rvu sebevíc.

mno mne jezdili ty sutry cely ne struny v kobyle wink

matezzz napsal:

Tak on to asi bude kus od kusu

to asi urcite.. hlavne ona je to asi hodne seriova basa s kerou se moc nemazou.. rek bych ze naky starsi zavadeci serie budou vymazlenejsi.. ale ani ta moje neni spatna ale mohla by bejt lepsi smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

161

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

m3 napsal:

to asi urcite.. hlavne ona je to asi hodne seriova basa s kerou se moc nemazou.. rek bych ze naky starsi zavadeci serie budou vymazlenejsi.. ale ani ta moje neni spatna ale mohla by bejt lepsi

zahral som si na starom Squier JB (netuším rok, vraj, jeden z prvej série) a hralo to dosť brutálne dobre smile aj spracovanie a matroš boli košér smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

162

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

FunkyMonk napsal:

starom Squier JB

ja myslel i v ramci novejch modelu.. ze prvni serie urcity rady teoreticky bude vic hlidana.. a kdyz uz to ma dobrou povest a jede se to ve vetsim tak uz ta kvalita bude mensi big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

163

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

m3 napsal:

ja myslel i v ramci novejch modelu.. ze prvni serie urcity rady teoreticky bude vic hlidana.. a kdyz uz to ma dobrou povest a jede se to ve vetsim tak uz ta kvalita bude mensi

uhm smile tak to dávala logiku, predsa len, keď je niečo novinka treba spraviť tomu dobrú reklamu a potom sa uvidí smile
Ale inak tým starým Sq. veľa ľudí mi vraví že radšej oldschool Squier, než nove napr. mexiko smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

164 Naposledy upravil: wostryk (09. 01. 2013 21.14:54)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Je fakt, že v té nové sérii se kusy celkem dost liší.. Když jsem ji kupoval já, vybíral jsem ze 4 kusů, z čehož 3 byly hodně podobný a 1 mi připadal, skoro bych řekl, o třídu níž (zčásti asi i mrtvejma strunama a špatnym seřízenim)..  Ne pokaždý takové možnost je, byl jsem za ni rád smile Btw. vybíral jsem i z nejnižší řady od fenderu a tenhle squier mi seděl víc.. wink

edit: kupoval jsem 4-ku

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

165

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tak ja mam tohodle squiera v petkove verzi a rikam jedno : nemenil bych...par drev uz mi rukama proslo a tenhle kousek mi fakt sedi....zpracovani naprosto bez chyby, zadne

0 xLajků:

166

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

pisu tady clanek jak blazen a objevilo se mi jen toto malo....cim to je?

0 xLajků:

167

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

http://www.facebook.com/photo.php?v=532 … mp;theater

0 xLajků:

168

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

škoda že všichni nemaj fb. spoko, nakonec ste teda basáka našli kouká, i když to je 2012 takže nejspíš ještě starej? smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

169 Naposledy upravil: Deamon9009 (23. 08. 2013 10.04:07)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Včera se mi dostal do rukou v PMT Birmingham tento model v naturalu 5 stunnej (asi 2013?).
Co mě potěšilo, tak že začali lakovat hmatníky i hlavy (lesklý lak), basu to dle mého minimálně pozvedlo vzhledově o kousek dál.

Měl jsem tuto basu ve 4strunné verzi cca 2010 ještě model Indonesia, ale tento model mi přišel zpracováním o kousek lepší, mohlo to být i vybráním dobrého modelu na prodejnu.

Zahrál jsem si na ni a opravdu sem chvíli přemýšlel, že za ni těch 300liber dám.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

170 Naposledy upravil: Aidamos (23. 08. 2013 18.36:02)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Memory napsal:

Asi už vím, kdo si koupí tu červenou smile

http://assets.fender.com/frl/071db089713980dd1d96509f273ba22d/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

Jako jo, pěkná barva, ale jazzbassovej krk není nic pro mě wink
Mám každopádně furt chutě na tu Cabronitu.

http://i.imgur.com/APuCggi.jpg

Každopádně abych nebyl úplně OT, tak Squier začal v řadě Vintage Modified dělat taky Cabronitu, ale (zatím) jen v černé: http://www.fender.com/squier/series/vin … ard-black/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

171

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

radšej keby tam dali matný lak, lesklý je hnusný

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

172

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

kubo napsal:

radšej keby tam dali matný lak, lesklý je hnusný

Naopak. Lesk je úplně super luxus.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

173

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

špeciálne pre teba ešte perleťový pick big_smile
hold, každý ma iný vkus smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

174 Naposledy upravil: m3 (23. 08. 2013 19.05:14)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Memory napsal:

Asi už vím, kdo si koupí tu červenou smile

aidam nema zad hubene krky .. big_smile

sakra koukam ze mi to tu nejak zamrzlo nez sem to napsal tak priletelo 4 prizpevku.. yikes

Aidamos napsal:

Mám každopádně furt chutě na tu Cabronitu.

ta je pekna ta burtova mozna bych i vyhodil ten pick .. ale neco podobneho je super koneckoncu sem se uz pred davnem snazil promluvit smetsovi do duse at to ty svy 51 vrazi naky old school HB smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

175

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

kubo napsal:

špeciálne pre teba ešte perleťový pick big_smile

Tak to každopádně wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

176

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Deamon9009 napsal:

2010 ještě model Indonesia

oni to presunuli??  ja mam tu indonezkou 4ku a teda zadna slava jako pekna basa ale takova vel jako zacisteny prazce aby si o to clovek nerozriz ruku je docela  fail .. hmm

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

177 Naposledy upravil: Deamon9009 (23. 08. 2013 19.43:49)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

m3 napsal:
Deamon9009 napsal:

2010 ještě model Indonesia

oni to presunuli??  ja mam tu indonezkou 4ku a teda zadna slava jako pekna basa ale takova vel jako zacisteny prazce aby si o to clovek nerozriz ruku je docela  fail .. hmm

Pokud vím tak roku 2011 se vyrábějí pouze v Číně, ale přiznám se, že sem to ve čtvrtek nesledoval.
Ale zpracování bylo na hodně dobré úrovni. Buď to bylo právě vybraným modelem na prodejnu a nebo ta kvalita šla nahoru. Nevěřím moc zvěstem o vybírání z X desítek kusů.

Memory napsal:

To jako fakt??? Jediný důvod, proč jsem ji nikdy nekoupil byl právě absence laku na krku. No paráda

Ano, je to tak.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

178

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Deamon9009 napsal:

Pokud vím tak roku 2011 se vyrábějí pouze v Číně, ale přiznám se, že sem to ve čtvrtek nesledoval.

hmm tak to klidne muze bejt lepsi smile sem koukal ze maj jiny snimace nemaj ty SD-designed..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

179

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Hm, todle je taky pjekný

http://assets.fender.com/frl/fd0e146861638b7b9a2672c93eb5f394/generated/86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

180

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

m3 napsal:
Deamon9009 napsal:

Pokud vím tak roku 2011 se vyrábějí pouze v Číně, ale přiznám se, že sem to ve čtvrtek nesledoval.

hmm tak to klidne muze bejt lepsi smile sem koukal ze maj jiny snimace nemaj ty SD-designed..

....tím si já čoveče nejsem tak jistej. sad  Nástroje z Indonesie mi přijdou v hodně povedené a dobré kvalitě,...viz muj pětkovej Skvér JB, nebo Cort GB 95. Pak jsem měl v poslední době pár nástrojů z číny,...už ani nevím co to bylo, ale prostě mi to přišlo všechno o něco horší. sad  Ale u těch Skvérů konkrétně nevím-jestli se tedy teď dělaj v číně,...třebas si tu výrobu i v té číně Fender ošéfoval. wink

0 xLajků:

181

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Memory napsal:
matezzz napsal:

Hm, todle je taky pjekný

Škoda toho Agathisu sad

No vidíš, to sem si nevšim, maj uplně stejný specifikace, všechno je do punítku stejný jen to dělaj z jinýho dřeva - nepochopim

Ale kdybych někde narazil na lakovanej krk ať už s bílejma nebo černejma inlajema, asi bych si ho vzal a vyměnil stim co mám - i když teda ten můj VM Skvér hraje parádně, dycky mě dostává jak se krásně celej od hlavy až ke kobyly rozvrní když člověk drnkne ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

182 Naposledy upravil: Matej (23. 08. 2013 22.30:55)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Ty nelakovaný krky u těch Skvéru se daj úplně skvěle ošetřit voskovým lakem-to mi poradil místní člen Opoce.cz, když jsem od něj koupil stejného Squier Vintage Modified Jazz Bass V MN Natural jako mám, tak svému bráchovi.Když totiž od Opoceho.cz basa přišla, tak nejen že byla suprově seřízená, ale k mému údivu s lakovaným krkem a hlavou-což u mé Squier Vintage Modified Jazz Bass V MN Natural nabylo. Takže jsem hned Opoceho kontaktoval a on že to není lak, ale právě ten voskový lak. Po domluvě mi pak skleničku toho utrejchu poslal, já tím napustil krk s hlavou i u toho mého Skvéra-krásně se to vyleští a ztuhne,....a na omak je to parádní-snad lepší než klasickej ten nějakej poliuretanovej lak. Nevím jestli na to přišel přímo Opoce.cz to takto ošetřit, ale je to skvělý-a navíc mám i pocit, jak jsem tím napustil ten krk celej i s hmatníkem, že to má krapet-nějakej takovej "lepší" zvuk,...ale to může být má vlastní sugesce. Ikdyž teď z živáku kapely mého bráchy jsem nad zvukem jeho Skvéra od Opoceho.cz celkem uchcával.... třebas v třetí věci od 2.30,...křišťálovej zvouček.Nebo ty slapy-v druhý písničce 0.43,..všechno krásně čitelný a všude kde hrábne na H-áčko to hraje jak sviňa. smile
http://www.basslink.wz.cz/G-Point%20FUN … 20x/01.mp3
http://www.basslink.wz.cz/G-Point%20FUN … 20x/02.mp3
http://www.basslink.wz.cz/G-Point%20FUN … 20x/03.mp3

0 xLajků:

183

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

By mě zajímalo jak dlouho tam ten vosk vydrží než se z něho stane stávat taková ta špinavá břečka, to pak poreferuj za čas

Na to basu co se prodává na bazaru za 5000 je to fakt dost slušný smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

184 Naposledy upravil: Matej (23. 08. 2013 22.57:50)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

matezzz napsal:

By mě zajímalo jak dlouho tam ten vosk vydrží než se z něho stane stávat taková ta špinavá břečka, to pak poreferuj za čas

...no ale právě že tohle není žádnej měkej vosk. wink Tohle je voskovej lak kterej po aplikaci a vyleštění zatvrdne-v podstatě jak normální lak.Opoce mi to právě vysvětloval, že to nemůže být nějaký ten měký vosk. Já jsem se toho taky bál,...ale on to měl na té base už myslím přes půl roku co jí prodal mému bráchovi a vše je ok. Žádné žmolky jako z měkého vosku,...to jsi fakt na omylu. wink S Opocem jsem o tom mluvil několikrát,...když jsem pak získal důvěru-páč jsem pochopil, že to není žádnej čudlík kterej neví co dělá, ale truhlář živící se ve vlastní firmě prací se dřevem, tak jsem do toho šel u své basy přesně podle jeho návodu a ultra spokojenost. smile

Edit: ...jen jsem trochu tápal v tom, jaký je to přesně ten voskový lak-páč na trhu jich je několik značek, berev a hustoty-a já tomu ani za mák nerozumím, tak mi pak nakonec Opoce.cz poslal odlito ve skleničce přesně ten s kterým to dělal on-abych měl jistotu, že to bude přesně ono. wink

0 xLajků:

185 Naposledy upravil: m3 (23. 08. 2013 23.08:13)

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Matej napsal:

...tím si já čoveče nejsem tak jistej.   Nástroje z Indonesie mi přijdou v hodně povedené a dobré kvalitě,...viz muj pětkovej Skvér JB, nebo Cort GB 95. Pak jsem měl v poslední době pár nástrojů z číny,...

ja mam z ciny treba ten Peavej Zodiac  coz je podobna cenova kategorie jak skver a co se tyka zpracovani tak mi pride o tridu vejs...
o cinskym tele fenderu nemluve.. a to taky neni o tolik drazsi nez skvero ..
indonezky mam ty MM suby a tam tezko rict jednomu neni moc co vytknout a druhej bych nechtel videt pod lakem big_smile tam je vic kitu nez dreva big_smile ale navenek vypada fajn smile   este mam indonezkou kytaru skver jazzmaster a ten je hodne dobrej .. kvuli tomu sem koneckoncu koupil toho JB pac sem byl z tydle kytary nadsenej .. ale dost mne zklamal.. ono obecne asi u tech levnejch bas zalezi na kusu konktertnim strejdovi co to kompletuje kontroluje ... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

186

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

m3 napsal:

mozna bych i vyhodil ten pick

pod pickem je hnusna velika dira z CNC stroje.viz talkbass

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

187

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Tady je možné dohledat novinky pro rok 2013

http://spotlight.fender.com/newsroom/news/332/

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

188

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

po 5 hodinách učení bez metronomu do notce skrz hlavu, fakt mi to nejde udělat líp, ale jen pro takovou malou představu, šumí chrčí a vrčí to, a kupodivu to v reálu hraje naprosto jinak big_smile
Skvér vm V špatná kvalita

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

189

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

da sa nejako zosumarizovat (podla SN, modelu...) z akeho dreva su tieto VM robene? donedavna som myslel ze je to iba javor, ale teraz som nasiel aj agat, pripadne lipu.

0 xLajků:

190

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

durus napsal:

agat

aghatis není akát, ale damarovník

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

191

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

hofa napsal:
durus napsal:

agat

aghatis není akát, ale damarovník

dobre vediet, vsak vieme o com je rec

0 xLajků:

192

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

Akát se občas vyskytne na hmatníku, tak je dobré to rozlišovat, i když třeba tušíme o čem je řeč smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

193

Re: Squier Vintage Modified Jazz Bass...?

smile
ok takze problematika je zlozitejsia ako som cakal.
nevadi, zatial mi bude stacit relevantna reakcia na povodny prispevok.

0 xLajků: