1 Naposledy upravil: meiilax (01. 09. 2013 23.01:55)

Téma: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Ahojte, koupil jsem na kytary.cz přibližně před 3 měsíci novou Epiphone Thunderbird IV. Nyní jsem měnil struny a zjistil, že mechanika ke struně G je mírně odchlíplá, protože úplně nesedí šroubek, který ji ta drží (je jakoby šrobován mírně nakřivo). Zjistil jsem, že tato mechanika je nějaká podezřelá, je jiná než ostatní a zjevně není nová - je poškrábaná a bez znaku (viz. obrázek). Ostatní mechaniky jsou evidentně nové, byť Warwick, což také nevím, jestli je u těchto kytar běžné. Měl bych proto dotaz:

1. Máte někdo tenhle nástroj ? Máte tam také mechaniky Warwick ?
2. Jde s tím ještě - zejména s tou zjevně jinou a dodatečně montovanou starší mechanikou - po téhle době od nákupu něco dělat ?

Opravdu mě nenapadlo kontrolovat zblízka ladící mechaniky. Je také pravda, že mi kytary.cz poslali barevně jinou variantu, než jsem objednával, což mě zarazilo, neboť tenhle odstín ani v nabídce neměli. Ale líbil se mi víc, než který jsem měl objednaný a tak jsem to neřešil a nechal si tenhle nástroj.

Díky za radu.

http://baskytara.com/img/m/23657/t/p183dodb1t13pe8p0ii01kln1kja1.jpg

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

2

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

Máte někdo tenhle nástroj ? Máte tam také mechaniky Warwick ?

nemam Epi.. ale mne osobne sa moc nezda ze by Epi davali na nastroj mechaniky Warwick...
je to cele akesi divne smile

napadla ma varianta, ze je to mozno nejaky kus ktory uz niekto vlastnil, dal tam tie War. ale nastroj zas vratil, a oni ho zas dali do predaja (alebo ho poslali niekomu kto si ho objednal, hoc aj v inej farbe big_smile )

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

3

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Čoveče,..takový věci bych si asi všimnul (chybějícího loga),..minimálně doma určitě hned. Ikdyž,..stejnak mi je divný, že by tam Epiphone dávali Warwick mechaniky s jejich logem? Ukaž ještě jakou máš vlastně barvu basy?...neměly by ty kolíky být tmavý?...ne v chromu. roll

0 xLajků:

4

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Mě se to taky nezdá, protože všude co jsem koukal, jsou na TB IV. ladící mechaniky v barvě vintage sunburst černé viz. http://www.epiphone.com/Products/Bass/T … d-IV.aspx. Vadí mi, že takhle vyjebávají s lidma, koupil jsem to jako nové a cenu nového kusu.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: meiilax (01. 09. 2013 23.25:59)

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Matej napsal:

Čoveče,..takový věci bych si asi všimnul (chybějícího loga),..minimálně doma určitě hned. Ikdyž,..stejnak mi je divný, že by tam Epiphone dávali Warwick mechaniky s jejich logem? Ukaž ještě jakou máš vlastně barvu basy?...neměly by ty kolíky být tmavý?...ne v chromu. roll

Původně jsem si objednával tuhle: http://kytary.cz/epiphone-thunderbird-iv-vs/HN073624/ - resp. tenhle set http://kytary.cz/set-elektricka-baskyta … =HN073624, ale dostal jsem tu co je na obrázku (foceno hned po rozbalení). Fakt mě nenapadlo kontrolovat mechaniky, ani jsem si nevšiml, že by tam měly být černé, kdyby nebyla ta jedna odchlíplá a nezjistil jsem to, tak na to ani nepřijdu..

http://baskytara.com/img/m/23657/t/p183dq1p7a6m0s92134r1hne15fi1.jpg

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

6

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

Mě se to taky nezdá, protože všude co jsem koukal, jsou na TB IV. ladící mechaniky v barvě vintage sunburst černé viz. http://www.epiphone.com/Products/Bass/T … d-IV.aspx. Vadí mi, že takhle vyjebávají s lidma, koupil jsem to jako nové a cenu nového kusu.

...tak tam s tím dojeď,...nebo tam alespoň zavolej a optej co to má znamenat. hmm

0 xLajků:

7

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

mno jo kytary .. nekde je tu cele tema o jejich ojebavkach  ... takle pozde tezko neco dokazes ale minimalne bych je poprudil a chtel pripasne slevu...
u nich uz snad nekoupim ani trsatko... este ze hraju prstama..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

8

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Určite to rieš, buď asertívny a nenechaj sa odbiť!!! Toto je neskutočné...

0 xLajků:

9

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Teda pěkný svině...no ale kdo tohle udělá? To jako někdo potřeboval tmavý mechaniky, tak si to nechal poslat a vyměnil je? A pokud mě oko neklame tak je to klasickej sunburst ten VS jsem v realu neviděla ale ani se mi nelíbí.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

10

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Že mají tohle za potřebí.. Taky mě napadlo jen to, že někdo potřeboval černé, tak je vyměnil za ty Warwicky, ale moc nechápu proč je ta G mechanika jiná, mohl to vyměnit všechno za stejné a já bych na nic nepřišel.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

11

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

Že mají tohle za potřebí.. Taky mě napadlo jen to, že někdo potřeboval černé, tak je vyměnil za ty Warwicky, ale moc nechápu proč je ta G mechanika jiná, mohl to vyměnit všechno za stejné a já bych na nic nepřišel.

...tak zřejmě měl jen čtyřku,...a ten poslední nějak doplnil. roll

0 xLajků:

12

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

m3 napsal:

mno jo kytary .. nekde je tu cele tema o jejich ojebavkach  ... takle pozde tezko neco dokazes ale minimalne bych je poprudil a chtel pripasne slevu...
u nich uz snad nekoupim ani trsatko... este ze hraju prstama..

No nevím jestli je pozdě, já to beru jako skrytou vadu. Zjistil jsem to až při výměně strun, struny už tam byly, dolaďování funguje, tak jsem do té doby neměl důvod mechaniku zkoumat. Tepve při výměně jsem zjistil odchlíplou mechaniku a návazně i že tam jsou nejspíš jiné než by tam měly být. Jinak na fejsu mám v timeline fotku s datem, kdy jsem to rozbalil = kdy mi to bylo doručeno, je to ta fotka výše v tomto vlákně, jasně je tam vidět stříbrná mechanika, která k tomuto typu s největší pravděpodobností tedy nepatří. To si myslím, že je dostatečný důkaz, že jsem s tím nic nedělal.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

13

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

To si myslím, že je dostatečný důkaz, že jsem s tím nic nedělal.

mno rozhosne to zkus .. zalezi jak moc velky sou to zmrdi ...
mne treba prisel z muzikeru skvero kytara s dvema prasklinkama v laku a dostal sem od nich slevu aniz bych to musel ukazovat big_smile asi vedeli big_smile..
ale ozval sem se hned..

meiilax napsal:

No nevím jestli je pozdě, já to beru jako skrytou vadu.

spis kdyz se jim bude chtit tak jim nedokazes ze sis to nekdy nevymenil sam  vymena mechanik je prace na 20 min...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Kdyžtak jim řekni,...že vše, jak jednaj se zákazníkama-jak si dovolí takovouto věc, uveřejníš na všech dostupných hudebních diskusních fórech a webech a odkazy na následné reakce přepošleš hlavnímu řiditeli.To jsem jim řekl já, když jsem s nima měl také problémy a pak se chovali v klidu. wink Sice když jsem tam pak jel osobně,...koukali na mě, že by mi nejraději prokousli krk, ale vše proběhlo k mé plné spokojenosti. wink

0 xLajků:

15

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Když tě budou odbývat, chtěj jejich nadřízený, pořád a dokola se hlaš k nějakýmu vedení, oni se pak srovnaj ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

16

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

m3 napsal:

spis kdyz se jim bude chtit tak jim nedokazes ze sis to nekdy nevymenil sam  vymena mechanik je prace na 20 min...

Že bych objednal celou basu, hned přehodil kolíky, po pár měsících hlásil, že tam byly původní špatně a žádal náhradu ? To mi nedává smysl, proč by to někdo takhle komplikovaně dělal, kdyby chtěl nějaké kolíky... :-)

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

17

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Takhle by to mělo vypadat, to je stejnej kousek:

http://www.ebay.com/itm/Epiphone-Thunde … 19e15b81e8

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

18

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Ráno jsem napsal na kytary a volali mi teď zpátky, že to zjišťovali a neví, že pravděpodobně to tak přišlo už od polského dovozce. Vůbec neprotestovali a  chtějí se domluvit, a to buďto výměna celé kytary nebo vrácení peněz. Byli dost ochotní, příjemné zjištění..

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: m3 (02. 09. 2013 15.28:55)

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

Vůbec neprotestovali a  chtějí se domluvit, a to buďto výměna celé kytary nebo vrácení peněz. Byli dost ochotní, příjemné zjištění..

smile tak to je pekne ze by se hnuli ledy smile ..
ale hlavne ti poslali uplne jinej model ne?? ta hlava je jina ?? ikdyz asi je to naka starsi verze co sem koukal na ebayi tak je tam oboji..nebo to dela jen to nasviceni a uhel??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

20

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

No ale stejně je to divný...na těch levnejch čínskejch Warwick mechanikách přece není napsaný to "Germany" ne? Takže to budou "ty lepší" dělané nějakým specializovaným výrobcem, nebo se pletu? Ta poslední pofiderní mechanika je  teda bůh ví co.
No je hezký že se k tomu takhle postavili, teď jsem na koncertě mluvil s basákem kterej nevyreklamoval rozlepenej krk na LTDčku, že si jako za to může sám. Obchod už nevím, kytary.cz to ale nebyli.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

21

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

Ráno jsem napsal na kytary a volali mi teď zpátky, že to zjišťovali a neví, že pravděpodobně to tak přišlo už od polského dovozce. Vůbec neprotestovali a  chtějí se domluvit, a to buďto výměna celé kytary nebo vrácení peněz. Byli dost ochotní, příjemné zjištění..

...tak zase jestli se ti líbí ta basa a už si si na tu svůjí zvykl, tak bych jim navrhl, ať mi dodaj stejnej Warwick kolík,...a měl bys pět stejných kvalitních Warwicků,...a že jsou v chromu by mi vůbec nevadilo-naopak. Nebo bys chtěl basu vrátit a vybrat si třebas úplně jinou? smile

0 xLajků:

22

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Matej napsal:

...tak zase jestli se ti líbí ta basa a už si si na tu svůjí zvykl, tak bych jim navrhl, ať mi dodaj stejnej Warwick kolík,...a měl bys pět stejných kvalitních Warwicků,...a že jsou v chromu by mi vůbec nevadilo-naopak. Nebo bys chtěl basu vrátit a vybrat si třebas úplně jinou?

Uvažuju, že bych si vzal tuhle - http://kytary.cz/epiphone-thunderbird-c … /HN129954/ , má Gibson TB Plus snímače tj stejné jako jsou na Gibson TB.. Díky tomu je ale rozdíl ceny 4000 Kč, což je blbý smile Určitě chci ale zůstat u TB, ten jejich sound se mi prostě hrozně líbí a navíc vypadají dost sexy tongue

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

23

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

No nejenom, tělo je jako Gibson mahagon a ne olše a krk je průchozí jako u originálu...na tu basu se prostě nemůžu vynadívat...

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

24

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Dragunov napsal:

No nejenom, tělo je jako Gibson mahagon a ne olše a krk je průchozí jako u originálu...na tu basu se prostě nemůžu vynadívat...

jj je to krasavice k pomazlení :-)

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: meiilax (05. 09. 2013 11.13:12)

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Chjo, v kytarách se činili a už dneska jsem dostal nový nástroj, ale objednával jsem tuto variantu (kterou mají na stránkách)

http://kytary.cz/epiphone-thunderbird-c … /HN129954/

http://baskytara.com/img/m/23657/t/p183mpj4d7vjoek7bfrt2s15pc1.jpg

a dostal tuhle barevnou variantu

http://baskytara.com/img/m/23657/t/p183mpjo0j16cm15qe1s361nuoi583.jpg

Vidím snad ten rozdíl jenom já ? Nebo mám zbytečné nároky, když za to platím ? Serou mě fest.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

26

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

pošli je do prdele, to není možné snad

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

27

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

je to humus...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

28

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Je to v prdeli, já vůbce nevím co je to zase za pochybný kousek, když ho nemá v této barvě v nabídce ani výrobce, ten má tohle - http://www.epiphone.com/Products/Bass/T … V-PRO.aspx - a toto jsem myslel že objednávám, nebo z inzerátu http://kytary.cz/epiphone-thunderbird-c … /HN129954/ máte jiný pocit ? Hodím jim to na hlavu a budu chtít prachy i za dvojnásobné poštovné, když jim to pořád musím vracet.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

29

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

do zmrdů s nima a poslat jim link, reklama jak cyp

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

30

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

A u Thomanna tu basu nemají? Já už se většinou koukám a objednávám tam,..český shopy začínám nějak po zkušenostech vypouštět. Dodávky mají v podstatě i rychlejší než český shopy a při ceně té basy bys měl dopravu zdarma. wink

0 xLajků:

31

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Matej napsal:

A u Thomanna tu basu nemají? Já už se většinou koukám a objednávám tam,..český shopy začínám nějak po zkušenostech vypouštět. Dodávky mají v podstatě i rychlejší než český shopy a při ceně té basy bys měl dopravu zdarma. wink

U Thomanna mají jen bílé provedení, ale napsal jsem ji, jestli můžou sehnat tu barvu VS co chci.. Díky.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

32

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Jsou to kokoti i kdyz ja po pravde  uz novy nastroje nekupuju smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: m3 (05. 09. 2013 23.55:52)

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

Vidím snad ten rozdíl jenom já ? Nebo mám zbytečné nároky, když za to platím ? Serou mě fest.

mno tady je to spis vyphotoshopovanou epiphonackou fotkou ..
lepsi je dycky to projet googlem a podivat se i na jiny fotky tady bych rek ze to je stejnej model jenom ta fotka je presvicena a este pak ty barvy dolazeny taky zalezi jestli to foti pod bilym nebo zlutym svetlem ...
viz https://www.google.cz/search?safe=off&a … mzc8OiVbF0
nehlede k tomu ze drevo je dycky jiny tak pokud to neni solid barva tak se to dycky bude lehce menit kus od kusu..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

34

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

To není ani foťákem an photoshopem. Ten nástroj má vypadat tak, jak ho má Epiphone na fotkách. Co jsem měl ten kousek před tím, kde byla ta prapodivná mechanika Warwick, vypadal přesně tak jak má být - koukni na fotky shora po vybalení v krabici. To dřevo vypadá krásně přírodně a přirozeně, tady u tohoto kousku vypadá do červena jakoby uměle.


http://baskytara.com/img/m/23657/t/p183opfsk312bo5va1d871t701ab32.jpg

I na google fotkách tohoto typu je 99% fotek v barvě tak jak mají být. Navíc tady je úplně černá hlava, u toho VS, co má v aktuálně katalogu Epiphone, je hlava zepředu černá a zezadu "dřevěná". Takže světlem nebo foťákem to není, je to prostě jinej, asi nějakej starší typ VS co Epiphone dělal.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

35

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

hmm treba presunuli vyrobu ... ja mam nekolik buterscorchu a kazdej vypada jinak... i od stejnejch vyrobcu..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: meiilax (06. 09. 2013 10.56:41)

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

m3 napsal:

hmm treba presunuli vyrobu ... ja mam nekolik buterscorchu a kazdej vypada jinak... i od stejnejch vyrobcu..

Možný to je. Na krabici týhle jsem si ale všiml, že je nalepený červený kolečko, tak jestli to znamená nějakou variantu do červena... Thomann je schopnej mít to až v polovině října. Vážně uvažuju o výjměně za Alpine White, na můj vkus trochu míň konzervativní barva, ale není celkově špatná :-) Tady je videjko

http://www.youtube.com/watch?v=K0ycp-IYqDM

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

37

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

koukam ze uz presunuli spunt na popruh ..ale asi to i tak pada na hlavu ne ?  nejak se mi to zacina libit nema to ten roh co mi u fendroidu zavazi o pupek big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

38

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

m3: To jo ona to většina lidí stejně mydlí dost u kolen. On totiž ten původní Epi nebyl s průběžným krkem takže teď to může být tak jak na origu.
A hlavně u tehle verze se mi líbí taky jak má na té hlavě to "seříznutí" v kontrastní barvě...hned ta lodička vypadá lépe.
Takže si nemůžu pomoct, ale ty dvě basy na těch obrázcích jak je tu meiilax postoval se neliší jen odstínem.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

39

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Tak tohle je dobrej fail, ty mechaniky stoprocentně původní nejsou.. fakt bych si tam nekoupil už ani popruh :-p

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: meiilax (06. 09. 2013 16.34:17)

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

m3 napsal:

koukam ze uz presunuli spunt na popruh ..ale asi to i tak pada na hlavu ne ?  nejak se mi to zacina libit nema to ten roh co mi u fendroidu zavazi o pupek big_smile

Na hlavu je těžká, chce to pořádně širokej popruh nejlépe s protiskluzem, nebo si přehodit popruh přes zadní horní roh jako na tom videjku :-) Anebo to pálit u kolen :-) Ale jde u zvyk, mě už to nepřijde.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

41

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Jak s časovým odstupem hodnotíš toho T-birda? Díval jsem se na specifikace a něco početl na talkbassu a docela to tam chválí. Čím dál víc o ní uvažuju, na origo Gibsona nejsou prachy, a tohle je konečně verze od Epiphonu co originálu podobá vč. koncepce a materiálů.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

42 Naposledy upravil: meiilax (04. 02. 2014 22.11:24)

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Hastur napsal:

Jak s časovým odstupem hodnotíš toho T-birda? Díval jsem se na specifikace a něco početl na talkbassu a docela to tam chválí. Čím dál víc o ní uvažuju, na origo Gibsona nejsou prachy, a tohle je konečně verze od Epiphonu co originálu podobá vč. koncepce a materiálů.

Já ho hodnotím dobře, má charakteristický sound, myslím, že hraje prakticky stejně jako Gibson TB, má prakticky to stejné co Gibson vč. snímačů. Momentálně ale hraji více na F JB, sound kapely si to vyžaduje spíš, tak ho možná prodám, ale ještě nevím, je to moje těžká srdcovka z The Cure :-)

Kamarádovi co jsem mu ho půjčil hraje podlazeně (od D) a moc si nechrochtal, prý když podladíš tak dost ztrácí sustain..

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

43

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

prý když podladíš tak dost ztrácí sustain

To je blbý, ale zase jestli to není spíš strunama. Při podladění nemají  takový pnutí...

meiilax napsal:

má charakteristický sound

meiilax napsal:

hraje prakticky stejně jako Gibson TB

Jo, tohle psali i na talkbassu. Mohlo by to být super... Pro mě je tahle basa taky naprostá srdcovka a už vůbec v bílý barvě (Twiggy Ramirez od Mansona na NIN).

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

44

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Hastur napsal:

To je blbý, ale zase jestli to není spíš strunama. Při podladění nemají  takový pnutí...

Stejný struny (EB Suer Slinky) mám i na F JB, stejný kamarád měl i tuhle mojí půjčenou a podlazení v pohodě, hrála údajně parádně...

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

45

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Hastur napsal:

Jo, tohle psali i na talkbassu. Mohlo by to být super... Pro mě je tahle basa taky naprostá srdcovka a už vůbec v bílý barvě (Twiggy Ramirez od Mansona na NIN).

No každopádně kdybys třeba měl cestu k nám na západ, mohl by sis na ní ve zkušebně zahrát :-)

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

46

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

Jo, pokud bych se tím směrem někdy vydal tak se ozvu, zatím to tak ale nevypadá a jen tak výlet je to už docela z ruky... Každopádně díky za info.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

47

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

podlazení

lazička to bere v pohodě jo? big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

48

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

hofa napsal:

lazička

á zase slovní fajnšmekr..všichni myslím pochápali :-D

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

49

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

...svými chápavými ocasy smile (odedneška budu vyhrožovat "neser, nebo tě pochápu")

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

50

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

meiilax napsal:

zase slovní fajnšmekr

to ani ne smile já si dycky vezmu lazičku a lazím a lazím, až mám nalazeno big_smile big_smile wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

51

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

spider napsal:

...svými chápavými ocasy  (odedneška budu vyhrožovat "neser, nebo tě pochápu")

Já jsem vždy platil za vytříbenýho češtináře, jsem rád, že se tento novotvar uchytnul :-D

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

52

Re: Epiphone Thunderbird IV. - ladící mechanika

hofa napsal:

to ani ne smile já si dycky vezmu lazičku a lazím a lazím, až mám nalazeno big_smile big_smile wink

http://goo.gl/maps/u33wU

....sem myslel že si brňák

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků: