1

Téma: Zesilovač na dobírku

Zdravím,

Chci si nechat poslat zesilovač na dobírku (použitý bez záruky), jenže mám takové obavy klasického typu jako:
,, Co když zaplatím, otevřu a tam místo zesíku 4 cihly !? ,,

Dáte mi prosím nějakou radu třeba ti, kteří už takhle obchodovali,
jak se mám bránit v případě, že by se mi to stalo, nebo jak tomu předejít?

*Předem děkuji za užitečné rady.*

Ibanez SR505 NT , YAMAHA RBX 375 BL ,  GK 1001RB  + WARWICK WCA 411-4 PRO
0 xLajků:

2

Re: Zesilovač na dobírku

no a jakej je v tom rozdil kdyz tam opravdu bude, ale nebude fungovat?

na tohle ti prece nikdo nemuze napsat nic jineho nez osobne a vyzkouset a pak penize....i tak je riziko, ze tam bude nejaka skryta vada co se projevi jednou za mesic

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

3

Re: Zesilovač na dobírku

Jak pise RadekCX. Bud to risknes a mozna "zaplaces nad vydelkem" a nebo to bude ok. Zasilku muzes otevrit jeste na poste, ci pred kuryrem, aby si mel svedka a pote, kdyz tam bude neco jineho, tak to neprebrat. Ja jsem to takto praktikoval, kdyz jsem si kupoval telefon na inzerat. Tehdy bylo nastesti vse ok. Hlavni je neplatit predem!

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

4

Re: Zesilovač na dobírku

JohnyLN napsal:

,, Co když zaplatím, otevřu a tam místo zesíku 4 cihly !? ,,

No mě se něco podobného stalo před pár lety s notebookem. Blbá zkušenost, ale můžu ti alespoň říct co jsem se poté dozvěděl na poště.

Pokud si necháš balík poslat na dobírku poštou, tak máš možnost ho rozbalit hned na přepážce. Sice ho budeš muset před rozbalením zaplatit, ale když jim řekneš že uvnitř má být zesilovač a ten tam po rozbalení nebude, tak oni tu platbu zablokují a měli by s tebou snad sepsat nějaký protokol a peníze ti vrátit. Takhle mi to alespoň vysvětlovali po telefonu, když jsem tu platbu chtěl 15minut po odchodu z pošty rozbalení balíku stopnout. Každopádně bude lepší se na tohle přímo informovat na poště nebo u balíkový firmy co by to přepravovala, jaký máš možnosti.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

5

Re: Zesilovač na dobírku

S tím rozbalování balíku na poště mám svoje zkušenosti. Do toho bych rozhodně NEŠEL. Ideální je osobní předání.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6

Re: Zesilovač na dobírku

je to 6h cesty no, tak ale rozhodl jsem se, že tam tedy dojedu smile

PS.: mám známé co v tom dělaji, tak bych raději dal 10.000,- + 1000,- navíc za opravu, než 10.000,- za cihly big_smile

Ibanez SR505 NT , YAMAHA RBX 375 BL ,  GK 1001RB  + WARWICK WCA 411-4 PRO
0 xLajků:

7

Re: Zesilovač na dobírku

Hastur napsal:
JohnyLN napsal:

,, Co když zaplatím, otevřu a tam místo zesíku 4 cihly !? ,,

No mě se něco podobného stalo před pár lety s notebookem. Blbá zkušenost, ale můžu ti alespoň říct co jsem se poté dozvěděl na poště.

Pokud si necháš balík poslat na dobírku poštou, tak máš možnost ho rozbalit hned na přepážce. Sice ho budeš muset před rozbalením zaplatit, ale když jim řekneš že uvnitř má být zesilovač a ten tam po rozbalení nebude, tak oni tu platbu zablokují a měli by s tebou snad sepsat nějaký protokol a peníze ti vrátit. Takhle mi to alespoň vysvětlovali po telefonu, když jsem tu platbu chtěl 15minut po odchodu z pošty rozbalení balíku stopnout. Každopádně bude lepší se na tohle přímo informovat na poště nebo u balíkový firmy co by to přepravovala, jaký máš možnosti.

Děkuji moc! to mě napadlo, že by to tak mohlo jít.. ale jak psal, strávím za ten den pro tu jistotu těch cca 12h ve vlaku big_smile ..

Ibanez SR505 NT , YAMAHA RBX 375 BL ,  GK 1001RB  + WARWICK WCA 411-4 PRO
0 xLajků:

8

Re: Zesilovač na dobírku

pepaol napsal:

Ideální je osobní předání.

Tak o tom žádná.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

9

Re: Zesilovač na dobírku

Zkus najít někoho z místa, kde je prodávající. Jestli ti věnuje hodinku času, tak ať ti to krátce vyzkouší, skoukne při balení, a máš relativní bezpečí co se týče obsahu...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

10

Re: Zesilovač na dobírku

Opraven název tématu, příště prosím podtržítka nepoužívej. Díky.

Jinak bych taky poprosil někoho ochotného místního (určitě se někdo najde), kdo zdarma či za pár drobných udělá službu a půjde zesilovač vyzkoušet a odeslat poštou...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

11

Re: Zesilovač na dobírku

mno ja si kupoval i jetej apec z polska a prisel skutecne apec... big_smile .. a hraje doted..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Zesilovač na dobírku

JohnyLN napsal:
Hastur napsal:
JohnyLN napsal:

,, Co když zaplatím, otevřu a tam místo zesíku 4 cihly !? ,,

No mě se něco podobného stalo před pár lety s notebookem. Blbá zkušenost, ale můžu ti alespoň říct co jsem se poté dozvěděl na poště.

Pokud si necháš balík poslat na dobírku poštou, tak máš možnost ho rozbalit hned na přepážce. Sice ho budeš muset před rozbalením zaplatit, ale když jim řekneš že uvnitř má být zesilovač a ten tam po rozbalení nebude, tak oni tu platbu zablokují a měli by s tebou snad sepsat nějaký protokol a peníze ti vrátit. Takhle mi to alespoň vysvětlovali po telefonu, když jsem tu platbu chtěl 15minut po odchodu z pošty rozbalení balíku stopnout. Každopádně bude lepší se na tohle přímo informovat na poště nebo u balíkový firmy co by to přepravovala, jaký máš možnosti.

Děkuji moc! to mě napadlo, že by to tak mohlo jít.. ale jak psal, strávím za ten den pro tu jistotu těch cca 12h ve vlaku big_smile ..

no tak na to muzes zapomenout ze by to takto fungovalo...a neverim ze by ti to na poste nekdo rekl

posta nic blokovat nebude, protoze absolutne nemuze tusit, co v tom baliku opravdu melo byt - ty ten balik otevres, bude tam zesilovac a ty reknes, ale ja jsem si objednal ctyri cihly takze prosim tu platbu stopnete - chapes, ze poste do toho co je v tom baliku absolutne nic neni

maximalne muzes pozadat postacku ze to pred ni otevres a ze by ti mohla (pokud se ji bude chtit jit k soudu) dosvedcit, co bylo v baliku a to ne jako zamestnanec posty, ale jako soukroma osoba - takze v podstate staci kdyz s tebou bude libovolnej znamej (ne pribuznej) a dosvedci ti co bylo obsahem baliku - navic postacka tezko pozna, jestli prisel opravdu ten spravny zesilovac co sis objednal

takze asi tak...

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

13

Re: Zesilovač na dobírku

RadekCX napsal:

a neverim ze by ti to na poste nekdo rekl

Tak věřit nemusíš, ale tohle bych si z prstu nevycucal. Alespoň tady v Jihlavě mi to vedoucí na poště do telefonu takhle řekla. Osobně jsem to nezkoušel, od toho mého problému s notebookem nebyl důvod. Zatím mi to vycházelo všechno tak, že jsem bral věci nové nebo osobní převzetí.
Ale chápu, že poště může být jedno co v tom balíku je. Třeba je to takhle jen kvůli snazší spolupráci a dokazování pro policii...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

14

Re: Zesilovač na dobírku

Pošta už se tu řešila, viz:
http://baskytara.com/post340996.html#p340996

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Paparatzzi (03. 02. 2014 16.08:11)

Re: Zesilovač na dobírku

leda z aukra když si odvážný nebo od někoho z fóra. Jinak nic. Každý kdo si objedná od někoho neznámeho něco na dálku je.. Jak to říct naivní? Nebo jak to říkáme v Ostravě, kus cypa. Já už si byl tolikrát pro basu třeba v Práglu, že se až divím, že se mi chtělo...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

16

Re: Zesilovač na dobírku

každopádně, pokud to bude možné, sežeň si recenze nebo ohlasy na prodávajícího. Napiš přes jaký portál to kupuješ a popř. od koho, třeba někdo bude znát onoho kupujícího a popřípadně ti napíše buď něco pozitivního nebo negativního - zkušenosti atd.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

17

Re: Zesilovač na dobírku

Paparatzzi napsal:

Já už si byl tolikrát pro basu třeba v Práglu, že se až divím, že se mi chtělo..

nebo si poslal spidera...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Zesilovač na dobírku

Pro bednu, né pro basu smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

19

Re: Zesilovač na dobírku

Nebo to můžeš vyřešit přes paypal, zaplatiti "dopředu" a při nejhorším to pak tam jde docela ok vystornovat..

ex basák: www.bandzone.cz/narusenespojeni
Fender Precision Special Deluxe MiM 04
Ve výslužbě smile
0 xLajků: