1

Téma: Výměna snímačů, vyplatí se?

Ahoj, mam teďka dobrou nabídku na snímadla z Mexickýho Fendera PB, moje otázka zní, jestli se vyplatí do mýho Squiera Classic Vibe série kupovat tyhle snímače a vyměnit je? Je takovej rozdíl mezi těma Squier snímačema a snímadlama z týhle basy? http://kytary.cz/fender-standard-precis … /HN120400/
Díky za rady.

0 xLajků:

2

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

U affinity možná,ale u classic vibe série si myslím že to nebude nějakej znatelnej rozdíl. To se spíš rovnou podívat třeba po RM,SD atd...

0 xLajků:

3

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

woody: blá blá blá smile

vasa13: seymoury, dimarzia... občas se válí po bazaru. Rozhodně bych neměnil lowendový snímače za jiný lowendový, nevyplatí se to.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

4

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Okok, díky, já o výměně zatim teďka moc neuvažuju, spíš, že tyhle jsem mohl mít za fakt lidovou cenu smile Takže díky.

0 xLajků:

5

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Jasně, ale fakt nemá cenu investovat do drobného zlepšení smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

6

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Nemá smyls, vraž tam jetý Fender original jazz bass snímadla - sou fakt dobrý.

0 xLajků:

7

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Nevím, zda je to úplně k tématu, kdyžtak prosím o přesun.

Na mé base (Aria IGB 50/5) mi při vyšších hlasitostech hučí singlový snímač. Je to pasivní basa.

Typ snímačů :CP-5 Double Coil x 1, CJ-5 Single Coil x 1

Chci se zeptat, jakým způsobem se dá zabránit vrčení (brumu, nebo jak to označit) tohoto snímače???

Další otázky:
Bylo by lepší nechat někde u kytaráře ty snímače vyměnit?
Za jaký typ byste je vyměnili? Samozřejmě vím, že musí souhlasit rozměry. Hraji rock/metal, tedy nějaké vhodné snímače na tento styl muziky.
Je v Brně případně nějaký kytarář, kterého byste mi doporučili?

Díky za pomoc.

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

8

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Andrew: A jak ti to hučí?...jako že když máš oba snímače na plno a vytavíš hlasitost na aparátu? Nebo hučí jen jeden ten snímač?...nedáváš jen ten singl u kobyly?...ten ti samotnej asi brumit bude. neutral

0 xLajků:

9

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Používám oba na maximum. Pravda je, že vrní jen ten singlový, zatímco ten druhý ne. Ale zase se mi nelíbí barva tónu pokud mám jen jeden snímač zesílený, proto hraji na oba na maximum.
Jinak výšky na zesilovači nemám nějak vytáhnuté.
A čím je způsobeno, že vrní pouze ten singlový snímač??? Případně čím se tomu dá zabránit? Výměnou? Za jaký?

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Lukáš (19. 02. 2013 20.24:08)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Andrew napsal:

A čím je způsobeno, že vrní pouze ten singlový snímač??? Případně čím se tomu dá zabránit? Výměnou? Za jaký?

Odstínění může snížit lehce brum, resp. indukci "cizích" brumů a rušení z prostředí. Úplně zamezit brumu singlu, jestli se nepletu, lze jedině pomocí paralelní ("falešné") cívky - pak se vlastně ze singlu stane funkčně humbucker, ale zvukově je to podobné singlu. Ale není to zvukově čistokrevný singl wink

0 xLajků:

11

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Princip dvoucívkového snímače je v tom, že ty dvě cívky jsou navinuté v protisměru a tím vlastně odečítají rušení. Stejný princip je u zapojení dvou singlů - proto oba dohromady při stejné hlasitosti nebrumí. Singl samostatně vždy rušení bere. Ty tam máš celkem tři cívky, takže na plnou hlasitost to trochu brumět bude. Řešení: Trochu odstínit snímače (lak, fólie) a smířit se s trochou brumu, nebo vyměnit jeden ze snímačů. Já bych volil první variantu. Trocha brumu se u dobrého zvuku dá omluvit. Navíc to člověk může ovlivnit tím jak se otočí a jak je daleko od aparátu...

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

12

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Jo, to jsem si všiml, že když se různě natáčím k aparátu tak se ten brum mění. Bohužel většinou není tak velké pódium, abych mohl stát dál od něj. A ty fólie se někde prodávají? Nebo ten snímač by se měl nějakým (jakým?) bezbarvým lakem normálně přelakovat shora???
Možná se ptám jak vůl, ale já se v tomto absolutně nevyznám :-)

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

13

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Andrew napsal:

Nebo ten snímač by se měl nějakým (jakým?) bezbarvým lakem normálně přelakovat shora???

nevr !!! nahore mas struny to je ten sihnal co chces chytat big_smile .. 
Lak mysli vodivostni? lak .. kterej vede proud a natres s nim vsechny sachty kudy tahas draty a jednu zem k nemu pripojis... nektery basy to maj udelany uz z vyroby treba Squier VM JazzBass 70 to ma primo i s dratkama co sou takovejma tema vidlickama co byli ve stavebnicich pro detske elektronadsence prisrobovany to toho laku resp dno sachty...
Folie plni stejnej ucel ale je to kovova nalepovaci folie kterou vylepis jak tapety do tech sachet... pripadne na vyzkouseni nebo pro nemajetne de pouzit i obycejnej alobal ale ten se jednak trha a jednak neni tak dobrej vodic jako treba med ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Cu páska nebo sprej na odstínění (ten stojí ale cca 500,-) se dá v Brně sehnat buď na Křenové v GES vedle PÚ a nebo V GME na Kolišti...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

15

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

kurowec napsal:

Cu páska nebo sprej na odstínění

Přesně!
Jinak se dá použít i al fólie (i běžný alobal, nebo nějaká samolepící páska) jen kontakt je nutné provézt přez nějaký vrut, protože hliník nepřipájíš. To ale platí i pro lak.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

16

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Ahoj.
Chci se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s Aguilar snímači na JB.
Měl jsem dřív original starý Fender snímače, ale vyměnil jsem je za snímače značky Lindy Fralin a ty jsou lepší. Ale zajímalo by mě jestli jsou ještě nějaké lepší snímače, tyto jsem pořídil na doporučení, že jsou super.  Jinak se ve snímačích se skoro nevyznám.
Například by se mi hodily s nímače, které nemají takové výšky a naopak dají vyniknout nějakým pěkným středobasům, protože mám jasanové tělo a je dost navýškovaný (mám za to, že to je tím) a furt mám pocit, že v tom není to správný maso. Nástroj hraje na sucho skvěle, tak to musí být snímačema, ne? Tak by mě zajímalo jak hrajou třeba ty Aguilary. Nebo poradíte nějaké?
Je tu nějaký snímačový expert? smile

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

17

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

ImrBass napsal:

mám jasanové tělo a je dost navýškovaný (mám za to, že to je tím)

Snímačový expert nejsem, ale tohle jsem taky vypozoroval.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

ImrBass napsal:

Například by se mi hodily s nímače, které nemají takové výšky a naopak dají vyniknout nějakým pěkným středobasům

Určitě jasan jde více do výšek. Já jsem měl na svojí base stejný problém. Po výměně za snímače Lollar jsem víc než spokojený, mám tam přesně to co mi tam chybělo

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

19

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Aguilary zkousel Davidak a myslim, ze je prodaval i Wimpy. Ale nevim jestli 60s nebo 70s.
Taky mam jasanici a nevim co by bylo nejlepsi, resp. jaky snimace by sedli nejlip... a asi se to nikdy nedozvim:)
Mam tam ted taky Lindy Fralin bezbrum..

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

20

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Vyplati se, uz jen kvuli tomu, ze vidis co to dela/nedela se zvukem, aneb i negativni vysledek muze bejt uspesnej smile

Ty Aguilary sou charakterove ve stejny rodine jako SD Antiquity, Fender CS, Fralin.. Tedy snimace ktery se snazej bejt stejny jako ty pravy z 60' fenderu. A pokud se dobre pamatuju, zrovna ve vejskach hraly docela dost. Pokud bych chtel zkusit uplne opacnou stranu spektra, tak bych nekde opatril Bartolini, ktery jsou vsechno, jen ne divoky. Naopak umej bejt krasne medovy a zpevavy a s jasanovou basou by si rozumet mohly. Pokud ani s nima basa nebude min agresivni, tak to neni snimacema. Kazdopadne jako referencni zkouska by to mohlo bejt k necemu.

Anebo zkus hlazenky smile

0 xLajků:

21

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Já nevím, to asi možná vyřeším výměnou za basu z olše. To bude jistější smile
Koupím snímače a zjistím, že to není furt ono.

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

22

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

ImrBass napsal:

Například by se mi hodily s nímače, které nemají takové výšky a naopak dají vyniknout nějakým pěkným středobasům,

dimarzio model J smile dal sem je na skvero sou splitly takze nebrumi a zvukove by meli byjt prave spis dole a navic tomu davaj lehkej nadech humbace smile dal sem to na skvero a pidou mi fajn .. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

23

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

ImrBass napsal:

Koupím snímače a zjistím, že to není furt ono.

tak je prodas nebo schovas na jindy.. nebo vymenis s nekym... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

24

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Ahoj, hledám radu ohledně snímačů na precision.
Pořídil jsem si fender precision bass 62 MIJ. Basa má pěkný konkrétní ostrý zvuk, řekněme to co jsem očekával od PB, přesto mi to nedává spát a chtěl bych vyměnit stávající původní snímače. Chybí mi u basy plnost tónu zvláště v basech (v porovnání s druhou basou warwickem osazenou humbucker a singlem od MEC, zní PB více agresivně, ale  zároveň i ploše a nebasově, testováno na kombu markbass u kterého předpokládám minimální zkreslení zvuku samotné basy)

Budu rád za jakékoliv tipy na vhodné snímače, které by dodali base ten "basový zvuk" a zároveň zachovaly charakter PB. Basu jsem kupoval kvůli kapele, kde potřebuji spíše konkrétnější agresivnější zvuk, který jsem docílil trsátkem a efekty, přesto base to něco chybí.

Moje dosavadní tipy na snímače, které jsem vydedukoval z různých recenzi:
Fender Custom Shop ‘62 P Bass
DiMarzio Model P DP122
EMG Geezer Butler Signature P Bass
přemýšlel jsem také nad R.M.pickups

Předem děkuji za tipy, připomínky, zkušenosti a rady.

0 xLajků:

25

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

jimi.joe napsal:

Ahoj, hledám radu ohledně snímačů na precision.

Ikdyž se v tomhle hodně špatně radí. Testoval jsem USA standard snímač vs. ten DiMarzio a řekl bych, že DiMarzio tomu tvému požadavku odpovídal. Měl silnější signál a více basů. Nicméně, u PB je to hodně o vkusu.

0 xLajků:

26

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

No nemám moc srovnání, ale celkem dlouho už používám R.M. pickups PRM1 Fat Vintage a naprostá spokojenost. Zvuk pěkně hutnej, tučnej. Výstup nemá jako keramickej hambáč, ale není to ani nějaká slabota. Akorát, co jsem vyměnil basu (vrátil se z ála MM na ála PJ), tak už tam "musím" přimíchávat kobylkáč, protože mi tam trochu chybí ty jasný středy (kór když jedu aktiv)...

Zabij hlavu a tělo umře taky...
0 xLajků:

27

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

jimi.joe napsal:

kde potřebuji spíše konkrétnější agresivnější zvuk

Osobní zkušenost se snímači na precla nemám, ale na takovej popis by mohli sedět Seymour Duncan SPB-3
Jinak co se domácích výrobců týče, tak kromě R.M. jsem četl chválu na snímače od pana Tůmy.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: MartinXC (08. 03. 2018 14.44:16)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

df napsal:
jimi.joe napsal:

Ahoj, hledám radu ohledně snímačů na precision.

Ikdyž se v tomhle hodně špatně radí. Testoval jsem USA standard snímač vs. ten DiMarzio a řekl bych, že DiMarzio tomu tvému požadavku odpovídal. Měl silnější signál a více basů. Nicméně, u PB je to hodně o vkusu.

Priklonil bych se k DiMarziu v případě hry prsty.
Když trsátkem, tak se cinkání posune trochu níž a tedy se charakter PB změní. Možná to ale půjde dohnat ocel.strunami.
Asi se to nevyplatí ... což to vytáhnout na eq?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

29

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

jimi.joe napsal:

Budu rád za jakékoliv tipy na vhodné snímače, které by dodali base ten "basový zvuk" a zároveň zachovaly charakter PB.... potřebuji spíše konkrétnější agresivnější zvuk

Hastur napsal:

na takovej popis by mohli sedět Seymour Duncan SPB-3

Rozhodně. O ničem jiným bych ani neuvažoval, viz: http://baskytara.com/topic13247

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

30

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Hastur napsal:

ale na takovej popis by mohli sedět Seymour Duncan SPB-3

Měl sem ho na PB basách několikrát a výše zmíněnýmu popisu vůbec neodpovídal. Je prostě vykradenej na středech a mě to tam chybí. Jo z PB je pak dunivej tank, ale podle mě se pak ztrácí docela charakter toho nástroje...

0 xLajků:

31 Naposledy upravil: José (08. 03. 2018 15.21:07)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Plně souzním, SPB-3 na precla nikdy víc. DM dp122 mi přijde super na trso, na takovýto prstování mi nejvíc seděl spb-2. (Jedničku jsem nezkoušel)

0 xLajků:

32

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Hastur napsal:

Jinak co se domácích výrobců týče, tak kromě R.M. jsem četl chválu na snímače od pana Tůmy.

RM je super. Já od něho mám PRM1 vintage a jsem moc spokojenej. Ale RM ti málokdy udělá něco speciálniho- pokud by jsi chtěl nějaký odlišnosti vůči jeho standardním modelům. (Má dostatek zakázek, cca měsíc čekací doba)
Pokud máš naopak nějaký speciální požadavky tak bych bral Tůmy.

Kdyby jste někdo chtěli tak máme u RM cca 10% slevu a poštu zdarma.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

33

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

José napsal:

na takovýto prstování mi nejvíc seděl spb-2

Souhlas s Josém. Kdysi mi prošel rukama kapelní japonskej preclik a laborování se snímači se ustálilo na SPB-2.

pekelnik napsal:

Je prostě vykradenej na středech a mě to tam chybí

SPB-3 jsme na něm zkoušeli jako první a jak píše pekelnik, tak ty středy mu prostě chyběly.

SPB-2 samozřejmě nemá tak zvonivý vejšky, ale ty jsem si stejně nakroutil na Sansampu. SPB-2 bezvadně duněl a byl neskutečně konkrétní ve všech polohách.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

34

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

A má mít Precl zvonivý vejšky?  Nemá to bejt spíš "nasranenej" a trochu nakřápnutej  bručoun ?  Na cinkavý vejšky máme JazzBass  (jsem si myslel) ....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

35

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Jednou jsem u mexického JB měnil snímače. Nepomohlo to. Tak už měním celý basy. Fakt, že USA Precl má zvuk jak má být.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: pekelnik (09. 03. 2018 07.28:37)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Atvečko napsal:

Nemá to bejt spíš "nasranenej" a trochu nakřápnutej  bručoun

Má, ale to je zcela v rozporu s tím co dává QP.

Sám teď vlastně řeším jakej snímač na svůj lawsuit PB, originál co tam je mi přijde trochu blátivej. Dostal jsem nabídku na SPB-2, ale co si pamatuju a i teď z ukázek co jsem kde sjížděl mi přijde zas takovej zastřenější, ikdyž středy má průrazný.
Sakra to DP 122 mě furt láká, akorát není k dispozici a novej se mě kupovat nechce, notabene když si začínám myslet, že pro to jakej charakter zvuku si představuju je blíž spíš alnico, než keramika. Chcu snímač kterej má řádně chlupatý středy, pevný basy, zachová charakter PB, spíš ho ještě podtrhne a bude mít prostě "punč es fak".
Pravděpodobně zkusím Tůmu, eventuálně aj R.M. Pickups.

0 xLajků:

37 Naposledy upravil: litrfree (09. 03. 2018 07.53:40)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Počkej si jak dokončim s kytarářem přestavbu precla na Wife, je to rozdělaný. Budou tam na precl pozici Fender Custom 63, a to bude možná vono. Wifka je ve frontě za další basou co přestavuju (tak samozřejmě já ne, víš jak to je se mnou a pájkou), tak odhadem do třech tejdnů to bude. A můžeš si to tady porovnat s DiMarzio WillPower. Taky ty split PB DiMarzio humbuckery nejsou blbý, zkoušel sem to v nevim přesně v kterym precl fendroidu, a hrálo to najednou hezky, proti tomu co to bylo předtim. Taky přestavba. A teď jak o tom přemejšlim, moh bych SBS z modrýho jako jednu mez a ESP z černýho jako druhou mez charakteru  nechat strčit pokusně do bezpražce, co bude znít líp, to je přeci jen něco jinýho.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

38

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

pekelnik napsal:

Chcu snímač kterej má řádně chlupatý středy, pevný basy, zachová charakter PB, spíš ho ještě podtrhne a bude mít prostě "punč es fak".

to to DM 122 imho umi smile hlavne tu chlupatost smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

39

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Will Power jsem slyšel jednou a moc se mi teda nelíbil, možná to bylo basou, ale že bych z něj dostal dostatečně konkrétní tón hnátou to ne a ani trsem mi to nepřišlo jako to ono. Pekelníku, co si tak vzpomínám ten SPB-2 byl na tom Pearlovi, ne? Ten už je z domu?

0 xLajků:

40 Naposledy upravil: Aidamos (09. 03. 2018 09.41:56)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

m3 napsal:
pekelnik napsal:

Chcu snímač kterej má řádně chlupatý středy, pevný basy, zachová charakter PB, spíš ho ještě podtrhne a bude mít prostě "punč es fak".

to to DM 122 imho umi smile hlavne tu chlupatost smile

To je samozřejmě taky skvělý snímač, taky jsem ho měl: http://baskytara.com/topic15296
Ale jinak si stojím za tím, že kromě hromady basů má i pořádnou porci agrese SPB-3.

Atvečko napsal:

A má mít Precl zvonivý vejšky?

A proč by nemohl mít? Na vejšky má hodně vliv tělo z jasanu, když je. A na začátku se dělaly Precly hlavně jasanové.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

41

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Aidamos napsal:

A proč by nemohl mít

Nevím, mám to zadrátovaný jako takový klišé smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

42

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

José napsal:

Pekelníku, co si tak vzpomínám ten SPB-2 byl na tom Pearlovi, ne? Ten už je z domu?

Jo, dávno. smile
Nějak mi celkově nesedl do ruky co se týká pohodlí hraní.

0 xLajků:

43

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Tenhle snímač od Macha mě pro svojí frekvenční charakteristiku dost zaujal, mohl by to být takovej lepší (nevykradenej na středech) QP a to by mohlo fungovat! smile

http://www.rmpickups.cz/prm6.html#brd

0 xLajků:

44

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Nakonec jsem vyměnil snímač za DiMarzio Model P DP122. Osobně jsem více než-li spokojenost. Basa získala krásné spodky a zachovala si svůj charakter. Oproti původnímu snímači je ten zvuk více "kultivovanější", není tak ostrý jako původní, přesto v určitých polohách tónové clony je to slušné peklo. Vřele ten snímač doporučuji, rozhodně to není jednostranný upgreat pro punk/metalové fandy, ale snímač, který se neztratí ani při hře prsty. Děkuji za vaše tipy a rady, rozhodně mě utvrdili ve volbě tohoto snímače. smile

0 xLajků:

45

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

jimi.joe napsal:

ale snímač, který se neztratí ani při hře prsty.

Taky jsem ho měl a můžu jen potvrdit spokojenost. Dostatek basů, ale i fajných středů. Tohle je rozhodně za mě trefa do černého.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

46 Naposledy upravil: flachby (11. 05. 2018 13.21:55)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Musim pridat sve zkusenosti s DiMarziem, koupil sem DP122 vicemene na zaklade tohoto vlakna, navic nikdo jinej nedela kremovy prekrytky. Basa je Japonskej Preclik z roku 07 z rady Classic Series 70'. Zvukovej progres, proti origo snimacum, ohromujici. Stredy pevne jako skala, vejsky urvany, basy plny. Kytara je tarasnice s sirokym rozptylem, krvelacna bestie, celou zkousku sem se ji snazil zkrotit a furt se ji trochu bojim. Cili za mne jasne doporuceni, chcete-li si nechat ustrelit hlavu, smele do toho, bude vas to strasne bavit.

0 xLajků:

47

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Teď mám na base snímače Seymour Duncan, sadu pro rickenbacker. Kobylkový snímač je fajn, ale ten krkovej mi přijde takovej neslanej nemastnej, nějak mi nesedí. Tak si pohrávám s myšlenkou dát na tu mojí kopii ricka ke krku snímač typu mudbucker, protože se mi líbí jeho zvuk prohnanej přes fuzz. Ale co jsem tak koukal, moc výrobců takový snímač v nabídce nemá. Našel jsem je u DiMarzio (zde: http://www.dimarzio.com/node/2124 a zde: http://www.dimarzio.com/node/2132) a pak je zakázkově dělá Curtis Novak: http://curtisnovak.com/pickups/bass_gibson.shtml

Nevíte někdo ještě o nějakém jiném výrobci? Případně obecně zkušenost s tímhle typem snímačů? (nevylučuju, že tenhle můj nápad je kravina, tam mi to klidně rozmluvte smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

48

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Ten DiMarzio ale bude moc velkej a musel bys do ricka vyrézovat větší díru, ne?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

49

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Přesně jsem to zatím neměřil, ale v místě krkového snímače je ta šachta celkem velká, takže by to teoreticky mělo jít bez frézování. Jenom upravit pickguard. Ta šachta vypadá podobně jako na téhle fotce: http://i1019.photobucket.com/albums/af320/wiker64/Ricenbacker%204001%20Autumnglo%20Refinish/19794001Autumnglorefinishing_zpsad3e08da.jpg

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

50 Naposledy upravil: pekelnik (17. 07. 2018 18.13:05)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

flachby napsal:

Musim pridat sve zkusenosti s DiMarziem, koupil sem DP122 vicemene na zaklade tohoto vlakna, navic nikdo jinej nedela kremovy prekrytky. Basa je Japonskej Preclik z roku 07 z rady Classic Series 70'. Zvukovej progres, proti origo snimacum, ohromujici. Stredy pevne jako skala, vejsky urvany, basy plny. Kytara je tarasnice s sirokym rozptylem, krvelacna bestie, celou zkousku sem se ji snazil zkrotit a furt se ji trochu bojim. Cili za mne jasne doporuceni, chcete-li si nechat ustrelit hlavu, smele do toho, bude vas to strasne bavit.

To všechno potvrzuju též!

DP122 je total killer snímač, celou tu dobu co jsem si na něj brousil zuby jsem si myslel, že to bude přesně TO ono a je to tak. No myslím že už nic jinýho na PB ani obouvat nebudu...

https://baskytara.com/img/m/78/t/p1cikjlvj01i321a1e1jvg132c6jd3.jpg

0 xLajků:

51 Naposledy upravil: pepaol (18. 07. 2018 09.53:30)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Za mne to smysl nemá. Pokud chci mít zvuk Fendera, koupím si USA Fendera. Chci-li mít zvuk MM, koupím si MM. Změna snímače u levných nástrojů moc nepomůže a u těch znělých se změní charakter do jinam. Smysl to má, pokud to není záměr.

Větší rozdíl ve zvuku udělá délka menzury, struny, způsob hry. Základ, aby hrála basa vyrovnaně.

Sem tam i zvučím kapely. Jeden basák, že by rád vyměnil Squiera JB za něco méně tupého (vyrovnanost ani neřeší). Tak jsem mu sehnal japonskou kopii JB z 80 let. Basa má zvuk jak víno. Vyrovnaná, prudce znělá ve všech polohách. No nechce ji, protože je žlutá !!! A koupil si v obchodě jakési aktivní pádlo za 5500,- Zvuk katastrofa, ještě horší, jak z toho Squieru. No hlavně, že je kluk spokojenej. A že cosi šumí v PA, mám prý PA na hovno. Že ten vodopád leze z té jeho levné mrdky nechápe. Máte vidět, jak vypadá korekční křivka na mým mixu pro tu jeho čínskou basu.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

52

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

pekelnik napsal:
flachby napsal:

Musim pridat sve zkusenosti s DiMarziem, koupil sem DP122 vicemene na zaklade tohoto vlakna, navic nikdo jinej nedela kremovy prekrytky. Basa je Japonskej Preclik z roku 07 z rady Classic Series 70'. Zvukovej progres, proti origo snimacum, ohromujici. Stredy pevne jako skala, vejsky urvany, basy plny. Kytara je tarasnice s sirokym rozptylem, krvelacna bestie, celou zkousku sem se ji snazil zkrotit a furt se ji trochu bojim. Cili za mne jasne doporuceni, chcete-li si nechat ustrelit hlavu, smele do toho, bude vas to strasne bavit.

To všechno potvrzuju též!

DP122 je total killer snímač, celou tu dobu co jsem si na něj brousil zuby jsem si myslel, že to bude přesně TO ono a je to tak. No myslím že už nic jinýho na PB ani obouvat nebudu...

https://baskytara.com/img/m/78/t/p1cikjlvj01i321a1e1jvg132c6jd3.jpg

kdyz sme u tech fotek...

https://baskytara.com/img/m/1550/t/p1cip134qm2vvjjc1adc1rj4ons3.jpg

0 xLajků:

53

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

pekelnik napsal:
flachby napsal:

Musim pridat sve zkusenosti s DiMarziem, koupil sem DP122 vicemene na zaklade tohoto vlakna, navic nikdo jinej nedela kremovy prekrytky. Basa je Japonskej Preclik z roku 07 z rady Classic Series 70'. Zvukovej progres, proti origo snimacum, ohromujici. Stredy pevne jako skala, vejsky urvany, basy plny. Kytara je tarasnice s sirokym rozptylem, krvelacna bestie, celou zkousku sem se ji snazil zkrotit a furt se ji trochu bojim. Cili za mne jasne doporuceni, chcete-li si nechat ustrelit hlavu, smele do toho, bude vas to strasne bavit.

To všechno potvrzuju též!

DP122 je total killer snímač, celou tu dobu co jsem si na něj brousil zuby jsem si myslel, že to bude přesně TO ono a je to tak. No myslím že už nic jinýho na PB ani obouvat nebudu...

https://baskytara.com/img/m/78/t/p1cikjlvj01i321a1e1jvg132c6jd3.jpg

Mám stejnou zkušenost :-) Falt parádní snímač :-) 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

54

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Mám origo Precisiona z roku 69 a je to moje srdcová basa, ale mám občas pocit, že nemá moc středů - tak sem tak pokukoval, že bych do ní zkusil dát jinej snímač (ne všechny origo snímače z tý doby jsou prej úplnej zázrak, tak bych holt znesvětil bohyni vintage noo...).. A po čerstvé zkušenosti s Dimarzio DP123 v Jazz Bassu se mi začíná jevit jako jasná volba dát tam DP122. A dovedlo mě to až sem - tak to jenom chci mít posvěcený od široké basové veřejnosti - že to není úplná pitomost? 

0 xLajků:

55

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Není to pitomost. Snímač původní si nech, kdykoliv jde vrátit zpět, ne? DP122 nemá gigantický basy a je dobře čitelnej. Rozhodně doporučuju, jen pro jistotu: rozhodně to není vintage snímač smile

 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

56

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

tao-kan napsal:

Rozhodně doporučuju, jen pro jistotu: rozhodně to není vintage snímač smile

 jak se to veme big_smile ve vintaž japonkach takove byli v tech 70. ibanezkach co se o nich rika ze sou preclovatejsi nez precl ..precl na stereoidech a podobne big_smile  .. imho mne tydle snimace bavi smile doporucuju.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

57

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

ahoj, do svého squira jazz bass vm jsem šoupl snímače lakland vintage hot j5 a mám doma navíc původní duncany, viz foto. zvuk se nepatrně posunul, řekl bych, že basy a výšky jsou na stejno, v což jsem doufal, jen je to lehce průranější ve středech (mám rád) a celkově mi přijde se snímačama lakland zvuk plnější, vyrovnanější na jednotlivých strunách. zvuk jsem si nahrál předtim a po a pouštěl a/b, rozdíl tam je, žádný naposrání, ale na zkoušce mi to v mixu přišlo výraznější, ale možná, že je to nadšením z nového :-) duncany, byť s něma nemám problém a měnil jsem je jen díky tomu, že jsem pořídil ty laklandy za levno, sponáně, nebyl záměr cíleně měnit, už tam ale vracet nehodlám.

za kolik se dají střelit? má to cenu? basa byla vyrobena myslim v roce 2015/16, ale to už nedohledám, jsem druhý majitel a nemám dokumentaci (navíc, už je stejně skvěle zprzněna od red birdů smile. díky za názory

https://baskytara.com/img/m/23819/t/p1dnc8dq35phb1gqhplbhiv1os63.jpghttps://baskytara.com/img/m/23819/t/p1dnc8e4189qc17jq1t8i1avci3o5.jpg

0 xLajků:

58

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

na FB v sekci Basgitaristi a  ...  je ted nekdo ze slovaku prodava 5ti strunou verzi za 40e

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

59

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Snímače duncane designed pro SQ VM70/5 (do r 2018) jsou výborný snímače.  Stojím si za tím.  Bohužel se to moc neví...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

60

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Atvečko napsal:

Snímače duncane designed pro SQ VM70/5 (do r 2018) jsou výborný snímače.  Stojím si za tím.  Bohužel se to moc neví...

Souhlas! wink Dokonce jsem Skvéra VM 5 prodal se snímačema z USA Deluxe a ty Duncany jsem si nechal. Škoda, že Skvér VM 5 má tělo z javoru. neutral_face V jasanovým těle hrajou ty Duncan snímače líp-zajímavěji. Mám vyzkoušeno. sunglasses

0 xLajků:

61

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Matej napsal:

Skvéra VM 5 prodal

 chlapec už se ho zoufale snaží prodat za 8 smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

62

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Atvečko napsal:
Matej napsal:

Skvéra VM 5 prodal

 chlapec už se ho zoufale snaží prodat za 8 smile

Že bych ještě počkal a pak ho koupil zpět? grinning

0 xLajků:

63

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Matej napsal:

Že bych ještě počkal a pak ho koupil zpět?

nebo já jako další basu, ať to furt nemosim nosit tam a zpátky :---)
btw. proč to má zboušený lak?

0 xLajků:

64 Naposledy upravil: yuro22 (18. 10. 2019 08.33:53)

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

Atvečko napsal:

Snímače duncane designed pro SQ VM70/5 (do r 2018) jsou výborný snímače.

Matej napsal:

Souhlas!

Matej napsal:

prodal se snímačema z USA Deluxe a ty Duncany jsem si nechal.

z roku 2018 uz asi nove nie su v predaji,
dnes by bola aka vhodna nahrada?

(mozno Seymour Duncan Quarter Pound?)
edit: vidim ze ich je vela, mam na mysli JB set, samozrejme

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

65

Re: Výměna snímačů, vyplatí se?

spaceman8 napsal:
Matej napsal:

Že bych ještě počkal a pak ho koupil zpět?

nebo já jako další basu, ať to furt nemosim nosit tam a zpátky :---)
btw. proč to má zboušený lak?

Ty modely do roku 2018 nebyly krky a hlava vůbec lakovaný. Tehdá  můj brácha kupoval pětkovýho Skvéra tady od člena Opooceho a když jsem ho měl u bráchy v ruce, tak krk a hlava vypadaly jako lakovaný. Takže po konzultaci s Opoocem, kdy mi poradil jaký přesně tvrzený voskový lak použít, jsem to na tu mojí basu taky aplikoval a při tom jsem prostě to logo Skvéru sundal dolů. Ono tam bylo jen tak lehce smrknutý, takže dvakrát přejet jemným smirkem a logo bylo pryč. wink

0 xLajků: