1 Naposledy upravil: Aidamos (26. 05. 2013 13.42:53)

Téma: Struny FRAMUS Nickel Bass

Struny FRAMUS Nickel Bass

Země původu: Německo
Cena: 585,- Kč (pětistrunná sada, koupeno ve výprodeji za 250,- Kč jako čtyřstrunná sada)

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17rgdpbfn5ks19cc1d83gl36dn3.jpg

Popis

Ve výprodeji jsem koupil struny této dnes již basové struny nevyrábějící značky Framus. Jelikož mám již jen čtyřstrunné basy, nechal jsem Háčko prodejci a dostal ještě menší slevičku už z tak dost zlevněných strun. Jedná se o sadu s ocelovým jádrem a niklovým kulatým vinutím v následujících tloušťkách strun: .045" – .065" – .085" – .105".

Zvuk a životnost

Moc jsem od nich nečekal, říkal jsem si, že je budu mít tak třeba měsíc a nakonec na base strávily měsíce tři a nechtělo se mi je skoro ani sundávat, ale do studia jsem dráty prostě vyměnit musel. Takže nahodím taková ta klišé jako vyvážený zvuk a na niklovky až překvapivě hodně výšek a agresivity a zamáčknu slzu.

Hodnocení

Překvapivě výborné struny, jenž se již bohužel nevyrábí. Ještě bych rád sadu zkusil. Firma Framus spadla pod Warwick a tak ještě při nejbližší příležitosti testnu žluté Warwicky (Yelow Label), které jsem ještě neměl, jestli to přece jen nejsou převlečené tyhle Framusy :-)

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Na Framusky jsem hodně hrával na 4strunej JB MIM a vždycky jsem byl spokojenej oproti třeba WW Red Label. Vždycky to byly ale levné struny a neplatil jsem za ně nikdy více než 300. Framus je sice německá firma, ale vyráběly se myslím v Číně, stejně jako Red label.

0 xLajků:

3

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Taky když bylo méně mincí v peněžence tak jsem na ně delší dobu hrál. Z pohledu cena/kvalita jsem byl spokojený. Pokuď vím tak již je výroba přerušena.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

4

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Deamon9009 napsal:

Pokuď vím tak již je výroba přerušena.

Aidamos napsal:

dnes již basové struny nevyrábějící značky Framus

Vyrábí už jen struny na elektrické a akustické kytary a ještě ne moc typů: http://www.framus.de/modules/produkte/p … &cl=EN

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Aidamos napsal:
Deamon9009 napsal:

Pokuď vím tak již je výroba přerušena.

Aidamos napsal:

dnes již basové struny nevyrábějící značky Framus

Vyrábí už jen struny na elektrické a akustické kytary a ještě ne moc typů: http://www.framus.de/modules/produkte/p … &cl=EN

Promiň přehlídl jsem. Četl jsem jen hodnocení  smile

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Aidamos (15. 09. 2011 09.01:36)

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Deamon9009 napsal:

Promiň přehlídl jsem. Četl jsem jen hodnocení

Aidamos napsal:

Hodnocení
Překvapivě výborné struny, jenž se již bohužel nevyrábí.

lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Ty vole du si dát pořádný kafe big_smile jsem po ránu nějakej roztěkanej  big_smile

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

8

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Aidamos napsal:

Hodnocení
Překvapivě výborné struny, jenž se již bohužel nevyrábí.

To je geniální big_smile

Recenze na něco, co už se vlastně nevyrábí a tudíž to vlastně ani není nikde k dostání smile))) mi to připomíná Holzmanovský: Představte si kalhoty pánský moderní 80 korun, rádio dlouhý japonský 100 korun!!!! A kde?! Nikde!!  Já jen říkám "představte si"!

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

9

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Já je koupil nedávno ve výprodeji, teoreticky (hypoteticky) na ně může ještě někdo někde narazit...
A třeba je zase vyrábět začnou...  tongue

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Deamon9009 (15. 09. 2011 12.55:23)

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Aidamos napsal:

Ještě bych rád sadu zkusil. Firma Framus spadla pod Warwick a tak ještě při nejbližší příležitosti testnu žluté Warwicky (Yelow Label), které jsem ještě neměl, jestli to přece jen nejsou převlečené tyhle Framusy :-)

Tak už po kávě smile

Warwick po "zrušení" Framusu začal vyrábět právě Red Label v provedení nikl. Do této doby byly pouze ocel. Proto předpokládám, že struny jedou dál ale pouze jako Red label nickel.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Lukáš (18. 09. 2011 19.27:11)

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Deamon9009 napsal:

Taky když bylo méně mincí v peněžence tak jsem na ně delší dobu hrál. Z pohledu cena/kvalita jsem byl spokojený

Přesně tak. Sice jsem je měl jenom na měsíc (4strunnou sadu), pak se strašně vytahaly (dával jsem to na vině měkčímu jádru). Jinak ty Red Label v niklu jsem měl 2x a byla to fakt bída, hrálo to možná hůř než Framus a stály o dost víc.

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Sooguun (18. 01. 2012 16.27:01)

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Já jsem je našel za 165korun big_smile Tak jsem rovnou objednal 3 sady. Tak jsem zvědavej jestli to bude stát aspon trochu za něco. Ale tak za 160korun... co můžu chtít..:D

Doufám že zvukově obhájí alespon i tuhle malou cenu:D

0 xLajků:

13

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Tak jsem je konečně po takový době natáhnul a vydrželi jednu zkoušku a dva koncerty. Je tupý E i A ..... big_smile  Ale myslim si že to je spíš kvůly mě při tom poslednim koncertu jsem byl zas tak trochu víc pod vlivem a já pak do těch strun tim trsátkem hrozně řežu(nevím co to mám za zvyk big_smile ) Stává se mě to se strunama právě po něčem takovým. Co se vůbec s tou strunou stane když je mrtvá, ale není prasklá? Nějak se poškodí jádro a to omotání jí drží pohromadě?

0 xLajků:

14

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Jen jsem se podíval na ten přebal,...jj, jednou jsem je koupil, tak před 5 lety,...natáhl jsem je a po zkoušce jsem je sundal a vyhodil. hmm

0 xLajků:

15

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Pokud by to někoho zajímalo tak v kytarách.cz tyhle struny teď mají a mají jich teda hodně co jsem viděl.

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL
0 xLajků:

16

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Mobius napsal:

Pokud by to někoho zajímalo tak v kytarách.cz tyhle struny teď mají a mají jich teda hodně co jsem viděl.

Fakt že jo a za hubičku...
http://kytary.cz/framus-46210/HN125549/ (akorát mají jen čtyřicítky)

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Tak jsem včera natáhl Framus na pětku v tloušťce .045, .065, .085, .105, .135. Struny se mi hezky namotávali, protože mají konce hezky zůžený jen na jádro a lehký omot.  Nevím jak dlouho jim ten zvuk vydrží, jestli to bude stejný jako u Aidamose nevím. Nicméně za cca 250Kč to nejsou vůbec zlý struny. Zvuk je fajn, líbí se mi. Cena je opravdu výhoda, protože si takhle můtže člověk koupit několik sad a vždycky když už se mu nebudou zdát hodí prostě novou sadu smile. A oproti Warwickům mají jednu odlišnost a to, že Hčko je non - tapared.

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL
0 xLajků:

18

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Tak jsem koupil v kytarách Framuse za 110,- odehrál jsem s nima zkoušku a byl jsem fakt spokojenej, zvukově se mi líbily o trochu víc jak Fendery 8250m když byly nový, takže jsem za tuhle cenu fakt spokojenej, můžu jenom doporučit!

0 xLajků:

19

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

framus som mal natiahnute len raz .. po tyzdni  uplne stratili zvuk , ked tak sa oplati posetrit na DR, pripadne cierne warwicky ,alebo moje oblubene elixir smile

Milan Ciz guitars p-bass,ibanez sr 1000, japonsky klon rickenbaker 4001
Markbass TTE 500, Ampeg v4b
mark bass ny 15", ampeg pn 4x10,Eden 1x10
2 notes rewolt bass
0 xLajků:

20

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

tieto struny ani zadarmo smile  po tyzdni  ten zvuk pripominal kadeco len nie pekny basovy zvuk (skusane na fender pbas deluxe active + porovnanie so strunami od fender,warwick RL a BL, elixir - ale to je ina liga:) radsej par eur priplatit za kvalitnejsie struny

Milan Ciz guitars p-bass,ibanez sr 1000, japonsky klon rickenbaker 4001
Markbass TTE 500, Ampeg v4b
mark bass ny 15", ampeg pn 4x10,Eden 1x10
2 notes rewolt bass
0 xLajků:

21

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

Aidamos napsal:

Překvapivě výborné struny, jenž se již bohužel nevyrábí

sorry za OT, rejp atd...no ale, pane češtináři, no tohle? že by pověstný mistr tesař? big_smile wink

fuck the styles
profil
0 xLajků:

22

Re: Struny FRAMUS Nickel Bass

a! napsal:

že by pověstný mistr tesař?

bodejď wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: