1

Téma: jak nacenit baskytaru

Ahoj borci.

Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem postupovat při nacenění baskytary... Jde o pojištění domácnosti a v budoucnu případný prodej. Jedná se o basu B. C. Rich Zombie Special Edition (http://kytary.cz/b-c-rich-bcx-se-zombie … /HN087309/)

Basa je v dobrém stavu - jeden snímač je po předchozím majiteli ohoblovaný trsátkem, ale na zvuk to nemá vliv. Je štelovaná prakticky co půl roku (čištění a srovnání hmatníku, oprava menších oděrek, nedávno nový nultý pražec). Struny používám vždy Elixíry nanoweb.

Nějak netuším, jak se k ocenění postavit. Mám tucha, že v době, kdy byla nová se prodávala za cca 24tis. a je jich po světě pár tisíc, ale nedělám si iluze že stejnou cenu by měla i teď.

Najde se někdo, kdo by mi trochu pomohl? A případný flame o tom jak je ta basa ošklivá si odpusťte, je tak hnusná, že jí mám rád smile

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

2

Re: jak nacenit baskytaru

myslím, že by ti to měla nacenit pojišťovna na základě původní ceny

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

3

Re: jak nacenit baskytaru

to asi nebude tak úplně pravda...pojišťovna to nacení až když shoří při požáru big_smile ... Jde mi o to na jakou výši škody si ten byt pojistit - zhruba jsem si nacenil zbytek a pak se zabýval hudebním vybavením, tak mě tohle napadlo....

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

4

Re: jak nacenit baskytaru

No, popravdě, když to shoří při požáru, pojišťovna najde skulinu ve smlouvě, kde ses zavázal k ročním revizím komínu nebo podobné smile a cena bude úplně jedno

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

5

Re: jak nacenit baskytaru

tak to je recht big_smile

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

6

Re: jak nacenit baskytaru

Pokud pojišťuješ domácnost, platí, že u věcí běžné hodnoty se pojišťovna nemá moc důvod kroutit. Pokud máš něco speciálního, je možné při pojištění domácnosti tuto věc blíže specifikovat - stručný popis, klidně fotka, můžeš i doklad o koupi, hodnota. O tuto částku se zvyšuje pojistná částka na celou domácnost a v případě krádeže či např. požáru máš v ruce doklad o tom, že jsi vlastnil věc XY v hodnotě Z.
Tato příloha se samozřejmě přikládá k pojistce s Tvým podpisem.

Spider: ano, roční revize komína v případě požáru samozřejmě může být důvod krácení plnění, ze zákona jsi povinen ji dělat, na to nemusíš hledat skulinu ve smlouvě, nic takového explicitně nepodepisuješ smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: jak nacenit baskytaru

tak tohle až tak neřeším, páč bydlím v paneláku smile ... ale sousedovic koupelna a jejich smysl pro zodpovědnost v člověku vyvolává nejistotu a předtuchu katastrofy big_smile... neřku-li plynová přípojka...

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků: