1

Téma: Qbase dotaz

Nevite nekdo proc me kdykoliv si importuju jakoukoliv stopu audia at uz wav, mp3 ci cokoliv jinyho se zmeni rychlost a cely se to pos..e?
Druha vec chci nahravat pres ASIO driver ovsem to si tu hudbu nemuzu pustit nijak vubec nikde? To proste neexistuje zpusob jak si pustit neco v pc a zaroven to nahrat pres ASIO driver do pc?


Jak na to? Diky

0 xLajků:

2

Re: Qbase dotaz

Jakou verzi máš Cubase? Kdyz naiportujes audio, tak by se rychlost zmenit nemela (tohle se typicky stane, kdyz oteviras starsi projekt v jine samplovaci frekvenci). Zkus si vlozit novej audiotrack a zapnout u tracku bud hodiny nebo noticku (sory, ted nedokazu napsat exaktni nazev funkce), taky je mozny ze mas zaplou funkci prizpusobit tempu projektu (pak by se ti aplikoval time stretching coz by odpovidao zvukove deformaci), nenapisu ti to ted lip, nemam tady Cubase. O jake se jedna zvky? Ruzne zvukove soubory (samply) maji ruzne atributy, ktere se aplikuji po importovani, treba Acidized = automaticky time stretching atd. Pak je nutne znat BPM te skladby a nastavit ho v projektu, pokud mas CUbase 4 nebo 5 tak muzes samply zkusit vlkadat pres MediaBay, kde mas rozodne vice moznosti a nahledu vcetne synchronizace s tempem projektu a dalsi atributy...

Druhou cast dotazu nechápu... Jednak, vetsina karet neumi bezet na WDM a ASIO driveru zaroven, cili pokud jsi v Cubase, tak Win jsou bez zvuku - muzes v devices u VST nastavit RELEASE ASIO in background, což znamená, že pokud minimalizuješ Cubase, uvolní se ASIO driver a půjdou ti videa, mp3, hry (WDM). zaroven ti to nepude, coz je normalni.
Hlavne nechapu cast dotazu - pustit neco v pc a zaroven to nahrat pres ASIO. Co si chces poustet a nahravat?

tongue

0 xLajků:

3

Re: Qbase dotaz

dekuji

0 xLajků:

4

Re: Qbase dotaz

Mám dotaz: registroval jsem se znovu na steinberg.net kvůli instalaci Cubase LE4, ale vyplnil jsem blbě produkt - místo Cubase LE4 tam mám Cubase Al4, takže mi pochopitelně nesouhlasí e-licenční číslo ani aktivační klíč.

Moje otázka zní, jestli někdo nevíte, jak by šlo nějak změnit ten produkt na správný (na stránkách jsem to nenašel) - aby mi opětovně poslali správná čísla na Cubase LE4 (jinak jim zkusím napsat na podporu anebo se zkusím znovu asi po X. zaregistrovat na jiný e-mail).

0 xLajků:

5

Re: Qbase dotaz

Lukáš napsal:

Mám dotaz: registroval jsem se znovu na steinberg.net kvůli instalaci Cubase LE4, ale vyplnil jsem blbě produkt - místo Cubase LE4 tam mám Cubase Al4, takže mi pochopitelně nesouhlasí e-licenční číslo ani aktivační klíč.

Moje otázka zní, jestli někdo nevíte, jak by šlo nějak změnit ten produkt na správný (na stránkách jsem to nenašel) - aby mi opětovně poslali správná čísla na Cubase LE4 (jinak jim zkusím napsat na podporu anebo se zkusím znovu asi po X. zaregistrovat na jiný e-mail).

Tak nakonec jsem to vyřešil přes trvalou aktivaci ("permanent activation"), kterou mi sám Cubase LE4 nabídl při spuštění (tomu říkám ošetření pro hlupáky, tak to má být smile).

Jinak pro ty, kterým Cubase LE4 nechodil pod Win7, tak s nejnovějšími ovladači jak u Cubase LE4 http://www.steinberg.net/en/support/dow … cle4.html, tak u zvukovky by snad neměl být problém.

0 xLajků:

6

Re: Qbase dotaz

Hojte,
když tu řešíte CuBase, měl bych taky dotaz..
Koupil jsem si AKAI LPD8, midi controler, ale mam v CuBasu problém, že když si přes to chci naklepat bicí, jsou pak v nahraný stopě uplně mimoň sad
Nejen, že blbne latence, ale ještě se chvílema zrychlujou, pak zase spomalujou a tak sad Zkoušel jsem všemožný nastavení, ale nic mi nepomohlo.
Zkoušel jsem to už asi na 30 různejch VST bicích a problém pořád stejnej. Nevíte někdo, co dělám špatně? sad Comp je 4-jádro, 8gm ram, tak tam snad problém nebude.
Dík za každou radu

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Lukáš (02. 07. 2013 13.37:49)

Re: Qbase dotaz

Hloupá otázka: máš nastavené ovladače v Cubase na ASIO podle tvého HW(Devices --> Device setup)? Pak tu latenci stáhneš v kontrolním panelu, jak potřebuješ (vzhledem k tomu, že máš celkem výkonnej komp, tak klidně i na minimum).
Jinak doporučuju mít nejnovější ovladače, mě se ta zvukovka se starými chovala dost nestabilně.

0 xLajků:

8

Re: Qbase dotaz

Jj, ASIO mam nastavené, latenci jsem dal na min i na max a je to furt stejný sad
Pak mi napadlo, že tim, jak je AKAI přes USB, tak nejde skrze Lexicona dovnitř, ale jen ven, jestli to nemůže bejt tím? sad
Netuším ..


Lukáš napsal:

Hloupá otázka: máš nastavené ovladače v Cubase na ASIO podle tvého HW(Devices --> Device setup)? Pak tu latenci stáhneš v kontrolním panelu, jak potřebuješ (vzhledem k tomu, že máš celkem výkonnej komp, tak klidně i na minimum).
Jinak doporučuju mít nejnovější ovladače, mě se ta zvukovka se starými chovala dost nestabilně.

0 xLajků:

9

Re: Qbase dotaz

mareshak napsal:

Pak mi napadlo, že tim, jak je AKAI přes USB, tak nejde skrze Lexicona dovnitř, ale jen ven, jestli to nemůže bejt tím? sad
Netuším ..

A když klikáš na pady, tak bicí slyšíš zpožděné? Anebo se ti až zpožděné nahrají?

0 xLajků:

10

Re: Qbase dotaz

Právě že když klikam na pady, tak je to ok, až v tý nahraný stopě mi to dělá bordel sad


Lukáš napsal:
mareshak napsal:

Pak mi napadlo, že tim, jak je AKAI přes USB, tak nejde skrze Lexicona dovnitř, ale jen ven, jestli to nemůže bejt tím? sad
Netuším ..

A když klikáš na pady, tak bicí slyšíš zpožděné? Anebo se ti až zpožděné nahrají?

0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Lukáš (02. 07. 2013 13.57:29)

Re: Qbase dotaz

Tak to netuším, zkusil bych tyhle fóra: http://www.steinberg.net/forum/, http://www.cubase.cz/.

0 xLajků:

12

Re: Qbase dotaz

Zkusim. I tak díky moc :-)


Lukáš napsal:

Tak to netuším, zkusil bych tyhle fóra: http://www.steinberg.net/forum/, http://www.cubase.cz/.

0 xLajků: