1 Naposledy upravil: kubo (30. 04. 2013 21.06:54)

Téma: výška basy

Už viackrát som tu čítal o výške posadenia basy, jaké sú pre a proti, jak je to vhodné? prípadne rozvite nejakú diskusiu, aspoň bude čo čítať big_smile
Ja mávam basu možno 10cm nad kolenami. smile Vyhovuje mi to keďže hrám hlavne trsátkom. Akurát nedočiahnem na vyššie polohy éčka malíčkom, čo ma dosť vytáča. Ale vyhovuje mi to, že nemusím mať skrčenú pravú ruku smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

2

Re: výška basy

kubanez napsal:

Akurát nedočiahnem na vyššie polohy éčka malíčkom, čo ma dosť vytáča

ppppppppppresne pre toto som si pas nastavil tak ze mam basu v podstate v tej istej polohe ked stojim, ako ked sedim
nevyzera to najlepsie, all the cool kids by sa mi asi smiali ale vzdy si spomeniem na Tima Commerforda http://4.bp.blogspot.com/_JZq9BBwrCms/TSzZPswrYtI/AAAAAAAABSs/3RHmKR-tLwo/s1600/7dFIsomjantfgv2uuso4VlITo1_500.jpg a poviem si ze je mi to fuk

Music Man Club #13
Sterling by Music Man Ray34CA, Fender Rumble 500c
0 xLajků:

3

Re: výška basy

Ja to mam jeste krapet vys nez Timy a vyhovuje me to... proc to nevypada nejlip? To je snad fuk... Me prijde divna zase basa vysici az pod pytlikem smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

4

Re: výška basy

keď nemá basák charizmu, tak mu je basa pod vajcami tiež naprd smile to že niekto nejako vypadá nerobí basa ale celkový postoj pri hre atď ............
minule som na numetalovom koncerte a boli tam traja basáci .... jeden taký šedý priemer čo sa hrou týka a aj tou "charizmou".....
ďalší bol kopíra fieldeho big_smile ... len s tým že ač mal basu pri ponožkách, a super dres,,,vypadal na pódiu ako by ho tam postavila mama a povedala že tam musí byť... proste možno tráma, ale bolo to celkom k siechu...

a tretí z nejakej tej hlavnej kapely bol celkom profík, basa vysoko asi ako Timmy C. a mastil riadne a aj celkové pohyby a všetko ostatné k tomu dobre išlo .... bavilo ho to a on tým bavil aj ľudí

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

5

Re: výška basy

myslím že jediná správná poloha je ta kdy může člověk zahrát to co potřebuje, u někoho je to na koulích, u někoho na kolenou, u někoho na kozách, ale pokud se cítí člověk kůl s basou pod kotníky a došáhne na dvě polohy a neomezuje ho to, a hlavně NEBOLÍ tak proč ne?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

6

Re: výška basy

jak píše Paparatzzi, hlavně nesmí nic bolet!
Já výšku basy občas střídám, někdy bolí rameno, někdy loket, tak s tím pásem trochu potáhnu a nastavím kompromis. Občas na podiu dávám basu k boku, občas na pupek, je to podle toho jak se na to cítím a podle toho co s tou basou na podiu míním dělat. Pro větší show je lepší mít basu níž, s basou na kozách toho moc nenaparádíš smile
Je to věc zvyku a pohodlí!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

7

Re: výška basy

LkS napsal:

mam basu v podstate v tej istej polohe ked stojim, ako ked sedim

Tenhle to říká taky:
http://www.youtube.com/watch?v=mqx5Bry2aYE

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: výška basy

Barius napsal:

s basou na kozách toho moc nenaparádíš

ale jo zas muzesvic pobihat a tancovat nohama ... big_smile  ale zas u toho de hur mavat rukama a basou big_smile ...

LkS napsal:

nevyzera to najlepsie, all the cool kids by sa mi asi smiali

btw ja ji mam vesmes niz by mi to sluselo big_smile ale pupek je proti big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: výška basy

Aidamos napsal:

LkS napsal:
mam basu v podstate v tej istej polohe ked stojim, ako ked sedim

to ja nikdy nezjistim pac pri hrani nesedim nikdy big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: výška basy

mne sa nahovno hrá keď sedím, nikdy sa tak neuvolním a robím kvantá chýb potom big_smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: carodej_pes (21. 05. 2013 12.08:44)

Re: výška basy

Barius napsal:

jak píše Paparatzzi, hlavně nesmí nic bolet!

to si ale přečte nějaký nezasvěcený člověk a začne hrát s basou pod pasem. Zalomená ruka (basa u hrudi) zezačátku bolí, ne nijak hrozně, ale chce to čas, aby si na polohu zvykla. Pak samozřejmě platí, že bolet nesmí nic.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

12

Re: výška basy

to, že to nesmí bolet, platí vždy ... nemá cenu se šponovat ... záněz karpálních tunelů je sviňa ... každý krk, každá ruka, každá délka popruhu chce něco jiného ... my, vyrostlí na španělce, si stejně nejlíp zahrajem na tlustym krku a v sedě s basou na levym stehně ... ale je to na každé soudružce, jak si to nasituuje ... nejni nic universálního ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

13

Re: výška basy

Taky jsem s tím jednu dobu bojoval a střídal to. Pod koule (špatně se mi s tím běhalo), trochu nad břicho (blbě se mi na to hrálo). Zvolil jsme kompromis (ten výřez mám skoro přesně na břuch:D) a už to tak mám 3 roky a pohoda:)) Dobře se mi s tím utíká i hraje:)
http://baskytara.com/img/m/2756/t/p17r3g6cht1oke1093hui6t019di3.jpghttp://baskytara.com/img/m/2756/t/p17r3g6ta4ieoo1a3de2lsu4j5.jpg

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

14

Re: výška basy

njn, ty seš skokan, my statičtí to máme jednodušší smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

15

Re: výška basy

vono eště takle, na prsty se to dá pustit níž ... ale drž si pod kolenama trsátko ... zlomíš si zápěstí ... a techniky střídáme, ni?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

16

Re: výška basy

woody napsal:

vono eště takle, na prsty se to dá pustit níž ... ale drž si pod kolenama trsátko ... zlomíš si zápěstí ... a techniky střídáme, ni?

no mám to naopak:D když zkouším prstama tak se mi pohodlněji hraje výš, s trsátkem můžu basu pomalu tahat po zemi:D

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

17

Re: výška basy

jejda smile  ... a jak tlumíš struny hranou ruky, když to máš u kolen?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

18

Re: výška basy

woody napsal:

a jak tlumíš struny hranou ruky, když to máš u kolen?

dyk ma ruce jak opica big_smile to mi co mame figuru gruzinskyho vzperace ... hmm

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

19

Re: výška basy

Paparatzzi napsal:

myslím že jediná správná poloha je ta kdy může člověk zahrát to co potřebuje, u někoho je to na koulích, u někoho na kolenou, u někoho na kozách, ale pokud se cítí člověk kůl s basou pod kotníky a došáhne na dvě polohy a neomezuje ho to, a hlavně NEBOLÍ tak proč ne?

....jo! Souhlas. smile

0 xLajků:

20

Re: výška basy

Paparatzzi napsal:

myslím že jediná správná poloha je ta kdy může člověk zahrát to co potřebuje, u někoho je to na koulích, u někoho na kolenou, u někoho na kozách, ale pokud se cítí člověk kůl s basou pod kotníky a došáhne na dvě polohy a neomezuje ho to, a hlavně NEBOLÍ tak proč ne?

/rant
Ale!... Ale! ... Predsa ... ked niekto nieje schopny zahrat minimalne to co ja tak na to nehra spravne a nieje dobry basgitarista!
/rant off

wink

Music Man Club #13
Sterling by Music Man Ray34CA, Fender Rumble 500c
0 xLajků:

21

Re: výška basy

Prazdne E? big_smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

22

Re: výška basy

kubanez napsal:

Prazdne E? big_smile

něco jak já!!:D cajk:D

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků: