1 Naposledy upravil: Aidamos (14. 07. 2014 19.12:07)

Téma: BOSS Bass Chorus CEB-3

BOSS Bass Chorus CEB-3

Země původu: Taiwan
Běžná cena: 2.800,- Kč

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17r69ih9m1189deh11q1s3pord3.jpg

Popis, konstrukce, parametry

Další prznítko zvuku přibylo do mé sbírky. Jedná se o basový chorus, efekt, který k základním tónům přidává další nepatrně zpožděné a výškově modulované tóny. Tělo efektu včetně pohyblivé části pedálu je celokovové a je vyvedeno ve světle modré barvě a na jeho spodku je gumová protiskluzová plocha, stejně tak na nášlapné ploše. Ovládací prvky jsou čtyři a to pro firmu Boss s klasickými černými plastovými kloboučky. Popíšu je zleva. První nastavuje intenzitu efektu, druhý frekvenční rozsah aplikování efektu (jestli na všechny nebo jen na vyšší tóny), třetí nastavuje rychlost chorusu, čtvrtý pak nastavuje hloubku chorusu (míru modulace).

Vstup má efekt jeden, výstupy jsou dva: A a B. Výstup A je výchozí a poskytuje mono signál. Při zapojení obou výstupů dostáváme signál ve stereu.

LEDka na horní straně efektu nad ovládacími prvky indikuje zapnutí efektu a stav nabití baterie. Nesvítí-li, nebo svítí-li málo, je baterie vybitá případně skoro vybitá. Krabičku je možno napájet 9V baterií, která se ukrývá pod pohyblivou částí pedálu a je přístupná po vyšroubování šroubu s černou plastovou vroubkovanou hlavou, já nicméně doporučuji používat externí AC/DC adaptér.

Zvuk

Chorus lze nastavit od jemného až po hodně syntetický. Pro představu použití doporučuji shlédnout oficiální ukázkové video: http://www.youtube.com/watch?v=33cQ9gGZHIw

Spolehlivost, životnost

Bez problémů. Vše funguje jak má.

Hodnocení

Bytelná konstrukce, intuitivní ovládání, použitelný a inspirativní zvuk.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: BOSS Bass Chorus CEB-3

od tejto recenzie už ubehol nejaký piatok, ako po čase hodnotíš túto krabičku ?
Ja ju čakám v najbližších dňoch smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

3

Re: BOSS Bass Chorus CEB-3

Jo, furt ji používám. Hlavně na slap. Ale osvědčila se mi i ve spojení s Autowahem. Mám ty krabky hned vedle sebe a jednou se mi stalo, že jsem nechtěně sešlápnul obě najednou a ono to bylo dobrý smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: BOSS Bass Chorus CEB-3

teším sa keď aj ja odskúšam, s wahom to môže byť dosť prča, ten mám na pláne hneď potom smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

5

Re: BOSS Bass Chorus CEB-3

V manuáli píšu, že by sa mal používať boss adaptér, ako si na tom ty, používaš ho, alebo sa neriadiš "dobrými" radami od výrobcu?

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

6

Re: BOSS Bass Chorus CEB-3

Nemusíš používať adaptér výrobcu. Pokiaľ má správnu koncovku so správnou polaritou a dostatok mA tak nie je problém

0 xLajků:

7

Re: BOSS Bass Chorus CEB-3

Duffitko napsal:

V manuáli píšu, že by sa mal používať boss adaptér, ako si na tom ty

Používám bossácký krabičky už strašně dlouho a měl jsem jich celkem 9 různých, v současnosti jich vlastním 7 a nikdy jsem k nim neměl bossáckej adaptér a nikdy s tím nebyl sebemenší problém.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: BOSS Bass Chorus CEB-3

Přidávám pochvalu tomuto efektu, jeho zakoupením myslím nikdo neprohloupí, protože poměr kvalita/cena je velmi příznivý. Možnosti nastavení jsou poměrně široké, takže si snad každý najde "ten svůj zvuk". Použití originálního zdroje opravdu není potřeba, osobně používám Korg, který je o poznání levnější a nesetkal jsem se s problémem.

Ibanez BTB 505 BBF (limitovaná série z roku 2000), Ibanez SRMS805 Deep Twilight, Sterling by MusicMan Ray34QM ILB Island Burst
0 xLajků: