201

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

e.t. napsal:

pomoooc!
http://www.youtube.com/watch?v=RsenKGU5rL4
1:39 to zacina (2:38 konec), za boha si nemuzu vzpomenout co to jeee - je na tom negdo s pameti lepe?

se zeptej Axla, to na tom videu je on, ne?

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

202

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Jestli pořád nevíte, tak tohle vás rozbije big_smile http://www.youtube.com/watch?v=ypOQXfddiig

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

203

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

SamNewbier napsal:

Jestli pořád nevíte

nevim...a hame reklama mne rozbila  smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

204

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

SamNewbier napsal:

Jestli pořád nevíte, tak tohle vás rozbije big_smile http://www.youtube.com/watch?v=ypOQXfddiig

big_smile  big_smile  Tyyyy vole!

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

205

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

nic?

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

206

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

e.t. napsal:

pomoooc! ...

Dle mého by to mohla klidně být Čubrmajka od Butů ale kdo ví, jestli to i oni od někoho nepřebrali.

0 xLajků:

207

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Prosím, nemáte někdo taby k Básníkům ticha od Mejly Hlavsy?

0 xLajků:

208

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Raventlow napsal:

Prosím, nemáte někdo taby k Básníkům ticha od Mejly Hlavsy?

nestačí ti ty tři základní tóny, které se hrají celou skladbu? (občas si tam dáš přechůdek, občas  místo čtvrtky zahraješ osminky, to je celé)

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

209

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

woody napsal:
Raventlow napsal:

Prosím, nemáte někdo taby k Básníkům ticha od Mejly Hlavsy?

nestačí ti ty tři základní tóny, které se hrají celou skladbu? (občas si tam dáš přechůdek, občas  místo čtvrtky zahraješ osminky, to je celé)

Hraju asi měcsíc takže tohle asi nezvládám:D

0 xLajků:

210

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Odposlouchávej, hledej a cvič. Musíš se naučit co asi zazní, když někam sáhneš - vycvičit si představivost. Navíc zjistíš, že tahle písnička je velmi jednoduchá. No a jestli ti to nepůjde, tak asi nemáš talent, ale můžeš třeba zkusit kreslit...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

211

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

joko napsal:

....ale můžeš třeba zkusit kreslit...

... lol lol

0 xLajků:

212

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Ale to neměl být výsměch, jenom, že ten kdo nedokáže odposlechnout tři základní tóny C F D, by se muzikou trápit nemusel a mohl by se realizovat nějak jinak.
Ta písnička je opravdu velmi jednoduchá, pro začátečníka vhodná - C Dur, F Dur, D moll, C Dur a to je celé. Tabů není zapotřebí, dá se to hrát bez výměny poloh.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

213 Naposledy upravil: kubo (19. 05. 2013 14.23:50)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

ja ho celkom chápem, prechody robia aj mne problém (skoro vždy sa v nich stratím), ale tri tóny, ktoré sa hrajú vkuse by si mohol zvládnuť aj keď ešte nepoznáš hmatník. smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

214

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

joko napsal:

Odposlouchávej, hledej a cvič. Musíš se naučit co asi zazní, když někam sáhneš - vycvičit si představivost. Navíc zjistíš, že tahle písnička je velmi jednoduchá. No a jestli ti to nepůjde, tak asi nemáš talent, ale můžeš třeba zkusit kreslit...

ale joko asi te nakreslim brzo ...
taky nemam moc sluchu o rytmu nemluve a odehral sem toho vic nez spousta lidi s lepsim sluchem a talentem .. a punk je punk to neni jak troubit hornu v orchestu kterou stejne nikdo neslysi .. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

215

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

No já si myslim, že k nalezení třech tónů není zapotřebí vodící pes, a jestliže ano, tak je něco v nepořádku.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

216

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

joko napsal:

No já si myslim, že k nalezení třech tónů není zapotřebí vodící pes, a jestliže ano, tak je něco v nepořádku.


No tak děkuji za odpověď:)

0 xLajků:

217

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

člověk nepolíbenej hudbou ( rozuměj aktivně, nemyslim jen poslech ) kterej k tomu třeba přijde až ve 20 jako já, nemusí ze začátku rozpoznat jestli to de nahoru nebo dolu a pokud je třeba hluchej jako já, nemusí ze začátku ani slyšet jestli ty dva tony laděj, když v podstatě neví jak maj ladit ...

Takže ty kecy o někom v nepořádku si nech od cesty, protože se to dá všechno nacvičit a natrénovat, ne všichni maj v rodině geny Mozarta jako ty ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

218 Naposledy upravil: Matej (19. 05. 2013 21.55:44)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

člověk nepolíbenej hudbou ( rozuměj aktivně, nemyslim jen poslech ) kterej k tomu třeba přijde až ve 20 jako já, nemusí ze začátku rozpoznat jestli to de nahoru nebo dolu a pokud je třeba hluchej jako já, nemusí ze začátku ani slyšet jestli ty dva tony laděj, když v podstatě neví jak maj ladit ...

Takže ty kecy o někom v nepořádku si nech od cesty, protože se to dá všechno nacvičit a natrénovat, ne všichni maj v rodině geny Mozarta jako ty ...

...znám i nějaký basáky, co vůbec netuší co hrajou za tón a jestli to ladí,...prostě kytarista mu ukáže a položí prsty kde to má hrát a on si to zapamatuje a je to. wink ....a taky hrajou. smile

0 xLajků:

219 Naposledy upravil: kubo (19. 05. 2013 21.58:31)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

tak to som trošku lepší, viem kde je asi 10 tónov cool nepočítam prázdne struny big_smile Ale ne, šak to není ťažké si to odrátať od prádznej... smile akurát z fleku neviem, čo hrám za tón, keby sa mi o tom chcelo rozmýšľať, tak to viem smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

220

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

no to já je cvičil po celém hmatníku na rychlost, paráda, umím to, ale je mi to k pejči, neb jsem nikdy neodposlechl ani nic

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

221

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

ja sem odposlechl, ale nevědel co hraju smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

222

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

ludia bud pocuju, alebo sa to naucia.... pokial budes chvilku hravat a pocuvat sa, isto sa zacnes orientovat na hmatniku, a aj to kde tych par tonov mas.... a ak to bude trvat rok  tak nevadi, nevesej hlavu, hlavne pocuvaj a snaz sa zahrat to co pocujes, bo to niekde na tom hmatniku isto je wink .......

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

223

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

A ak 20 prazcov, tak máš len 104 možností. big_smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

224

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

člověk nepolíbenej hudbou ( rozuměj aktivně, nemyslim jen poslech ) kterej k tomu třeba přijde až ve 20 jako já, nemusí ze začátku rozpoznat jestli to de nahoru nebo dolu a pokud je třeba hluchej jako já, nemusí ze začátku ani slyšet jestli ty dva tony laděj, když v podstatě neví jak maj ladit ...

Takže ty kecy o někom v nepořádku si nech od cesty, protože se to dá všechno nacvičit a natrénovat, ne všichni maj v rodině geny Mozarta jako ty ...

Aha, tak to se omlouvám netušil jsem, že se dá něco zahrát, když člověk neví, jestli to stoupá nebo klesá. Se mnou si máma od malička zpívala, takže se mi smysl pro pohyb melodie vyvinul přirozeně, ani ten Mozart nebyl zapotřebí.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

225

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

O čom sa bavíme?  Chalan to nevie hrať, tak poprosil ostatných o radu. Na to je tu predsa toto vlákno. Buď mu poraď, alebo to nečítaj. Peace

0 xLajků:

226

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Ale on mu Joko poradil, řekl mu tóniny, že si přechodů nemusí všímat, co víc chce? Aby mu ještě napsal počet taktů či čas nahrávky, kdy je který tón?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

227

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

kubanez napsal:

A ak 20 prazcov, tak máš len 104 možností.

no lenze tebe sa tam opakuju tony rovnakej vysky, takze je to cca myslim 35 tonov... a ked kazdy pocujuci clovek rozozna tony hlboke od vysokych ,tak sa ti ten pocet este znizuje....

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

228

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Ja viem... smile Tam išlo len o podporu vhodnym vyberom slov. big_smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

229

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

http://www.supermusic.sk/skupina.php?idpiesne=12152
Například tady si mohl najít akordy, jinde zase, kde se ty tóny dají zmáčknout. Před lety se sem zalogoval nějaký člověka ptal se na něco podobného. Řekl jsem mu, že mu poradím, až mi napíše, kolik vlastního času už tomu věnoval - přestal sem chodit. Chce to taky trochu vlastního úsilí, samo to hrát nezačne.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

230

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Musím podpořit joka.
Pokud si člověk vůbec neumí poradit se skladbičkou jako jsou Básníci ticha a má k dispozici informaci , že tam jsou C F D, tak by se měl smířit s tím, že jeho muzicírování nemá smysl. Nebo alespoň méně sedět u kompu a intenzivně hledat ty tóny na nástroji.
Ono v dnešní době mi připadá, že lidi víc tráví času hledáním tabu, než poslechem skladby, kterou chce hrát. Ne že bych je v posledních letech v zábavovce nevyužíval, když jsou, ale přeci jen po nich sahám až když si ucho neví rady.


joko napsal:

že se dá něco zahrát, když člověk neví, jestli to stoupá nebo klesá.

To je asi ta pravá známka punku :-D

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

231

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Ináč keď už niekto nevie rozlíšiť vyššie a nižšie tony, to je už dosť slabé. smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

232

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Matej napsal:

prostě kytarista mu ukáže a položí prsty kde to má hrát a on si to zapamatuje a je to.  ....a taky hrajou.

Heee to jsem v podstatě já! big_smile Jako malej jsem hrál na housle, asi 3 roky a dodnes neumím noty. Jo poznám na kolik se hrají dob, ale co to je za notu to ne.
Maximálně pár...hrál jsem to prostě jak to leželo a běželo, věděl jsem kterým prstem a kde to je big_smile.
Mám to trochu jako s azbukou taky je tam doslova "latetncy" než si to mozek převede. smile

I přes to se mi povedlo vyvést spoluhráče z míry když jsem  řekl "hraj  čtvrtky" big_smile a uplně nejvíc zápisem "tabu" v notách aby pochopily jak dlouho to zní. big_smile

Vím musím se zlepšit, pořádně naučit, ale ten náš drop mě děsně demotivuje...jsem asi netalentovaný decibelový maniak, ale mám rád nástroje a vůbec...sem měl být asi přeci jen bedňák.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

233

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

karadam napsal:

Musím podpořit joka.
Pokud si člověk vůbec neumí poradit se skladbičkou jako jsou Básníci ticha a má k dispozici informaci , že tam jsou C F D, tak by se měl smířit s tím, že jeho muzicírování nemá smysl. Nebo alespoň méně sedět u kompu a intenzivně hledat ty tóny na nástroji.
Ono v dnešní době mi připadá, že lidi víc tráví času hledáním tabu, než poslechem skladby, kterou chce hrát. Ne že bych je v posledních letech v zábavovce nevyužíval, když jsou, ale přeci jen po nich sahám až když si ucho neví rady.


joko napsal:

že se dá něco zahrát, když člověk neví, jestli to stoupá nebo klesá.

To je asi ta pravá známka punku :-D

A kdo řekl že jsem si s tím po podání informace, že tam je C F D neporadila? To už jsou domněnky který tady někdo rozjel aniž by to byla pravda;)

0 xLajků:

234

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Dragunov napsal:
Matej napsal:

prostě kytarista mu ukáže a položí prsty kde to má hrát a on si to zapamatuje a je to.  ....a taky hrajou.

Heee to jsem v podstatě já! big_smile Jako malej jsem hrál na housle, asi 3 roky a dodnes neumím noty. Jo poznám na kolik se hrají dob, ale co to je za notu to ne.
Maximálně pár...hrál jsem to prostě jak to leželo a běželo, věděl jsem kterým prstem a kde to je big_smile.
Mám to trochu jako s azbukou taky je tam doslova "latetncy" než si to mozek převede. smile

I přes to se mi povedlo vyvést spoluhráče z míry když jsem  řekl "hraj  čtvrtky" big_smile a uplně nejvíc zápisem "tabu" v notách aby pochopily jak dlouho to zní. big_smile

Vím musím se zlepšit, pořádně naučit, ale ten náš drop mě děsně demotivuje...jsem asi netalentovaný decibelový maniak, ale mám rád nástroje a vůbec...sem měl být asi přeci jen bedňák.

To je hezký! big_smile

0 xLajků:

235

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Tak to je jenom dobře. Taky doporučuju zpívat si to, co chceš hrát (samozřejmě přenesené do vlastní polohy). Pomáhá to rozvíjet představivost.
To je švanda, jak jsme si všichni mylsleli, že jsi kluk. Jinak by měl tenhle thread během půl hodiny o stránku navíc a nenatrefila bys na takovýho buráka jako jsem já wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

236

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Raventlow napsal:
karadam napsal:

Musím podpořit joka.
Pokud si člověk vůbec neumí poradit se skladbičkou jako jsou Básníci ticha a má k dispozici informaci , že tam jsou C F D, tak by se měl smířit s tím, že jeho muzicírování nemá smysl. Nebo alespoň méně sedět u kompu a intenzivně hledat ty tóny na nástroji.
Ono v dnešní době mi připadá, že lidi víc tráví času hledáním tabu, než poslechem skladby, kterou chce hrát. Ne že bych je v posledních letech v zábavovce nevyužíval, když jsou, ale přeci jen po nich sahám až když si ucho neví rady.


joko napsal:

že se dá něco zahrát, když člověk neví, jestli to stoupá nebo klesá.

To je asi ta pravá známka punku :-D

A kdo řekl že jsem si s tím po podání informace, že tam je C F D neporadila? To už jsou domněnky který tady někdo rozjel aniž by to byla pravda;)

Tak to jsi potom na dobré cestě ;-)

Já chtěl hlavně podpořit Joka. Mi připadalo , totiž , že se schyluje k takovému drobnému lynči.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

237

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Ale to byl jenom malej flejmíček, oproti tomu co se děje u křesťanů, pohanů a bezvěrců... wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

238

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

joko napsal:

Tak to je jenom dobře. Taky doporučuju zpívat si to, co chceš hrát (samozřejmě přenesené do vlastní polohy). Pomáhá to rozvíjet představivost.

jop, ked si "spievam" linky" alebo aspon nejako davam do ust, lepsie sa mi aj drzi rytmus, fraza, a ako pises variacia a kktinky idu potom aj same .... Gwizdala ma o tomto dobre video skoly wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

239

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

FunkyMonk napsal:

jop, ked si "spievam" linky" alebo aspon nejako davam do ust, lepsie sa mi aj drzi rytmus

zla zlomislna vec todle big_smile . ted po dlouhy dobe sem videl na videu jak hraju a melu tam hubou vic nez zpevacka.. ne ze bych si to zpival...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

240

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

m3 napsal:

zla zlomislna vec todle  . ted po dlouhy dobe sem videl na videu jak hraju a melu tam hubou vic nez zpevacka.. ne ze bych si to zpival...

mohli ti dat k ustam mikrak  a robil by si vokalne efekty wink big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

241

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

FunkyMonk napsal:

mohli ti dat k ustam mikrak  a robil by si vokalne efekty wink big_smile

obavam se ze to bylo ciste vizualni ... muzu najit link..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

242

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

m3 napsal:

obavam se ze to bylo ciste vizualni ... muzu najit link..

jasne, daj big_smile mozno ti z pier odpozurujem tvoju linku big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

243 Naposledy upravil: m3 (21. 05. 2013 17.27:22)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

FunkyMonk napsal:

jasne, daj big_smile mozno ti z pier odpozurujem tvoju linku big_smile

to asi ne ale big_smile http://youtu.be/xd39Gep76vU?t=1m2s
btw 1:02 nebo otevrit v novym okne..

ikdyz todle je spis do tematu ksichteni big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

244

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Chlopi, nemáte někdo jakýkoliv taby od J.A.R.? Dík

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

245

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Tak ještě jinak se zeptám, existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat? Nějaký trénink na uši - sem totální hluchař a každá rada pro mě dobrá. Díky smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

246

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat?

Ne. Buď to slyšíš, nebo neslyšíš.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

247

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

zkus poslouchat basu a hrát s basákem. tzn. prvě určit tóninu, tak se snažit pochytat formu, samozřejmě začít od lehčích groovů
když už jsme u těch jarů, tak třeba Buhlaři: http://www.youtube.com/watch?v=6EzMdAskU9M
lehkej groove na jednom tónu, jenom to zahrát přesně, až pod Helenkou je to trošku rozvernější, prostě poslouchat, zkoušet a přemejšlet a za pár let to budeš střílet jako Robert, pro něj hodně typická a ne úplně smrtící linka je v Optimistickým toxikomanovi, pokud tě baví jeho groovy, tak tohle je docela vývar v kostce

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

248

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Aidamos napsal:

Ne. Buď to slyšíš, nebo neslyšíš.

blbost, když neslyšíš, jak pok ladíš? nebo jak stavíš groove? jakože jenom postahuješ akordy od kytary a přehraješ je?
uši se dají / a mají! / cvičit

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

249 Naposledy upravil: joko (01. 08. 2013 15.42:44)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

Tak ještě jinak se zeptám, existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat? Nějaký trénink na uši - sem totální hluchař a každá rada pro mě dobrá. Díky smile

Existuje. Jenže já znám akorát cvičení učitel - žák. Jsou to cvičení odvozená z dětských a lidových písniček. Obecně pomáhá si hodně zpívat - například písnička Rostó rostó je ideální cvičení na sekundy, Ovčáci, durový kvintakord, Vyletěla holubička, celá durová stupnice a je toho daleko víc.
Totálnímu hluchaři sice nepomůže nic, ale takových je opravdu málo. Jenom nevím, jestli je nějaký program, který by hlídal správnou intonaci. Ale když můžou být výukové programy na jazyky, které hlídají výslovnost...
A ještě k Bastardovi - jestli jste někdo chodil do hudebky a měl to štěstí na dobrého učitele na nauku, tak se tam takové cvičení dělají. Zahrnují intonaci i rytmus a pak se dělají tzv. "melodickorytmické diktáty" wink Učitel předehrává a děti to zapisují. A to se dělá ještě i na konzervatoři. Ale samozřejmě se to dá obejít bez not.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

250 Naposledy upravil: Aidamos (01. 08. 2013 15.56:31)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

el BassTardo napsal:

když neslyšíš, jak pok ladíš?

Že by podle ladičky? wink

el BassTardo napsal:

nebo jak stavíš groove?

Nestavím, my rockeři hrajem rovně smile

el BassTardo napsal:

jakože jenom postahuješ akordy od kytary a přehraješ je?

Ne, pokud možno si tam vymyslím něco svýho.

Ale tady neřešíme to, jak naladit nebo si něco k zahrání vymyslet, to není zas takovej problém. Tady byl dotaz jak odposlechnout něco již vymyšleného z nahrávky. A to tvrdím, že se moc naučit nedá. Buď to slyšíš, nebo ne. Přitom neříkám, že jsem kdovíjakej sluchař, občas, když už něco odposlechnout musím, tak taky často kurvuju, co to tam sakra hraje. Vlastně bych možná radu měl. Občas dělám to, že si pustím ten problematickej kousek nahrávky, třeba jen 4 tóny a snažím se si je zapamatovat a pak to na tom hmatníku najít. Ale rozhodně pochybuju, že se někde na internetu válí cvičení určená na zlepšení odposlouchávání.

joko napsal:

Totálnímu hluchaři sice nepomůže nic

Tak jsem to myslel.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

251

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

joko napsal:

jestli jste někdo chodil do hudebky

nechodil, spoustu věcí jsem se naučil tím, že jsem si hrál s tím, co jsem poslouchal. něco málo mi vysvětlil brácha, tehdy už konzervatorista, ale tek jak rosteš hráčsky, když cvičíš, tak úplně stejně jsem se naučil stahovat party, samozřejmě je to limitovaný technikou, když na něco nemám ruce, tak to nezahraju ani když to slyším.
s tím zpěvem je to svatá pravda, dřív jsem byl rád, že jsem si brouknul pod nos refrén, ale když je človek voraženej, nestydí se a nestydí se zajít za někým něco se naučit, dá se i hlas celkem slušně zvednout a to zas pomáho tomu, že když něco neslyším hned tak, že by mi šly pracky samy po hmatníku, tak si to zkusím přezpívat a dostat to do hlavy takhle

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

252

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Díky. Hluchař sem v tuhle chvíli, protože mi chybí odjakživa jakákoliv základní průprava, ale za nějak dobu co do toho tak nějak třískám, vim, že se dá spousta věcí naučit. A to včetně rytmiky ( ze začátku sem nebyl sto ani udržet 4 doby, nechápal sem rozdíl mezi tonáma co spolu laděj a neladěj - to se všechno tak nějak postupem času zlepšilo ) Vim že nebudu nikdy žádnej virtuoz, ale věci který se daj naučit, sem podle mě schopnej se naučit aspoň do taková míry aby mě to nesralo smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

253

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

Tak ještě jinak se zeptám, existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat?

jo, říká se tomu naučit se intonovat a způsobů a cvičení na to je spousta. zkus začít třeba tímhle
"Gary Willis - Ultimate Ear Training For Guitar & Bass" (na internetech se té knihy válí spousta, a podobných takových taky) a třeba http://www.miles.be/software/34-functio … trainer-v2

nejdříve se intervaly nauč zpívat, a pak to jen skloubíš s nástrojem. ve chvíli, kdy dokážeš rozpoznávat intervaly, které slyšíš, tak je odposlouchávání normálních linek už jen v podstatě poloautomatický proces.

basa & co.
0 xLajků:

254

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Aidamos napsal:
matezzz napsal:

existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat?

Ne. Buď to slyšíš, nebo neslyšíš.


To není pravda, opravdu existuje spousta cvičení. Nejjednodušší je mít nějaké místo ve skladbě které se budu snažit třeba trefit naslepo předtím než ji pustím, následně si k tomu přiřadím tón. Dobrý je taky cvičit intervaly, to se třeba běžně učí na konzervě

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

255

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

spider napsal:
Aidamos napsal:
matezzz napsal:

existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat?

Ne. Buď to slyšíš, nebo neslyšíš.


To není pravda, opravdu existuje spousta cvičení.

OK, tak jsem zas o něco chytřejší smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

256

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

spousta lidí mi doporučuje sedět u telky nebo rádia, nebo oblíbené muziky, dle gusta každého soudruha, a snažit se trefit aspoň ty základní tóny a cvikem prý člověk i pokročí! Pár let se na to chystám, ale zatím...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

257

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Já si myslel že musej bejt, nevěřim totiž moc na ten talent, mám takovej pocit, že ten se odehrává až za nějakejma 80% toho co je člověk schopnej, ten zbytek na mě působí jako dcvičení a píle. Podle mě, i kdyby takovej Jenich cvičil za život přesně stejně tolik co já, byl by na tom stejně blbě jako Já smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

258

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

i kdyby takovej Jenich cvičil za život přesně stejně tolik co já, byl by na tom stejně blbě jako Já


Zásadně nesouhlasím

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

259 Naposledy upravil: matezzz (01. 08. 2013 17.38:00)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:
matezzz napsal:

i kdyby takovej Jenich cvičil za život přesně stejně tolik co já, byl by na tom stejně blbě jako Já


Zásadně nesouhlasím

No a nějaká teorie na podporu?

Já třeba vim, proč hraju jak čurák - neefektivní cvičení, málo cvičení, nekontinuelní, učení se mrdek, pokusů o to si najít svojí cestu, střídání období kdy "hraju" a nehraju ... Je to věc složitá a když v tom chce člověk bejt dobrej, musí se do toho položit, nikdy sem to snad nedržel 2 hodiny v kuse a přišel sem už na to, že to tak jaksi nemá smysl, do klína to člověku samo nespadne a to je tak podle mě se všim v životě, pokud chceš něco umět, musíš se to dobře učit - ano talent pokud je, tak ti to ulehčí ale když ho nemáš, dá se to taky zvládnout, akorát musíš víc dřít ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

260

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

nevěřim totiž moc na ten talent

Kdysi jsem někde četl nebo slyšel rozhovor s učitelem z konzervatoře. Ten říkal, že to není tak, že talent je 50% a 50% cvičení. Říkal, že je to tak, že talent je prostě podmínka smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

261

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Na ja, übung macht meister... Znám spoustu talentů, co se vykašlali na tu dřinu a po konzervatoři šli třeba prodávat nábytek.
Mistry se stávají lidé s výrazným talentem a pílí wink
A taky znám jednoho strašně pilnýho kytaristu, kterýmu je to bohužel stejně na hovno, protože tak nemuzikálního člověka, s takovou láskou k hudbě jsem ještě neviděl. On může dřít třeba celej den, ale výsledek je asi takovej, jako když naučíte jezdit medvěda na koloběžce kolem manéže. Ách, někdy je mi ho líto

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

262

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:
Paparatzzi napsal:
matezzz napsal:

i kdyby takovej Jenich cvičil za život přesně stejně tolik co já, byl by na tom stejně blbě jako Já


Zásadně nesouhlasím

No a nějaká teorie na podporu?

Já třeba vim, proč hraju jak čurák - neefektivní cvičení, málo cvičení, nekontinuelní, učení se mrdek, pokusů o to si najít svojí cestu, střídání období kdy "hraju" a nehraju ... Je to věc složitá a když v tom chce člověk bejt dobrej, musí se do toho položit, nikdy sem to snad nedržel 2 hodiny v kuse a přišel sem už na to, že to tak jaksi nemá smysl, do klína to člověku samo nespadne a to je tak podle mě se všim v životě, pokud chceš něco umět, musíš se to dobře učit - ano talent pokud je, tak ti to ulehčí ale když ho nemáš, dá se to taky zvládnout, akorát musíš víc dřít ...

...a proč vlastně teda necvičíš když chceš bej dobrej? Pro mě to jsou jednoduché rovnice,...chci hrát nějak slušně na basu, tak musím cvičit. Já cvičím i dnes po 20-ti letém hraní na basu,...a musím říci, že mě to stále furt baví. Baví mě ten proces,...kdy si stahnu nějaký videa z Tuby-nějakýho člověka co se mi líbí-nejlépe, když tu svou techniku má jako tutorial a vyloženě mě baví, nějaký jeho fígle okoukat, pocvičit, přetransformovat do svého basového jazyka a nechat se inspirovat,...a ve finále ty věci (které už nejsou většinou ani vzdáleně podobné tomu kdo mě inspiroval) použít do vlastních linek. I dnes jsem schopnej cvičit 1-3 hodinky denně,...a to fakt systematicky cvičit s metronomem,...teda dnes už s automat-bubeníkem. A jak jsem ti psal SZ,...taky jsem často frustrovanej, když vidím, jak to dnes různě mastěj o 20 let mladší kluci-na některý nemám ani náhodou-asi nedostatek talentu nebo co, ale já to hraní na basu prostě miluju,...a v podstatě je mi jedno, jestli hraju NuMetal, nebo FolkRock,...prostě mě baví ten proces že hraju-vůbec rád basu držím. Dělám třebas i to, že čumím doma na bednu s basou v klíně,...a čučím na film-ve filmech je fůra muziky a já to poslouchám a hledám tóny. Myslím, že velkej potenciál je umět alespoň trochu slyšet a odposlouchávat,...a to si myslím, že je také otázka cviku. wink

0 xLajků:

263

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

joko napsal:

Na ja, übung macht meister... Znám spoustu talentů, co se vykašlali na tu dřinu a po konzervatoři šli třeba prodávat nábytek.
Mistry se stávají lidé s výrazným talentem a pílí wink
A taky znám jednoho strašně pilnýho kytaristu, kterýmu je to bohužel stejně na hovno, protože tak nemuzikálního člověka, s takovou láskou k hudbě jsem ještě neviděl. On může dřít třeba celej den, ale výsledek je asi takovej, jako když naučíte jezdit medvěda na koloběžce kolem manéže. Ách, někdy je mi ho líto

....když ho to baví a naplní mu to celej život, tak je vše v pořátku ne? Dyk kolik "muzikantů" třebas v naší popové komerční sortě, či jak bych to nazval, ovládá svůj nástroj dobře? big_smile

0 xLajků:

264

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

joko napsal:

Na ja, übung macht meister... Znám spoustu talentů, co se vykašlali na tu dřinu a po konzervatoři šli třeba prodávat nábytek.
Mistry se stávají lidé s výrazným talentem a pílí

Jasně, ale talent je podmínka. Cvičit se samozřejmě musí. Ale jak píšeš dál, cvičením talent nenahradíš (ne na 100%).

joko napsal:

A taky znám jednoho strašně pilnýho kytaristu, kterýmu je to bohužel stejně na hovno, protože tak nemuzikálního člověka, s takovou láskou k hudbě jsem ještě neviděl. On může dřít třeba celej den, ale výsledek je asi takovej, jako když naučíte jezdit medvěda na koloběžce kolem manéže.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

265

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

i kdyby takovej Jenich cvičil za život přesně stejně tolik co já, byl by na tom stejně blbě jako Já smile

Hele zkus to vzit obracene: kdyby dva lidi cvicili uplne stejne, tak porad kazdej z nich bude jinej. Mel jsem par lidi na hodiny a je to hrozne videt kdo to ma vic dany. Nicmene to, jestli to mas dany, na sobe nepoznas dokud si stejne neodcvicis nejakou praci smile lidi talentovany na jazyky taky neumej automaticky ve dvou letech francouzky, nemecky, anglicky a spanelsky.. smile

Nastesti u toho hudebniho nastroje muzes vyuzit jak hudebni nadani tak manualni zrucnost, takze si nemyslim, ze by nekdo byl vylozene odepsanej smile

A jak pise matej: delat veci protoze je mas rad (s realistickym uvedomenim jak a proc je delas) je v zivote asi nejvic smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

266 Naposledy upravil: Lukáš (05. 08. 2013 21.44:40)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

matezzz napsal:

Tak ještě jinak se zeptám, existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat? Nějaký trénink na uši - sem totální hluchař a každá rada pro mě dobrá. Díky

Program Earmaster by nemusel být špatný, párkrát jsem v něm zkoušel cvičit (než jsem se dostal do lekce, kterou nemůžu překonat smile). Navíc si rozšíříš obzory s notami...

Pak taky jamovat s rádiem nebo televizí a zkoušet trefovat zákl. tóny a pak třeba další harmonie apod.

0 xLajků:

267

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Lukáš napsal:
matezzz napsal:

Tak ještě jinak se zeptám, existuje nějaký obecně rozšířený postup nebo cvičení jak naučit odposlouchávat? Nějaký trénink na uši - sem totální hluchař a každá rada pro mě dobrá. Díky

.....zkoušet trefovat zákl. tóny a pak třeba další harmonie apod.

To bych viděl asi jako nejdůležitější věc. smile Učit se v jednoduchých písničkách najít základní tóny (tóniku v akordu),..poslouchat co basa hraje, abys měl vůbec ánung o čem ta basa vlastně je. Jestli zjistíš, že jsi fakt poleno a nepoznáš jedinej tón za půl roku snažení,...tak bych se na basu vyprd a dělal něco jinýho-třebas koupil škopky a zkusil buben. smile Někdo má v sobě na úkor hudebního sluchu co se tónů týče, naopak talent k rytmu. wink

0 xLajků:

268

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Dneska jsem tak seděl a přemýšlel. Nepovažuju se za muzikanta, a nejspíš nemám vůbec sluch ani smysl pro rytmus. Mám za to, že jde ale odposlouchávání nějak alespoň částečně naučit. Jde nějak začít z youtube, reklam v telce, rádií a i lehkých skladeb, ale napadla mě jedna taková prkotina.
Já a takoví začátečníci mě podobní bychom si mohli udělat zvlášť topic, kde bychom si sami sobě nahrávali linky a začali od jednoduchých osminek kde jsou dva tóny až po nějaké složitější částí třeba cizích skladeb. Nejen že bychom krásně cíleně při nahrávání cvičili, ale zároveň by ta naše třeba i kraťoučká nahrávka někomu pomohla při hledání správných tónů. Je mi jasné že většina místních jsou ostřílení muzikanti co slyší skladbu jednou, max. dvakrát a ví co a jak. Ale jestli je tu nějaký mrzák jako já tak ať se ozve, třeba to bude švanda a můžem, když se časem zadaří slyšet i to kýžené zlepšení, hm? Správný výsledek bychom si psali asi po SZ ať někomu kdo tápe nakazíme radost.(pokud by zkušený muzikant nepohrdl nahrát nám i fakt primitivní, skoro až směšně lehkou věc není samozřejmě problém:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

269

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

Ale jestli je tu nějaký mrzák jako já tak ať se ozve

Já, jestli překonám lenost na to nahrávání... Jinak zkoušel si tohle? http://baskytara.com/topic6386-tip-jak- … uchem.html mě přišlo, že když jsem cvičil, tak to dost pomohlo.

0 xLajků:

270

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

Dneska jsem tak seděl a přemýšlel.

se nemas co ucit? big_smile vemu ti dalsi knizky...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

271

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Lukáš napsal:

Já, jestli překonám lenost na to nahrávání... Jinak zkoušel si tohle? http://baskytara.com/topic6386-tip-jak- … uchem.html mě přišlo, že když jsem cvičil, tak to dost pomohlo.

Sakra, já tak myslel až jsem nehledal, díky smile

e.t. napsal:

se nemas co ucit?  vemu ti dalsi knizky...

Momentálně jsem začal číst něco mimo Káju, neb Kantova estetika i případ Sokrates jsou pro prosťáčka jako jsem já zbytečně zdlouhavé, takže zítra pěkně basy, bussiness a relax když už mám to volno vole!

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

272 Naposledy upravil: woody (04. 11. 2013 21.40:08)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Aidamos napsal:
matezzz napsal:

nevěřim totiž moc na ten talent

Kdysi jsem někde četl nebo slyšel rozhovor s učitelem z konzervatoře. Ten říkal, že to není tak, že talent je 50% a 50% cvičení. Říkal, že je to tak, že talent je prostě podmínka smile

Na toho učitele z observatoře kašlu (sic smile ), ale mám stejnej názor (jako bejvalej učitel). Talent se počítá. Pokud vám to nepadá vod pánaboha, tak se na to, proboha, vyserte. To tu hudbu za cenu dřiny chcete kurvit? Přitom byste byli dobrý jinde.
Nic ve zlym. Stane se. Já ho mam zas krátkýho, ale zato tenkýho. A nestojí mi.
Ale muzikant su.
Kdo nejni, ať třeba šuká, ni?
smile smile smile
Hudba je jak šukání.
Myslíte si, že se to dá naštudovat, vychytat techniku, a natrénovat?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

273 Naposledy upravil: W.O.W (05. 12. 2014 10.34:09)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Někdy po 89 roce byly v prodeji takové malé počítače.Data uchovávala kazetopásková paměť.Vypadala jako větší hranatý walkman.Jednou jsem si přes to pustil Led Zeppelin.To bylo k nevíře.Vyšší frekvence téměř zmizely,zůstaly jen basy.To je jedna věc.Ta druhá,poradit si s tím co slyšet je.

Existují takové filtry speciálně pro basáky?

Tak jsem to našel,ale fungovalo to opravdu tak?

http://www.sapi.cz/prislusenstvi/kp311.php

0 + 0 + 0 + ... + 0
0 xLajků:

274 Naposledy upravil: fanda351 (22. 02. 2017 00.37:03)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Zde je kompletní tabulatura i noty pro Olympic - Dej mi víc své lásky. https://uloz.to/!3VXJJppGMlia/dej-mi-vi … y-bass-pdf
Někdo to tu scháněl tak jsem to udělal... smile

0 xLajků:

275

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Ahoj, nechci zakládat další tema tak to hodím sem. Nemáte někdo odposlechnutou basu z léta od Rybiček? https://www.youtube.com/watch?v=ms-jyuQtca4 . akordy by měli být D,A,G. zkoušel jsem Na Dcku -D, Fis,A,Fis, atp.. ale nejak mi to nevychází, podle videí ba YT to hrajou jinde. Diiky

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

276

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Jdeš do toho dobrovolně?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

277 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2017 16.53:48)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

Jdeš do toho dobrovolně?

Do takový sračky bych nešel ani s pistolí u hlavy.

cipis napsal:

akordy by měli být D,A,G. zkoušel jsem Na Dcku -D, Fis,A,Fis, atp.. ale nejak mi to nevychází

F# - C# - H - C#

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

278

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Ty vole někdo se snaží naučit na basu písničku, která se nám nelíbí, pojďmě si z něj dělat prdel...

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

279

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

LuKe napsal:

pojďmě si z něj dělat prdel...

Slušně formulovaný dotaz je dělání si z lidí prdel?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

280

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:
LuKe napsal:

pojďmě si z něj dělat prdel...

Slušně formulovaný dotaz je dělání si z lidí prdel?

Tak mi to vysvětli, jak jsi to myslel smile Pokud tě opravdu naprosto bezelstně zajímá, jestli to ten člověk hraje dobrovolně, nebo ho někdo nutí, fajn... Ale dovoluju si o tom pochybovat. Aidamose snad komentovat nemusím smile Jen jsem si trochu posteskl, páč nedávno se tu někdo rozepisoval o hudebním foru, jak jsou tam samí namachrovaní kokoti a že je super, že tohle forum je komunita pohodových lidí, kteří si navzájem rádi pomůžou.

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

281

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Sice nevím proč bych měl, ono totiž otázka nebyla směřovaná na tebe že jo... Zajímá mě, zda cipis chce tohle zcoverovat protože se mu to líbí, nebo je "donucen" v rámci nějaké hudebky, kapely atd.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

282

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

Sice nevím proč bych měl, ono totiž otázka nebyla směřovaná na tebe že jo... Zajímá mě, zda cipis chce tohle zcoverovat protože se mu to líbí, nebo je "donucen" v rámci nějaké hudebky, kapely atd.

Myslím, že každej, kdo si přečte tu tovoji otázku, ji pochopí jako "Si děláš prdel, že tohle chceš hrát, že?" Promiň, ale fakt to tak na mě působilo, tak jsem musel reagovat. Takovejhle typ reakcí prostě fakt nemám rád... Toť vše. smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

283

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

284

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Já tu věc hraju v hospodě, děláme to jako reggae a je to prdel. Lidi se toho baví, my taky, vymejšlím si tam různý linky, tlumení strun, občas slap a furt mě to baví. Jo, originál jsem nikdy neslyšel... A vůbec mě to neuráží, prostě si rád hraju, to je celý.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

285

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

radoozz napsal:

A vůbec mě to neuráží, prostě si rád hraju, to je celý.

mne to trochu urazi big_smile ...  asi ze mam rad reggae big_smile ...jinak ta basova linka neni zla.. big_smile pocitam ze bude odneku uzmuta...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

286

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Hoši nikdo z vás tady nemá právo hodnotit, co je a co není dobré :-D a jestli si někdo myslí, že jo, tak je buzerant :-D

0 xLajků:

287 Naposledy upravil: noomak (24. 05. 2017 18.14:12)

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

...a i kdyby to někoho uráželo, tak si uvědomte, že oni se tím živí, kdežto vy tu jenom blbě kecáte na fóru, jaké jsou to sračky :-D mně se to taky nelíbí, ale nevidím jediný důvod, proč bych to tu měl někomu říkat a znechucovat mu tím hraní :-D

0 xLajků:

288

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

noomak napsal:

jestli si někdo myslí, že jo, tak je buzerant

kdepak, buzeranti jsme my s hornou smile (vždycky když si na tu debatu vzpomenu je mi docela veselo/smutno)

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

289

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

radoozz napsal:
noomak napsal:

jestli si někdo myslí, že jo, tak je buzerant

kdepak, buzeranti jsme my s hornou smile (vždycky když si na tu debatu vzpomenu je mi docela veselo/smutno)

jj, to jo :-D

0 xLajků:

290

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

noomak napsal:

...a i kdyby to někoho uráželo, tak si uvědomte, že oni se tím živí

Což je docela legrační!


radoozz napsal:

(vždycky když si na tu debatu vzpomenu je mi docela veselo/smutno)

A to je dost zajímavé. Přemýšlels někdy nad tím proč?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

291

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

Což je docela legrační!

ty normálně závidíš co? :-D
každé zboží má svého kupce a to jejich je docela žádané, myslet si o tom můžeš, co chceš, ale to je tak všechno, co můžeš :-D pak si uvědom, že jsou ještě kapely jako Jelen, Slza, nebo umělci jako Rytmus :-D :-D :-D

0 xLajků:

292

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Zas na takové hrachy si nepříjdou aby bylo co závidět smile Rytmusovi respekt za to, že tuhle sračku dokáže takhle prodávat. (svědčí o tom, jak má populace vybranej vkus). Slza je sračka alá Rybičky jen jaksi z jiného žánrové spektra. Z toho co zmiňuješ mi nejmíň vadí Jelen. Už jsme prošli závistí, příjde teď na řadu pseudoargument typu: A cos dokázal ty?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

293

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

Přemýšlels někdy nad tím proč

Ne. Nemám důvod přemýšlet nad takovými minoritními záležitostmi.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

294

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

Zas na takové hrachy si nepříjdou aby bylo co závidět smile Rytmusovi respekt za to, že tuhle sračku dokáže takhle prodávat. (svědčí o tom, jak má populace vybranej vkus). Slza je sračka alá Rybičky jen jaksi z jiného žánrové spektra. Z toho co zmiňuješ mi nejmíň vadí Jelen. Už jsme prošli závistí, příjde teď na řadu pseudoargument typu: A cos dokázal ty?

nee, to je mi uplně jedno

0 xLajků:

295

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

radoozz napsal:

Ne. Nemám důvod přemýšlet nad takovými minoritními záležitostmi.

Nevadí, hlavně ať ta vzpomínka zůstává stále čerstvá!

noomak napsal:

nee, to je mi uplně jedno

Fňuk, to mě mrzí. Čekal jsem konečně zábavnou debatu a prd. Asi si teda budu dále využívat svého práva na vkus, a budu si hodnotit co je a co není sračka. Pac a pusu (:

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

296

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Paparatzzi napsal:

budu dále využívat svého práva na vkus, a budu si hodnotit co je a co není sračka

Stejně tak.

noomak napsal:

Hoši nikdo z vás tady nemá právo hodnotit, co je a co není dobré

A z jakého titulu na to nemáme právo? Nevystudovali jsme hudbu? Neživíme se tím? Hrajeme hůř? Neumíme skládat? Co nám odpírá právo hodnotit? To, že nejsem vyučený kuchař, mi neodpírá právo hodnotit jídlo a říct, že to nebylo dobré. Kuchař neumí vařit, byl to hnus. Zabraň mi v tom smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

297

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Aidamos napsal:
Paparatzzi napsal:

budu dále využívat svého práva na vkus, a budu si hodnotit co je a co není sračka

Stejně tak.

noomak napsal:

Hoši nikdo z vás tady nemá právo hodnotit, co je a co není dobré

A z jakého titulu na to nemáme právo? Nevystudovali jsme hudbu? Neživíme se tím? Hrajeme hůř? Neumíme skládat? Co nám odpírá právo hodnotit? To, že nejsem vyučený kuchař, mi neodpírá právo hodnotit jídlo a říct, že to nebylo dobré. Kuchař neumí vařit, byl to hnus. Zabraň mi v tom smile

Protože někomu se líbí zelená a někomu červená.

0 xLajků:

298

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Toto je velmi hodnotná diskuse, skoro se vyrovná přímému přenosu z poslanecké sněmovny.
Jako masochista si ji uložím  :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

299

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

A teď by sem měl naběhnout nějaký sebevražedný kytarista a odpálit se... abychom se probrali smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

300

Re: Odposlechy aneb pomozte nám hluchařům

Dříve mohl hodnotit a rozdávat rozumy jenom ten, kdo je ve Straně, byl v Rusku nebo mu je aspoň 60. Možná to i bylo k něčemu dobré :-/

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků: