1

Téma: Modry Mesic - Rangers

Zdravim profiky,
Poradite nekdo jak se naucit hrat basu jako v pisnice Modry Mesic od Rangers?
http://www.youtube.com/watch?v=205LzDX1EgI

Je to slap nebo trsatko nebo co to je? Na videu hraje normalne prstama, ale to video asi neodpovida zvuku.
Diky za tip

0 xLajků:

2

Re: Modry Mesic - Rangers

zvuk by mi seděl na trsátko, ale rozhodně ne na kontrabas smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: Modry Mesic - Rangers

ten zvuk s basou vůbec nesouvisí ... je dělanej jinde ... kontrabas jede noumauně ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

4

Re: Modry Mesic - Rangers

hofa napsal:

zvuk by mi seděl na trsátko, ale rozhodně ne na kontrabas smile

Souhlas, je to takovej pleskavej trsátkovej zvuk z nahrávek 60tých a 70tých let. Hudebně to je jednoduchý, místo tradičního: Tam ta dam
hraje rychlejší: Tam tam tam tam dam dam dam dam

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

5

Re: Modry Mesic - Rangers

Hájek hrával na IRISku trsátkem se strunami Delicia Louny s odmotaným silonovým opředením.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

6

Re: Modry Mesic - Rangers

To radooz: Paradicka.. tohle jsem potreboval slyset..Diky za ukazky... jdu to natrenovat trsatkem.
To 4ksch: Supr detaily .... jdu odmotavat opredeni smile

0 xLajků:

7

Re: Modry Mesic - Rangers

NOSI napsal:

.... jdu odmotavat opredeni

Doufám, že se strun Delicia Louny wink

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

8

Re: Modry Mesic - Rangers

jimmy napsal:
NOSI napsal:

.... jdu odmotavat opredeni

Doufám, že se strun Delicia Louny wink

Až na jádro!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Modry Mesic - Rangers

radoozz napsal:
hofa napsal:

zvuk by mi seděl na trsátko, ale rozhodně ne na kontrabas smile

Souhlas, je to takovej pleskavej trsátkovej zvuk z nahrávek 60tých a 70tých let. Hudebně to je jednoduchý, místo tradičního: Tam ta dam
hraje rychlejší: Tam tam tam tam dam dam dam dam

ahoj, chtel bych poprosit nemohli byste mi tu prvni ukazku prepsat do tabu? je to ostuda, ale ucim se na basu par tydnu a ze vsech tech prechodu a basovych linek mi jde hlava kolem - priznam se ze nemuzu trefit ten prechod mezi druhym a tretim akordem

ostatne mi prijde, ze ty country veci jsou na prvni pohled jednoduchy, ale dela mi prave problem to, aby nehral pri prechodech dva stejny tony za sebou - kdyz se hrajou "kvartokvinty"

moc mi to pomuze - cviceni na sucho je fajn, ale clovek si taky potrebuje zahrat i nejakou pisnicku a tady na to dost narazim

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

10

Re: Modry Mesic - Rangers

tak prepisovat to netreba - nakonec jsem to chytil

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků: