1 Naposledy upravil: Štěpán Axman (19. 03. 2013 16.10:44)

Téma: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

zdravím,

urodilo se mi další EP tak se jako správný šťastný otec chci pochlubit smile



Mlčeti dřevo - Únor (2013)

http://bandzone.cz/mlcetidrevo

Nahrávání proběhlo komplet (kytara, basa, cayon, zpěvy) u mě doma v pokoji, i míchačku jsem dělal celou sám. Navzdory chybám je to další krok k poznání těchto věcí a baví mě to čím dál víc. Byť většinu se toho učím metodou pokus - omyl.
Opravdu mě na tom nepřestane fascinovat, že si v dnešní době může člověk udělat nahrávku v takové kvalitě a za pár šušňů.

Kapela (na tom EP) se skládá z
Jan Mahdal    - ak. kytara, zpěv
Š. Axman      - ak. baskytara
+
hosté:
Peter Tuleja   - cajon
Ivo Cicvárek - klavír

Obě akustiky (kytara i basa) jsou od firmy FURCH. Obě brané linkou přes Bayger sustainer a k tomu konďákem MXL (cca za 3k z druhé ruky).
A to všechno napřímo do M-audio preUSB zvukovky za 1500kč od Davidáka smile
Celé je to nahrané a udělané v GarageBandu (nicméně příště už budu asi dělat v Logicu), míchal jsem to na sluchadlech
Beyerdynamic 770Pro.

Master (tedy ošetření finální stereostopy z mixu) jsem opět (a už asi nikdy jinak) svěřil do rukou pána co si říká TomekMixer a především jeho analogového pultu. Troufnu si říct, že takhle čistě akustické nahrávce ten analog sluší ještě daleko víc.
Nakonec jsem ho nechal udělat (ten master) míň komprimovanej (tedy náročnější na kvalitu přehrávacího zařízení), ale zase téhle muzice víc sedí, když to dýchá a taky je to víc dřevité smile

V současné době jsme udělali změnu na postu bubeníka, takže příští nahrávka už bude  zase někde jinde i z tohodle hlediska.
S tím bude souviset i rozsáhlejší koncertní činnost, ale nebojte, budu Vás informovat smile

krásný den,
Š.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Štěpán Axman (19. 03. 2013 16.00:47)

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

teda, žádná kritická připomínka? To je milé, diky smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: el BassTardo (19. 03. 2013 16.10:37)

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

ok, řek sis o to:D
caoyn se píše spíš cajon, ale z toho si nic nedělej, plete si to i Helena Vondráčková smile
Čekárna:
- matnej a do refrénu ne moc srozumitelnej druhej hlas je záměr?
- baskytara v tom ostinátu zní trochu dutě
Trapani:
- pěkný vejšky na akustice, celkově kytara poněkud kovovější, ale to je spíš kvalitou nástroje
- baskytara zní skoro jako kotrabas, líbí se mi, ale říkám si, proč to rovnou nenahrát na kačenu?
- příjemnej druhej hlas, hezky nasazenej jemnej prostor na oba vokály
- hezká panorama, rozhodit v bridgi dva tóny piána do R/L byl záměr nebo náhoda?
Pravidla:
- zajímavej, ale trochu nevyváženej zvuk basy: když hraješ spodek, je to hodně dole, klidně bych to dal víc, vejš v panorámě, ale když vyjedeš vejš na vyhrávku, vystřelí to, že by kompresor? smile
Suché kůrky:
- cajon je tam dost náznakově, spíš než bych ho vytahoval, trochu níž bych to toho posadil kytaru, která dost leze, navíc tady skoro nemá basy, jako kdyby to bylo ořízlý někde na dvou kilech

obecně se mi to vlastně líbí, až na kovovou kytaru, chybí mi u ní spodní vejšky a basy. a tvoje basa, u který si fakt říkám, jestli by to nebylo lepší hrát na kontrabas, když se snažíš aby ti ta basa tak zněla:)
taky bych dal trochu víc péče hlasu, má takový drobný násyky a někde na 2,5kHz takový divný jakože falzet, buďto bych to nechal sprostý, tzn. neřezat, nehalit, anebo trošku hledat na EQ a lehce doladit, když už kytara řezaná je smile

ale na to, na jaký vybavení jsi to pořídil, klobouk dolů, hraje to velmi slušně

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Štěpán Axman (19. 03. 2013 16.30:37)

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

el Basstardo:

CaJon je opraven smile

Je to nahraný na baskytaru, protože za a) kačenu nemám (a na ni) a za b) na ni neumím.
Do budoucna ji plánuju, ale to co hraju na basu (v ostatních válech) bych na kontrabas zahrál tak po 10 letech cvičení a hraní.

Čekárna:
- zvuk basy je v tom ostinátu (předpokládám, že tuším, které místo máš na mysli) dutější proto, že tam hraju Hčko na E struně a už to nemá takovej rozkmit. Zjistil jsem to až po nahrání a už se mi to nechtělo přetáčet.

Trapani:
- fígl s klavírem je náhoda a dokonce jsem si toho ani nevšiml smile

Pravidla:
- tam jsem se s basou natrapil dost.. (ten part jsem nahrával jako poslední o pár dnů později a jinak posazenej - čelem ke zdi. Což se projevilo v zprdele zvuku, což se opět ukázalo až při míchání).
Kompresoru je na base poměrně málo, ona sama hraje hodně hlasitě ve vyšších polohách.

Suché kůrky:
- kytara ořízlá není, to bude asi spíš stylem hry.

Zvuk kytary byl taky boj byť ta kytara je opravdu slušná ale snímání má (zatím doufám) jen Fishman....


S hlasem celkově jsem bojoval, on chodil průběžně blíž a dál u mikráku, takže každej tejk měl trošičku jinej sound.
Celá ta míchačka byla v podstatě postavena na práci s EQ a především na odstraňování nežádoucího zvuku (nijak nezatlumené a malé) místnosti. Do budoucna poučení, že alespoň rámcově je dobré si to pohlídat smile

Jinak samozřejmě díky moc za analýzu, každý takovýhle nahrávání je velká škola, myslím, že za dva, tři měsíce (u některých věcí už teď smile ) už si budu říkat, že bych to už udělal úplně jinak a bez chyb co mezitím najdu smile
Ale tak je to tuším pokaždé...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

5

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

Štěpán Axman napsal:

byť ta kytara je opravdu slušná ale snímání má (zatím doufám) jen Fishman....

no, to je možná škoda, skoro si říkám, že i průměrnej mikrák by tady posloužil líp

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Štěpán Axman (19. 03. 2013 16.45:23)

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

el BassTardo napsal:
Štěpán Axman napsal:

byť ta kytara je opravdu slušná ale snímání má (zatím doufám) jen Fishman....

no, to je možná škoda, skoro si říkám, že i průměrnej mikrák by tady posloužil líp

ona byla braná jak linkou  tak mikrem a ten zvuk jsem pak složil.. takže jsem pletl krapet lejnovitý bičík z fishmana a z laciného konďáku smile

Ale osobně z toho mám radost, obzvlášť vzhledem k podmínkám (především akustika místnosti, která dělala problémy ve všem) a z toho plynoucím vstupním datům.. hodně jsem na tom natrénoval a zároveň to poslouží i jako ne vůbec špatné první promo.
Původně to mělo být jen kytara + zpěv, aby něco bylo na propagaci.. ale nakonec jsme to donahráli i ostatní.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

7

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

Štěpán Axman napsal:

ona byla braná jak linkou  tak mikrem a ten zvuk jsem pak složil.. takže jsem pletl krapet lejnovitý bičík z fishmana a z laciného konďáku smile

já bych na to šel klidně dymanikou

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

8

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

el BassTardo napsal:
Štěpán Axman napsal:

ona byla braná jak linkou  tak mikrem a ten zvuk jsem pak složil.. takže jsem pletl krapet lejnovitý bičík z fishmana a z laciného konďáku smile

já bych na to šel klidně dymanikou

jj, příště v mizerné místnosti bych to udělal taky tak. Ale příště už nebudu především točit v mizerné místnosti.
Taky ale nezapomínej, že ne každej má přistup k mikráku dle výběru.. prostě se musí občas vyjít z toho, co je.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

9

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

Štěpán Axman napsal:

že ne každej má přistup k mikráku dle výběru..

tak taky se dá třeba zeptat tady na foru, jestli by někdo třeba nepůjčil něco, že? smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

10

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

Ja bych si to rad poslechl, ale nechcete to dat treba na soundcloud? Posranej bandzone mi na ipadu nejde... Si chci dycky poslechnout wagonovy solovky a nemuzu sad

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

11

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

Jenich napsal:

Posranej bandzone mi na ipadu nejde.

HA! big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

12

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

Jenich napsal:

Ja bych si to rad poslechl, ale nechcete to dat treba na soundcloud? Posranej bandzone mi na ipadu nejde... Si chci dycky poslechnout wagonovy solovky a nemuzu sad

mě na iPhonu BZ normalně hraje, jak to?

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

13

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

Štěpán Axman napsal:
Jenich napsal:

Ja bych si to rad poslechl, ale nechcete to dat treba na soundcloud? Posranej bandzone mi na ipadu nejde... Si chci dycky poslechnout wagonovy solovky a nemuzu sad

mě na iPhonu BZ normalně hraje, jak to?

Nevim smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

14

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

e.t. napsal:
Jenich napsal:

Posranej bandzone mi na ipadu nejde.

HA! big_smile

To jsem si taky rikal... smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

15

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

To je tou mrkví....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

16

Re: Mlčeti dřevo - EP Únor (2013)

spider napsal:

To je tou mrkví....

big_smile asi big_smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků: