1

Téma: bude tenhle equalizer fungovat?

http://www.gme.cz/cz/f-kh020-p761-397.html bude fungovat na base ??

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

2

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

A co jim třeba napsat o informace, když žádné u produktu nemají uvedené? http://www.gme.cz/cz/contacts/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

tak fungovat to bude jde o to jak,sem už kdysi dávno zjistil že ekvalizer je na hovno,když pominu větší hladinu šumu a to že sem měl tendenci s tím furt mrdat a ruzně to štelovat,tak nemohu pominout to že mé štelování mělo vždy za následek daleko horší zvuk, než bez něho,takže se mě tu ještě 2.kosky válí a nechcu je.haug

0 xLajků:

4

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

jo, taky sem zjistil ze EQ je nanic. Tim spis kdyz mam EQ na base a jeste na aparatu. Clovek ma pak problem to sladit tak aby neco nebylo moc a neco malo.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

5

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

spider napsal:

jo, taky sem zjistil ze EQ je nanic. Tim spis kdyz mam EQ na base a jeste na aparatu. Clovek ma pak problem to sladit tak aby neco nebylo moc a neco malo.

To je přesně to, co tvrdím: čím víc páček, přepínačů, čudlíků, poťáků a dalších hejblátek, tím větší šance zkurvit zvuk.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

fedeer napsal:

tak fungovat to bude jde o to jak,sem už kdysi dávno zjistil že ekvalizer je na hovno,když pominu větší hladinu šumu a to že sem měl tendenci s tím furt mrdat a ruzně to štelovat,tak nemohu pominout to že mé štelování mělo vždy za následek daleko horší zvuk, než bez něho,takže se mě tu ještě 2.kosky válí a nechcu je.haug

spider napsal:

jo, taky sem zjistil ze EQ je nanic. Tim spis kdyz mam EQ na base a jeste na aparatu. Clovek ma pak problem to sladit tak aby neco nebylo moc a neco malo.

Aidamos napsal:

To je přesně to, co tvrdím: čím víc páček, přepínačů, čudlíků, poťáků a dalších hejblátek, tím větší šance zkurvit zvuk.

Konečně si nepřipadám jak úchyl, když nepoužívám EQ na aparátu již hezkou řádku let.  smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

7

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

Ivo napsal:

Konečně si nepřipadám jak úchyl, když nepoužívám EQ na aparátu již hezkou řádku let.

Já jo, ale odchylku poťáků od nulové polohy mám v rozmezí +/- 10% jejich rozsahu. Když EQ vypnu, tak změna ve zvuku je minimální (ale je).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

Ivo napsal:

Konečně si nepřipadám jak úchyl, když nepoužívám EQ na aparátu již hezkou řádku let.  smile

To zas ja jako pouzivam. Aktivku pouzivam jen na doladeni behem hry at nemusim k aparatu a navic lovit tam neco potme.....na nulu mam spis aktivku za normalnich okolnosti

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

9

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

Já si myslím, že eq může basu pozdvihnout o další level vejš. Basa s eq flat zní třeba skvěle, ale maličko tady a maličko tam, a může to hrát ještě líp wink Problém je, když lidi mají eq, kterej je nekvalitní a kurví zvuk. To je pak opravdu varianta "všechno flat" nejlepší, co z toho dostanou...

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

10

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

tao-kan napsal:

Já si myslím, že eq může basu pozdvihnout o další level vejš. Basa s eq flat zní třeba skvěle, ale maličko tady a maličko tam, a může to hrát ještě líp

Přesně tak:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

11

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

tao-kan napsal:

Já si myslím, že eq může basu pozdvihnout o další level vejš. Basa s eq flat zní třeba skvěle, ale maličko tady a maličko tam, a může to hrát ještě líp

Jo, takhle to používám. Jak jsem psal, se zdvihem maximálně +/- 10%.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

čaute, doma sa mi váľa táto krabička
http://files.effectsdatabase.com/gear/pics/frontline-series1_stereoequalizer_001.jpg
myslíte že je to aj využiteľné pre basu ?? resp. dostal som to od kamoša čo to má od otca a on o niekoho big_smile a nikdy to nikto nepoužíval a v podstate ani neviem pre čo je to určené smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

13

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

korekce od 100 Hz leccos napoví smile
každopádně, kdyby ses toho potřeboval zbavit, k synťáku bych si to dokázal představit... otázka co to dělá se zvukem - vyzkoušej smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

14

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

hofa napsal:

korekce od 100 Hz leccos napoví 
každopádně, kdyby ses toho potřeboval zbavit, k synťáku bych si to dokázal představit... otázka co to dělá se zvukem - vyzkoušej

mne tie Hz práveže nič nehovoria big_smile
no jeden kanál mi nefungujea druhý ide a dokonca to aj funguje... aj keď k svetu to moc není smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

15

Re: bude tenhle equalizer fungovat?

Je tam 800 Hz, to dodá dobrý středy na čitelnost - resp. když jsem si nahrával nějaký blbosti, tak právě okolo téhle frekvence to nejvíc dělalo basu pro mé uši "líbivě čitelnější".
Akorát musíš vyzkoušet, jestli nebude krabka dělaná hlavně na kytaru, tak aby to neořezávalo basy - to se odhadnout podle ovládacích prvků a vzhledu nedá.

0 xLajků: