1

Téma: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Zdravím Vás, kolegové! Rád si poslechnu vaše názory. Hraju muziku pohybující se někde mezi rockem, punkem, metalem, metalcore...zkrátka tvrdší žánr. Mám dvě aktivní pětistrunky Ibanez SR 505 a začínám si říkat, na co dvě prakticky stejný basy? Ačkoliv jsem byl vždycky odpůrce Fendrů a pasivních bas celkově, postupem času jsem názor změnil a chci si Fendra pořídit. Všímám si, že na to hrají jak funkoví basáci, tak punkáči jako Blink 182 a tak stejně ty největší deathcore hovada jako Bring Me the Horizon a připadá mi to jako ohromně univerzální a kvalitní záležitost. Mám tři dotazy:

Jazz Bass, nebo Precision?

4 struny, nebo 5 strun?

Passive, nebo active?

Určitě tu padne také názor, že je to kus od kusu a že je potřeba spíš vybírat individuálně a že nejlepší jsou Fendery před 70. rokem před vyhořením továrny...i tak říkejte co vás napadne a co by mě mohlo ovlivnit při výběru. Cenu si představuju plus mínus 40 tisíc

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

2

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

No predevsim bys to tu mel prosku prohledat... Na tohle tema je u na foru uz toho straslive moc...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

3

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=3038
co zkusit tenhle thread?

0 xLajků:

4

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Pavel: Precla USA ve čtyřce + JB USA v pětce, s trochou štěstí seženeš z druhé ruky v součtu cosi nad 40.000 smile

Jinak možná by mohl být zajímavý i precl 5 se snímačem MM u kobyly, možná pro Tebe ideál... Páté struny bych se nezbavoval, pár let jsem to bez ní přežil (s preclíkem), ale když ji dnes zase mám, je to docela návyková záležitost smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

mé dva centy do diskuze - ber aktivní pětistrunný JB na kterým si po chvilce laborace natočíš i zvuk hodně podobný PB... neomezuj se jen na Fendery, u jiných značek můžeš dostat za podobnou cenu o něco lepší kvalitu... a nekupuj nové... wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

6

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

kup si čtyřku pasiv, JB nebo PB je debata blondýna nebo bruneta...prostě vyzkoušej, zahrej si, uvidíš.
na mrdku aktivku se vyser, tu najdeš v kde čem

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

7

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Já už jednu pětistrunku mám, tu Ibanezu, té se zbavovat určitě nebudu tak proto uvažuju o té čtyřstruně. Slyšel jsem od jednoho zkušenýho kolegy basáka hrajícího v několika slavných kapelách názor, že tyhle basy sami o sobě hrají občas na hovno, ale jak se přidaj do kapely, je to úžasný. On sám má jazzbass USA 1968 a řekl mi, že je jedno, jestli JB nebo PB, že je spíš potřeba opravdu narazit na kvalitní kus než se řídít tím, co zvolit za typ. ale rozhodně prý čtyřstrunný, rozhodně pasivní a rozhodně z USA a pokud možno starší - co si o tom myslíte?

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

8

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Mezi JB a PB je zvukový rozdíl. Třeba na slap bych volil JB. Ten snímač u kobylky dělá svoje. Na hoblování prstama nebo trsátkem klidně PB. Dobře hrající kus udělá s bicíma hutnej spodek.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

9

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

radoozz napsal:

Mezi JB a PB je zvukový rozdíl. Třeba na slap bych volil JB. Ten snímač u kobylky dělá svoje. Na hoblování prstama nebo trsátkem klidně PB. Dobře hrající kus udělá s bicíma hutnej spodek.

Vidis to, a ja zase na slap radeji PB...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

10

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Pavel Lasnovský napsal:

Jazz Bass, nebo Precision?

MusicMan StingRay 2EQ!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Aidamos napsal:
Pavel Lasnovský napsal:

Jazz Bass, nebo Precision?

MusicMan StingRay 2EQ!

Hele ho provokatera big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

12

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Pavel Lasnovský napsal:

Slyšel jsem od jednoho zkušenýho kolegy basáka hrajícího v několika slavných kapelách názor, že tyhle basy sami o sobě hrají občas na hovno, ale jak se přidaj do kapely, je to úžasný. On sám má jazzbass USA 1968 a řekl mi, že je jedno, jestli JB nebo PB, že je spíš potřeba opravdu narazit na kvalitní kus než se řídít tím, co zvolit za typ. ale rozhodně prý čtyřstrunný, rozhodně pasivní a rozhodně z USA a pokud možno starší - co si o tom myslíte?

Nejsem ani zkuseny, ani nehraju v nekolika slavnych kapelach, ale v zasade souhlas. Poridil jsem smradlavej vintage Fender Jazz a prirusta mi k srdci cim dal vic, v podstate uz vytlacila Sadowsky JB. smile Od tech "starsich a zkusenych" je honba za vintage takova mantra, osobne bych nepodcenoval moderni znacky, ktere delaji JB/PB a rozhodne kvalitneji nez Fender. Mam zkusenost, ze vintage basa je vic stredova, spinava zvukem (a nekdy i vzhledem smile), zatimco moderni kousek je brilantnejsi, tvrdsi... Zalezi, co ti bude vyhovovat.

JB vs. PB? Preclik je vic kapelni basa, sama o sobe zni trochu naprd, v kapele bezvadny. Ma duty, stredobasovy sound. JB je neco jineho, sama o sobe dokaze znit taky pekne, v kapele se prosadi, ale nema takovy vseobjimajici tmelici sound, je agresivnejsi, prurazna, vyborna na slap...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

13

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Klusi napsal:

ale nema takovy vseobjimajici tmelici sound

nesouhlasím. umí to být ostrá basa, ale jde hodně o to, jak na to hraješ, jakej máš sound. osbně znám příklad, kdy basák hrál na PB, po změně na JB pevnější, tlustší spodek, tmel.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

14

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Pavel Lasnovský napsal:

Jazz Bass, nebo Precision?

Ani nevím proč (to víš, že vím mooooc dobře proč big_smile ), ale jistě obě...

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

15

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Aidamos napsal:

MusicMan StingRay 2EQ!

ta basa tady nikoho nezajímá smile

0 xLajků:

16

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

JB a PB jsou zvukově jiný. Ideální je mít obě. Kdybych byl nucen z nicn vybrat na tvrdší styly, šel bych do PB.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

17

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

pepaol napsal:

Ideální je mít obě

..amen  smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

18

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

a nejlépe nemít ani jednu a mám pokoj jestli k JB přikupit PB,nebo k PB přikupit JB

0 xLajků:

19

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

No, jsi na to kápl....k JB patří PB a a naopak.... big_smile

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

20

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

pepaol napsal:

Kdybych byl nucen z nicn vybrat na tvrdší styly, šel bych do PB.

ja i na mekci big_smile a kdyz uz bych chtel vic zvuku a fendra tak precla spesla s J u kobyly...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

21

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

m3 napsal:

tak precla spesla s J u kobyly...

to mám a stejně to nepoužívám...takže true PB rulez  wink

0 xLajků:

22

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

PB je sprostá zvukem, hrubě trčí z kapely. Což je paráda. Zkrátka rulez  smile

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

23

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Kurnik hráli jsme teď nedávno na jednom fesťáku s Rybičkama 48, kde jsem si s nima na podiu zahrál jeden song na Jazz Bassa jejich frontmana a basáka Kuby a vůbec to nebylo zlý. Navíc teda krásnej kousek! Lak oranžová metalíza a kryt bílej plast..najdu fotku. Zkusím ještě pár kusů jak od JB, tak PB a vypadá to, že pokud do toho půjdu, bude to stejně kupovaný přímo v USA a já to vybírat nebudu

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

24

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

http://baskytara.com/img/m/3362/t/p16tp19qmh18ce6kdlrrlsg1ki43.jpg tady to má na sobě přímo Ryba

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

25

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

http://baskytara.com/img/m/3362/t/p16tp1c0i86psjo5fpdnb49gb3.jpg a takhle to seklo mě big_smile

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

26

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

American deluxe[*][/*]

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

27

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

to sou aktivky, né? to nechuuu smile

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (22. 05. 2012 13.26:59)

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Pavel Lasnovský napsal:

de jsem si s nima na podiu zahrál jeden song na Jazz Bassa

Na jaký akci to bylo ? : ) bych vyhrabal možná i video

Je to klassik de-luxe frnda - ty orange obdelníky sem si tam nalepil já, sem jí měl v zimě 2měsíce doma  : ) mu ty basy servisuju a je to peklo- teda spíš sranda v
jakym stavu je na to schopnej Kuba hrát : )

http://baskytara.com/img/m/1559/t/p16tq170aliv21u7411uf10cn9pd3.jpg

0 xLajků:

29

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

B.A.S.O.X napsal:

orange obdelníky sem si tam nalepil já

ty čuně! big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

30

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

A nechceš vyzkoušet Gibson G3? Nevnucuji, ale možná by ti taky slušela:
http://baskytara.com/topic10650-p-gibso … -1978.html

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

31

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Jaralaf napsal:

A nechceš vyzkoušet Gibson G3?

čoveče, je to do metalu a tvrdýho rocku to pravý ořechový?


B.A.S.O.X napsal:

Na jaký akci to bylo ? : ) bych vyhrabal možná i video
Je to klassik de-luxe frnda - ty orange obdelníky sem si tam nalepil já, sem jí měl v zimě 2měsíce doma  : ) mu ty basy servisuju a je to peklo- teda spíš sranda v
jakym stavu je na to schopnej Kuba hrát : )

Bylo to teď v Jemnici s Mandrage, je to tak měsíc. Jak je ten svět malej smile ano, opravdu je to ona basa! Má ohořelou hlavu od cigaret, co si tam Kuba cpe big_smile punkáč se nezapře

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

32

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Pavel Lasnovský napsal:
Jaralaf napsal:

A nechceš vyzkoušet Gibson G3?

čoveče, je to do metalu a tvrdýho rocku to pravý ořechový?


B.A.S.O.X napsal:

Na jaký akci to bylo ? : ) bych vyhrabal možná i video
Je to klassik de-luxe frnda - ty orange obdelníky sem si tam nalepil já, sem jí měl v zimě 2měsíce doma  : ) mu ty basy servisuju a je to peklo- teda spíš sranda v
jakym stavu je na to schopnej Kuba hrát : )

Bylo to teď v Jemnici s Mandrage, je to tak měsíc. Jak je ten svět malej smile ano, opravdu je to ona basa! Má ohořelou hlavu od cigaret, co si tam Kuba cpe big_smile punkáč se nezapře

Houby nezapře - pozer to je smile tohle ma leckteréj kytarista/basák uz od 60. Let;)

Aktivu bych se nebál, ale ný punk bych řešil PBASS

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

33

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Pavel Lasnovský napsal:

čoveče, je to do metalu a tvrdýho rocku to pravý ořechový?

No to právě určitě! Tady je jedna ukázka, která je podle mě určitě hraná na G3:

http://www.youtube.com/watch?v=WtWMkUnD … re=related

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

34

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

Jaralaf napsal:

určitě hraná na G3:

Sorry - oprava!
Jestli je to originál, tak Novoselic měl Ripper, což je skoro stejná basa, ale se dvěma snímači a lepeným krkem. Nicméně ten zvuk je velmi, ale velmi podobný.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

35

Re: Fender Jazz Bass, nebo Precision?

http://www.youtube.com/watch?v=kZkex5jHvuI

0 xLajků: