1 Naposledy upravil: Aidamos (26. 10. 2014 10.15:46)

Téma: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

BOSS Super Octave OC-3

Rok výroby: 2009
Země původu: Taiwan
Cena: 2.500,- Kč

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17rgbeio6c0noq51isjsc140q3.jpg

Popis, konstrukce, parametry

Jedná se o oktáver pro kytaru i baskytaru ve formátu standardního kompaktního efektového pedálu – krabičky. Tělo přístroje včetně pohyblivé části pedálu je celokovové a je vyvedeno v hnědé metalické barvě a na jeho spodku je gumová protiskluzová plocha, stejně tak na nášlapné ploše. Oktáver obsahuje 4 ovládací prvky - potenciometry s černými plastovými kloboučky. Prvním zleva je DIRECT LEVEL, tedy čistý zvuk. Druhým zleva je OCT1 LEVEL, tedy nastavení úrovně první oktávy. Posledním zleva, a tedy čtvrtým, je MODE, ale jmenuji ho přednostně nyní, protože dle jeho nastavení se různě chová třetí zbývající potenciometr. Možnosti nastavení módu jsou následující:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p17rgbeio61ddroep1n3agamleh4.jpg

DRIVE – přidává do zvuku zkreslení. V tomto případě třetí potenciometr určuje míru zkreslení. Potenciometr OCT 1 LEVEL stále nastavuje úroveň první oktávy. DRIVE zkresluje jak čistý tak efektovaný zvuk. Když bude potenciometr OCT 1 LEVEL nastaven na MIN, pedál se bude chovat jako pouhé zkreslovadlo bez přidávání oktávy.

OCT 2 – přidává tón, který je o dvě oktávy níže než tón základní (hraný). V tomto případě třetí potenciometr určuje právě úroveň hlasitosti této druhé oktávy podobně jako potenciometr OCT 1 LEVEL, který současně nastavuje úroveň první oktávy.

POLY – polyfonní mód, při kterém dochází k přidávání dvou oktáv, jejichž hlasitostní úroveň nastavuje  potenciometr OCT 1 LEVEL. Třetí potenciometr v tomto případě nastavuje tón od kterého bude k efektování docházet. Směrem od MIN k MAX dochází k efektování stále vyšších tónů. Tedy u hodnoty MAX bude pokryt celý rozsah nástroje, v blízkosti MIN se budou efektovat pouze nejnižší tóny.

Krabička je určena, jak již bylo řečeno, pro kytaru i baskytaru, a pro tyto účely obsahuje i dva příslušné vstupy označené jako GUITAR IN a BASS IN. Výstupy jsou rovněž dva. DIRECT OUT pouze pro čistý (kromě módu DRIVE) a OUTPUT (mono) pro čistý plus efektovaný zvuk (dle nastavení).

V čele krabičky září červená LEDka indikující zapnutí efektu a stav nabití baterie. Nesvítí-li, nebo svítí-li málo, je baterie vybitá případně skoro vybitá. Krabičku je možno napájet 9V baterií, která se ukrývá pod pohyblivou částí pedálu a je přístupná po vyšroubování šroubu s černou plastovou vroubkovanou hlavou, já nicméně doporučuji používat externí AC/DC adaptér.

Zvuk

Zkreslený zvuk z módu DRIVE asi nevyužijete, nebo jen v tvrdších (extrémních) stylech muziky.

Mód OCT 2 kompatibilní se starším typem krabičky BOSS OC-2 funguje dobře, ale není vhodný pro akordové hraní, neboť se zvuk poměrně dost zahlcuje. Též při nechtěném přeznívání nehraných strun (při jejich špatném tlumení) dochází k pazvukům. Problematické je zvláště zesílení druhé oktávy.

Nejpoužitelnější je třetí mód označený jako POLY. Zvládá rychlé i akordové hraní bez hlcení. Použitelné je i při slapu.

Šum krabičky je na více než přijatelné úrovni.

Pod recenzí naleznete i zvukové ukázky, které jsem si dovolil nahrát. U každé ukázky je první část nahrávky položena v hlubších tónech, následuje hra ve vyšší poloze a nahrávka končí hrou akordů přes tři struny. Tyto tři ukázky byly nahrány na baskytaru Fender Deluxe Active Jazz Bass V.

Spolehlivost, životnost

Bez problémů. Vše funguje jak má.

Hodnocení

Bytelná konstrukce, intuitivní ovládání, zajímavý zvuk.

Zvukové ukázky

Mód DRIVE
Mód OCT 2
Mód POLY

EDIT:

K doplnění recenze výše jsem nahrál ukázky, a s fotkami jednotlivých nastavení je integroval do následujícího videa:

http://www.youtube.com/watch?v=vy1zlpO0TD8

Pořadí ukázek:

1 - čistý zvuk (nahráno na Ernie Ball MusicMan StingRay 2EQ)
2 - mód POLY - menší míra efektu
3 - mód POLY - větší míra efektu
4 - mód OCT2 - menší míra efektu
5 - mód OCT2 - větší míra efektu
6 - mód DRIVE - menší zkreslení
7 - mód DRIVE - větší zkreslení
8 - mód DRIVE - maximální zkreslení
9 - mód OCT2 - jen efek, stažený čistý zvuk - nastavení vhodné do dubstepu)

Aidamos napsal:

Zkreslený zvuk z módu DRIVE asi nevyužijete, nebo jen v tvrdších (extrémních) stylech muziky.

Za tuto větu v recenzi se stydím, ale nechám ji tam, ať je vidět, že jsem byl mladej, blbej a nerozvážnej big_smile

Jako důkaz sypání si popelu na hlavu jsem nahrál ukázku se zkreslením. V první části je zkreslení jemnější (viz nastavení č. 6 z videa), v druhé části pak agresivnější (viz nastavení č. 7 z videa). Jen mimochodem, spousta zkreslovacích krabiček pro basu má jeden neduh, a to ten, že žerou basy. U téhle to nehrozí, je to oktáver a tím se to krásně doplní. Posuďte sami:

NAHRÁVKA

BOSS Octave OC-2

Shodou okolností se mi dostal do rukou i předchozí model s označením OC-2 a měl jsem ho tedy možnost porovnat s nástupcem OC-3.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1955qfii826e14a71fqr1pnr17mm3.jpg

Ovládací prvky odpovídají módu OCT 2 z výše recenzovaného modelu OC-3, tedy nastavení úrovně první oktávy, druhé oktávy a původního zdrojového signálu. Porovnával jsem bezprostředně za sebou tyto odpovídající si nastavení a mohu potvrdit, že zvuk je prakticky stejný a chová se i stejně, čili např. se nehodí pro hraní akordů (více tónů najednou). Zkusil jsem u modelu OC-3 použít s baskytarou i kytarový vstup a zjistil jsem, že je to k zvuku OC-2 ještě blíže, vlastně zvuk naprosto totožný. Model OC-3 má totiž oproti OC-2 vstup jak pro kytaru, tak speciálně pro baskytaru. OC-2 má vstup jen jeden. Řekl bych, že při použití basového vstupu u OC-3 má výsledný zvuk více basů než při použití kytarového vstupu. OC-3 má oproti OC-2 také 2 výstupy, jeden pro zefektovaný signál, druhý pro čistý, OC-2 má výstup jen jeden.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Skvělá recenze ! A s tím drivem to dastalo super šťávu....

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

3

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

paradni nahravka zni to moc pekne smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

4

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Tak jsem si ho objednal,...ovbjevil se na bazaru za 1500,- ....tak to se vyplatí. wink

0 xLajků:

5

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Včera sem ho slyšel live a zní moc pěkně, takž až se ho budeš zbavovat, dej vědět smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

6

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

matezzz napsal:

takž až se ho budeš zbavovat, dej vědět

Já určitě ne. To ale asi stejně bylo směřovaný na Matěje...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Jojo bylo to na Matěje, ale už sem dostal nabídku, tak by snad moh bejt do pátku doma.
Mě teda nejvíc dostává z tý tvý youtube ukázky to poslední nastavení, to když sem slyšel tak sem se rozhod asi během vteřiny že to musim mít smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

8

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

matezzz napsal:

Jojo bylo to na Matěje,  smile

...no já celkem dlouho čekal, kdy se objeví za nějakou fajnovou cenu na bazaru. Plánoval jsem ho už delší dobu. wink

0 xLajků:

9

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Matej napsal:
matezzz napsal:

Jojo bylo to na Matěje,  smile

...no já celkem dlouho čekal, kdy se objeví za nějakou fajnovou cenu na bazaru. Plánoval jsem ho už delší dobu. wink

V pohodě, jak sem psal, potom co sem sem napsal tak mi taky Paul nabídl že mi střelí svůj, takže spokojenost, jen to zařídit tak, aby byl do pátku doma, musim si furt pouštět ty Aidamovi ukázky, ten poslední DnB sou je fakt naprosto úúúchvatnej, sice nevim kam se to bude v kapele hodit, ale něco přizpůsobíme nebo uděláme tomuhle zvuku šitý na míru smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

10

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Tak dnes dorazil,...od pána z inzerce. Za 1500,- i s poštovným,...a co jsem nečekal i s trafem-tak to mě potěšilo. smile

0 xLajků:

11 Naposledy upravil: matezzz (24. 01. 2013 15.34:24)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Matej napsal:

Tak dnes dorazil,...od pána z inzerce. Za 1500,- i s poštovným,...a co jsem nečekal i s trafem-tak to mě potěšilo. smile

smile Tak mě dnes taky dorazil. od pána za 1400,- i s poštovným, ale zase bez trafa smile
Už se tešim až to šoupnu večít před looper smile
A českou poštou, včera podáno, dnes dodáno, smskový notifikace, možnost změny času a doručení. Vypadá to, že se na trh chystá konkurence, tak se kluci aspoň malinko snažej

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

12

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Hm, tak to zase neni krabička co by hrála za mě smile Ale zvuk to má fajnovej

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

13

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Hm,...jsem ho dnes taky ve zkušebně vyzkoušel,...a nejsem z něho až tak odvázanej. hmm Trochu nechápu jednu věc,...dobře oktávry většinou přidávaj oktávu dolů. Ale proč jeden z těch módů,...když už je ten oktaver pro basu-má vstup na basu, tak proč tam není mód, kterej by přidával naopak oktávu nahoru?....k čemu u basy mód, který přidává tón o dvě oktávy dolů? hmm Je vůbec nějaká basová oktávro-škatulka, co přidává oktávu nahoru? roll

0 xLajků:

14

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

POG od EHX

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

15

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

je to trochu OT, ale uktaver nahoru uz taky nejakou dobu shanim a vetsinou se to vyskytuje u digitalnich oktaveru, treba Electro Harmonix POG. Ale urcite se najdou i analogy

tady je vypis efektu, co delaji oktavu nahoru
http://www.effectsdatabase.com/type/octaver/1up/pedal

tady oktavu dolu a oktavu nahoru
http://www.effectsdatabase.com/type/octave/1down/1up

ale vetsinou to jsou docela drahe spasy smile

0 xLajků:

16

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

salof napsal:

POG od EHX

...to je tohle?... http://www.muziker.cz/kytary/kytarove-e … -Micro-Pog ... cool

0 xLajků:

17 Naposledy upravil: SamNewbier (25. 01. 2013 03.14:32)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Oktáver je asi největší zlo na správný nastavení.. já mam Octamizer od Aguilaru a měl jsem taky první den pocit, že poletí z okna :-D.. jukni třeba sem, jak na to

http://youtu.be/crQKNs2igZg

Prostě nejde nějak náhodně nastavit polohu a čekat, že to bude hrát :-)

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Matej (25. 01. 2013 07.24:38)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

SamNewbier napsal:

Oktáver je asi největší zlo na správný nastavení.. já mam Octamizer od Aguilaru a měl jsem taky první den pocit, že poletí z okna :-D.. jukni třeba sem, jak na to

http://youtu.be/crQKNs2igZg

Prostě nejde nějak náhodně nastavit polohu a čekat, že to bude hrát :-)

..díky, kouknu na to. wink No já už měl před lety tu předchozí řadu toho Bosse,...byl jednodužší, pak jsem měl EBS Octaver,...u tohodle novějšího Bosse jsem byl zvědavej, co je tam "lépe" oproti starším řadám-ještě když je tam vstup přímo na basu, ale ten mód- tón o dvě oktávy k původnímu-to je na basu k hovnu. roll No uvidíme. neutral

0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Aidamos (25. 01. 2013 11.45:49)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Matej napsal:

ale ten mód- tón o dvě oktávy k původnímu-to je na basu k hovnu

A to si jen stačilo přečíst recenzi...

Aidamos napsal:

Problematické je zvláště zesílení druhé oktávy.

Ale zase na sólo v opravdu vysokých polohách je i ta druhá oktáva použitelná. Navíc nezapomínej, že ta krabička je určená pro kytaru i baskytaru. V zásadě Tě nikdo nenutí tu druhou oktávu dolů na base používat. Kytarista to klidně použije. Každopádně když jsem to měl v tom OC-2 režimu, druhou oktávu jsem dával opravdu jen malinko. Polyfonní mód ty oktávy má taky dvě, ale řekl bych, že ta druhá oktáva má menší úroveň než první, v každém případě se moc nehltí ani v nižších polohách. Já tedy používám hlavně mód DRIVE, který má jen jednu oktávu plus zkreslení.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

hele já zrovna chtěl nadnášet dotaz do pléna ohledně oktáveru v Boss ME 50 B - jestli je to ten, co je v těch samostatnejch OC krabičkách... protože ten v ME50B umí i oktávu nahoru, což teď v jedné skladbě s úspěchem používám k simulaci desetistrunky smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

21

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Aidamos napsal:

Já tedy používám hlavně mód DRIVE, který má jen jednu oktávu plus zkreslení.

..jj,..to se mi taky líbí. wink

0 xLajků:

22 Naposledy upravil: cenda (25. 01. 2013 14.22:48)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

skvělej octaver dělá firma Mooer... novinka na českým trhu... umí přidávat 2 oktávy dolu i nahoru v různých kombinacích  a to i na jednou ... je to rychlý a geniálně miniaturní... takže se vejde všude... používám to k synťákům, který už si moc neumí poradit s hlubokýmy tóny...

0 xLajků:

23

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

cenda napsal:

je to rychlý a geniálně miniaturní

Uka! smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

24

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

tady
http://www.mooeraudio.com/en/ProductInfo.asp?id=52   je tam i ukazka
taky nad nim uz nejakou dobu uvazuju, ale na talkbassu jsem cetl i mirne negativni komentare. Jak to hodnotis ty s basou?

0 xLajků:

25

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

cassus napsal:

tady

To jsou vážně krásný krabičky...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

26

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Akorát jedou jen na trafo, nebo z pigtailu. pro někoho kdo chce šetřit místem v pedalboardu to asi není podstatné, ale mě by to asi vadilo.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

27

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Matej napsal:
salof napsal:

POG od EHX

...to je tohle?... http://www.muziker.cz/kytary/kytarove-e … -Micro-Pog ... cool

To taky, ale hlavně TOHLE: http://www.muziker.cz/kytary/kytarove-e … monix-Pog2
Mám to a je to docela prdel. Spíš ale než jako oktáver to používám jako takový (pseudo)hammondovátor. V Dobrouči bylo párkrát použito v soutěži o nejhnusnější zvuk.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

28

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

cassus napsal:

tady
http://www.mooeraudio.com/en/ProductInfo.asp?id=52   je tam i ukazka
taky nad nim uz nejakou dobu uvazuju, ale na talkbassu jsem cetl i mirne negativni komentare. Jak to hodnotis ty s basou?


celkem by mě zajímalo čeho se týkaly... já to hodnotím dost pozitivně... dělá to přesně to co od toho chci... 3 tóny na ráz to taky zahraje... za mě 98% ze 100%...

0 xLajků:

29 Naposledy upravil: matezzz (27. 01. 2013 13.59:42)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Hm hm, je to nějaký divný, když tam nakroutim ten poslední sound z aidamový ukázky, tak když pominu že třeba celá Ečková struna je absolutně nepoužitelná, tak mi to lehce kraví na některejch tónech na Gčku, dělá to takovej bordel divnej, ton nejdřív zní fajn a pak jakoby začal přeskakovat při susteinu.

Tady taková malá ukázečka, je to moc potichu, tak na chvíli si musíte ohulit repro.

http://www.uloz.to/xPo9cWd/zvuk-klip-11-wav


No a moje otázka, je to rozbitý nebo to prostě dělá takovýdle divný věci?

Jo a dělá to u všech tech modu a jakýhokoliv nastavení

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

30

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

matezzz napsal:

Tady taková malá ukázečka

To není malá ukázečka, ale pidi ukázečka. Dyť to má jednu sekundu! Co z toho asi mám poznat?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: matezzz (27. 01. 2013 13.59:08)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

ojoj, špatná, napravim, mmnt smile

Tak tady. Je to přes mobil ale ta divnost tam slyšet je.

http://www.uloz.to/xPo9cWd/zvuk-klip-11-wav

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

32

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

a hod to rovnou na forum a ne na uložto:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

33

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

to sou wawy, forum neumí wawy

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

34

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Hele, to máš jen nějak blbě nastavený, to není možný. Máš tam mód OC-2? Stáhnout čistej zvuk, zesílit prví oktávu na MAX, druhou stáhnout na MIN.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

35 Naposledy upravil: matezzz (27. 01. 2013 14.20:56)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Aidamos napsal:

Hele, to máš jen nějak blbě nastavený, to není možný. Máš tam mód OC-2? Stáhnout čistej zvuk, zesílit prví oktávu na MAX, druhou stáhnout na MIN.

Přesně tak to mám, jenomže ono tohle dělá u jakýhokoliv nastavení, ať na tom kroutim co chci, tak to tohle prostě dělá. aprátem ani kabelem to nejni. ještě dnes zkusim druhou basu, ale to mi taky nepřijde

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

36

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

matezzz napsal:

ať na tom kroutim co chci, tak to tohle prostě dělá

No, tak jsem na to přišel. Je to rukama smile Přeznívají Ti další struny vedle hraného tónu. Špatně tlumíš (netlumíš) ostatní struny.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

37

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Aidamos napsal:
matezzz napsal:

ať na tom kroutim co chci, tak to tohle prostě dělá

No, tak jsem na to přišel. Je to rukama smile Přeznívají Ti další struny vedle hraného tónu. Špatně tlumíš (netlumíš) ostatní struny.

No, to sem zkoušel, dělá to i když zatlumim jak pravou tak levou najednou. Nikdy sem tak nic moc nezatlumil a hlavně je divný, že to dělaj jen některý tóny ( děje se to jen po Dis, vejš už ne ... )

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

38

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Tak sem sundal i ostatní struny a furt to dělá, takže to tlumením nebude smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

39

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Divný. Já teď nahrál dvě stejný ukázky dle nastavení č. 9 z videa. Jednu na MusicMana, jednu na Precla. Zkoušel jsem na base i všechny tóny na všech strunách a všude v pohodě.

MM
PB

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

40

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

No tobě to funguje pěkně, mě už zas tak moc ne. Chjo ...
Eště to vemu v úterý na hodinu do zkušenejch basáckejch rukou a uvidíme.

Ale moc šancí tomu nedávám, znáš nějakej servis nebo někoho kdo by se na to moh podívat?

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: Aidamos (27. 01. 2013 15.11:14)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

matezzz napsal:

No tobě to funguje pěkně, mě už zas tak moc ne

A ty ostatní režimy? Prostě klasickej oktáver? Tam to funguje?

matezzz napsal:

znáš nějakej servis nebo někoho kdo by se na to moh podívat?

Netuším. Určitě ne v Praze (nésu z Prahe smile )

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

42

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Dělá to i u drive. Jediný u čeho je to v pohodě jen poly

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

43

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

No, jak píšeš, ještě to zkus s jinou basou/rukama smile
Samozřejmě, může tam být něco porouchanýho, netuším ale co. Máme ve zkušebně aktivní box Skytec (děsná sračka), který má v sobě zabudované echo. V tom echu jednou něco odešlo, neví se co, ale od té doby ho stačí přidat o milimetr a už je to moc. Najednou z ničeho nic má rozsah oproti původnímu asi 10000%.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

44

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Zkusím to taky,...jak že to máš Matezzz nastavený-kdy ti to dělá ten bordel? roll

0 xLajků:

45

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Matej napsal:

Zkusím to taky,...jak že to máš Matezzz nastavený-kdy ti to dělá ten bordel? roll

Dělá to u jakýhokoliv nastavení. Kromě toho modu Poly. Všechno ostatní ať kroutim jak kroutim tohle dělá sad

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

46

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Matej napsal:

jak že to máš Matezzz nastavený

Poslední nastavení z videa: http://baskytara.com/post307070.html#p307070

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

47

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Aidamos napsal:
Matej napsal:

jak že to máš Matezzz nastavený

Poslední nastavení z videa: http://baskytara.com/post307070.html#p307070

Jak sem psal - dělá to u jakýhokoliv nastavení kromě poly

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

48

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

matezzz napsal:

Jak sem psal - dělá to u jakýhokoliv nastavení kromě poly

dementná rada, ale možno motyka vystrelí ......... nepomohlo by prečistiť poťáky na tom efekte ? smile
...tj. na skúšobni mame GK hlavu a zvuk niekedy podobne "nefunguje" vinou zanesených poťákov

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

49 Naposledy upravil: Aidamos (27. 01. 2013 19.14:49)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Jsem si tu Tvoji nahrávku poslechl znova. Je to fakt divný. Skoro bych opravdu řekl, že se tam něco podělalo...

P.S.: Jen pro jistotu aniž bych z Tebe chtěl dělat blbce: máš to strčený v BASS IN a ne v GUITAR IN, předpokládám...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

50

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Dělá to na obou vstupech ...

No otevřel sem to, je to jeden velkej tiš%ták, takže opravu nevidim mco reálně, ale zkusim se někde ještě poptat ...

P.S.: Posraný nákupy, že já debil mám na všechno dycky smůlu, u RC-3 mě okradli, orange se rozbil, OC-3 je taky rozbitý ... možná mi tim chce bůh něco sdělit smile

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

51

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Přidal jsem do recenze OC-3 porovnání se starším modelem OC-2:
http://baskytara.com/topic8163-boss-sup … e-oc2.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

52 Naposledy upravil: Duffitko (28. 12. 2015 02.54:00)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

matezzz napsal:

Mě teda nejvíc dostává z tý tvý youtube ukázky to poslední nastavení

jo, to je úplne super smile už si naň tiež robím zálusk a táto recenzia ma v tom iba utvrdila!

Aidamos napsal:

Já teď nahrál dvě stejný ukázky dle nastavení č. 9 z videa. Jednu na MusicMana, jednu na Precla. Zkoušel jsem na base i všechny tóny na všech strunách a všude v pohodě.

Som čakal, že MM bude znieť lepšie, ale som normálne v šoku ako sa mi páči tá PB ukážka yikes

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

53 Naposledy upravil: Matej (22. 10. 2016 20.57:50)

Re: BOSS Super Octave OC-3 a Octave OC-2

Použiju s dovolením Aidamovo vlákno,...jelikož se tu mluvilo o oktávrechch co přidávají i horní oktávu-takových octáverů moc není. sad Právě proto mě zaujala tahle novější krabka od TC Electronic (mám moc rád krabky od TC.E.),...o polovic levnější než nejlevnější POG (https://www.muziker.cz/tc-electronic-sub-n-up-octaver) a mohlo by to být ve stejné kvalitě. Nemáte s ním zkušenost?  https://www.youtube.com/watch?v=HhlLzynexno smile

http://baskytara.com/img/m/355/t/p1avmvel4t1eh2cih10h1d7l12vr3.jpg

0 xLajků: